dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 99

Temat: Emigranci

  1. #61

    Domyślnie

    [quote="e-Mandzia"-?

    Kryzys u Was, jest faktem niezaprzeczalnym...............
    .................................................. .................................................. ......

    Serdecznie pozdrawiam
    Magda

    PS
    A teraz idę na polskie pierogi i czerwony barszczyk - zapraszam bardzo serdecznie [/quote]




    Dobrze, ze u W a s nie ma kryzysu .

    Wieszczenie , ze Ameryka sie konczy trwa nieodmiennie od 200 lat - i niech tak zostanie.

    Nie da sie poznac Ameryki z rozmow telefonicznych ze znajomymi

    Jesli chodzi o kuchnie " amerykanska ' choc ta ewoluuje i zmienia sie

    nieustannie proponuje przeczytac ksiazke i obejrzec film Julia & Julia -

    - szefa kuchni programow PBS - czyli Public Televisin Station czyli

    telewizji publicznej - i ukochana , znajoma postac amerykanskiej inteligancji i

    klasy sredniej czyli Julie Child - gra , i to znakomicie, Meryl Streep......

    Wkrotce na ekranach polskich kin - jak sadze......ale jest i ksiazka na

    podstawie ktorej film nakrecono o tym samym tytule.

    Julia Child byla tez ......szpiegiem ( gwoli uzupelnienia ).

    Zanim ktos napisze, ze z n a Ameryke , nech sie najpierw zastanowi. dwa razy ....

    A frustracje to prosze kierowac nie pod adresem Ameryki tylko swoich rzadow .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  2. #62

    Domyślnie

    Szanowna Koleżanko,

    Nigdzie nie napisałam, że znam Amerykę, wręcz przeciwnie, stąd moje pytania, na które niestety nie uzyskałam odpowiedzi

    Nie jestem też sfrustrowana, gdybyś przeczytała moje wcześniejsze wypowiedzi, bądź przeczytała je ze zrozumieniem - nie wspomniałabyś o tym.

    W kwestii kryzysu - faktycznie nie mamy takiego jak u Was

    Cytat Napisał lump praski
    Wieszczenie , ze Ameryka sie konczy trwa nieodmiennie od 200 lat - i niech tak zostanie.
    tutaj, to pojechałaś

    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że społeczeństwo (z naciskiem na społeczeństwo) amerykańskie, nie ma zielonego pojęcia o sytuacji swojego kraju

  3. #63

    Domyślnie

    PS
    Polecam też artykuł:

    http://www.wprost.pl/ar/167542/Ameryka-tonie/

    A tak z czystej ciekawości - słychać coś w Ameryce o amero ?

  4. #64

    Domyślnie

    Jak nie sfrustrowana to bardzo nerwowa.......

    Amerykanie sa spokojni....nie takie kryzysy przezyli .

    Nikt sie tu z nimi nie piescil .... ja to sie dziwie jak potrafia byc wytrzymali i wytrwali w swoich dazeniach........

    Tytul ksiazki jest Julie & Julia .

    Granicy z Meksykiem nie da sie utrzymac w takim ksztalcie w jakim jest teraz - to znaczy po prostu i tak jejprawie nie ma -

    bedzie Unia , cos na wzor Unii Europejskiej - USA, Kanada, Meksyk - to chyba

    kwestia czasu.

    Nie wiem jak przyjma to Kanadyjczycy he he he ........a , no i po smierci

    Castrow Cuba jest znow nasza

    Cieszy mnie to niezmiernie bo tam sa podobno najpiekniejsze plaze na swiecie.

    " Wprost " nie czytam - artykuly sa czesciowo tlumaczone z kolorowych

    amerykanskich magazynow tj Newsweek albo US News & World Report czyli

    wtorne a jezyk polski jaki uzywaja dziennikarze Wprost dosc nazwijmy to

    prostacki i niechlujny - czesto sa to fatalne i prymitywne kalki z jezyka angielskiego. .

    Jestem wychowana na rapie czyli poezji miejskiej i jezyk musi miec swoja fraze i rytm.......
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  5. #65

    Domyślnie

    Proponuję zakończyc te dyskusję , bo ona do nikąd prowadzi. Miałem się nie wtrącać, ale opinie są tak skrajne i nonsensowne, że chyba jednak muszę. Nie spodziewam się, aby ktoś mieszkający w Polsce i oceniajacy sytuacje w USA na podstawie krótkich wizyt lub rozmów z chicagowskimi polonusami, bądż z mediów ( coraz bardziej nieobiektywnych) mogł naprawdę znać prawde o Ameryce. Prawdą jest, że znamy doskonale jaki jest stan gospodarczy a szczególnie polityczny naszego kraju ( myslę o USA), prawdą jest również, że wyjdziemy z tego, jak pozbędziemy się obecnej administracji. choc zdajemy sobie sprawę, że uprzednia tez sie nieżle do kryzysu przyłożyła. Antyamerykański świat nie docenia nas a winę za swoje kryzysy ( tak, tak - też je macie i może nawet większe) zwala na nas. A kto manipulował walutami i cieszył się, że wartość dolara spada? Tymczasem dolar wraca do normy i nie było wcale powodu tak się cieszyć. Wykupywanie wielkich potentatów finansowych i przemysłowych było kolosalnym błędem obecnej administracji. To małe biznesy dają 75% miejsc pracy i zaden z nich nie otrzymał pomocy od rządu a teraz grozi im nawet podwyżka podatków przez poroniony pomysł upaństwowienia opieki zdrowotnej. To zwyczajny gwóżdż do trumny dla gospodarki, nie wspominając o jakości tej opieki. Każdy pracujący w tym kraju ma szansę mieć ubezpieczenie i to niezłe, tak więc problemem jest obniżenie kosztów tej opieki a nie upaństwowianie jej. Wszystko, czego weżmie się rząd upada. przykładem: system medicare, social security a ostatnio nawet poczta. Emeryci ubezpieczeni przez rzadowy system medicare ($96,50 miesięcznie) nie maja ubezpieczenia na lekarstwa (bardzo drogie), tylko 80% kosztów leczenia i wiele medycznych procedur bez pokrycia. Całe szczęście, że poprzednia administracja zezwoliła na przejmowanie od medicare ubezpieczeń przez prywatne instytucje. Dziś jestem ubezpieczony przez prywatną firmę Humana, która te $96.50 przejmuje od medicare i daje mi pełne pokrycie tak na lekarstwa, jak i wszystkie medyczne procedury, włączając w to pobyt w szpitalach. I mam pełny wybór do jakiego lekarza chcę iść. Przed kilku tygodniami przeszedłem operację w 3 dni po diagnozie ( ogólny koszt ok.$50.000), która mnie kosztowała tylko $95, reszte pokryła Humana. W przypadku państwowej słuzby zdrowia (jak w Polsce) musiałbym czekać miesiącami na pozwolenie, potem na termin i w końcu rozkrojono by mi brzuch zamiast kilku małych otworów, bo tu wiele operacji wykonują roboty. Zresztą w niektórych przypadkach (rak), można się operacji nie doczekać. Nie mozna sobie wyobrazić lepszego ubezpieczenia i kazdy emeryt w USA może uczynić to co ja. Jak ktoś nie chce, to jego sprawa. Podobnie jest z innymi ubezpieczeniami. Jedyny problem, to niemozność ubezpieczenia w przypadku bezrobocia, bo prywatne ubezpieczenia (nie poprzez zakład pracy) sa znacznie droższe i tu rząd mógłby sie wykazać. Kreować miejsca pracy poprzez obniżanie podatków, zwłaszcza dla małych biznesów (75% miejsc pracy) a nie podwyższanie ich dla bzdurnego pomysłu z byle jaką opieką państwową za ogromne pieniądze podatników. Długi zaciągnięte przez obecną administracje trzeba będzie spłacać przez pokolenia. Ale damy radę. A przede wszystkim spróbujemy zapobiec dalszemu rujnowaniu naszego wspaniałego kraju. Najpierw ci, którzy pragnęli zmiany, muszą zobaczyc jaka to zmiana ich czeka. I choc niektórzy uważają, że Ameryka jest be, a Europa to raj, ja pozostanę tutaj, bo miałem okazje wielokrotnie porównywać. To tyle. God bless America!!!

    PS. A unii z Meksykiem i Kanadą nie będzie, na to daję głowę. Coś mi to wygląda na nowy i bzdurny pomysł Obamy.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  6. #66

    Domyślnie

    Nareszcie jakieś konkrety - dziękuję Pigwa.

    Powiem jeszcze raz - nie jestem nastawiona anty do Ameryki, nie jestem zachwycona Europą. Nie mam kontaktów z chikagowskimi polonusami - Floryda (Miami), Los Angeles. Chciałam tylko dowiedzieć się jakie macie zdanie i czy oprócz zachwytów nad Ameryką, dostrzegacie także to, co obecnie się dzieje.

    W kwestii Służby Zdrowia - w Polsce jest fatalna, kompletne dno. Mam prywatne ubezpieczenie i choć rzadko z niego korzystam, to czuję się bezpieczniej, bo nigdy nic nie wiadomo.

    Kocham mój kraj, tak jak Wy swój, ale to nie powód, abym ślepo się nim zachwycała - tylko tyle.

    Moje zdanie jest takie, że w Ameryce się źle dzieje i nie tylko w Ameryce, choć tam jest to najbardziej widoczne. Nie ryzykowałabym głową, odnośnie Unii Północnoamerykańskiej, bo akurat moje zdanie jest takie, że niestety będzie. Uważam też, że wcześniej, czy później będzie wspólna waluta - Amero, ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

    Pozdrawiam Amerykę

    PS
    Pigwa, chyba naraziłeś się swojej rodaczce, bo to zwolenniczka Obamy

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Pigwa, chyba naraziłeś się swojej rodaczce, bo to zwolenniczka Obamy
    Od kiedy ten marksista pojawił się na arenie politycznej, syatematycznie narażam się wielu nieświadomym, choć ostatnio część z nich zaczyna mi przyznawać rację a będzie wkrótce takich więcej. Oprócz oczywiście tych zatwardzialszych ( czytaj - ogłupionych i całkowicie nieświadomych ignorantów).
    Pozdrawiam serdecznie. Zdzisław

    PS. Kocham Amerykę, bo przyjęła mnie serdecznie i dała szansę na dalszy rozwój mojej osobowości, kiedy z Polski mnie wypędzono, ale jestem i zawsze bedę Polakiem.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  8. #68

    Domyślnie

    Cieszy fakt, że ludzie zaczynają być świadomi - życzę sukcesów i podobnie jak Ty, jestem przekonana, że będzie ich więcej, bo trudno zaprzeczać faktom, ale ...

    To smutne, że wypędzono Cię z Polski - myślę, że sprawcami byli marksiści, tylko z tego wcześniejszego niż Obama pokolenia

    Pozdrawiam równie serdecznie
    Magda

  9. #69

    Domyślnie

    Pigwa nie pitol, od kiedy populista to marksista

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    Pigwa nie pitol, od kiedy populista to marksista
    no masz

  11. #71

    Domyślnie

    Jeszcze jeden Obama lover??? Najpierw mi przygadywał ( w innym miejscu), że lepiej się zna na domach w Ameryce, teraz znowu tutaj. Mój drogi ( oops- znowu okazałem się niegrzeczny, ale tak się zazwyczaj zwracam do ludzi i na stare lata nie chce mi się zmieniać przyzwyczajeń) - Obama to nie populista, to zatwardziały socjalista i opinie te podzielają znacznie mądrzejsi ode mnie a wyglada na to, że i od ciebie. Miałem okazję przekonać się na własnej skórze, co socjalizm zrobił w naszym kraju i nie tylko. Mam nadzieję, że tu w USA nie wypali, bo już ludzie zaczynają rozumieć, do czego mogą zaprowadzić zapędy tego "populisty". Jego plan "uzdrowienia" opieki zdrowotnej już diabli biorą i może jeszcze da się zapobiec nieszczęściu, ale pewnych kolosalnych ( i wiem że celowych) błędów już odwrócić się nie da. Pokolenia zapłacą za swoją głupią wiarę w CHANGE. Tam na Majorce inaczej sprawy rozumiecie i nie oceniajcie spraw u nas, których absolutnie nie rozumiecie. Ja staram sie nie oceniać polskich realiów politycznych, bo to wasza sprawa i dobrze by było gdybyście ocenę Ameryki pozostawili Amerykanom. Żeby Amerykę zrozumieć, potrzeba w niej przeżyć lat 27, jak ja. Czy wy wszyscy w tej Europie musicie lewicować? I pomyśleć, kto mi przygadywał ( niezrozumiawszy żartu) o Stalinie.

    Bez odbioru!
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  12. #72

    Domyślnie

    Strasz s o c j a l i z m e m . strasz !

    Bardzo sie boimy !

    Jesli jestes na emeryturze to jestes b e n e f i c j e n t e m rzadowego

    programu Medicare czyli prawie darmowego ubezpieczenia m e d y c z ne g o

    plus pobierasz S o c i a l Security czyli emeryture z naszych p o d a t k o w ...


    Beneficjenci programow rzadowych krzycza teraz najwiecej - tak jakby nie zyli w systemie s o c ja l i s t y c z n y m za nasze podatki

    Chyba nie damy zeby rzadzila nami g e r o n t o k r a cj a , bo rodziny z

    malymi dziecmi gdzie ktos z doroslych stracil lepiej platna prace a z nia ubezpieczenie medyczne a

    jednoczesnie te ktore nie zalapuja sie na M e di c a i d czyli program dla

    najubozysz zyja bez z a d ne go ubezpieczenia a w razie czego jada na

    pogotowie a poniewaz nie maja jak zaplacic i tak placa ich rachunek p o d a t

    n i c y .

    Trudno zeby w 21 wieku kobiety rodzily pod plotem......
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigwa
    Cytat Napisał e-Mandzia
    Pigwa, chyba naraziłeś się swojej rodaczce, bo to zwolenniczka Obamy
    Od kiedy ten marksista pojawił się na arenie politycznej, syatematycznie narażam się wielu nieświadomym, choć ostatnio część z nich zaczyna mi przyznawać rację a będzie wkrótce takich więcej. Oprócz oczywiście tych zatwardzialszych ( czytaj - ogłupionych i całkowicie nieświadomych ignorantów).
    Pozdrawiam serdecznie. Zdzisław

    PS. Kocham Amerykę, bo przyjęła mnie serdecznie i dała szansę na dalszy rozwój mojej osobowości, kiedy z Polski mnie wypędzono, ale jestem i zawsze bedę Polakiem.
    I nie omieszkaj dodac, ze korzystasz z jej prawie darmowego systemu ubezpieczen dla seniorow czyli M e d i c a r e i pobierasz S o c ia l Security czyli emeryture
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  14. #74

    Domyślnie

    czyli ze co Lumpie nasz znajomy Pigwa jest pasozytem i pozostaje na utrzymaniu pozostalej czesci spoleczenstwa hamerykanskiego ?
    no tego nie spodziewalem sie po przeciwniku socializmu i popleczniku kapitalizmu

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Nareszcie jakieś konkrety - dziękuję Pigwa.
    .................................................. .................................................. ....

    Pozdrawiam Amerykę

    PS
    Pigwa, chyba naraziłeś się swojej rodaczce, bo to zwolenniczka Obamy
    A k o n k r e t n i e to jak - jestesmy przy k o n k r e t a c h - pozdrowic ta Ameryke ? Cala w dodatku czy tylko jakis stan ?

    Dobra kobieto .

    Pigwa nie mogl mi sie narazic bo jestem przyzwyczajona, ze ktos ma inne zdanie -

    on ma do tego prawi , ale i ja mam prawo do swojego .

    Jeszcze raz ci powtorze, chociaz ty nie uznajesz tego za k on k re t

    W warunkach a m e r y k a n s k i c h , mimo roznicy zdan i opinii wypracowywuje sie tzw k o n s e n s u s .

    Jakas forma ubezpieczenia m e d y c z n e go dla wszystkich Amerykanow

    bedzie i bedzie Unia z Meksykiem - z tego prostego powodu, ze granicy i tak

    praktycznie nie ma.....lepiej zeby Meksykanie pracowali leganie w Stanach i

    placili podatki a to oni glownie pracuja na farmach i przy obrobce zywnosci

    ....ktos musi pracowac na emeryture i d a r m o w e

    ubezpieczenie medyczne czyli Medicare populacji seniorow amerykanskich .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    czyli ze co Lumpie nasz znajomy Pigwa jest pasozytem i pozostaje na utrzymaniu pozostalej czesci spoleczenstwa hamerykanskiego ?
    no tego nie spodziewalem sie po przeciwniku socializmu i popleczniku kapitalizmu
    Wyciagasz mylne wnioski i nigdy bym nie smiala nazwac Pigwy pasozytem bo zakladam, ze swoje wypracowal.....

    Natomiast nie piszac o Medicare , Madicaid i Social Security pisze pol - prawde i zakrawa to na hipokryzje , ze zarzuca komus s o c j a l i z m o jakims brzydkim zabarwieniu, sam odcinajac kupony od systemu opieki s o c ja l ne j USA .

    Tak jak e Mandzia o tym malejacym bezrobociu w Polsce..... napisala bardzo naiwna pol -prawde w nadzieii, ze ktos uwierzy czy nie zdajac sobie sprawy, ze jest nas troche - tzw multi-kulti .


    Trudno zeby w jednym z najbogatszych krajow swiata 50 mln obywateli nie

    mialo zadnego ubezpieczenia medycznego, kobiety rodzily pod plotem a dzieci

    nie byly szczepione.......propagande o Niewidzialnej Rece Rynku mozemy

    wlozyc miedzy bajki ......jeszcze jacys naiwni dawali i daja sie na to nabrac w

    Polsce......
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  17. #77

    Domyślnie

    widze, że debilna retoryka jest konikiem niedoinformowanej.

    Tak jak i kłamcy obamy, któremu zaczęto to wytykac.


    The data on people lacking health insurance comes from the Census Bureau’s “Income, Poverty, and Health Insurance Coverage in the United States: 2007,” which is published every August. (The Census Bureau report that will estimate the number of uninsured in 2008 will be released later this month. The current report was released on August 26, 2008.)

    Table 6 on page 22 of the report says that in 2007 there were a total of 45.657 million uninsured people residing in the United States. Of these 45.657 million uninsured, 33.269 million were native born citizens and 2.651 million were naturalized citizens, for a total of 35.920 million U.S. citizens uninsured.


    "

    Wiadomo już , że dokoptowani nielegalni emigranci przez obame sa dodatkowym gwozdziem do trumny bubla , którego tak mocno promuje.
    jest to jednak niczym ,przy zakładaniu o wiele wiekszych wydadkow do obecnego systemu bez jakichkolwiek oszczędności......

  18. #78

    Domyślnie

    Wiadomo, ze jeszcze n i c nie wiadomo .....

    Sprawa jest w toku i komisja na Kapitolu wypracowuje kompromis.

    Prawdopodobnie bedzie jednak public option .......jesli jestesmy tak bardzo za k o n k u r e n c j a .

    Dlaczego nie ma istniec k o n k u r e n c ja dla prywatnych korporacji ubezpieczeniowych , ktore moge nie chciec u b e zp i e c z y c obywatela ze wzgledu na pre exisited conditons ? czyli ze wzgledu na kiepskie zdrowie ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  19. #79

    Domyślnie

    przetłumacz to:

    "Health reform ripoff is all about securing a permanent voting block for the Demoncats by getting conservative old people off the program and getting liberal illegals on it "

    i ucz się czytania:

    Pigwa powyżej napisała:
    "Całe szczęście, że poprzednia administracja zezwoliła na przejmowanie od medicare ubezpieczeń przez prywatne instytucje."

    streszczenie

    Health Care Bill, H.R. 3200(1017 pages in length)

    "this legislation will lead to diminished health care for most Americans, less choice, higher taxes, and unprecedented government intrusion into every level and aspect of society, from business, to education, to marriage, to individual liberty."

  20. #80

    Domyślnie

    Naczytaliście się bzdur z durnej prasy i jeszcze to cytujecie. Dopiero przejęcie od medicare przez prywatne ubezpieczenia poprawiło opiekę zdrowotną emerytów i nikt tego nie może wiedziec lepiej niż ja. Sam medicare jest juz oprawie zbankrutowany, tak samo social security. BTW - gdybym żył z zapomogi social security, już dawno wyciągnąłbym kopyta. Mam się dobrze ( nawet bardzo, bardzo dobrze), ponieważ na emeryturę inwestowałem nie licząc na zaopatrzenie społeczne, na które zreszta sam placiłem przez wiele lat i słusznuie się nalezy. Gdybym te wyrzucone pieniądze sam inwestował, miałbym dziś kilkakrotnie więcej.
    W tej dyskusji nie bedę wiecej brał udziału, nie lubie nieuctwa i warcholstwa.

    PS. Będzie g... nie kompromis. Z rzadem konkurowac zdrowo nie mozna, to tak jak przyjacielska konwersacja niedzwiedzia z zajacem. A losy tej administracji są przesądzone, to tylko kwestia czasu.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony