dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Według jakiego projektu budujecie - projekt indywidualny czy gotowy

Głosujących
336. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Projekt gotowy

    93 27,68%
  • Projekt indywidualny

    77 22,92%
  • Projekt gotowy z w

    166 49,40%
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 102
  1. #1

    Domyślnie Wg jakiego projektu budujecie

    Według jakiego projektu budujecie ? Czy to projekt indywidualny czy gotowy, czy może gotowy z własnymi zmianami

  2. #2

    Domyślnie

    Dom w mieście budowany jest według projektu indywidualnego, bo działka jest nietypowa i z gotowych nic nie pasowało. Prawie wszystkie duże domy były bardzo rozłożyste i nie mieściły się na wąskiej działce. Dom na wsi zbudowany jest na bazie projektu gotowego z drobnymi zmianami. Trochę powiększony, bo miał mieć 6,7m x8,6m a ma 7,2m x 9,2m z ociepleniem. Poza tym dobudowaliśmy pod daszkiem wejściowym wiatrołap i powiększyliśmy pokój na piętrze kosztem zlikwidowanej łazienki. Została tylko jedna na parterze.

  3. #3

    Domyślnie

    I znowu wyszło, iz robię tak jak większość
    czyli projekt gotowy z własnymi zmianami

  4. #4

    Domyślnie

    Mieliśmy do dyspozycji działkę o szerokości 18m, ze względu na to trudno było znaleźć projekt gotowy odpowiadający naszym wymaganiom.
    Resztę zdecydowała rozmowa z architektem. Za projekt indywidualny zapłaciliśmy niewiele więcej niż za gotowy + adaptację. Dodatkowo nasz architekt jest jednocześnie kierownikiem budowy - żadnych problemów z ewentualnymi zmianami w czasie budowy.
    Pozdrawiam Marian

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tuptus55

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Projekt gotowy ale poprzerabiałem do własnych potrzeb. Po przeglądnięciu ponad 1500 projektów tylko ten jeden jakoś tak wizualnie mnie zainteresował. To go dostosowałem.

  6. #6

    Domyślnie

    To my też w większości - gotowy ze zmianami.

    Główne za:
    - przed decyzją o wyborze projektu - mogłem wejść do domu wybudowanego wg tego projektu. Po tej wizycie podjęliśmy decyzję o pewnych zmianach w projekcie - które teraz, gdy ściany już stoją, wydają się być trafne.
    - przy projekcie indywidualnym kolega miał bardzo nieprzyjemną wpadkę. Projektant tworzył dom sukcesywnie do pojawiania sie nowych pomysłów inwestorów. Skutkiem zmian było m.in. powiększenie wymiarów budynku. Wymiary zwiększył, ale więźby nie przeliczył. Pozostała przy założeniu pierwotnych wymiarów domu!!!!! Niemiła i kosztowna niespodzianka ujawniła się dopiero przed położeniem dachówki (z drugiej strony kierownik budowy to d....). Mam nadzieję, że wszystkie przeliczenia gotowego projektu są spójne.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kwiatokor - wydaje mi się, że Twoja opowieść równie dobrze może pasować do projektu gotowego, przerabianego do potrzeb inwestora. Na niestarannego architekta nie ma rady, czy projekt dostosowuje, czy projektuje "indywidualnie". Mój projekt wykonawczy jest już na ukończeniu, i od kilku miesięcy wprowadzane są jedynie poprawki wynikające z dostosowywania i koordynowania wszystkich instalacji itp. bez tych poprawek sam projekt (dla celów budowlanych) na etapie budowy wymagałby wielu dopracyzowań lub zmian - bo to czy tam to "się nie mieści".
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  8. #8

    Domyślnie

    Ponieważ jest to rozbudowa a nie niestety budowa, to jest projekt indywidualny.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    projekt gotowy przerobiony minimalnie na nasze potrzeby

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobiony specjalnie dla nas projekt- projektowali nasi przyjaciele- architekci. Wlasnie opracowuje strone internetowa, wiec zamieszcze adres, jak bedzie gotowa.
    Powod, dla ktorego zamowilismy wlasny projekt jest ten sam jak powod, dla ktorego w ogole wdalismy sie w budowe, zamiast kupic gotowy dom i spokoj: Belgowie maja odmienne od nas wyobrazenia co jest w domu wazne a co nie i w ogole jak to powinno wygladac. Na tutejszym rynku nie ma takich domow jak nasz, a z istniejacych (i cenowo osiagalnych) zaden nam sie nie podobal.

  11. #11

    Domyślnie

    projekt gotowy " Żonkil" Archetonu zaadoptowany do działki i potrzeb

  12. #12

    Domyślnie

    Jest milion tysięcy projektów i nie można się zdecydować zawsze coś.
    Wybrałem ze STUDIO-ATRIUM
    Pozdrawiam
    Leszko

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Jest milion tysięcy projektów i nie można się zdecydować zawsze coś.
    Wybrałem ze STUDIO-ATRIUM
    Pozdrawiam
    Leszko
    Biorac pod uwage ile czasu zajmuje przegladanie miliona tysiecy projektow, aby wybrac ten, ktory mi odpowiada, lepiej (bo taniej i wygodniej, w koncu czas to tez pieniadz) isc do architekta z jaka taka wizja domu i niech on kombinuje.

  14. #14

    Domyślnie

    Irma II Archipelaga, wygrał konkurencję z domam na 102 Muratora

  15. #15

    Domyślnie

    Budujemy według projektu indywidualnego.
    Ale najpierw przejrzeliśmy niemal tysiąc projektów z różnych katalogów. Wnioski:
    - nie był to czas stracony, bo wyobraźnia pracowała i krystalizowały się pomysły na "nasze"
    - zaledwie 1% projektów gotowych nam się podoboał ze względu na wielkość, układ, wygląd (jesteśmy wymagającymi klientami, po 10 latach mieszkania w segmencie - z mnóstwem własnych przemyśleń). Niestety potem okazuje się, że trzeba dom ustawić na konkretnej działce i wybór spada niemal do zera.
    Dodam, że działka jest b. duża, ale z niemal 10% nachyleniem i widokowa, więc zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Dzięki temu mamy to czego chcieliśmy (prawie) i nie ma drugiego takiego domu na świecie!
    Koszt projektu - ok. 1% kosztów inwestycji. Wydaje mi się, że to najsensowniej wydane pieniądze.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Szukałem typowego, 2-3% spełniało moje wymagania, ale w każdym trzeba było coś przerobić. Okazało się, że koszt zmian jest porównywalny z nowym projektem. Zdecydowałem więc sam zaprojektować sobie domek. Architekt przystawi tylko pieczątkę. Nie mam niestety specjalistycznego programu więc robię to w Excelu. Jest to trochę mozolne, ale efekty są niezłe, no i mogę bez dodatkowych opłat dokonywać ciągłych zmian.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    Możesz dokonywać ciągłe zmiany do czasu złożenia projektu wraz z całą dokumentacją w Wdziale Architektury.

    Wybraliśmy gotowy proj. Eliza z ARCHIPELAGU.
    Wcześniej, po przejrzeniu stu milionów gotowców, wiedziałam jak mój dom ma wyglądać. Jakie warunki musi spełniać. W drodze eliminacji wybrałam kilka, które pokazałam mężowi. Z tych, już wspólnie, wybraliśmy ten jeden, jedyny.

  18. #18

    Domyślnie Indywidualny

    T
    Ostatnio edytowane przez aa***a ; 29-11-2012 o 13:37

  19. #19

    Domyślnie

    Gotowy, po dlugich poszukiwaniach. Pomijam cene, ale wolalem zobaczyc dom juz wybudowany, porozmawiac z wlascicielem, bo na rysunku zawsze wyglada fajnie. I teraz prawie zadnych zmian

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyżan

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wybrałem SAGĘ z apa-domy. 170mm. Chcę przedłużyć garaż.
    Dom szer. ok. 15 m. Funkcjonalny i ładny. Drogi dach.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony