dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1589 z 1620
Pokaż wyniki od 31.761 do 31.780 z 32399
  1. #31761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    u mnie glicynia drugi raz kwitnie. Też się przystosowała. Resztę jednak podlewam. Może te upały to nie będzie norma... Jeżeli tak, to klimę zakładam

  2. #31762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    My na razie mamy pomysła na okiennice, takie pełne, jak mają na południu Europy wszędzie.
    Jeśli w przyszłym roku znowu, to trzeba będzie założyć.
    A może być znowu, bo już czytałam amerykańskie prognozy - znowu u nich sroga zima, a u nas ciepło.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #31763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ostatnie 4 lata byly dosc upalne i sloneczne, zimy zas dwie ostatnie takie byle jakie, jak nie zimy. wczesniej byly jednak mrozno-sniezne bynajmniej u nas.

  4. #31764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Ja swoje dzisiaj podlałam ... roślinki ... ale chyba nie wszystkie przetrwają ... No cóż, silnym trzeba być, nie mnietkim
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  5. #31765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Ja swoje dzisiaj podlałam ... roślinki ... ale chyba nie wszystkie przetrwają ... No cóż, silnym trzeba być, nie mnietkim
    Powiem inaczej. Silne to odbiją, jak wodę dostaną. Słabsze opadną na trwale. Moich mi szkoda.

  6. #31766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Też mi szkoda, ale kasy na wodę mi jeszcze bardziej szkoda przy naszych areałach.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #31767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie





  8. #31768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    U nas, niestety, wygląda to bardzo podobnie.
    Zaczynam się zastanawiać, czy nie zacząć sadzić oliwek, fig i drzewek pomarańczowych, te dadzą radę.
    Pomidory i zioła prosperują doskonale...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #31769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja sie dzis zlitowalam i podlewam moje biedne rosliny, lece na 8 zraszaczy i 2 krany z rozdzielaczami, na szczescie cisnienie mamy znakomite a woda w miare tania ok. 2 zl / m3 to niech sie leje, jak nie sprzedam chaty do wiosny to robie na pewno na rabatach kropelkowanie, trawa mi wisi podleje ze zraszaczy. wiosna kupie waz dziurkowany porozkladamy na rabatach kora przysypiemy, koncowki na szybkozłączke, rozdzielacz, kawałek weża i do kranu i juz. koszt szacuje na 300-400 zł za calosc. tyle jestem w stanie przelknąć. Depesia tobie razdze beczkowoz i jakies armatki wodne - takie cos dzis widzialam na polu

  10. #31770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    ja jak już obsadzę łezkę i korą wysypię to też kropelkową linię rozłożę resztę mogę podlewać

  11. #31771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wlasnie skonczylismy uskuteczniac podlewanie, musielismy z ogrodu wyprosic rodzinke jeży, ktore zapewne przyszly sie napic poczuwszy wode. niestety psiurstwo tak ujadalo, ze musielismy, wyprosilismy tylko kawalek za brame w chaszcze, zapewne wroca za chwile, ale postawilam kolejna podstawke z woda w miejscu gdzie je wypuscilismy. zal mi strasznie zwierzat przy takiej suszy. jeden jeżyk nie chcial dac sie wyprosic i schowal sie w silniku bramy wiec i obudowe musielismy demontowac, bo przy otwarciu bramy byloby harakiri jeżastego. biedaki bardzo wystraszone fukaly ile fabryka dala, calkiem smieszne to fukanie w naszym ogrodzie jeże sa częstymi goścmi. a zwinki mnoza sie na potege. codziennie ok. 20 wpada pliszka poprzechadzac sie po trawniku, ostatnio przyprowadzila druga pliszke. podchodza calkiem blisko strojac ogonkami, jakby wiedzialy ze w oranzerii cichutko je ktos podglada i oczywiscie fotografuje.
    z przykroscia odnotowalam odlot naszej rodziny bocianow na miejsce zbiorki zapewne. w tym roku para dochowala sie dwojki mlodych, liczymy ze za rok wroca do nas cale i zdrowe. ale to oznacza, ze lato powoli sie konczy, szkoda.

  12. #31772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    TAR-ciu lato powoli się kończy ale zostaje nadzieja na piękną jesień, zima może będzie fajna a potem znowu wiosna, znowu będziemy wypatrywać każdego listeczka, każdego kwiatuszka, cieszyć się zieloną mgiełką otulającą gałązki, tylko trzeba szukać tego co piękne o każdej porze roku ja bym chyba kota dostała jakbym miała cały rok jedną porę roku ja się tam nawet cieszę na jesień bo mam zamówione nowe piękne roślinki

  13. #31773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wybacz ale dla mnie nie, liczy sie tylko wiosna i lato, ostatecznie wczesna jesien. od 1 listopada dopada mnie chandra jesienno zimowa ktora zazwyczaj konczy sie wiosna. nie lubie dlugich nocy, krotkich, ciemnych i ponurych dni. chcialabym miec te finansowa mozliwosc by z koncem lata moc przeniesc sie w inne cieplejsze i jasniejsze rejony.

  14. #31774

    Domyślnie

    Depesia, Ty to se wydłub jaką studnie artezyjską
    ale powiem co słyszałam jeden naukowy opowiadał , że nad biegunem był taki wir i on przesunął się bliżej Ameryki dlatego tam są zimy a u nas ciepło ...ale ten wir wraca już na swoje miejsce co oznaczałoby , że wraca zima........ ?

  15. #31775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    zima to chyba nie od razu

    A'propos wody, trzeba zwierzętom wystawiać w miskach. Ja porozstawiałam w różnych miejscach działki, to choć ptaki się napiją i koty bezpańskie. Ale mam ochotę stawiać w centrum miasta. Gołebie i kawki chodzą ogłupiałe po asfalcie, może kolorem im pasuje...

  16. #31776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    U nas, niestety, wygląda to bardzo podobnie.
    Zaczynam się zastanawiać, czy nie zacząć sadzić oliwek, fig i drzewek pomarańczowych, te dadzą radę.
    Pomidory i zioła prosperują doskonale...
    Palmy i kaktusy
    unde venis et quo tendis

  17. #31777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Miski z wodą też porozstawiane po podwórzu i ogrodzie, poidła dla ptaków także.
    Z tym nawadnianiem pola to beczkowóz mamy, tylko trzeba z tej beczki ręcznie ponosić na grządki, a jest tego sporo, więc upierdliwe to.
    Raczej chyba pomyślimy o wyłożeniu grządek agrowłókniną, żeby tak nie parowało.
    I chyba przejdziemy coraz bardziej w stronę tych warzyw, które dają radę, najwyżej marchew będzie byle jaka, te parę buraczków dla nas to możemy sobie kupić.
    Za to cebulę mamy piękną, pomidory owocują jak szalone, a zioła bardzo sobie chwalą.
    Cukinia też spokojnie daje radę, podobnie jak kapusta.
    Korzeniowe najsłabiej, zastanowimy się więc jak sobie z tym poradzić w przyszłym roku.
    Póki co, idę ogarnąć rabatki przed domkiem, dopóki chłodno z rana i nie robię śniadania gościom.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #31778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Gdybym ja wystawiła miski z woda dla ptaków to byłyby najbardziej strzeżone miejsca w moim ogrodzie ... przez koty!!

    W końcu udało mi sie jako przywrócić system zraszający do działania po tych wykopkach więc podlałam troche moje bidactwa. Trawy nie podlewałam, mam ja gdzieś, szkoda wody!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #31779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Braza, można powiesić na drzewie taką miskę. Jak koszyczek. Koty nie wlezą a ptaki najwyżej się wykąpią. Ale u ciebie to chyba takiej suszy nie ma, no i masz jezioro niedaleko.

  20. #31780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    U nas stoją takie specjalne poidełka, na długiej metalowej nóżce, po której kot nijak nie da rady się wspiąć.
    W doopie mam, nie podlewam.
    Muszą sobie same dać radę.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 1589 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony