dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie DACHÓWKA WIEKOR - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja

    Zastanawiam się nad zakupem dachówki Wiekor, może mi ktoś coś o niej opowiedzieć zarówno o plusach jak i minusach... cenowo wychodzi najtaniejsz z ceramicznych
    pozdrawiam
    maksiu

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też jestem przed zakupem - dekarze na nią nie narzekają, a Wiekor daje jedne z lepszych warunkó gwarancji.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    To bardzo dobra dachówka. Sam taką mam. Produkują ją w Polsce koło Legnicy z bardzo dobrej gliny. Polecam.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Od Wiekora to już tylko Creaton jest lepszy. To chyba najlepsza dachówka za rozsądne pieniądze.

  5. #5

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie, którą dachówkę wybrać: Wiekor czy Creaton. Zdecyduję się na tą drugą ale tylko przez to, że Creaton jest barwiony w masie a chcę mieć dach antracytowy i boję się ewentualnych odprysków na Wiekorze.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Maksiu...i to chyba jest wada... .lepsza jest dachowka barwiona w masie....

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Wiekora L-15 czerwona angoba. Polecam. Zalety: równa, podwójny zamek, dobra cena. Jedyne problemy jakie miałem, to opóźnienia w dostawie niektórych dodatków (np. zamknięcie kalenicy) spowodowane podobno początkową fazą uruchamiania fabryki w Polsce.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja wybierałem pomiedzy Ruppem , a Wiekorem.
    Dachówki porównywalne , zadecydowały względy estetyczne ( kolor) i póżniej cena.
    Wybrałem Ruppa- kolor jasny brąz i wytargowałem 25% upustu !!!!
    Jak sie dowiedział o tym przedstawiciel handlowy ruppa to mało co nie dostał ataku apoplekscji.
    Pozdrawiam
    agamon

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyżan

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    5

    Domyślnie karpiówka WIEKOR i inne

    Czy zauważyliście, że dachówka karpiówka WIEKORA jest w osi dł.
    nieco wypukła ? Co sądzicie na ten temat ? Może macie coś takiego
    na dachu ?
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    mam karpiówkę Wiekora na dachu i jest OK , czy jest wypukla ? nie wiem nie sprawdzalem, po co ? co tu jest do sądzenia ?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Wiekor-angoba szlachetna ceglasta

    Czy ktoś ma na dachu taką dachówkę?
    Chodzi o wersję polską

  12. #12

    Domyślnie

    Tak - wygląda przepięknie. Skończyli układać tydzień temu.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Naprawdę ?
    Bo ja mam jakieś dziwne watpliwości.Właściwie mam ją już zapłaconą,ale wydaje mi się ,że ten kolor jest jakis taki .........nijaki(nie brązowy,nie czerwony)-właściwie bardziej nieciekawy brąz.Boję się,że na dachu nie będzie mi się podobać.Ale skoro mówisz,że ładna,to super.Może masz zdjęcie dachu ?
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Też chcę na dniach kupować Wiekora ceglastą angobą szlachetną, ale mam dylemat ta dachówka jest w wersji PL (robiona w polsce) i w wersji niemieckiej. wersja polska jest bardziej błyszcząca, jednak widać pod światło nierówności (zwłaszcza nad dolnym zamkiem), niemiecka jest bardziej matowa ale jest prosta jak stół.
    Cena praktycznie taka sama.
    Ma ktoś taką dachówkę ?

  15. #15

    Domyślnie

    Mam dachówkę PL. Leży od miesiąca i nic się nie dzieje. A na temat gustu trudno dyskutować - mi sie podoba

    Stefan

  16. #16

    Domyślnie

    Mam na dachu angobę w kolorze miedzi, jest piekna. Dekarze też ja lubią.

  17. #17

    Domyślnie Wiekor! Legnica!

    Witam!
    Czy ktos moze kupil w legnickiej cegielni dachowke?? mozecie cos o niej powiedziec?? dobra zla?
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie Re: Wiekor! Legnica!

    Cytat Napisał maciek321
    Witam!
    Czy ktos moze kupil w legnickiej cegielni dachowke?? mozecie cos o niej powiedziec?? dobra zla?
    Pozdrawiam
    Witaj !
    Będą problemy z taką oceną, bo chyba z Legnicy to jestem tylko ja. Niestety dachówki kupiłem w Cerbudzie niemieckiego producenta.

    Pozdrawiam !

  19. #19

    Domyślnie

    Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony