dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 134
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2801

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    witam

    Mam pytanie, czy ktoś robił ocieplenie poddasza przed tynkami i wlewkami? Bo z tego co czytam, to nie powinno się. A nasz wykonawca, któremu do tej pory ufaliśmy i nie zwiedliśmy się, uważa, że jeśli chcemy robić tynki i wylewki wiosną, to ocieplenie poddasza można zrobić przed tym.Wydaje nam się to ryzykowne( a jak wilgoć wejdzie w wełnę?) i sami już nie wiemy co tym myśleć.

  2. #2

    Domyślnie

    Mi mówili, że można zrobic albo tak albo tak. Ja zrobiłam najpierw wylewki i tynki, a potem ocieplenie, ale znam tez osoby które robiły odwrotnie i wszystko było ok.

    Wełnę zabezpiecza się folią. Chyba paraizolacyjną czy jakąś taka specjalną. I nic w nią nie wsiąka!

    Swego czasu jak sie tym interesowałam, to było tyle opinii ile fachowców

    P.S. zadroszcze Wam tych widoczków! cudo!

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Uspokoiła mnie,bo już się bałam, że nikt tak nie robi
    Jeśli wszystko pójdzie tak jak zaplanowaliśmy, to w sierpniu powinniśmy zamieszkać w domu. A póki co, w poniedziałek montują nam bramę garażową, a we wtorek okna, drzwi wejściowe mają się pojawić ok 15 grudnia. Już nie możemy się doczekać, bo przez ostatnie 2,5 miesiąca prawie nic się nie działo na budowie.
    Co do widoków to sami nie możemy się nimi nacieszyć i ciągle robimy te same zdjęcia Jednak widoki pod pewnym względem są kosztowne, wciąż walczymy z doprowadzeniem przyłączy:gazu, prądu i wody.A odległość jest niebagatelna - 200m...no, ale jesteśmy na dobrej drodze

    Pozdrowienia dla wszystkich

  4. #4

    Domyślnie

    meluzyna: A jaki w końcu kupiłaś kominek ? Bo my teraz stoimy przed tym wyborem...
    Co sie tyczy perłowej poświaty, to ja nigdy tego nie stosowałam. Moja koleżanka zrobiła córeczce różowy ale mówiła, że podobało się jej bardziej na próbniku

    madia: my zrobiliśmy najpierw wylewki i tynki, teraz po przeszło m-cu totalnego braku czynności w domu, chcemy przestąpić do ocieplenia.

    bortek79: jak tam idzie naprawa akumulatorków do aparatu, bo czekam na fotki z salonu

  5. #5

    Domyślnie proton

    Madia jesteśmy na podobnym etapie i powiem Ci ,że u mnie wykonawcy dachu będą robić poddasze i powiedzieli,że teraz zrobią wełnę i folie oraz stelaże a po tynkach płyty i pozacierają tak jak powinno być, więc ja tez się cieszę, że nie tylko u mnie tak chcą robić. U nie niestety okna dopiero 9 tego grudnia i mamy przymusowy przestój bo elektryk czeka na okna Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  6. #6

    Domyślnie

    WITAM
    DORADŹCIE PROSZĘ
    BRAMA GARAŻOWA KRISPOL CZY WIŚNIOWSKI

  7. #7

    Domyślnie stan surowy otwarty

    witam serdecznie
    z żonka przymierzamy sie do budowy PROTONA II czy ktos moglby napisac ile wyniosl go stan surowy otwarty( z dachem na gotowo) brutto sam materiał bez robocizny, bylibyśmy badzo wdzięczni pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie stan surowy otwarty materiały

    Witam,
    Nie wiem jak u innych ale tak na moje oko to na materiały (sso) musicie mieć ok. 100.000 - 120.000 zł Wszystko zależy od róznych czynników - dom z podpiwniczeniem czy bez, z jakich materiałów, dachówka cementowa, ceramiczna czy blacha, no i co istotne negocjacje cen w składach budowlanych.

    Ps. Niebawem i ja pochwalę się swoim PII w stanie s.o.

    Pozdrawiam Wszystkich budujących Protony

  9. #9

    Domyślnie okna i brama garażowa

    Jeszcze mam pytanie, czy możecie napisać o oknach i bramie garażowej do PII, może macie wyceny i polecilibyście konkretnych producentów.

  10. #10

    Domyślnie

    [quote="margola_g"]meluzyna: A jaki w końcu kupiłaś kominek ? Bo my teraz stoimy przed tym wyborem...

    Potrzebowaliśmy wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Za namowa instalatora, który wykonywał nam instalacje c/o zgodziłam sie na kominek Makrotermu, ze niby dobry, ze wbudowane jakies wymienniki itp,ale widziałam go tylko na zdjęciu. I to był mój błąd. Bo na żywo nieco odbiegał od moich wyobrażeń o nim nie chciałam robić scen, wiec został ale nie na długo bo nie mogłam na niego patrzec.

    TERAZ mam piękny , prosty kominek z płaszczem wodnym BYRSKIEGO. Jest ładny, prosty, ma duuuża szybę ( w porwnaniu do porezdniego- ogromną , wyłożony szamotem i prezentuje sie o niebo lepiej. Cenowo takie same.

    tylko ma brzydki sterownik- no ale- cos za coś - nie mozna miec wszystkiego.. sterownik gdzieś ukryję, a kominka- nie

    P.S. zdjęcia kominka przed i po - na picasie
    P.P.S . Jutro wielki dzien - BALUSTRADY! TADAM! juz sie nie moge doczekać.

  11. #11

    Domyślnie

    Anetka, masz info o grzejnikach na priv.

  12. #12

    Domyślnie kaoszty materiałow

    kaktus75 dzięki bardzo powiedzcie prosze z czego budujecie swoje protonki ja zastanawiam sie nad pustakiem UNIPOR 24 lub solbet 24 sam nie wiem ilu specjalistów tyle opinii. Kaktus75 a Ty z czego budujesz czy jest ktos kto buduje w poznaniu lub okolicach??
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam Was PROTONKI. Po długiej nieobecności mogę zakomunikować, że 4 grudnia 2009 przeprowadziliśmy sie do naszego protonka. Dokładnie po upływie 1 roku i 5 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty w ziemię . Jak sie trochę wyrobimy z układaniem rzeczy to postaram się zamieśći zdjęcia.

  14. #14

    Domyślnie

    Marekner

    Gratulujemy i życzymy dużo szczęścia w nowym domku. Czekamy na fotki!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Cześć!

    Trochę czasu mnie tu nie było, bo byłem zajęty pracami wykończeniowymi. Efekt taki, iż również 4 grudnia wprowadziliśmy się do domku
    Marekner - Gratulacje!. U nas od wbicia pierwszej łopaty minął podobny czas - zaczynaliśmy w sierpniu 2008

    margola_g zamieściłem w końcu parę fotek salonu jeszcze z przed przeprowadzki

    Bramę garażową polecam Krispola- bo taką mam Do Wiśniowskiego mnie zniechęcali bo ponoć w wielkopolsce kiepsko wygląda sprawa serwisu.
    Co do okien to mam u siebie PCV z Oknoplast Kraków.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie Gratulacje !!!

    Witajcie,
    Marek i Basia, Maciej i Ania GRATULACJE !

    Fajny prezent sobie sprawiliście na nadchodzące święta.

    Życzę Wam samych miłych chwil w Waszych Protonkach.
    Pozdrawiam

    ps. Wicher78 z Porothonu t-24 ROBENA

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa. Jest to niesamowite uczucie zamieszkać w nowym a przede wszystkim SWOIM domku. Takich doznań życzę Wam wszystkim. Bortek79 - my chyba powiniśmy sie umówić na wspólne wyganianie diabła

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było na forum, ciągły brak czasu. Fajnie jest popatrzeć na fotki rosnących protonków nasz też rośnie dzisiaj przywiozą więźbę, więc panowie zaczną walczyć z dachem. Do Świąt dach ma być wydeskowany. Dekarz ma wolny termin pod koniec stycznia. Dachówkę zamówiliśmy Bogena INNOVO 10 brąz angoba, okna "już się robią" Chyba najwyższy czas umawiać fachowców od instalacji.

  19. #19

    Domyślnie

    wrzuciłam na picase zdjęcie moich pięknych balustrad - niestety tylko po zmroku , bo sie tak szybko ciemno robi

    i zaczątki mojej pięknej obudowy kominka

  20. #20

    Domyślnie

    Ach jak te nasze protonki pięknieją z dnia na dzień
    My mieliśmy się wprowadzić 15 grudnia, ale jak widać na fotkach dół jest jeszcze w proszku. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
    Wrzuciłam parę fotek,pozdrawiam

Strona 89 z 134