dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 141
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 2801
  1. #2601
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    Zauważyłam, że Kasia_Rafał dodaliście kilka nowych zdjęć. Pięknie prezentuje się ten wasz Protonek Mam pytanie odnośnie drzwi wewnętrznych i paneli podłogowych? Gdzie kupowaliście? i ile metrów paneli wam wyszło, bo widzę że chyba wszędzie macie takie same panele?

  2. #2602

    Domyślnie

    Witam. W końcu mogę się nazwać "Protonowcem". W czasie przygotowań i masy papierologii tak się nie czułam ale teraz już tak. Zaczęły się długo oczekiwane prace na działce. Stanął blaszak (brakuje jeszcze WC). No i był geodeta i na działce wyrosło dużo palików (zdjęcie). Stwierdziliśmy z mężem, że jakiś mały się wydaje ten nasz przyszły domek ale widzieliśmy go na żywo i wiemy, że będzie taki jak chcemy. Po niedzieli przyjeżdża koparka i murarze. JUPI !!!! Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	112407  

  3. #2603

    Domyślnie

    Renia1211: Drzwi mamy z POLSKONE, model Inter Amber E05 - kolor Malaga. Zamawialiśmy przez znajomego w hurtowni w Chrzanowie więc udało nam się wynegocjować dobry rabat. Co do paneli to faktycznie wszędzie mamy identyczne. Kronopol - orzech klepka. Z obliczeń wyszło ok. 125m2 [plus jeden pokój na górze (38m2)który na razie traktowany jest jako strych - jego będziemy robić w późniejszym terminie]. Reszta zweryfikuje się jak skończę układać, bo nie wiem ile będzie ścinków. Na razie wyłożyliśmy salon, pokój na parterze i dwa pokoje z balkonami na piętrze. Teraz jest chwilowa przerwa bo musimy zrobić chodnik i podjazd do garażu. A termin nas goni
    Pozdrawiamy

  4. #2604
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź, świetnie prezentują się te panele
    Jak się domyślam pewnie was (tak jak nas) goni termin "bankowy"
    u nas powoli kończą sie tynki i elewacja a tuż... tuż.... centralne ogrzewanie i posadzki i do wykańczania ruszamy
    pozdrawiam

  5. #2605

    Domyślnie

    Dokładnie Musimy skończyć do 16 maja. Pozostaną tylko negocjacje n/t ogrodzenia, bo tego nie zdążymy zrobić. Ale transzę powinni nam rozliczyć bo ogrodzenie mamy wykonać ze środków własnych. Powodzenia przy wykańczaniu wnętrz. To dopiero jest skarbonka...

  6. #2606
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mpernal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    małopolska
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam

    jesteśmy także zainteresowani tym projektem ..... mamy pytanko czy jest ktoś kto wybudował już dom w małopolsce a najlepiej okolice krakowa i oczywiście czy była by możliwość obejrzenia??

    pozdrawiam

  7. #2607

    Domyślnie

    Witam.

    Mieszkający już w protonie.

    Jaką macie wysokść sufitu w salonie w protonie? Przy ogrzewaniu podłogowym (więcej styropianu na podłodze) i do tego sufit powieszany wychodzi mi na gotowo 2,55m. czy to nie za nisko?

  8. #2608
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    WWitaj!
    Jakoś ostatnio nikt się nie wypowiada na naszym forum Wszyscy budujący zajęci u nas dziś będziemy mieć posadzki i dalej malowanie, co mnie przeraża ja nie zapomnę to dziś obmierzę nasz salon zrobię zdjęcia i zamieszczę

  9. #2609

    Domyślnie

    Witam.
    Nam jeszcze trochę pracy zostało, ale domek mamy już odebrany przez PINB. Urząd Gminy też już nadał numer. Teraz reszta formalności. Niestety z przeprowadzką jeszcze trochę musimy poczekać. Co do salonu, to my też mamy wysoki na 2.55m i wcale nie wydaje mi się to za nisko.

  10. #2610
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Do Kasi i Rafała: Na jakim etapie budowy zgłaszaliście zakończenie robót do PINB (co było zrobione) i czy mieliście duży problem? przeraża mnie załatwienie tego bo slyszłam że lubią się czepiać w różnych rejonach

  11. #2611

    Domyślnie

    Renia: U nas nie robili problemów. Resztę opisałem w prv.

  12. #2612
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    U nas już po wylewkach Na dole mamy 2,66 wysokość a na górze 2,56. Dojdą jeszcze podłogi ale to już ucieknie 1-2 cm

  13. #2613

    Domyślnie

    Hej wszystkim
    U nas kończy się robić prąd. Mamy też już studnię. Razem z mężem zastanawiamy się czy robić ogrzewanie podłogowe czy kaloryfery w domu. Jedni nam radzą tak, jedni tak i sami już nie wiemy. Może nam ktoś powiedzieć ile kosztuje ogrzewanie podłogowe w Protonie? A jaki byłby koszt przy zakładaniu tylko kaloryferów? Bardzo prosimy o pomoc.
    Pozdrowienia
    i o zdjęcia prosimy co by oczy nacieszyć

  14. #2614
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam!
    Co do ekonomiczności ogrzewania to niewiele moge powiedzieć, alu u nas hudraulik poradził, żeby tam gdzie bedą płytki zrobić podłogówkę i tak zrobiliśmy (wiatrołap, hol, kuchnia, łazienka dół i góra) a reszta bedzie dogrzana grzejnikami. Przyjeliśmy wg.zaleceń hydraulika 1m grzejnika na 10 m2 pomieszczenia. Piec głównie na wegiel. Mam nadzieję że bedzie dobrze

  15. #2615

    Domyślnie

    My też robiliśmy podłogówkę tak jak Renia1211. Według naszego instalatora koszt wykonania podłogówki jest porównywalny albo nawet niższy niż kaloryferów. Tyle, że później wypadałoby położyć płytki, a tu różnica w stosunku do paneli jest już znaczna U nas zimą podłogówka radziła sobie bardzo dobrze.

  16. #2616
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie Witam!

    A ja mam dziś pytanie o malowanie ścian? Jakoś nie pamiętam takiego wątku tu mamy tynki cementowo-wapienne na to piasek kwarcowy, czym dalej malowaliście? jakie macie doświadczenia? co byście polecili?

  17. #2617

    Domyślnie

    Witam. Budujacych i juz mieszkających. Dziekuje za odp. odnośnie sufitu. u mnie tez bedzie na 2,55 - mam nadzieje ze to nie za nisko . Kolejne pytanie: płyta indukcyjna czy gazowa w kuchni - co polecacie? I w przypadku kuchni gazowej jak macie poprowadzoną rurkę z gazu - tak żeby nie było jej widać? Czy drzwi do pomieszczenia gospodarczego macie specjalne niepalne (wg projektu) czy zwykłe ? ostatnie pytanie dla tych co robili drzwi do garażu - otwierają sie na garaż czy do pomieszczenia gosp? Pozdrawiam i dziekuje za szybką odpowiedz.

  18. #2618
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    To ja odpowiem jak jest u nas: Kuchenka gazowa, ale gaz z butli, jak fundusze pozwolą to będzie płyta elektryczna, ale to jeszcze zobaczymy, drzwi do kotłowni planujemy zwykłe takie jak reszta, a drzwi z kotłowni do garażu otwierają się na garaż, bo tak nam polecił elektryk, że niby powinny się otwierać na większe pomieszczenie (czyli w tym przypadku garaż)
    Ostatnio edytowane przez renia1211 ; 29-05-2012 o 08:33

  19. #2619

    Domyślnie

    Kochani bardzo prosze o pomoc!!! Tynkarz wymierzył mi 720 m2 powierzchni ścian (parter+poddasze)+ sufit na dole . Czy to możliwe??Jakos te 720 wydaje mi sie sporo Błagam o szybką odpowiedź ile m2 wyszło u Was

  20. #2620

    Domyślnie halo

    500 m2 bez sufitu, sufit wychodzi okolo 120 m2.

    Pozdrawiam

Strona 131 z 141