dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 141
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2801
  1. #41

    Domyślnie

    Podaj meila to ci przeœlę to co dostałam od pracowni dobredomy.
    Karpiówka miedziana co to za dachówka, masz gdzieœ jakieœ zdjęcie?
    Widzę że nie tylko ja mam problem z ustawieniem na działce. Moja działka jast narożna na przy wejœciu i z boku ulicę, ewentualnie mogłabym go obrócić i zrobić lustro, wówczas taras miałabym od strony rzeczywiœcie południowo zachodniej , ale taras byłby w miejscu gdzie wszyscy sšsiedzi wchodza do budynku. Więc siedzšc na tarasie mogłabym się z nimi przywitać :( bo zostanie mi z tyłu tylko 6 metrów, bo muszę z przodu zostawićna wjazd 6 metrów, a 12 ma dom , czyli mam 24 metry, drugi bok ma 28 szkoda że nie jest odwrotnie, trochę mało. Fajnie że masz te 30 i z takim widokiem. Pozdrawiam Sylwia

  2. #42

    Domyślnie

    podaje mailla
    [email protected]

    taras na sasiadów odradzam, to juz lepiej jest miec mniej słonca i więcej intymnosci. Ja teraz mieszkam na nowym osiedlu, deweloper wybudował małe domki ale jeden od drugiego w odległosci 10m - zgroza!Wiadomo, grunt drogi wiec chciał maxymalnie wykorzystac teren, jak kupowałam mieszkanie w 2003 roku , w grudniu to sie zachwycałam ojej...takie kameralne osiedle, małe bloczki, w bloku mało mieszkanców jakie to wszystko sliczne itp. a teraz jak juz mieszkam, to okna które wychodza na blok nastepny własciwie to mam zawsze zasłoniete roletami. Ratuja mnie dwa okna jedno w kuchni, drugie w duzym pokoju które wychodza na wolna przestrzen. i dlatego juz wiem, ze nie ma gorszej rzeczy jak zagladac sobie w okna. lepiej miec mniej słonca. Ta bliskosc sasiadów spowodowała, ze zaczełam myslec o zakupie działki i własnym domku i miedzy innymi, według tego kryterium kupowałam działke a ze niestety nie stac mnie juz było na duza działke, to kupiłam 800 m2. i tak sie ciesze, bo działka i okolica mi sie podoba i nie kupowałam, daleko na wsi od wawy aby potem stracic czas i majatek na dojazdy do pracy.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63326
    tutaj jest watek w dziale Wnętrza o elewacjach, pierwsze zdjecie jakie wkleiła załozycielka watku - dach to jest własnie dachówka ułozona w koronke - karpiówka o kolorze miedzianym.
    mnie osobiscie bardzo sie podoba, ale jeszcze bardziej pasują do takiej dachówki białe okna ze szprosami białymi i biała elewacja, ale cena dachówki jest wysoka, no i wnetrza raczej chciałabym miec nowoczesne, wiec sie zastanawiam czy takie okna nie narzucam w srodku aranzacji bardziej tradycyjnej. wogóle cały ten watek o elewacjach jest fajny, duzo pomysłów .
    pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Przesłałam Ci na maila kosztorys, rzuty parteru oraz poddasza. Mam nadzieję że wszystko dotarło. Wiesz masz rację z tym moim pomysłem ustawienia domu, nie jest on dobry.Rzeczywiście intymność jest cenniejsza. Potrzebuję tylko czasu aby przeanalizować wszystkie możliwe warianty. Dziękuję za link z elewacjami, napewno się przyda. Wiesz jeżeli chodzi o wybór okien, to zależy jak widzisz wnętrze domu. Ja zawsze chciałam mieć brązowe. Pozdrawiam Sylwia

  4. #44

    Domyślnie

    dziekuje za przesłanie, kosztorys doszedł.
    znalazłam watek o budowie Orionu, równiez z pracowni domusa, podobny projekt tylko na szersza działke. I wyczytałam, ze wiekszosci wyszlo taniej niz w kosztorysie . To pocieszajace, chcociaz ja zakłam , ze wyjdzie wiecej zeby sie miło rozczarowac. co do projektu to kupuje, nic lepszego na moja działke nie znajde, a ten projekt przeanalizowałam juz chyba na milion sposbób i stwierdzam , ze jest bardzo dobry.
    ze zmian to planuje, spizarke połaczyc z łazienka, zamórowac wejscie w wiatrołapie, aby tam była szafa a pod schodami, gdzie w planie jest szafa zrobic przejscie z pomieszczenia gospodarczego i w pomieszczeniu gospodarczym zrobic drzwi aby bylo przejscie z garazu. zlikwidowac mała scianke w kuchni. z lektury oriona, wyczytałam, ze podnosza scianke kolanowa , przez co zyskuja bardziej ustawne pokoje. Ja osobiscie jezeli juz podniosłabym o 25-30 cm, aby nie zburzyc harmonii dachu, ale tego to jeszcze nie jestem pewna, pewno w trakcie budowy wyjdzie czy jest sens podnosic czy nie. no i od strony pokoju , jest male okno, na planie zaznoczona jest tam kanapa , myśle, aby okno było wieksze aby jeszcze bardziej doswietlic pokój. musze sie równiez zapytac, czy jest mozliwe poszerzenie domu w strone ogrodu, mam miejsce np. o 1 m, bo to by zwiekszyło doł bardzo , a koszty raczej nie wielkie. ktos pisał , ze poszerzył o 60 cm oriona i pokoj kuchnia wyszedł mu wspaniały. Bardziej ustawny itp.
    więc planuje zadzwonic w poniedziałek do pracowni i podpytac, co oni na takie zmiany?.
    ale czy tak zrobie, to nie wiem, bo pierwotny projekt jest bardzo dobry i moze nie ma sensu zmieniac czegokolwiek, poza małymi korektami w sciankach działowych.
    pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie projekt PROTON I pracownia DOBRE DOMY

    Czy ktoś buduje domek według tego projektu ?? Czekam na info i zapraszam do dyskusji

  6. #46

    Domyślnie PROTON I

    Witam!
    My budujemy domek - PROTON I, właśnie tydzień temu ruszyła budowa, a Wy na jakim etapie jesteście??? Beata

  7. #47

    Domyślnie

    Wow szybka odpowiedź

    My jesteśmy na etapie wyboru projektu dopiero na 99 % będzie to proton. Wcześniej wybór padł na Librę z tej samej pracowni ale Urząd Gminy nie wyraził zgody na realizację domu z dachem kopertowym ale musi być symetryczny dwuspadowy. Najbliższy ideału jest Proton tak więc będziemy budować go od września. Szukam jedna relizacji i pokazania tego projektu w realu. Może masz Beata jakieś zdjęcia z realizacji projektu. Może byłaś gdzieś u kogoś na wizji i masz jakieś uwagi?? Jeśli tak to proszę podziel się swoimi spostrzeżeniami. Życzę wszelkiej pomyślności w realizacji Twojego domku!! Czekam na fotki z budowy
    Pozdrawiam
    Stasiu

  8. #48

    Domyślnie

    Witam

    Dla zainteresowanych podaję link do tego pięknego domku

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

    pozdrawiam
    Stasiu

  9. #49

    Domyślnie

    Witam,

    Zakupiliśmy projekt domu Proton z podwójnym garażem (Proton II). Jesteśmy na etapie załatwiania formalności - geodeta, adaptacja projektu, pozwolenie na wycinkę drzew, ZE itd. Mamy nadzieję, że do jesieni uda nam się zdobyć pozwolenie na budowę i wystartować z pracami.
    Gdzie będziecie się budować? Przewidujecie jakieś zmiany w projekcie?

    Pozdrawiam,

  10. #50

    Domyślnie

    Witam

    Będziemy budować w Wejherowie koło Gdyni Jeżeli zaś chodzi o zmiany to na pewno zrobimy przejście z pom gospo do garażu jak również powiększymy drzwi wejściowe (140 cm) aby były z doświetlem (lub naświetlem - nie znam fachowego nazewnictwa ). Zlikwidujemy też okno w salonie (te tuż za garażem). Na dzień dzisiejszy to tyle zmian ale pewnie do momentu realizacji projektu coś się jeszcze znajdzie. A jakie zmiany będą u Was??
    Pozdrawiam
    Stasiu

  11. #51

    Domyślnie

    Witam,

    My również planujemy zrobić przejście z grażu do pomieszczenia gospodarczego i poszerzyć drzwi wejściowe. Dodatkowo planujemy poszerzyć okno w salonie aby go bardziej doświetlić (kupilismy projekt Proton II lustrzane odbicie i wjazd będziemy mieć od strony wschodniej). Zastanawiamy się również nad 2 małymi oknami na poddaszu. Jeśli będzie to możliwe to powiększymy je lub zastąpimy oknami połaciowymi. Rezygnujemy również z jednego okna w garażu. Na dzień dzisiejszy to tyle zmian
    Czy planujecie kominek z płaszczem wodnym?

    Pozdrawiam,

  12. #52

    Domyślnie

    Witam;

    Zapomniałem wspomnieć o najważniejszej zmianie.. częsciowo podpiwniczymy dom (pod salonem, jadalnią i kuchnią) z tego względu że chcemy mieć ogrzewanie na paliwo stałe (eko groszek). Też nie podobają się nam te dwa małe okienka na poddaszu i chyba też zastąpimy je oknami połaciowymi (dzięki za sugestie). Co do płaszcza wodnego to ciągle zbieram opinię na ten temat. Czy widziałeś już wybudowanego protona?? Masz jakieś zdjęcia z realizacji??
    Pozdrawiam;
    Stasiu

  13. #53

    Domyślnie

    U nas niestety ekogroszek odpada z dwóch względów:
    1. Plan zagospodarowania pozwala na ogrzewanie "ekologicznymi" źródłami energii (a paliwa stałe z wyłączeniem drewna i kominków do nich się według lokalnych władz nie zaliczają).
    2. Mamy bardzo wysoki poziom wód gruntowych i wolimy nie ryzykować z piwnicą.
    Właśnie dlatego poważnie rozważamy kominek z DGP + gaz jako podstawowe źródła ciepła.
    Niestety nie widzieliśmy żadnej realizacji gdyż jest to stosunkowo nowy projekt i chyba żaden Proton jeszcze nie powstał. Zapewne najbardziej zaawansowana jeśli chodzi o budowę jest obecna już na tym forum Beakap

    Pozdrawiam,

  14. #54

    Domyślnie

    Witam miłośników Protona!!!
    Ja wprowadziłam kilka zmian również, oto one:
    1. rezygnacja ze spiżarki obok kuchni
    2.powiększenie garażu i przecielenie go ścianką w celu zrobienia schowka na kosiarkę, grill, itp + spiżarkę
    3. przejście z pom. gosp. do garażu
    4. likwidacja jednego okna w kuchni(nie wiem czy to rozsądne?)
    5. na poddaszu likwidacja tych dwóch małych okienek
    6. powiększenie okna w salonie do takiego jak jest w kuchni
    7. zastanawiam się też nad schodami czy robić murowane czy kupić piekne gotowe z drewna?????
    Już 10 dzień upłynął od rozpoczęcia mojej budowy, wszystko idzie bardzo sprawnie a najszybciej to idą pieniążki, beton, bloczki, stal, piasek, żwir itp. nie sądziłam że to tyle kosztuje.
    Proszę o sugestiedo moich zmian. Pozdrawiam!!!!!!!
    A, grzewanie będę miała olejowe+ kominek z płaszczem wodnym

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beakap
    Witam miłośników Protona!!!
    Ja wprowadziłam kilka zmian również, oto one:
    1. rezygnacja ze spiżarki obok kuchni
    My raczej przy niej zostaniemy. Bieganie do garażu po soki czy inne produkty nie jest zbyt wygodne. Wiemy, bo przećwiczyliśmy podobne rozwiązanie u teściów. Plus takiego rozwiązania jest taki że w garażu będzie chłodniej.
    Cytat Napisał Beakap
    2.powiększenie garażu i przecielenie go ścianką w celu zrobienia schowka na kosiarkę, grill, itp + spiżarkę
    Bardzo interesuje nas ta zmiana związana z powiększeniem garażu. Czy będzie on tylko szerszy czy również dłuższy? Jeśli to drugie to jak rozwiązany będzie dach?
    Cytat Napisał Beakap
    3. przejście z pom. gosp. do garażu
    To oczywista zmiana. Swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma tego przejścia w podstawowej wersji projektu.
    Cytat Napisał Beakap
    4. likwidacja jednego okna w kuchni(nie wiem czy to rozsądne?)
    Moim zdaniem wszystko zależy od położenia domku względem stron świata i od tego z którego okna rezygnujesz - my raczej zostaniemy przy dwóch
    Cytat Napisał Beakap
    5. na poddaszu likwidacja tych dwóch małych okienek
    Likwidacja czy zastąpienie połaciówkami?
    Cytat Napisał Beakap
    6. powiększenie okna w salonie do takiego jak jest w kuchni
    To sensowna zmiana - my też taką planujemy.
    Cytat Napisał Beakap
    7. zastanawiam się też nad schodami czy robić murowane czy kupić piekne gotowe z drewna?????
    Mamy ten sam dylemat A planujesz zabudowanie schodów ścianką czy pozostawienie otwartych na salon?
    Cytat Napisał Beakap
    Już 10 dzień upłynął od rozpoczęcia mojej budowy, wszystko idzie bardzo sprawnie a najszybciej to idą pieniążki, beton, bloczki, stal, piasek, żwir itp. nie sądziłam że to tyle kosztuje.
    A propos kosztów i postępów budowy - taka nieśmiała sugestia z naszej strony. Może wystartowałabyś z dziennikiem budowy. Taki dziennik bardzo by pomógł przyszłym "Protonowcom"

    Pozdrawiamy serdecznie i życzymy niskich cen i dobrych fachowców dotrzymujących terminów

  16. #56

    Domyślnie

    Garaż powiększam na długość o 50 cm i poszerzam też o 50 cm , nie mam pojęcia co z dachem ale mój kierownik budowy mówił ,że wszystko będzie ok! (jego w tym głowa)
    Schody pozostawiam otwarte na salon. Oczywiście że te dwa okienka na poddaszu zastępuję połaciówkami (zapomniałam o tym napisać)
    Jeżeli chodzi o dziennik budowy to raz że nie mam za bardzo na to czasu(dwójka małych dzieci) ale zawsze zdjęcia mogę przesłać Pańswtu na e-maila (na razie nie mam jeszcze żadnego ponieważ aparat miałam zepsuty, ale już jutro pojadę zrobić pierwsze zdjęcia). Pozdrawiam. Beata.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beakap
    Garaż powiększam na długość o 50 cm i poszerzam też o 50 cm , nie mam pojęcia co z dachem ale mój kierownik budowy mówił ,że wszystko będzie ok! (jego w tym głowa)
    Schody pozostawiam otwarte na salon. Oczywiście że te dwa okienka na poddaszu zastępuję połaciówkami (zapomniałam o tym napisać)
    Jeżeli chodzi o dziennik budowy to raz że nie mam za bardzo na to czasu(dwójka małych dzieci) ale zawsze zdjęcia mogę przesłać Pańswtu na e-maila (na razie nie mam jeszcze żadnego ponieważ aparat miałam zepsuty, ale już jutro pojadę zrobić pierwsze zdjęcia). Pozdrawiam. Beata.
    Brak czasu doskonale rozumiemy - sami mamy 2-letnią córeczkę
    Będziemy bardzo wdzięczni za każdą informację oraz zdjęcia zamieszczone na forum. Mamy też nadzieję że nie żywi Pani urazy za formę poprzedniej wypowiedzi ("Ty"), może zbyt mocno rozpowszechnioną na forum.

    Pozdrawiamy,

  18. #58

    Domyślnie

    witam serdecznie
    ja rowniez mam kupiony ten projekt odbicie lustrzane, plany zaczecia mialam od wrzesnia ale troszke mi sie pokomplikowalo wiec zobacze jak to wyjdzie w praniu.
    Moje zmiany nie róznia sie od Waszych zasadniczo:
    1. likwidacja spizarki
    2. powiekszenie okna w duzym pokoju na takie jak w kuchni
    3. przejscie z garazu do domu , tak jak wszyscy
    4. zostawiam schody otwarte na salon i koniecznie beda drewniane...miedzy innymi spodobał mi sie ten projekt ze ma efektowne rozwiazanie schodow, i chce aby to byl element zdobiacy
    5. planuję, ale nie jestem do konca przekonana, powiekszenie okien w wykuszu na wysokosc jak okno balkonowe ( widzialam taki wykusz , tylko w innym domku i wygladal pieknie) jedyny problem to gdzie umiejscowic grzejniki a ja nie chce miec ogrzewania podlogowego bo kocham drewno wiec pewnie zostawie jak w projekcie...to do zastanowienia sie jeszcze
    6. z racji tego, ze calkiem niedawno, choc 3 lata juz uplynely urzadzalam mieszkanie to wiem, ze nalezy wystroj zaaranzowac juz na tym etapie i mam problem jak fajnie rozmiescic ciąg lodowka, kuchenka, zlew, przy zalozeniu, ze dwa okna zostaja....macie jakies pomysły??
    7. co do gory az tak wnikliwie sie nie zastanawilam...ale musze przeanalizowac likwidacje tych malych okienek o ktorych piszecie

    Martwi mnie jedna zasadnicza kwestia....juz paru wykonawcow powiedzialo, ze to bardzo drogi dom w budowie!!!! ...
    dlatego zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zmiana dachowki na blachodachowke....
    to tyle, piszcie jak postepy itp..
    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szelma29
    witam serdecznie
    ja rowniez mam kupiony ten projekt odbicie lustrzane, plany zaczecia mialam od wrzesnia ale troszke mi sie pokomplikowalo wiec zobacze jak to wyjdzie w praniu.
    Moje zmiany nie róznia sie od Waszych zasadniczo:
    1. likwidacja spizarki
    2. powiekszenie okna w duzym pokoju na takie jak w kuchni
    3. przejscie z garazu do domu , tak jak wszyscy
    4. zostawiam schody otwarte na salon i koniecznie beda drewniane...miedzy innymi spodobał mi sie ten projekt ze ma efektowne rozwiazanie schodow, i chce aby to byl element zdobiacy
    5. planuję, ale nie jestem do konca przekonana, powiekszenie okien w wykuszu na wysokosc jak okno balkonowe ( widzialam taki wykusz , tylko w innym domku i wygladal pieknie) jedyny problem to gdzie umiejscowic grzejniki a ja nie chce miec ogrzewania podlogowego bo kocham drewno wiec pewnie zostawie jak w projekcie...to do zastanowienia sie jeszcze
    6. z racji tego, ze calkiem niedawno, choc 3 lata juz uplynely urzadzalam mieszkanie to wiem, ze nalezy wystroj zaaranzowac juz na tym etapie i mam problem jak fajnie rozmiescic ciąg lodowka, kuchenka, zlew, przy zalozeniu, ze dwa okna zostaja....macie jakies pomysły??
    7. co do gory az tak wnikliwie sie nie zastanawilam...ale musze przeanalizowac likwidacje tych malych okienek o ktorych piszecie

    Martwi mnie jedna zasadnicza kwestia....juz paru wykonawcow powiedzialo, ze to bardzo drogi dom w budowie!!!! ...
    dlatego zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zmiana dachowki na blachodachowke....
    to tyle, piszcie jak postepy itp..
    pozdrawiam
    Witamy serdecznie wśród "Protonowców" ("Protoniarzy"?, "Protonów"? ).
    Drogo to pojęcie względne - w porównaniu do domów o podobnej powierzchni z dachem kopertowym i 3-4 lukarnami powinno wyjść sporo taniej. Z drugiej strony rosnące jak szalone ceny materiałów i usług rzeczywiście nie napawają optymizmem. My też zastanawiamy się nad zastąpieniem dachówki ceramicznej cementową bądź blachodachówką. A wykonawcom tak bardzo nie wierz - tekst że dom jest drogi w budowie to pewnie ich podstawowe narzędzie negocjacyjne .
    Jeśli chodzi o powiększenie okien wykuszowych to też się nad tym zastanawiamy. Prawdopodobnie zastąpilibyśmy wtedy grzejnik w jadalni podłogówką.
    Co do aranżacji kuchni to jeszcze się dokładnie nad tym nie zastanawialiśmy, na pierwszy rzut oka problemem może być umiejscowienie kuchenki z wyciągiem - chyba trzeba będzie obniżyć sufit by zabudować przewód do komina.

    Można wiedzieć gdzie planujesz budowę?

    Pozdrawiamy

  20. #60

    Domyślnie

    Witam Protoniarzy -myślę że to najmniej chemiczne określenie

    Duże uznanie dla autora projektu, który stworzył projekt funkcjonalny i zarazem piękny - skoro wszyscy Forumowicze jak narazie wprowadzają prawie te same kosmetyczne zmiany to świadczy o tym że projekt jest bliski ideału.
    Z czego budujecie?? My z Porothermu 25 P+W oraz ocieplamy styropianem 12 cm. Strop gęstożebrowy zamieniamy na monolityczny. Dach z blachodachówki (kolor ciemobrązowy lub antracytowy). Troszkę brakuje nam w tym projekcie wzbogacenia ściany frontowej. Myślimy o wprowadzeniu takiego rozwiązania jakie jest w Orionie a mianowicie chcemy podeprzeć balkon na dwóch filarach:
    http://www.pref-dom.pl/realizacje/re...ka&ile=5&big=3
    http://www.pref-dom.pl/realizacje/re...ka&ile=5&big=2
    W sumie to nie wiem czy w ogóle jest to możliwe w przypadku tego projektu. Boję się że filary będą zasłaniały nam okna i tym samym wnętrze w pom gosp i pokoju nie będzie dobrze doświetlone. Co o tym sądzicie??
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!!
    Stasiu

Strona 3 z 141