dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Mam wątpliwości w miejscu styku rur ze styropianem, tam gdzie klipsy dziurawią folię np. Czy tam rury będą całkiem schowane w betonie od spodu?

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja będę stosował inną technikę na warstwie styropianu położę folię zagrzejniką z styropianem do góry na tym w odległości 1 cm położę zbrojenie 3 mm o oczkach 100x170 mm i do niego przywiążę rurki ogrzewania a potem całość zaleję betonem. Folia zagrzejnikowa kosztuje 4 złote za metr kwadratowy, tak że i z zbrojenem wyjdzie taniej niż folia do ogrzewania podłogowego a nie będę dziurawił folii i jeszcze rurki będę miał całe zalane betonem

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: buber dnia 2002-03-19 14:15 ]</font>

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    oczywiście folię zagrzejnikową folią do góry

  4. #64

    Domyślnie

    Styropian pod wylewka moze sie skurczyc lub stopic w miejscu posadowienia kominka jezeli nie da sie dodatkowej izolacji pod kominkiem i nie umozliwi odprowadzania ciepla przez owiew powietrza. Czyli dac warstwe welny i pustke powietrzna, ewentualnie zamiast styropianu pod wylewka beton komorkowy.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    RafaelS - pod kominkiem nikt nie zamierzał dawać styropianu, tylko lać beton aż pod sam kominek. Czy temperatura wokół wzrośnie na tyle, by zaszkodzić dylatacji, jeżeli zrobilibyśmy ze styropianu - wątpię, ale sprawa warta przemyślenia.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ja też myślę że temperatura nie powinna zaszkodzić dylatacji od paleniska do dylatacji droga jest daleka o po drodze raczej materiały które dobrze nie przewodzą ciepła.

  7. #67

    Domyślnie

    On 2002-03-20 08:07, Frankai wrote:
    RafaelS - pod kominkiem nikt nie zamierzał dawać styropianu, tylko lać beton aż pod sam kominek.
    Tosz to jest strata energetyczna.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kominek stoi w środku domu, a tam już grunt nie jest aż tak zimy. Folię aluminiową jako ekran promieniowania cieplnego możesz sobie dać (ma to sens pod podłogówką, ale chyba nie kominkiem). Wolę wrzucić parę drewek więcej niż martwić się o to czy podłoga mi popęka.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Akcja protestacyjna - musiałeś tu zaglądnąć !?

  10. #70
    Guest

    Domyślnie

    Akcja protestacyjna - musiałeś tu zaglądnąć !?

  11. #71
    Guest

    Domyślnie

    Akcja protestacyjna - musiałeś tu zaglądnąć !?

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mareg

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Wiem że zasadą jest nie dawanie ocieplenia pod wylewkę pod kominek. Ja zastanawiam się jednak nad wsadzeniem tam jako ocieplenia Styroduru - twardych bardzo płyt z poliestyrenu ekstrudowanego. Tym samym osiągnę jednorodną grubość izolacji termicznej całej podłogi i wylewki.

    Co o tym sądzicie?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony