dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja mam tak jak Alicjanka - 10 bez zbrojenia. Nie pamiętam też klasy B15 lub B-10.
    Alicjanka - a czym będziesz nacinać? Podejście do porządnego zrobienia masz zdrowe a do niespasnie niezdrowe. Jeżeli już coś zrobiłaś, to lepiej spać z myślą, że będzie OK. Jak coś jednak można wcześniej zabezpieczyć, to trzeba tak zrobić.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Mój mąż mówi że zębami... musiałam go zapytać, bo niby skąt ja mam wiedzieć? Dowiadywanie się, że trzeba naciąć już mnie zmęczyło - w końcu parę nocek z wizjami o których wyżej minęło zanim Salon dał mi odpowiedź...
    Potem mąż dodał że piłą tarczową.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Niby tak, ale chyba nie taką dla "majsterkowiczów", tylko jakąś profesjonalną. "Gumówka" (bo ja o tym myślę) ma małe tarcze, a tu potrzeba ponad 25cm (pół średnicy z wyłączeniem rdzenia musi być większe od 10cm).

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Frankai,
    Może omówisz to osobiście w niedzielę z moim mężem, lub innymi którzy rozróżniają "gumówkę" od innych narządów. Ostatni nawias w twojej wypowiedzi jest o cały stopień naukowy za wysoko, jak dla mnie.
    Przypuszczam jednak, że już niedługo będę musiała zrozumieć o czym mówisz, bo to ja jestem w moim stadle od tego żeby myśleć jak coś zrobić. Tuszę, że przez ten czas Ty już będziesz miał rozwiązanie kłopotu, a mnie wystarczy tylko przeczytać...
    Alicjanka

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    PS: jak to jest że zostałam nagle rekordzistą wypowiedzi, a Frankai ma ich kilka setek i żadna czerwona rączka mu się nie pokazuje?

  6. #26

    Domyślnie

    Ja widzę u Ciebie faceta z tubą . Kiedyś też mieliśmy taki znaczek, ale Redakcja za nami nie nadąża

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Bez wątpienia Grupa Wrocławska wiedzie prym!
    Ale my z Warszawy szybko nadgonimy!
    Swoją drogą zastanwiałam się czy to powiewająca chusteczka, czy łapka, ale teraz widzę że Ufoludek z tubą.
    Pozdrawiam!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No nie, a ja myślałam, że to jest kolt kowbojski

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - podoba mi się Twoja interpretacja. Ja myślałem, że to wstążka.
    Alicja - nie bój nic. Jak podpadniesz Redakcji to ci odbiorą znaczek.
    Podaje tłumaczenie mojej wypowiedzi. "Gumówka" to inaczej szlifierka kątowa. Coś podobnego do wiertarki, ale zamiast wiertła ma tarczę na końcu, tylko że oś obrotu tarczy jest skierowana na boki. Odpowiednio dobrana tarcza ścierna, bez problemu potrafi przeciąć stal czy beton. W środku tarczy jest otwór, który służy do mocowania jej na szlifierce. Ponieważ mocowanie tarczy nie zagłębi się w wąską szczelinę wyciętą przez tarczę w betonie, to możesz zagłębić się nie więcej niż połowę średnicy tarczy. Biorąc pod uwagę to, że otwór w tarczy ma 5 cm, to maksymalna głębokość na jaką będzie cięła szlifierka z tarczą o średnicy 25cm to 10cm, bo ( 25-5 ) : 2. Czy teraz lepiej rozumiesz? Nauczysz się powoli wszystkiego. Moja żona też musiała przestawiać fachowców jak byłem w delegacji.
    Wy i tak zrobicie to prędzej, bo ja planuję ten etap dopiera za rok.

  10. #30

    Domyślnie

    Ojojoj !
    Pomyliłem się wczoraj i dzisiaj małe sprostowanie :
    Mój kominek nie ma 67KW - ma 23 kW i waży (sam wkład) 150 kg.
    Te 67 kW pewnie wzięło mi się z oznaczenia wkładu - 67LW
    przepraszam ze pomyłke !

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alicjanka - pochwalmy się, że dostaliśmy emalię z obliczeniem, że przy dobrze ubitym piasku nic nie grozi i nie trzeba naciąć. Obowiązuje mnie tajemnica korespondencji (autor) i nie wiem, czy mogę podawać swoje obliczenia. Może jakiś Anonim tu policzy dla wszystkich?
    Jeżeli nie przekonały Cię obliczenia, to Ci odbiorę trochę snu: jak odetniesz część płyty, to ma większe szanse na osiadanie niż na pęknięcie w całości. Jak zacznie Ci osiadać (a jak mówisz w Salonie nie mają co do tego wątpliwości), to przerwie Ci izolację poziomą. Czy więc to takie pewne rozwiązanie? Jeżeli chcesz dalej ciąć, to już dowiadywałem się - wśród porządnych fachowców znajdziesz takich, co mają szlifierkę z tarczą 25cm, a taka powinna wystarczyć. Jak byś się bardzo uparła, to są ponoć nawet i 80cm. Możesz też wypatrzyć roboty drogowe i wyhaczyć gościa tnącego asfalt - może za parę złotych skoczy na fuchę.

    Yenot - myślałem że chodzi o 6.7kW i dlatego mrugałem. Wkłady, które do tej pory widziałem były poniżej 30kW, więc nieduży 67kW mnie rozbawił.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pomyłka - miało być "nie swoje obliczenia"

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dobrze ze sprostowales, bo to bylby faktycznie wklad gigant. Sa "Bosche" na kolkach do ciecia betonu, mozna ja wyporzyczyc i naciac plyte.
    Alanta ja tez spostrzeglem hipka z megafonem a innym gratuluje fantazji.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja najpierw miałam trzy inne skojarzenia , dopiero jak zakumałam "co autor chciał powiedzieć" dopatrzyłam się ludzika

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Frankai, bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Teraz już czuję się prawdziwą blondynką, tylko muszę trochę uzupełnić charakteryzację, żeby już nikt nie miał wątpliwości, jak mnie zobaczy (np w niedzielę)...
    Tylko powiedzcie mi teraz co ja mam wreszcie robić - ciąć czy nie ciąć? To nie jest kwestia gruczołów u wiadomego gatunku, ale dla mnie to też ważne, bo jakby muszę się zdecydować w tym miesiącu! Chyba w niedzięlę przycisnę Salonowych Specjalistów (czyż nie zgrabna nazwa?)

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alicjanko - może określeni zgrabne, ale skrót nie spodoba się za bardzo nikomu. Może jakieś inne określenie?
    Nie chciałem robić z Ciebie blondynki (ponoć mężczyźni wolą blondynki właśnie dlatego, że ... są mniej inteligentne). Pierwszy opis był zbyt fachowy, więc chciałem dać Ci lepszy pogląd, a nie obrażać. Zawsze uważałem, że nie wstyd jest nie wiedzieć, ale bać się zapytać.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Słusznie mówisz. I wcale się nie obrażam, choć tak naprawdę anatomia piły jest daleka od moich zainteresowań. Niestety życie zmusza do różnych rzeczy. Natomiast mam nadzieję że te wszystkie przeżycia prowadzą (możę nie najprostrzą drogą...) do widoku palących się polan w moim kominku w salonie, a później do długiego i spokojnego snu...
    Powiewam Ci czerwoną chusteczką.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Lepiej natnij, przeciez nie musisz ciac do konca. Wystarczy jak natniesz 3/4 plyty i wypelnisz szczeline zywica epoksydowa. A te 2 cm to moze samo peknac.
    Alez wy "love story" uprawiacie. Normalnie samo zycie i wenezulaskie seriale....

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull - ale dlaczego naciąć tylko trochę? Wydaje mi sie, że albo rybka, albo ... Pozostawienie w całości ma spowodować, że nie osłabiamy płyty, bo powinna wytrzymać, no chyba że mamy źle zagęszczony piasek. Nacięcie po to by osiadało indywidualnie.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Uważam że niektóre polskie seriale, biją na głowę wenezuelskie!
    A tobie Pitbull za karę też powiewam czerwoną chusteczką (patrz lewa strona wiadmości), bo niedawno ją dostałam, to ją używam zanim mi zniknie.
    Natomiast jeśli już się zdecyduję nie ciąć (a wątpliwości we mnie szaleją), to rozumiem że dalej ma być zgodnie z planem, tj. pełna dylatacja, bez styropianu? Jak myślicie?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-03-08 13:10 ]</font>

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony