dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Zdecydowanie TAK.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Alicjo, serduszko... wszystkiego najlepszego w dniu kobiet i nie tylko w tym dniu, bardzo ladnie ci w czerwonym no a to "dessou", naprawde nie trzeba bylo.
    Mowilem o czesciowym nacinaniu jakbyscie nie mieli takiego duzego ostrza. reszta sama peknie jesli beda duze naciski na plyte. Dylatacje wypelnic albo zywica epoksydowa, albo tasma dylatacyjna ew. styropianem cienkim

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Jak miło w tym dniu, Panowie Forumowicze są tacy szarmanccy, nawet w "śmierdzącym wątku" (tym od Skunksa), są dla kobiet życzenia. Szkoda że to tylko wirtualny świat... Jak podniosę oczy znad klawiatury, jakoś jest inaczej...
    Pitbull,
    to w takim razie zastanówmy się co izolacją poziomą o której ktoś wspomniał? Jeśli ten fragment z kominkiem osiądzie, to co z izolacją poziomą? Przerwie ją? Naprawdę mnie to zaintrygowało.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,

    Na spotkaniu w "Saloonie", Pani redaktor podpowiedziała, że w miejscu nadcinania zerówki, można zostawić delikatny zakład folii, bo kominek nie osiądzie więcej niż o centymetr. Natomiast co do zasadniczej sprawy, czyli czy ciąć, czy nie ciąć w samej redakcji były różnice zdań. Zdaje się że odkryliśmy nowy wirtualny problem typu kura czy jajko.
    Pozdrawiam wszystkich,
    A.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dodam, że może Alicja przetnie, a ja odpuszczę sobie cięcie, a za 2 lata napiszemy, że ani mi nie pękło, ani jej nie zawilgotniało i będziecie w jeszcze większej kropce. Na pewne rzeczy nie ma prostych reguł i wzorów.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No wiesz, na wiekszosc rzeczy nie ma regul i zasad

  7. #47

    Domyślnie

    rozumiem że wasze kominki są we wgłę bieniu ściennym zatem mamy do czynienia z prostokątem i ciąć chceciejedną krawędź. według mnie można to naciąc lub nie w przypadku gdy nie będzie nacięte a beton będzię chciał pęknąć to sobie pęknie wykorzystując najmniejszą linię oporu a więc wzdłuż miejsca gdzie będzie nacięte. o przerwaniu izolacji nie ma mowy chyba że przy cięciu jeżeli będzie osiadanie to jest milimetr chyba że grunt jest nie zagęszczony.
    nie bardzo rozumiem Frankai tą kwestię z obliczeniami (chodzi o wzajemny wpływ płyt). wydaję mi się że naprężenia w betonie rozchodzą sie pod kątem 45 o i mając wymiary kominka można określić gdzie przy jego potędze może beton trzasnąć.
    Tak dla waszego spokoju powiem że wylewając swój pierwszy strop w życiu(żelbetowy) odstawiłem straszny kwas (z miesiąc źle sypiałem bo było to około 80 000 PLN w razie ewentualnej rozbiórki). spotkałem się z konstruktorem i stosując zasadę że mój kolega gdzieś coś takiego zaprojektował(tak jak ja to zrobiłem,schrzaniłem)i co on otym myśli. reasumując strop stoi do dzisiaj słonie można na nim tresować podobnie jest z tymi podbudowami pod kominek.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ketiso - kominek stanie przy ścianie. Piasek jest zagęszczony. Alicjanka chce ciąć wokół (3 boki), bo będzie siadał (może piasek źle zagęszczony? ) i niech siada w sposób kontrolowany.
    Ja nie chcę ciąć, bo 10cm betonu na jakotako zagęsdzczonym podłożu nie powinno spowodować pęknięcia płyty.
    Powyżej robimy w identyczny sposób - nie dajemy styropianu, tylko lejemy beton i zbroimy go, a od samej posadzki dylatujemy. Biorąc pod uwagę, że nie daliśmy styropianu, to mamy 15cm betonu+kominek.
    Wątpliwości:
    Alicjanki - czy osiadanie będzie na tyle duże, że przerwie się izolacja pozioma?
    Moja - czy spowodować pęknięcie płyty?
    Oboje też boimy się o powierzchnię podłogi - czy się nie poniszczy, jeżeli jednak osiądzie.

  9. #49

    Domyślnie

    w takim wypadku ja bym nacinał, bo beton nie wie gdzie ma pęknąć.
    jeżeli chodzi o osiadanie to musiałoby być schrzanione zagęszczenie gruntu w normalnym przypadku izolacja poradzi sobie z takim wydłużeniem . Nzcięcia możesz zrobić do 1/3 wysokości betonu (dylatacja pozorna).najlepiej przeciąć cały,lub ponad połowę.
    Hej!

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Skoro nie ma osiadać, to po co wogóle nacinać?

  11. #51

    Domyślnie

    tak jak napisałem nie powinno być dużego osiadania ale wystarczy żeby osiadło około 1 mm a płyta pękła nieregularnie tzn np po klepkami. doraźnie nic nie grozi i nic dziać się nie powinno ale po kilku latach intensywnego chodzenia po tym miejscu moŻe się to bardzo minimalnie ruszać co z kolei może spowodować obruszanie się parkietu w tych miejscach na wskutek odklejenia . jest to proces rozłożony w czasie i może mieć miejsce lub nie, ale na wszelki wypadek warto mu zapobiec(głównie przy cięższych kominkach)
    Hej!

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No to jeżeli tak, to chyba musiałbym ciąć jeżeli walnę sobie łóżko wodne, albo jeżeli będę miał regał z książkami - wiecie ile taka bibliotecza potrafi ważyć !!! Tu się trochę wygłupiam, ale to jak to z tymi płytami jest - takie są miękkie? Przypomnę, że dużo osób ma takową biblioteczkę, a nie raczyło nawet zabezpieczyć się brakiem styropianu w tym miejscu. No i co - pęka Wam coś? Pytam się tych co już mieszkają lub mają znajomych "bibliotekarzy".

  13. #53

    Domyślnie

    zapomniałem dodać,że oczywiście dotyczy to konkretnych ciężarów bo 105 kg to ja sam ważę i co miałbym nacinać i w dodatku jak (a przy obciążeniu dynamicznym to jeszcze więcej)

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A to to dałeś mi niezły argument. Załóżmy, że waga 120kg nie upoważnia nas do szczególnego wzmacniania podłogi. Idźmy dalej - człowiek, nawet o tak słusznej wadze, ma zagwarantowane przez Konstytucję (równość) prawo stanięcia na jednej nodze. Idąc dalej za Konstytucją - podłoga musi zdzierżyć jego wagę, co najwyżej z drobnym piskiem, ale ciągle mówimy jej nie pękaj. A jaką to powierzchnię ma but tegoż jegomościa? Powiedzmy, że nogę ma słuszną i jest to 300cm2, czyli 0,03m2. Kominek niech zaś ma 0,6m*1m czyli 0,6m2, a to jest 20 razy większa powierzchnia. Jeżeli podłoga wytrzyma gościa 125kg stojącego na jednej nodze, to powinna wytrzymać 2500-kilogramowy kominek. Qrcze - niech mnie ktoś poprawi, bo ja nie konstruktor. Czy mogę porównywać w ten sposób noga(statycznie)-kominek?

  15. #55

    Domyślnie

    Frankai - ja też nie konstruktor, ale myslę, że to ma sens. Ja u siebie nie tnę.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Znalazłem jeden argument, czemu to moje porównanie jest trochę zafałszowane - bo kominek stoi cały czas i udeptuje to swoje miejsce. Ciągle jednak wydaje mi się, że cięcie nie ma sensu.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Panowie,

    W bezposredniej bliskości kominka mam moje rury ogrzewania podłogowego, wodnego, które nie mogą dostać powietrza! Tak więc milimetrowe pęknięcia, niekontrolowane, mogą zrobic mi duży problem po kilku latach. Jak bym tej podłogówki w pobliżu nie miała, to bym sobie napewno głowy nie zawracała nacinaniem! A ciąć będę w tym, lub przyszłym tygodniu!
    A w dobre ubicie piasku nie wierzę, bo jestem człowiekiem małej wiary budowlanej. A tak będę spać spokojnie.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    alicjantka to że masz rury w pobliżu wcale nie znaczy że jak pęknie beton to od razu musisz mieć powietrze w rurze ogrzewania ja będę robił podłogę ze zbrojeniem 3 mm i myślę że niepowinno pęknąć pod ciężarem kominka

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Buber,
    Jak rozumiem zazbroisz wylewkę na rurach ogrzewania. Cały pic polega na tym że ta część, skoro w obu przypadkach (nadciętych i nie nadciętych) będzie zdylatowana, to nie powinno się jej nic stać. Ja się boje o pęknięcie zerówki, które może spowodować dostanie się powietrza do rur (nie do środka tylko na zewnątrz), a one tego nie lubią.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    nie łapię jak może ci pęknąć płyta ogrzewania jeśli będzie oddylatowana i jeszcze zazbrojona oraz oddzielona styropianem od wylewki zerowej ???

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony