dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefula

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie okno narożne - czy warto?

    muszę zdecydować czy robić w kuchni okno narożne, czy dwa okna oddzielone słupkiem w narożniku ściany (w kuchni).
    Bardzo podoba mi się narożne okno ale mam wątpliwości czy cena takiego okna nie jest bardzo duża i czy budowa nadproża, a potem stropu nie będzie zbyt skomplikowana.
    Czy ktoś ma takie okno i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
    Będę wdzięczna

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mam 4 takie okna narożne, ładnie wygląda do wnętrza wpada bardzo dużó światła, ...ale

    - problem z parapetami zewnetrznymi - trzeba trozke się namęczyć aby zrobic je dobrze z blachy albo pozostaje granit
    - parapety wew
    - jak chcesz rolety to tez pojawia sie kilka problemów z ich montażem
    - karnisze narożne - też problematyczne ale można zrobic - troszkę kosztuje


    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie Re: okno narożne - czy warto?

    Cytat Napisał stefula
    muszę zdecydować czy robić w kuchni okno narożne, czy dwa okna oddzielone słupkiem w narożniku ściany (w kuchni).
    Bardzo podoba mi się narożne okno ale mam wątpliwości czy cena takiego okna nie jest bardzo duża i czy budowa nadproża, a potem stropu nie będzie zbyt skomplikowana.
    Czy ktoś ma takie okno i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
    Będę wdzięczna
    Cena takiego okna niczym specjalnym się nie różni od pozostałych okien. Zwiększona jest o koszt profili narożnych - około 40 zł/mb. dla łączenia prostokątnego lub 60 zł dla łączenia pod innym kątem.
    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefula

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Re: okno narożne - czy warto?

    dzięki za odpowiedzi ,
    a czy ktos może mi jeszcze może mi coś powiedzieć na temat nadproża nad takim oknem, czy robi się je jak przy normalnym oknie, czy jakieś dodatkowe wzmocnienia są potrzebne?

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce....

    A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce....
    O rany! Chciałabym mieć taki trawnik w przyszłym roku (już mieszkam)!
    To tak można mieć przed przeprowadzą???
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce....

    A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.
    dzięki ale was musze załamac
    zdjęcia sa z jesieni zeszłego roku

    a przeprowadzka za 2 tygodnie ! ! ! ! !
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał telesforek
    Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce....

    A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.
    dzięki ale was musze załamac
    zdjęcia sa z jesieni zeszłego roku

    a przeprowadzka za 2 tygodnie ! ! ! ! !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony