dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 148
  1. #21

    Domyślnie

    Dokładnie. Właśnie to było powodem rezygnacji z tej funkcji. I tak trzeba wieszać, a prądu zżera dwa razy tyle. W zasadzie do sucha wysuszało tylko koszule i inne bardzo cienkie rzeczy.
    Pzdr

  2. #22

    Domyślnie

    tak jak dzis ogladalismy to bylo napisane ze pranie ciagnie ok 0,95 kw a suszarka 4,25!!! dlatego tak pytam

    a ile trwa takie suszenie?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    W nowym mieszkaniu, jak pisałam, nie mam. Mam natomiast mikroskopijną łazienkę i pralka wyląduje w kuchni. Jest ogromny problem z wieszaniem rzeczy i najbardziej mi brakuje suszarki przy praniu pościeli. Owszem wyjmowało się lekko wilgotne, ale jeśli nie prasowałam od razu, to składałam i już złożone wieszałam na pół godziny do godziny. Zazwyczaj wystarczało. Obecnie bez suszarki wyłączam sobie łazienkę na kilka dni z prania w ogóle, bo i tak będę musiała wieszać rzeczy już złożone, a takie schną dużo dłużej. Z ubraniami jest po prostu wygodnie - po wyjęciu z suszarki rzucam jak leci i po godzinie chowam do szafy. Z pościelą to już całkiem inna bajka, po prostu nie będę miała jak suszyć, jeśli się nie zdecyduję na pralko-suszarkę

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    tak jak dzis ogladalismy to bylo napisane ze pranie ciagnie ok 0,95 kw a suszarka 4,25!!! dlatego tak pytam

    a ile trwa takie suszenie?
    W mojej pełny cykl 2 godziny

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: pralko-suszarka

    Cytat Napisał Madziulka84
    macie moze lub zamierzacie miec? tak sie zastanawiamy nad takim wynalazkiem
    mam male pytanko , czy pralko - suszarka jest gorsza od suszarki ?
    ceny suszarek ktore ogladalem dzisiaj startuja od 1500 zl
    3,3 kW do ponad 4 kW troche prunda potrzebują na godzine , no wlasnie jak dlugo sie to suszy , godzine ? i przy jakiej wadze ?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Przed pralko-suszarką miałam suszarkę osobno (stąd później już 2w1). Różnica była taka, że suszarka osobna suszyła na zasadzie wywalania wilgotnego powietrza na zewnątrz - w łazience sauna. Ale za to suszyła na wiór - wszystko suchutkie No i kwestia miejsca - w łazience "blokowej" stała na pralce i generalnie było tak sobie - straszna zawalidroga.
    Moje refleksje są takie, że jakbym dziś zamiast mieszkanka urządzała dom z osobną pralnią, dałabym osobno pralkę i suszarkę (nie nawidzę wieszać prania i go potem zdejmować ). Do mieszkania pralko-suszarka, bo zajmuje mniej miejsca. Osobne urządzenia mogą pracować jednocześnie. W pralko-suszarce 2 cykle prania - 1 suszenie (na pół wsadu).
    Z drugiej strony w domu zazwyczaj jest więcej miejsca na wieszanie prania , ale mam wrażenie, że np. przy małych dzieciach, jak pranie jest w zasadzie non-stop i tak by się przydała.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    sprzedawca w sklepie dzisiaj zapewnial mnie o tym , ze suszarki susza idealnie ,
    ale jak zadalem mu pytania dodatkowe , to polegl

  8. #28

    Domyślnie

    u nas tez lazienka jest mala i nie mamy gdzie wieszac prania - balkonu brak, lazienka w skosach dlatego pomyslelismy o takim rozwiazaniu. Teraz to juz nie wiem czy warto czy nie

    wiec tak pranie z szuszeniem trwa ok 2h? tak?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No właśnie ta moja suszarka (osobna) suszyła idealnie na suchutki wiórek. Czas to chyba było ponad dwie godz., ale za to tam wchodziło całe pranie. To na pewno było wygodne, bo się przekładało całość z pralki i już. Jedyny feler to było to wyrzucanie wilgoci na zewnątrz, ale może dzisiejszy sprzęt już tego nie robi W pralko-suszarce ta wilgoć jest skraplana i odprowadzana jak woda z pralki do kanalizy. Sama suszarka po prostu nie miała tego odprowadzenia.
    Ale tak jak piszę, całe moje doświadczenie w tym temacie dotyczy sprzętów z poprzedniej epoki - pralko-suszarka ma z 10 lat, a suszarka była jeszcze parę lat wcześniej - dużo mogło się zmienić w tym temacie

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    u nas tez lazienka jest mala i nie mamy gdzie wieszac prania - balkonu brak, lazienka w skosach dlatego pomyslelismy o takim rozwiazaniu. Teraz to juz nie wiem czy warto czy nie

    wiec tak pranie z szuszeniem trwa ok 2h? tak?
    Niestety - samo suszenie 2 godz, ale to można sprawdzić w specyfikacji konkretnego modelu. Jak w moim poście wyżej - duuużo mogło się pozmieniać.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    No właśnie ta moja suszarka (osobna) suszyła idealnie na suchutki wiórek. Czas to chyba było ponad dwie godz., ale za to tam wchodziło całe pranie. To na pewno było wygodne, bo się przekładało całość z pralki i już. Jedyny feler to było to wyrzucanie wilgoci na zewnątrz, ale może dzisiejszy sprzęt już tego nie robi W pralko-suszarce ta wilgoć jest skraplana i odprowadzana jak woda z pralki do kanalizy. Sama suszarka po prostu nie miała tego odprowadzenia.
    Ale tak jak piszę, całe moje doświadczenie w tym temacie dotyczy sprzętów z poprzedniej epoki - pralko-suszarka ma z 10 lat, a suszarka była jeszcze parę lat wcześniej - dużo mogło się zmienić w tym temacie
    fakt , teraz taki sprzet dziala inaczej niz 10 lat temu , kiedys rura na zewnatrz
    powiedzcie ile kosztuje wysuszenie powiedzmy 10 kilogramow ubran ; tak mniej wiecej ?

  12. #32

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziulka84
    myslalam ze to tak jak odwirowanie a tu jednak 2 godziny
    Całkiem jak odwirowanie Dwugodzinne

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    fakt , teraz taki sprzet dziala inaczej niz 10 lat temu , kiedys rura na zewnatrz
    rura to nie takie głupie rozwiązanie... suszarka kondensacyjna, oprócz prądu, pożera dodatkowo ze 100 litrów wody niezbędnej do skraplania się prary wodnej.. w suszarkach wywiewnych płacisz tylko za prąd.

    Pranie łatwiej wysuszyć w suszarce ewakuacyjnej, gdyż w zastosowanych technologiach nigdy powietrze skroplone nie będzie suchsze niż powietrze z zewnątrz (w dobrze wentylowanych łazienkach oczywiście)

    Cytat Napisał ila66
    powiedzcie ile kosztuje wysuszenie powiedzmy 10 kilogramow ubran ; tak mniej wiecej ?
    suszarka wywiewna
    cykl (5kg) to ok 4kwh, 1kwh to koszt ok 40gr => 10kg kosztuje ok 3,2zł

    suszarka kondensacyjna: 3,2zł + koszt ok. 150l wody + 150 l ścieków..

  15. #35

    Domyślnie

    Filon co ty za bzdury wypisujesz jakie 150 l wody Ty sie chyba nie znasz na tym . Ja mam suszarke Boscha kondensacyjną i podłączam tylko do prądu obojetnie gdzie , może stać w garażu piwnicy aby był prąd . Przecież to sa urzadzenia wolnostojące i żadnej wody nie potrzebują . Zobacz jakie one są drogie w porównaniu z wywiewnymi (mówie o dobrych markach)
    Przepraszam , że tak ostro ale się zeźliłam

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał filon123
    Cytat Napisał ila66
    fakt , teraz taki sprzet dziala inaczej niz 10 lat temu , kiedys rura na zewnatrz
    rura to nie takie głupie rozwiązanie... suszarka kondensacyjna, oprócz prądu, pożera dodatkowo ze 100 litrów wody niezbędnej do skraplania się prary wodnej.. w suszarkach wywiewnych płacisz tylko za prąd.

    Pranie łatwiej wysuszyć w suszarce ewakuacyjnej, gdyż w zastosowanych technologiach nigdy powietrze skroplone nie będzie suchsze niż powietrze z zewnątrz (w dobrze wentylowanych łazienkach oczywiście)

    Cytat Napisał ila66
    powiedzcie ile kosztuje wysuszenie powiedzmy 10 kilogramow ubran ; tak mniej wiecej ?
    suszarka wywiewna
    cykl (5kg) to ok 4kwh, 1kwh to koszt ok 40gr => 10kg kosztuje ok 3,2zł

    suszarka kondensacyjna: 3,2zł + koszt ok. 150l wody + 150 l ścieków..

    Wprawdzie jestem raczej rozrzutna i w rachunki nigdy specjalnie się nie wpatrywałam, ale...
    Cytat Napisał kalia
    Filon co ty za bzdury wypisujesz jakie 150 l wody Ty sie chyba nie znasz na tym
    Tu się zgodzę 150l wody + 150 l ścieków to nawet ja bym zauważyła na rachunku Zwłaszcza przy uruchamianiu suszarki przy co drugim praniu
    Miałam do czynienia z suszarką wywiewną i pralko-suszarką kondensacyjną. Jakby mi zaczęło w jednym lub drugim urządzeniu wywalać 150 l wody, to bym pomyślała, że z pralką coś nie tak Nie wiruje, czy jak ???

  17. #37

    Domyślnie

    Kalia, w pralko-suszarkach do skraplania wykorzystywana jest woda (może nie 75l na cykl, ale ok. 50), w suszarkach kondensacyjnych rzeczywiście wymiennik chłodzony jest powietrzem z zewnątrz. Przepraszam za zamieszanie

  18. #38

    Domyślnie

    Ja mam słupek boscha, na dole pralka-potem łącznik z szuflada-na górze suszarka, urzadzenie niezastapione. Pranie jest suchutkie prosto do szafy, nic nie trzeba dosuszac.
    Wsad do suszarki 8kg, zużycie prądu 4,1 kW na jeden cykl120min.
    Z 8kg prania zostaje w specjalnym zbiorniku ze 3litry wody, teraz mam podłaczoną bezposrednio do kanalizacji.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nik_a

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Od ponad pół roku posiadam suszarkę kondensacyjną AEG. Zgadzam się, że jest to urządzenie niezastąpione w domu. Wsad 6 kg, zużywa ok. 2,4 kW/cykl (2 godz.). Po każdym suszeniu należy opróżnić tylko zbiornik na wodę i wyczyścić filtr. Większość ubrań nie trzeba prasować, są bardzo miękkie, rewelacyjna jest do swetrów. Nareszcie nie muszę stać kilka godzin przy desce do prasowania. Polecam.

  20. #40

    Domyślnie zpralko suszarka

    rewelacyjne jest do, tak jak spiałaś swetrów i skarpet bokserek ręczników, a to co tzreba prasowa to jest poroblem. I tak naprawde niszczy pranie

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony