dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 148
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał filon123
    Kalia, w pralko-suszarkach do skraplania wykorzystywana jest woda (może nie 75l na cykl, ale ok. 50), w suszarkach kondensacyjnych rzeczywiście wymiennik chłodzony jest powietrzem z zewnątrz. Przepraszam za zamieszanie
    Wydaje mi się , że mylisz się. Z tego co wiem do procesu suszenia w suszarce nie zużywa się żadnej wody tylko prąd.
    Są 2 rodzaje suszarek : kondendacyjne i wywiewne (wywiewowe). W tych pierwszych wilgoć z ubrań skrapla się do pojemnika (lub wężykiem do kanalizacji) i po skończeniu suszenia powinno sie go opróżnić. Wywiewne wymagają podłączenia urządzenia do kanału wentylacyjnego i tamtędy usuwana jest woda.
    Może te 50 l wody dotyczyło funkcji prania (pralko-suszarka)? W przeciwnym razie to by był absurd (dodatkowe koszty).
    co do wypowiedzi OK
    "...Jedyny feler to było to wyrzucanie wilgoci na zewnątrz, ale może dzisiejszy sprzęt już tego nie robi..." Prawdopodobnie trzeba było podączyć sprzęd do wentylacji (suszarka wywiewna). Nie wyobrażam sobie aby producent dopuszczał wyrzucenie kilku litrów wody (w postaci pary) z suszenia do pomieszczenia (np łazienki).

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiz1
    Cytat Napisał filon123
    Kalia, w pralko-suszarkach do skraplania wykorzystywana jest woda (może nie 75l na cykl, ale ok. 50), w suszarkach kondensacyjnych rzeczywiście wymiennik chłodzony jest powietrzem z zewnątrz. Przepraszam za zamieszanie
    Wydaje mi się , że mylisz się. Z tego co wiem do procesu suszenia w suszarce nie zużywa się żadnej wody tylko prąd.
    Są 2 rodzaje suszarek : kondendacyjne i wywiewne (wywiewowe). W tych pierwszych wilgoć z ubrań skrapla się do pojemnika (lub wężykiem do kanalizacji) i po skończeniu suszenia powinno sie go opróżnić. Wywiewne wymagają podłączenia urządzenia do kanału wentylacyjnego i tamtędy usuwana jest woda.
    Może te 50 l wody dotyczyło funkcji prania (pralko-suszarka)? W przeciwnym razie to by był absurd (dodatkowe koszty).
    co do wypowiedzi OK
    "...Jedyny feler to było to wyrzucanie wilgoci na zewnątrz, ale może dzisiejszy sprzęt już tego nie robi..." Prawdopodobnie trzeba było podączyć sprzęd do wentylacji (suszarka wywiewna). Nie wyobrażam sobie aby producent dopuszczał wyrzucenie kilku litrów wody (w postaci pary) z suszenia do pomieszczenia (np łazienki).
    To była suszarka sprzed co najmniej jakichś 15 lat, jeśli nie 20 - o ile dobrze pamiętam, nie było podejścia do wentylacji, ale mogę się mylić

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiz1
    Cytat Napisał filon123
    Kalia, w pralko-suszarkach do skraplania wykorzystywana jest woda (może nie 75l na cykl, ale ok. 50), w suszarkach kondensacyjnych rzeczywiście wymiennik chłodzony jest powietrzem z zewnątrz. Przepraszam za zamieszanie
    Wydaje mi się , że mylisz się. Z tego co wiem do procesu suszenia w suszarce nie zużywa się żadnej wody tylko prąd.
    Na suszarkach sie nie znam, ale co do pralko-suszarek, to też mam 10 letnia. Gdzieś czytałam, że w pralko suszarkach suszenie jest tylko kondensacyjne, nie ma modeli wywiewnych. Co do sposobów "kondensowania" pary z suszenia, czy sa inne metody niż chłodzenie woda (w przypadku pralko-suszarki, nie suszarki) to nie wiem.
    W mojej pralko-suszarce na mur beton przy suszeniu zuzywana jest woda do chłodzenia bębna, wg instrukcji połowa tego co normalnie zużywa na pranie (nie pamiętam ile to litrów). Chciałam sprawdzić, jak jest w obecnych modelach (podejrzewam, że podobnie), ale to co jest (i czego brakuje) w opisach róznych urządzen w internecie to włosy staja dęba na głowie. Na stronach Indesitu na ten przykład w ogole nie znalazłam zużycia wody na pranie, a co dopiero cokolwiek o suszeniu (ani w karcie technicznej, ani w instrukcji - zreszta polska wersja niedostepna, szukałam w angielskiej).

    Ale opisy ze stron sklepów to juz literatura fantastyczna, np.:

    "roczne zużycie wody/energii (200 cykli) : 990 l / 22000 kWh
    roczne zużycie wody/energii podczas prania (200 cykli) : 230 l / 12600 kWh "

    To te 760 litrów na co? No bo chyba technika nie poszła do tyłu, żeby na suszenie zużywać ponad 3 razy więcej wody niz na pranie (skoro dziesięcioletnie modele zużywaja o połowę mniej).
    A może to takie chytre urzadzenie, w którym trezba non-stop prac, bo jak się jej nie używa to ona wtedy myk, i podpija te 990 litrów... A może to są modele co z tej wody bimber pedzą?

    A w opisie innego modelu dwa razy wymiary podali. Tyle, że sie od siebie zupelnie różniły.

    No ręce opadają... nie szukam dalej.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  4. #44

    Domyślnie pralka czy pralko-suszarka?

    Nigdy nie uzywalem tej drugiej, ale w nowym domu nie bede mial zbyt wiele miejsca na wieszanie prania, wiec chyba warto sie zastanowic.

    Rozpietosc cenowa jest dosc duza, a po budowaniu zostaly tylko dlugi. Czy tanie modele, jak np. ten: http://www.agito.pl/pralkosuszarki/h...33.328036.html sa warte uwagi czy lepiej sobie odpuscic i kupic zwykla pralke?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  5. #45

    Domyślnie

    Nie ma się nad czym zastanawiać polecam drugą wersję

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał laziale
    Nie ma się nad czym zastanawiać polecam drugą wersję
    Mozesz uzasadnic?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  7. #47

    Domyślnie

    Od 10 lat mam pralko-suszarkę i używałam jej do suszenia kilka razy.Dosuszałam pranie częściej,ale już nie kupiłabym pralki w tej opcji.Dlaczego ?Suszenie długo trwa,a jak mówi mój mąż strach przejść obok licznika prądu w tym czasie.Poza tym zniszczyłam trochę rzeczy poprzez suszenie.Może mam stary typ,może nie umiem się obchodzić -nie wiem.Na pewno nie kupię już takiej pralki.W domku mam pralnio-suszarnię,więc nie mam takiej potrzeby.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam! Poczytaj opinie użytkowników pralek w"caneo", piszą tam podobnie jak Basia.

  9. #49

    Domyślnie

    Absolutnie się nie zgadzam z przedmówcami. Od 6-ciu lat użytkuję pralko-suszarki (najpierw electrolux, teraz ariston) i życia sobie bez nich nie wyobrażam.
    ZALETY:
    - ręczniki "puchate" jak na reklamach - cudo
    - czarne rzeczy podczas suszenia pozbywają się "paprochów"
    - skarpety podczas suszenia odzyskują kształt
    - t-shirtów nie trzeba prasować
    - duże reczy, np. pościel, nie "zdobią" mi domu podczas suszenia
    - w sytuacjach typu emergency - w ciągu godziny mam wyprany i suchy potrzebny ciuch
    Koszt prądu - nie zauważyłam żadnej różnicy porównując rachunki sprzed zakupu pralko-suszarki i później. Ogólnie bardzo polecam.
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  10. #50

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Basia,

    suszarka bardzo niszczy ubrania, kolory ubran blakna, korzystam od czasu do czasu tylko do poscieli i recznikow kiedy na dworze leje

    Pzdr

  11. #51

    Domyślnie

    Możesz uchylić rąbka tajemnicy, w jaki sposób suszarka niszczy ubrania? Bo może mam poniszczone i nie zauważyłam
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  12. #52

    Domyślnie

    W suszarce wykorzystuje sie podwyzszona temperature (zeby nie napisac ze wysoka), co niekorzystnie wplywa na wlokna materialu.

    To podobnie jak suszenie ubran o soczystych kolorach na zewnatrz w sloncu, kazdy wie co sie potem dzieje z kolorem

    No chyba ze te najnowszej generacji sa przyjazne dla ubran, ale za nowosc sie
    placi

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Mam pralko-suszarkę od ośmiu lat indesitu. Kupiłam jak miał się urodzić mój pierworodny z myślą że w zimie nie bardzo jest gdzie suszyć pieluchy. Używałam może góra dziesięć razy. Teraz korzystam tylko z funkcji prania.
    Dlaczego nie:
    1. Zazwyczaj piorę kiedy mam pełen wkład, do suszenia musiałabym rozdzielać na dwa razy, bo maksymalna pojemność to właśnie pół wkładu.
    2. Energożerne strasznie. Żeby było w miarę wysuszone trzeba ustawić program conajmniej godzinny.
    3. Używam płynu do płukania , po wysuszeniu w suszarce nie ma tego zapachu.
    4. Wg. mnie bardziej się mnie i trudniej jest wyprasować rzeczy.
    Ale moja pralko-suszarka jest już stara i może technika poszła tak do przodu że współczesne pralko-suszarki są bardziej rewelacyjne. Ale wg mnie nie ma jak wysuszone na świeżym powietrzu pranie. W zimie oczywiście gorzej ale jakoś dajemy sobie radę bez uzycia trybu suszenia.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwciad

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja kupiłam pralko-suszarkę również z myślą o dziecku i konieczności suszenia pieluch, co wogóle nie miało przełożenia na rzeczywistość bo pampersów się przecież nie pierze . Używam jej może z 2 razy na rok, zazwyczaj jak mąż potrzebuje uprać dzinsy na tzw. "wczoraj". Rzeczywiście pranie po takim suszeniu trudniej jest uprasować. Nie wiem jaka jest obecnie różnica w cenie, jeśli duża to trzeba się zastanowić czy ma sens kupować coś, czego się nie będzie używać. Wiem napewno, że moja kolejna pralka będzie bez suszarki.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Mam pralko-suszarkę od ośmiu lat indesitu.
    Tez mam Idesita juz z 10 lat. Zwykłego prania zazwyczaj nie suszę, za to bieliznę, skarpetki, ręczniki prawie zawsze. Super sprawa! Nie musze obwieszać grzejników skarpetami albo na sznurku na dworze mocowac każdej skarpety spinaczem
    (alternatywa - zbieranie skarpet rozwianych przez wiatr po okolicy ).
    Bardzo sobie chwalę zakup pralko-suszarki (wcale nie planowany, akurat była w promocji).
    Co do energochłonności - zuzycie prądu i wody na suszenie powinno byc podane przez producenta. Teraz wiekszośc urządzeń jest dobrej klasy.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    i bądż tu człowieku mądry
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  17. #57

    Domyślnie

    Od 8 lat mam Indesit pralko-suszarkę. Działa bez awarii. Fakt, nie używam suszarki często, ale jeśli już to generalnie rzecz biorąc przydaje się bardzo. Teraz kompletuje sprzęt do nowego domu i tylko pralko-suszarka. Zastrzeżenie - suszę głównie bawełnę, czasem dżinsy, delikatnych NIE. Jestem b. zadowolona. A, rzeczywiście płynu do płukania nie czuć po suszeniu.

  18. #58

    Domyślnie

    W zasadzie powinna wypowiedzieć się moja druga połowa ale powiem w skrócie. Mamy od 4 lat pralko-suszarkę Ariston. Firma taka sobie, urządzenie ok. Suszymy praktycznie przy każdym praniu bo mieszkamy w bloku a suszenie ubrań na balkonie nie wygląda za estetycznie. Faktycznie zdażyło się, że kilka koszulek po suszeniu zmieniło rozmiar z M na XS ale wystarczy czytać metki. Właśnie wykańczamy dom (a on nas) i będziemy na pewno mieć pralkę i obok suszarkę. Można kupić takie fajne chusteczki, które zmiękczają suszone ubrania, ładnie pachną i zbierają wszelkie dziwactwa z pralki. To tyle w temacie suszarek.

    Pozdrawiam
    P.R.

    ps - obsługiwać pralko-suszarkę potrafi tylko lepsza połowa

  19. #59

    Domyślnie

    Sama nie kupiłam chociaż miałam okazję używać p-s nowego typu:

    -energożerna (dwa suszenia w tygodniu dają o sobie znać)
    -upierdliwe wyjmowanie prania i rozdzielanie tego co na "linkę" i tego co zostaje w p-s
    -strasznie pogniecione rzeczy (wysuszone paradoksalnie trzeba spryskać dość mocno bo sama para nie zawsze daje radę-gdzie tu sens-gdzie logika?)
    -potwierdzam, że ręczniki są po praniu puchate-ale ich włókna po kilku suszeniach dostają ostro w kość i niestety po jednokrotnym nawet użyciu po kąpieli przypominają szmate i wyglądają gorzej niz inne. Oczywiście po wysuszeniu wyglądaja jak nowe ale maksymalnie jeden dzień
    -mamy mało rzeczy z mocnej bawelny-raczej tylko koszule męża - moja bielizna nie przeżyłaby starcia z suszarką - pościele atłasowe i satyna bawełniana ewentualnie (masakra po kilkunastu suszeniach)
    -p-s szkodzi intensywnym kolorom-fakt na ciemnych ciuchach nie ma paprochów ale po jakims czasie nie ma i pigmenty i czarny staje sie grafitem))) tez dobrze
    -skarpety wyciągam z pralki tak wywirowane, że po wieczornym praniu rano sa suche-na co mi suszarka???? Kupiłabym, gdybym zyła na wariackich papierach i potrzebowała często czystej odzieży "na gwałt" (częste wyjazdy, zycie na walizkach)... B o suszarka nie oszczędza ci pracy-ona jedynie skraca czas oczekiwania na możliwośc wykanania pracy (prasowania). Przy czym to prasowanie jest bardziej męczące niz normalnie bo zagniecenia sa hard-core. Ale coś za coś. P-s wymyślono dla zabieganych ludzi biznesu w USA, mieszkajacych w luksusowych flatach gdzie suszarka balkonowa (o ile jest takowy) to faux-pass -korzystających z pralni publicznych w dodatku. Teraz czasy sie zmieniły ale malo znam ludzi którzy są superzadowoleni. To jednostki, którym czasem p-s ratuje życie bo potrzebuja szybkiej wymiany ciuchów. Nie polecam ale i nie odradzam-wszystko zależy od trybu życia
    -

    -
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  20. #60

    Domyślnie

    Miałam kiedys pralko - suszarke w wynajmowanym mieszkaniu, używana była baaaardzo rzadko. Suszenie trwało długo nie pamietam dokładnie ile, ale na pewno duzo ponad godzine, a suszysz tylko pół normalnego 5 kg wsadu, wiec całe pranie to czas suszenia razy dwa, czyli ze 3 godziny lekko. A prądu zżerała duzo
    Ale jesli koszty nie grają dla Ciebie roli to polecam, zwłaszcza do suszenia skapretek, nie musisz wieszać każdej z osobna na sznurku

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony