dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AAgnieszka

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2

    Domyślnie KUPNO DOMU NA RYNKU WTÓRNYM......

    mam pytanie odnośnie kupna domu na rynku wtórnym... znaleźliśmy śliczny domek w ślicznej okoliczy... za niewielkie pieniązki... ale i tutaj zaczyna się problem... dom jest postawiony 15 lat temu... nie został odebrany przez nadzór budowlany... obecni właściciele nie mają na ten dom dokumentów... gdyz dostali go w spadku (poprzedni właściciel nie żyje) .... moje pytanie i problem dotyczy tego jakich dokumentów mogę żądać od obecnych właścicieli przy zawieraniu tej transakcji (podpisanie umowy przedwstępnej u notariusza)... dodam jeszcze że robimy ten zakup na kredyt... PILNIE PROSZĘ O POMOC

  2. #2

    Domyślnie

    witam
    czy to oznacza że nie mają żadnego dokumentu na to ze są właścicielami tego domu??!!!!No to jest problem, ja osobiście bałabym się taki dom kupić bo może się nagle okazać że dom ma 10 innych właścicieli
    A co z działką? Do niej muszą być jakieś dokumenty, można sprawdź w Księgach wieczystych o ile była taka założona

    Jeśli chodzi o umowę przedwstępną to nie trzeba jej podpisywać u notariusza. Z tego co wiem to to nic nie zmienia, ponosisz tylko dodatkowe koszty.
    W internecie mozna znaleźć wzory takich umów, a bank je również honoruje Pozdrawam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AAgnieszka

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    z dokumentów mają tylko akt własności na siebie,,... ze nabyli spadek po bracie... ale jesli idzie o dokumentacje typowo związaną z domem to maja stary projekt 89 rok oraz stare z 90 roku pozwolenie na budowe...

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli w akcie własności jest ujęty również dom to jest dobrze

    formalnie trzeba podpisać umowę przedwstepną, tak jak pisałam nie musi być u notariusz, musicie się tylko liczyć z tym że pewnie będą chceli jakiś zadatek - trzeba pamiętać ze zadatek gdy oni się wycofją do Was wraca w podwójnej wyokości, a jeśli Wy z jakiś powodów rezygnujecie to przepada.
    potem do banku po załatwiać formalnosci kredytowe( A to trochę trwa)
    W banu pewnie też Wam podpowiedzą rózne rozwiązania jesli chodzi o zkredytowanie takiej inwestycji, więc może tam powinniście skierować pirwsze kroki
    Z tego co wiem to pozwolenie na budowę jest przypisane do osoby a nie do budynku więc będziecie sie musieli starać o nowe( zresztą chyba jest ju żnie ważne to pozwolenie), projekt macie więc też jest dobrze to zawsze troche mniej formalności - a zmniany w projekcie zawsze można nanieść

    Życzę powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony