dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile wam wyszło za m2 pow. użytkowej domu

Głosujących
63. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poni

    8 12,70%
  • 12 19,05%
  • 12 19,05%
  • 12 19,05%
  • 9 14,29%
  • 10 15,87%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Ile wam wyszło za m2 pow. użyt. domu - dla tych co skończyli

    Licząc powierzchnię użytkową razem z pomieszczeniami gosp. i garażem.
    Uwzględnijcie wszystko prócz działki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    A media? A ogrodzenie?
    Doprecyzuj proszę.
    A może w ankiecie uwzględnić sam dom, bez działki i mediów a w postach podać koszt ogólny?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    I nich mi ktoś teraz powie, że mieszkanie jest droższe niż dom
    Ja nie wypełniam ankiety, bo mam dopiero stan surowy (kosztował ok. 700 zł za m2). Myślę, że na koniec zamknę się w 1900 zł za metr.

  4. #4

    Domyślnie

    Bez kosztów działki, przyłączy, kosztów finansowych i zagospodarowania działki (czyli ogrodzeń i utwardzeń): 1699 zł za metr kwadratowy.

    Dom postawiony systemem gospodarczym. Szczegóły w dzienniku.

    Uwaga (dla tych, co się już biorą za łopatę widząc taką niską cenę za metr): wymienione wyżej koszty okołobudowlane są jednak niebagatelne i trzeba je wziąc pod uwagę, bo łatwo można się na nich wyłożyć.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    O.K. To sam dom - bez mediów, działki, ogrodzenia, zagospodarowania terenu.
    Jesteśmy w trakcie robót elewacyjnych, brak nam obudowy kominka i 6 drzwi wew. Dodając jednakże powyższe pozycje do już poniesionych kosztów wychodzi nam 1.503,26 zł. za m2. Dom budowała ekipa - i tu, podobnie jak u żony budowniczego, szczegóły w dzienniku.
    Pozdrawiam A.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    bez działki .......za to z ogrodzeniem ,utwardzeniem ,burzówką i oczywiście cały dom ( bez mebli) .....1360zł/m2 .......

  7. #7

    Domyślnie

    Sam dom, bez przyłączy, działki i ogrodzenia - 1269 zł/metr

    Dom ze wszystkim, łącznie z meblami etc. - 1518 zł/metr

  8. #8

    Domyślnie

    Bez działki, utwardzania itd. - 2052 zł/m - a brakuje jeszcze drzwi poddaszu, podbitki, mebli, lamp etc. Budowaliśmy systemem gospodarczym, bez wielkich fanaberii, ale widać nie potrafimy się targować

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yvett
    Bez działki, utwardzania itd. - 2052 zł/m - a brakuje jeszcze drzwi poddaszu, podbitki, mebli, lamp etc. Budowaliśmy systemem gospodarczym, bez wielkich fanaberii, ale widać nie potrafimy się targować
    Nie stresuj się. Czasami nie potrzeba wielkich fanaberii żeby zwiększyć koszt. Dachówka zamiast blachy, grubszy styropian, więcej białego montażu w łazience czy inny układ instalacji elektrycznej lub CO już podnosi ci znacznie koszt za metr kwadratowy.

  10. #10

    Domyślnie

    Nam ok. 1500,00 zł. Ale to nie na tip top. Wiele tematów nie dokończonych. Ale dom umożliwia mieszkanie.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  11. #11

    Domyślnie

    Nam stan developerski wyszedł 1724 zł/m2 (z przyłączami, ogrodzeniem, bramą garażową, piecem jednofunkcyjnym, kaloryferami, termostatami, włącznikami, parapetami itp.). Gdyby doliczyć powierzchnię strychu, wyjdzie jeszcze mniej . W dobrym momencie się zdecydowaliśmy - teraz w Warszawie już nie ma takich ofert...

  12. #12

    Domyślnie

    Ok.1530 zł/m2
    Z ogrodzeniem,przyłączami.
    Dom 255m2.
    Standart wykończenia:
    -dachówka cementowa
    -okna drewniane P4,WKII(Urzędowski)
    -parkiety drewniane
    -ocieplenie styropian 15cm+tynk silikatowy
    -ogrodzenie ocynkowane
    -urządzone łazienki(włoskie gresy,mozaika szklana)
    -wnętrze pomalowane farbami lateksowymi Para
    -meble kuchenne z naturalnym fornirem egzotycznym
    -ocieplenie skosów wełna 30cm
    -drzwi wewnętrzne dosyć drogie(2tys sztuka)
    -kocioł kondensacyjny Viessmann
    Jak widać można zrobić to o wiele taniej decydując się na mniej kosztowne rozwiązania.Zakładając inne okna,drzwi,oszczędzając na wszystkim można zbudować dom za 1200-1300 zł/m2
    Ale czy warto?
    Niektórzy nie mają wyjścia i jestem dla nich pełen podziwu ,że odważyli się na budowę.
    Ale jeśli jest taka możliwość to lepiej teraz wydać kilkadziesiąt tysięcy więcej niż być niezadowolonym lub za rok zaczynać remont.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Bez działki i mediów,
    stan do zamieszkania, czyli jeszcze coś zostało do zrobienia, ale normalnie mieszkać można:
    1 476 tys
    docelowo powinno wyjść około 1 700

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    To mi ewidentnie nasuwa się pytanie, w których latach budowaliście?
    Gdyż ja budowałam po 01 maja 2004 ( czytaj wyższy Vat, który owszem po części można odzyskać), jednakże ceny wtedy galopowały, teraz chyba jest taniej

    Dom 158m2 ( bez garażu, bez poddasza), bez ceny działki, projektów, przyłączy, ogrodzenia, kostki, zagospodarowania działki, mebli, szaf wnękowych ( to koszt ok. 73 000zł.), ale z
    wszystkimi punktami świetlnymi, z meblami w kuchni i sprzętem, wszystko wykończone - 2360zł.

    Mam "dość wysoki standard stanu surowego", - dobrej klasy materiały budowlane i średni wykonczenia.
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    teraz chyba jest taniej.
    Wbrew pozorom, nie.
    Z tego co słyszę od znajomych, postawienie mniejszego domu w dużo tańszych "systemach" kosztowało drożej jak nas 2 lata temu.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  16. #16

    Domyślnie

    Materiały może są i tańsze ale robocizna skoczyła do góry.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Materiały może są i tańsze ale robocizna skoczyła do góry.
    Właśnie, że materiały są jeszcze droższe...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewik_1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jak Was czytam, to widzę, że im większy dom tym mniejsze koszty za 1m2 Ale to normalne, w końcu ilość pomieszczeń funkcyjnych: kuchnia, łazienki, kotłownia - jest taka sama, a one są dość kosztowne w urządzeniu.
    Przy budowaniu przykre są odwiedziny w hurtowni, gdy za każdą wizytą człowiek się dowiaduje, że coś zdrożało, ciężko jest planować.
    Trudno też o dobrą ekipę, wielu fachowców wyjechało za granicę, a Ci co zostali mogą windować cyny, tak więc budowanie staje się coraz droższe

  19. #19

    Domyślnie

    dom bez działki z mediami i ogrodzenie aha i wykończony w środku (panele, płytki, armatura, kuchnia) 1350,00zł/ mkw

  20. #20

    Domyślnie

    mi wyszło jakieś 1760 zł
    nie mam jeszcze obudowanego kominka i na zewnątrz ułożonej kostki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony