dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie "przyjazny " dom

    witam

    obecnie jestem na etapie planowania domu i zastanawiam sie co powinien miec nowoczesny dom.
    załozenia jak sobie postawiłem to :
    - ekonomiczny w utrzymaniu
    - praktyczny

    moje pomysły to:
    - odkurzacz centralny
    - przydomowa oczyszczalnia
    - akumulator ( zapewnijacy zasilanie w razie awarii )
    - (pralnia) suszarnia w piwnicy z rzutem brudnej bielizny www. fawas.pl
    - zbiornik do gromadzenia deszczowki ( nie rozkminiony temat jeszcze )
    - kolektory ( jesli wyliczenia okażą się pomyślne)

    nie sądze aby wszytskie te pomysły powyzej udało mi sie zrealizowac ale moze ....

    liczę na wasze pomysły


    pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj.

    Według mnie nie zacząłeś z dobrej strony - choć ja tu żaden specjalista, sam dopiero się buduję

    Według mnie najważniejsze to:

    - DZIAŁKA - czy wymairowa? jak położona wzgledem stron świata?,jakie media? położenie domu na działce?
    - PROJEKT DOMU - czy parterowy? czy koniecznie z piwnicą? czy z garażem w bryle? jaki metraż i kto w nim będzie mieszkał?

    potem:

    - określasz budżet i szalejesz, albo płaczesz,bo nowoczesny dom to pojęcie bardzo szerokie..... studnia bez dna, serio, na przykład technologie powszechnie stosowane przez mniel lub bardziej zamożnych inwestorów to:

    - Rekuperator, Pompa ciepła, Kolektory słoneczne, odkurzacz Centralny, oczyszczalnia ścieków, Kominek z Płaszczem wodnym,System alarmowy, System centralnego Sterowania domem, podgrzewane podjazdy,Okna Antywłamaniowe, lista uuuuaaa..... by się ciągnęła...

    Polecam skupienie się na ważnych rzeczach bardziej niz na bajerach ale podkreślam to tylko moja opinia....

    pozdr.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    Witaj.

    Według mnie nie zacząłeś z dobrej strony - choć ja tu żaden specjalista, sam dopiero się buduję

    Według mnie najważniejsze to:

    - DZIAŁKA - czy wymairowa? jak położona wzgledem stron świata?,jakie media? położenie domu na działce?
    - PROJEKT DOMU - czy parterowy? czy koniecznie z piwnicą? czy z garażem w bryle? jaki metraż i kto w nim będzie mieszkał?

    potem:

    - określasz budżet i szalejesz, albo płaczesz,bo nowoczesny dom to pojęcie bardzo szerokie..... studnia bez dna, serio, na przykład technologie powszechnie stosowane przez mniel lub bardziej zamożnych inwestorów to:

    - Rekuperator, Pompa ciepła, Kolektory słoneczne, odkurzacz Centralny, oczyszczalnia ścieków, Kominek z Płaszczem wodnym,System alarmowy, System centralnego Sterowania domem, podgrzewane podjazdy,Okna Antywłamaniowe, lista uuuuaaa..... by się ciągnęła...

    Polecam skupienie się na ważnych rzeczach bardziej niz na bajerach ale podkreślam to tylko moja opinia....

    pozdr.
    witam

    moze i masz racje, ja juz dzialeczke mam i dlatego nie pomyslalem o tym. zdecydowanie dzialka to wazna sprawa.
    Z grubsza chodziło mi o wyposazenie domu w takie rzeczy ktore mogą pomoc zyc: łatwo, przyjemnie i wygodnie.
    projekt wybrałem taki ktory mi odpowiada i podjalem decyzje ze bedzie w nim piwnica.

    czekam na ciekawe pomysły ( marzenia nie bolą

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony