dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Guest

    Domyślnie



    Wkrótce rozpoczynam budowę domu. Znalazłem ekipę która godzi się wykonać stan surowy otwarty wraz z fundamentami za 100zł m˛. To dużo czy mało?









  2. #2

    Domyślnie

    m2 czego? powierzchni całkowitej, uzytkowej?

  3. #3

    Domyślnie

    PYTANIE kAROLINY JEST BARDZO ZASADNE, ale spróbujmy:

    Stan surowy otwarty za 100m2. Chyba trochę dużo.
    Tak na oko - zakładając, że dom ma 100m2 pow. użytkowej to wychodzi 100 000zł. Myślę, iż materiały kosztowałyby nie więcej niż 50 000zł. Tak więc drugie tyle to robocizna. Za dużo.

    Wiem, że murarze robią kondygnację za ok. 5 000zł /robocizna/. Wliczając w to dach, fundamenty, strop, ścianka kolankowa, podłoga na gruncie, powinno być nie więcej niż 25 000zł za robociznę.

    Zakładam, że domek nie ma zbyt fikuśnej bryły.

    Reasumując koszt budowy w stanie surowym szacuję /materiały + robocizna/ na około 75 000zł, czyli 75złm2, czyli o około 1/4 za dużo sobie wołają.

    Jest wiele niewiadomych, ale mam nadzieję, że ci to wystarczy.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Chyba rozmawiamy o 1000 zł/m2 i o 750 zł/m2 ? Nieprawdaż.

  5. #5

    Domyślnie

    Sorry - anonimowy tak mnie zmylił, że zagolopowałem się. Oczywiście wszystko razy 10, ale najważniejsze, że proporcje się zgadzają.
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kodi - a mi się nie zgadzają, bo sądzę, że ta ekipa chce wykonać w rozumieniu wykonawstwa. Wychodziłoby, więc że za 100m2 chcą skasować 10tys, a Anonimowy im podrzuca materiał.
    Anonimowy - czy dużo, czy mało zależy jeszcze od tego gdzie, jak i kiedy. Różnice mogą być nawet 2-3 krotne, podobnie z jakością i terminem. Masz dużo różnych wątków do przeczytania.

  7. #7

    Domyślnie

    Niektórzy wykonawcy rzeczywiscie upraszczają w ten sposób kosztorysowanie 100 PLN za robociznę/m2 pow. całkowitej (lub uzytkowej). Trzeba być czujnym bo domek domkowi nie równy, mozna przepłacić. Pozdrawiam.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem jaką matematykę tu się stosuje, bo dla mnie 100zł/m2 * 100m2 = 10 000 PLN a nie 100 000 PLN !
    To zupełnie przyzwoita cena !

  9. #9

    Domyślnie

    Już nie jestem anonimem - Dodek jestem. Bardzo dziękuje za Wasze odpowiedzi. Pragnę sprecyzować co do kosztów budowy. Więc 100zł m2 pow. całkowitej za robocizne. Okolice Warszawy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dodek - sprecyzuj jeszcze dokładnie prace, bo zależy z czego buduję, ile tych m2, ile kondygnacji i jaki strop, czy prostokącik, czy jakaś dziwna konstrukcja. Wydaje mi się, że jednak to mało.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    A ja słyszałem, że jak jakaś tańsza ekipa z "terenu", pojawi się na budowie w W-wie, to dostają propozycję od chłopców dbających o lokalny rynek, by opuścili budowę w ciągu 24h? W ten sposób warszawskim budowlańcom nie grozi bezrobocie. Może Twoja ekipa też zostanie poproszona - bo cena za niska na swoich.

  12. #12

    Domyślnie

    Budynek o pow.całkowitej 150m2. Bardzo prosta konstrukcja, z użytkowym poddaszem, bez piwnic, z garażem w bryle, strop prawdopodobnie drewniany, ściana zewnętrzna trójwarstwowa(przyczym umowa stanu surowego obejmuje ściane pojedynczą).
    Co do ekipy budującej, firma mieści się pod W-wą zatrudnia pracowników z gór. Polecana przez znajomych, czyli wiarygodna.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    To jest rozumiem, cena bez materiału.
    Firmy (pierwsza lepsza z brzegu: oferta choćby w OBI) biorą za ta robotę od 65 do 75 zł/m kw + VAT.
    Resztę policz sobie sam.
    Michał

  14. #14

    Domyślnie

    Anonimowy,

    Za 240m w obrysie scian (ten najwiekszy wymiar) ugodzilem sie za 40k PLN. Co daje ~170PLN/m2, za stan surowy lacznie z polozeniem dachowki. Ekipa znajoma i solidna z Podkarpacia.

    ZB

  15. #15

    Domyślnie

    zapłać jak najmniej , sprowadź ekipe z rejonów gdzie jest największa bieda albo z rosji........A POTEM SKONTAKTUJ SIE.JA CI NAPRAWIE SZKODY KTÓRE ONI ZROBILI I NIE POLICZE TANIO.
    DOBRZY FACHOWCY SIE SZANUJĄ. SĄ ZAREJESTROWANI UBEZPIECZENIMI PŁACĄ PODATKI ZA SIEBIE I ZA SWOICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW.niewiesz ile to kosztuje ? to dowiedz sie a potem pisz że 3000,00 mies dla murarza to dużo {a musi jeszcze przeżyć zime bo igllo u nas nikt nie buduje }
    pozdrowienia dla wszystkich z drugiej trony barykady

  16. #16

    Domyślnie

    Nie mówię że to usprawiedliwia wszystkie ceny, ale malinimalbud ma rację, tylko na czarno jest tanio.
    pzdrw
    Artur

  17. #17

    Domyślnie

    chcę jeszcze dodać małe conieco.Popytajcie ludzi jak to jest że kilka dni po opuszczeniu placu budowy przez nieznaną ekipe z drugiej strony polski a której z reguły nie sprawdzamy ciesząc sie że postawią dom za bezcen znika w nocy to co można upłynnić.Pomyślcie o tym że na wasze nowe okna jest już kupiec jak tylko są znane wymiary.Znam kilka takich sytuacji dlatego przez pierwsze dwie noce po wstawieniu radze dobrze pilnować.
    Idruga sprawa , co się stanie jak spadnie murarz z rusztowania ?
    nie macie z nim, umowy wię odpowiadacie kodeksu prawa pracy kara do 50 000 plus odszkodowanie i renta.Życze miłej budowy

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Gdybysmy jednak wszyscy skorzystali z Twoich rad (owszem masz racje)to bysmy NIGDY NIE WYBUDOWALI DOMU!!!!!!!!!!!!!!! mowie nie tylko o nas. Fachowcy , ci z firmami, sa tak rozbisurmanieni, tak maja w glowkach poprzewracane, ze od razu by chcieli fortune zbic. Dlatego kazdy bierze jak najtaniej....ze wszystkimi niedogodnosciami i niebezpieczenstwami.ja tez place podatki,i co z tego????????????Niestety panstwo nie daje mi szansy byc uczciwa i przyzwoita obywatelka-BO PANSTWO ZE MNIE ZDZIERA. i wszyscy przydrozni fachowcy. i teraz jest pytanie-kto kogo zrobi-oni mnie czy ja ich.
    odpowiedz sobie sam na to pytanie
    ps. i nie mow mi,ze po tej drugiej stronie placicie wszystkie podatki, skladki itp.i wasza robota nie jest spartolona.nie mow mi tego, bo od zartow na tym forum jest nasz przyjaciel sku (niewybrednych i jakosciowo niezlych)i juz mnie boli brzuch ze smiechu.
    czyli co, jestes faryzeuszem czy nie????

  19. #19

    Domyślnie

    Malinimalbud a gdzieś Ty chłopie widział firmę legalną budujacą domek jednorodzinny z np. murarzami zatrudnionymi na umowę opracę.Oni wszyscy za wyjątkiem właściciela i pojedyńczych pracowników pracują na czarno.
    1

  20. #20

    Domyślnie

    widzisz ja podatki płacę a że staram się jak najmniej to chyba dla wszystkich oczywiste.Jeżeli ktoś ma dobrych pracowników to ich szanuje bo wbrew temu co się sądzi o bezrobociu fachowców jest bardzo mało więc mi zależy na tym aby ich zatrzymać na stałe.A co do spartolenia to nawet mercedesy się psują tylko że ja nie jestem anonim i poprawiam to co trzeba na swój koszt.CZy ekipa z nowego sącza też przyjedzie i poprawi ?Ciekawe. Taniej kupić nowy telefon komórkowy
    z pozdr. Jacek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony