dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar barozi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Ustanów
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Dzisiaj na innym, ale podobnym wątku, dowiedziałem się, że mBank weryfikuje wyceny, licząc ok. 2000 zł za m2 pow. użytkowej. Wylicz więc jaka kwota Ci wychodzi i taką sumkę bierz.
    GG: 2279478
    Dziennik budowy Kasi i Bartka ostatnia aktualizacja 27.11.2009
    Komentarze do dziennika

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Śledzimy te same wątki, ciekawe czy każdy bank bierze 2000 zł jako przelicznik. Dziś będę jeszcze raz rozmawiała z Millenium to się podpytam...
    Dzięki barozi

  3. #23

    Domyślnie

    A ja dzisiaj złożyłam wniosek do Millenium. Kwota 370 tys. we frankach. Kosztorysu na razie nie musialam robić. W następnym tygodniu będzie wycena, to okaże się co i jak.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    kropeczka czy Millenium ma kurs indeksowany?
    Co do kosztorysu, to powiedziano mi, że muszę składać od razu przy wniosku, może dlatego, że bierzemy kredyt przy zakupie działki a ma sfinansować też budowę.
    Pytałam dziś w banku, czy stosują te 2000 tys za metr przy przeliczaniu kosztorysu, usłyszałam, że oni w oddziale nie wiedzą jak analityk to liczy

    A wycenę robisz ostatecznie na własną rękę?

  5. #25

    Domyślnie kosztorys

    Witam,

    również jestem na etapie tworzenie kosztorysu dla Millennium.
    Czy ktoś mógłby podesłac mi na wzór już uzupełniony wniosek?
    troche mam problem z wycena niektorych prac.

    bede bardzo wdzieczna za wszelkie materialy.

    [email protected]

    Pozd

    Ania
    AniaS

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Nie mam gotowego kosztorysu ale wysłałam na priv zestawienia do wyliczenia.

    może się przyda

  7. #27

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i zastanawiam się jak to u mnie wyjdzie z tym kosztorysem Jakoś na dniach ma się odezwać rzeczoznawca i z nim mamy robić ten kosztorys. A wniosek przyjęli mi bez niego. Mam nadzieję, że go nie cofną

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    Tak czytam i czytam i zastanawiam się jak to u mnie wyjdzie z tym kosztorysem Jakoś na dniach ma się odezwać rzeczoznawca i z nim mamy robić ten kosztorys. A wniosek przyjęli mi bez niego. Mam nadzieję, że go nie cofną
    Składałaś wniosek o kredyt na budowę i nie chcieli kosztorysu? A na jakiej podstawie ocenią zasadność wnioskowanej kwoty? Mówili coś?

    całe życie się uczę

  9. #29

    Domyślnie Re: kosztorys

    Cytat Napisał ravras
    Cytat Napisał ravras
    Również ubiegam się o kredyt w Millenium. Ma może ktoś wypełniony ich firmowy druczek w którym trzeba zestawić koszty? Dla ułatwienia podam konstrukcję przyszłego domu: ściany zewnętrzne jednowarstwowe murowane z bloczków Ytong, fundamenty betonowe, stropy gęstożebrowe Teriva, dach o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką cementową. Jest to projekt o nazwie Gamma2: http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=217
    A mi Pani z banku powiedziała, że mogę go sam wypełnić bez pieczątek od kierowników budowy lub innych fachowców.
    Sporządziłem swój własny kosztorys dotyczący budowy domu Gamma2 - zestawienie prac jest robione pod kątem wymagań banku Millenium. Proszę rzucić na to okiem i powiedzieć czy są to koszty realne i gdzie zawyżyłem lub zaniżyłem wydatki:

    1. roboty ziemne: 6,9tyś zł
    2. fundamenty, piwnice: 24,9tyś zł
    RAZEM STAN ZEROWY: 31,8tyś zł

    3. ściany konstrukcyjne - nadziemia: 35,7tyś zł
    4. ściany działowe: 11,7tyś zł
    5. stropy, balkony, tarasy: 12,3tyś zł
    6. schody: 6tyś zł
    7. dach - konstrukcja, ocieplenie: 21,9tyś zł
    8. dach - pokrycie, obróbka: 31,8tyś zł
    9. stolarka okienna z oszkleniem 15tyś
    10. stolarka drzwiowa 9,3tyś zł
    RAZEM STAN SUROWY: 143,7tyś zł

    11. podłogi i posadzki: 28,5tyś zł
    12. tynki wew.,: okładziny: 14,7tyś zł
    13. malowanie: 1,8tyś zł
    14. elewacja: 8,4tyś zł
    RAZEM STAN WYKOŃCZENIOWY: 53,4tyś zł

    15. instalacja wod.-kan.: 12,6tyś zł
    16. instalacja c.o i c.w: 14,7tyś zł
    17. instalacja gazowa: 2,1tyś zł
    18. instalacja elektryczna: 13,2tyś zł
    RAZEM INSTALACJA WEWNĘTRZNA: 42,6tyś zł

    19. przyłącze wodne
    20. kanalizacja
    21. energetyczne
    22. gazowe
    23. cieplne
    RAZEM PRZYŁACZA DO BUDYNKU: 12,3tyś zł

    - dokumentacja, nadzór
    - roboty zewnętrzne
    - inne prace
    RAZEM: 16,2 tyś zł

    OGÓŁEM KOSZT BUDOWY: 300tyś zł




    Witam
    Ja też właśnie siedzę nad kosztorysem. Kosztorys trzeba dopasować do kwoty kredytu (tak uczulono mnie w banku - Kredyt Bank). Generalnie dostałam radę, żeby zawyżać początkowe etapy budowy i myslę, że to jest dobra rada. Dosztajesz większe transze, a przy weryfikacji budowy okazuje się, że wykonałaeś tyle co w kosztorysie lub więcej. Zawsze to lepiej, żeby troche kasy zostało na kolejnych etapach niz brakło.

  10. #30

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem - mam jakoś kwotę, wynikającą z kosztorysu. Tyle i tyle za dom. A wiadomo, że będzie drożej, więc robię jakiś narzut, podrażam pierwsze etapy.
    Z kosztorysu wychodzi kwota x.

    Jak się ma rada: "pomnóż x2" do zdolności kredytowej?!
    Ja mam zdolność na 270 tys., chcę budować prosty domek możliwie tanio, systemem gospodarczym.
    Kosztorysu jeszcze nie mam, a też jestem zainteresowany Millenium

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylviaW
    Składałaś wniosek o kredyt na budowę i nie chcieli kosztorysu? A na jakiej podstawie ocenią zasadność wnioskowanej kwoty? Mówili coś?

    całe życie się uczę
    Tak, składałam wniosek o kredyt na budowę i ode mnie nie chcieli kosztorysu w momencie składania tego wniosku. Dzisiaj mam spotkanie na działce z rzeczoznawcą bankowym. Będzie wycenial wartość ziemi i ustalał z nami kosztorys. Napiszę jak to wyglądało po wszystkim.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeszczot
    Nie za bardzo rozumiem - mam jakoś kwotę, wynikającą z kosztorysu. Tyle i tyle za dom. A wiadomo, że będzie drożej, więc robię jakiś narzut, podrażam pierwsze etapy.
    Z kosztorysu wychodzi kwota x.

    Jak się ma rada: "pomnóż x2" do zdolności kredytowej?!
    Ja mam zdolność na 270 tys., chcę budować prosty domek możliwie tanio, systemem gospodarczym.
    Kosztorysu jeszcze nie mam, a też jestem zainteresowany Millenium
    Mi w Millenium wyjaśnili, żeby trochę zawyżać kosztorys, bo jeśli będą podwyżki to ich to nie interesuje, że dane rzeczy z tego powodu nie zostały wykonane. Po prostu nie wypłacą transzy, jeśli zrobisz mniej niż było określone. A że to z powodu wyższych cen to już nie ich problem. Ale zawyżać kosztorys do 2 razy to już chyba lekko za dużo. Bo faktycznie trzebaby mieć wtedy gigantyczną zdolność.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    Tak, składałam wniosek o kredyt na budowę i ode mnie nie chcieli kosztorysu w momencie składania tego wniosku. Dzisiaj mam spotkanie na działce z rzeczoznawcą bankowym. Będzie wycenial wartość ziemi i ustalał z nami kosztorys. Napiszę jak to wyglądało po wszystkim.
    czekam z niecierpliwością na informacje

    co do mnożenia kosztorysu x 2 to nie przypuszczam, żeby coś takiego przeszło, że wybuduję dom za 600 000 zł

  14. #34

    Domyślnie

    Spotkanie przebiegło spokojnie Pan obejrzał działkę, zrobił zdjęcia i zapytał ile kredytu chcemy wziąć. Pod to ma być zrobiony kosztorys (przez niego). Tak więc jutro, góra w środę będę wiedzieć co i jak konkretnie.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę i będę wdzięczna za informacje.

    Dla mnie środa to wielki dzień - podpisujemy umowę przedwstępną

  16. #36

    Domyślnie

    Dzisiaj podpisaliśmy kosztorys. Zrobiony tak jak chcieliśmy Teraz pozostaje czekać

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Kropeczka27

    ile mniej więcej trzeba czekać na decyzję?

    Czy Ty nastawiłaś się tylko na ten jeden bank?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylviaW
    Kropeczka27

    ile mniej więcej trzeba czekać na decyzję?

    Czy Ty nastawiłaś się tylko na ten jeden bank?
    Powiedzili nam, że decyzja będzie w ciągu 8 dni roboczych. Zobaczymy czy się wyrobią. Ja się nastawiam tylko na ten bank, bo nigdzie indziej nie dadzą mi tyle z prostego względu - Millenium ma najdłuższy okres kredytowania.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeszczot
    Nie za bardzo rozumiem - mam jakoś kwotę, wynikającą z kosztorysu. Tyle i tyle za dom. A wiadomo, że będzie drożej, więc robię jakiś narzut, podrażam pierwsze etapy.
    Z kosztorysu wychodzi kwota x.

    Jak się ma rada: "pomnóż x2" do zdolności kredytowej?!
    Ja mam zdolność na 270 tys., chcę budować prosty domek możliwie tanio, systemem gospodarczym.
    Kosztorysu jeszcze nie mam, a też jestem zainteresowany Millenium
    Ja robiłam kosztorys na 300 tys. bo na tyle pozwalała mi zdolność( tylko w Kredyt Banku tak korzystnie przeliczali i dostałam najwiekszą kwotę). Kosztorys kosztorysem..... Bank daje ci tyle pieniędzy, żebys po ich wykorzystaniu mógł zamieszkać w domu i tak to musisz policzyć. Ja tak jak pisałam zawyżyłam pierwsze etapy bo nie wiadomo co będzie z cenami. Jeśli na końcu braknie mi kasy poproszę o podwyższenie kredytu (jeśli zdolność pozwoli). Oprócz kosztorysu dla banku zrobiłam również kosztorys dla siebie i tego będę sie trzymać i pilnowoać wydatków.

    W przyszłym tygodniu podpisuję umowę kredytową....

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar metis_ps
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Kobiór
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    Cytat Napisał SylviaW
    Kropeczka27

    ile mniej więcej trzeba czekać na decyzję?

    Czy Ty nastawiłaś się tylko na ten jeden bank?
    Powiedzili nam, że decyzja będzie w ciągu 8 dni roboczych. Zobaczymy czy się wyrobią. Ja się nastawiam tylko na ten bank, bo nigdzie indziej nie dadzą mi tyle z prostego względu - Millenium ma najdłuższy okres kredytowania.
    I jak tam decyzja? Byla w 8 dni roboczych? Tak sie przymierzam do kredytu w Milleniu ale jak czytam różne wątki to mam wiele wątpliwości......

    Pozdrawiam.
    Piotrek

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony