dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 123
  1. #61

    Domyślnie

    Witam!
    Tak się zastanawiam, czy nie lepiej kupić taki sprzęt:
    http://www.allegro.pl/item331847369_...zury_1810.html
    Mam podobną od jakichś dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Nie ma mowy o jakimś uciekaniu z linii; sprzęt jest prosty i solidny. A na kłopoty z łamaniem płytek, to myślę, że to jest najlepsza odpowiedz:
    http://www.amazon.com/Rubi-Maxi-Separator/dp/B000NCYRGI
    Próbowałem znalezć to cudo u nas w kraju, ale nigdzie nie ma - gorzej, nikt nie ma o tym bladego pojęcia. Próbowałem też kupić w USA, ale oni to mają tylko w ofercie - a w magazynach "chwilowe" braki. Zapytałem też w Rubi.pl, ale nie doczekałem się odpowiedz. Może ktoś z was wie, gdzie to można kupić?

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wdj40

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesser
    Witam!
    Tak się zastanawiam, czy nie lepiej kupić taki sprzęt:
    http://www.allegro.pl/item331847369_...zury_1810.html
    Mam podobną od jakichś dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Nie ma mowy o jakimś uciekaniu z linii; sprzęt jest prosty i solidny. A na kłopoty z łamaniem płytek, to myślę, że to jest najlepsza odpowiedz:
    http://www.amazon.com/Rubi-Maxi-Separator/dp/B000NCYRGI
    Próbowałem znalezć to cudo u nas w kraju, ale nigdzie nie ma - gorzej, nikt nie ma o tym bladego pojęcia. Próbowałem też kupić w USA, ale oni to mają tylko w ofercie - a w magazynach "chwilowe" braki. Zapytałem też w Rubi.pl, ale nie doczekałem się odpowiedz. Może ktoś z was wie, gdzie to można kupić?
    tym to możesz złamać ale kostke brukową

  3. #63

    Domyślnie

    To nie jest do kostki brukowej, tylko do płytek. Maksymalna grubość płytki, jaka się tam mieści to 32mm - są takie kostki brukowe?

  4. #64

    Domyślnie

    Znalazłem! Nosi to cudo polską nazwę łamacz i można (nareszcie!) kupić tutaj:
    http://www.blutech.nazwa.pl/glazurni...637a3f3b50125a
    a przynajmniej mają to w ofercie

  5. #65

    Domyślnie

    do cięcia uważam za najlepsze przecinarki stołowe i dobra tarcza, do szlifowania postrzępionych krawędzi używam kamienia szlifierskiego i papieru ściernego i ten sposób wydaje mi się dobry dopóki nie spróbujesz to sie nie przekonasz.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wdj40

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    a po co ciąć i tracić czas jak można złamać?

  7. #67

    Domyślnie

    Czas i pieniądze na dobre tarcze

  8. #68

    Domyślnie

    Witam. Także szukam dobrej maszyny do cięcia glazury. W reloy merlin znalazłem ucinarkę firmy ISHIL (made in japan).

    Wyglądała bardzo profesjonalnie, jakościowo na wysokim poziomie, cena ok 1000pln. Próbowałem znaleźć coś na jej temat w sieci ale nie znalazłem nic po polsku, jedynie to:
    http://toolmt.co.kr/autocart/market/...item_no=274519

    Czy może ktoś zna tą markę? Dziękuję za info.

    ze strony reloy merlin:


  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAF G

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam widze ze nikt z was nie hce zainwestowac pieniedzy na profesionalny spszet do glazury z tego powodu sa waze problemy niestety konkretny spszet kosztuje i tnie jak nalezy bez problemów i jest łatwiej pozdrawiam

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazmar
    Witam. Także szukam dobrej maszyny do cięcia glazury. W reloy merlin znalazłem ucinarkę firmy ISHIL (made in japan).

    Wyglądała bardzo profesjonalnie, jakościowo na wysokim poziomie, cena ok 1000pln. Próbowałem znaleźć coś na jej temat w sieci ale nie znalazłem nic po polsku, jedynie to:
    http://toolmt.co.kr/autocart/market/...item_no=274519

    Czy może ktoś zna tą markę?
    W tej cenie zainwestowalbym w Kaufmanna, zamiast w jakas nieznana firme. Masz przynajmniej pewnosc, ze do Kaufmanna kupisz potem jakies czesci zamienne czy nowe kółka.
    best regards

  11. #71

    Domyślnie

    tarcza diamentowa - ze względu na swoją specyfikę - zawsze pozostawi odpryski. w idealnie gładkie cięcie nie wierz. dlatego do cięcia płytek / ceramicznych, gresoowych, porcelanowych) używa sie specjalnych maszynek, o których tu już pisano. płytki z kamienia naturalnego to już inna historia.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  12. #72

    Domyślnie

    Chcialbym sie dołączyć do tematu - mam plytki gres szkliwiony z Ceramika Paradyż klasa ścieralności IV grubość 9.3mm oraz gres techniczny kl. V.

    Zastanawiam się nad kupnem Walmara MGŁR 500 lub MGŁ 500. Cena droższej maszynki odpowiada przycięciu okolo 60mb gresu na profesjonalnej maszynie więc jeszcze musze to przemyśleć.

    Ale ktoś z Was wie i mogliby napisać czym różni się Walmar MGŁR od MGŁ i czy tak jak dla moich zastosowań warto wybrać MGŁR?

    Niby znalazlem takie porownanie, że w jednym jest kółko tnące a w drugin nóż ale nie jestem pewien czy to wszystko i nie wiem jaka jest różnica - chyba kółko jest lepsze :
    http://www.leroymerlin.pl/mpng2-fron...Pub=1192544178

    http://www.leroymerlin.pl/mpng2-fron...Pub=1192544174

  13. #73

    Domyślnie

    A jaki rozmiar tych płytek? Bo ja też mam paradyż gres szkliwiony, 10x10 i dało radę dopiero na diamentówce, maszynki ręczne wymiękały. Co do odprysków to krawędź się szlifuje diaksem z tarczą do kamienia i jest gites, prawie jak krawędź oryginalna.

  14. #74

    Domyślnie

    Dokladnie to mysle o takich:

    a) gres szkliwiony Genesis 30cmx30cm 0.85cm PEI 4 - te sa podobno bardzo twarde wedlug glazurnika, ktory kiedys je ciol (zreszta ten glazurnik byl niezly ) cial je bardzo ladnie Walmerem - nie wiem czy mi sie uda ...
    b) gres (lazienkowy chyba szkliwiony) Vito 33.3cmx 33.3cm grubosc 0.8cm
    c) gres techniczny Kalifornia 30cmx30cm grubosc 0.8cm nieszkliwiony

    Czy diaks oznacza regulacje obrotow?
    Mam zwykla katowke ale mam tez duzo naroznikow wiec maszynka do ciecia i lamania byloby mi latwiej

  15. #75

    Domyślnie

    Diaks to zwykła kątówka Są szlifierki z regulacją obrotów, wiem że Bosch takie robi - aczkolwiek nie wiem czy to ma sens w Twoim przypadku.

    Co do Walmera... Uciąć to napewno jakoś utniesz, bo to jest tylko kwestia kółka i docisku. Nie wiem jaki ma docisk Walmer ale wiem jakie ma kółko. Wymienne kółko do Walmera kosztuje 1,6 zł natomiast do Kaufmanna - 40 zł. Skądś ta różnica wynika, nie? Dlatego obawiałbym się ciąć tak twarde płytki Walmerem, bo albo nie utnie prosto, albo sie pokruszy/postrzępi w miejscu cięcia.

    Jak masz niewiele tego cięcia to może pomyśl nad innym rozwiązaniem (np. zakład kamieniarski w pobliżu albo znajomy glazurnik z _profesjonalną_ maszyną).
    best regards

  16. #76

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Tak ogolnie to mam duzo ciecia Koszt Walmana na pewno sie zwroci.

    Ale widzialem, ze Walmer'em dobrze szlo glazurnikowi - nie mam zastrzezen do tego jak ciol (i jak klad plytki). Moze po kilku plytkach dojde do wprawy

    Czy wedlug Was lepsze jest kolko czy rysik?
    Czy amortyzacja plytki podczas lamania jest wedlug Was istotna? Walmen za 260-300zl ja ma.

    Zobacze w sklepie czy nie da sie wlozyc bardziej profesjonalnego kolka od Kaufmanna - chyba, ze przezornie robia tak jak wtyczki i zasilacze do telefonow komorkowych - co model to inna wtyczka.

  17. #77

    Domyślnie

    Ani rysik ani kółko nie jest lepsze, oba się przydają Rysik jest precyzyjniejszy. Poza tym w wypadku płytek ze strukturą kółko nie wchodzi w zagłębienia.

  18. #78

    Domyślnie

    Wiecie na alegro oryginalna koncowka z kolkiem Walmera kosztuje okolo 10zl.
    Ale glazurnik mowil mi, ze te normalne kolka sa nic nie warte i szybko sie niszcza - czyli trzeba kupic lepszy rysik/kolko.

    Przy takim cieciem Walmerem powierzchnia boczna byla prawie gladka no falowanie 0.5mm, a na gorze idealnie.

    U innego, ktory ciol kolkiem plytki z faktora i mial niby maszyne Rubi powierzchnia ciecia byla koszmarna nierownosci nawet 5mm.

    A czy macie moze jeszcze wyrobiony poglad czy jest potrzebna amordyzacja?

  19. #79

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim ktorzy podpowiedzieli mi w poprzednich postach.

    Dzisiaj sprawdzalem Walmera MGLR-500 (do ceramiki i klinkieru):

    1) przez plytki o ktorych myslalem (Paradyz, gres szkliwiony IV kl, 30cm x 30cm , grubosc8.3mm) tnie jak maslo powierzchnia ciecia jest bardzo rowna.
    2) sa drobne klopoty plytki gresowe z nierownomierna powierzchnia plytki ale macie racje na takich plytkach najlepszy jest rysik, plaszczyzna ciecia jest gorsza, ale da sie przezyc.
    3) przy zwyklych plytkach sciennych zarylem sie nozem w plytce - to byla moja pierwsza cieta plytka ale z takimi plytkami trzeba uwazac i ciac je bardzo delikatnie

    Co mi sie nie podoba:
    4) kolko jest fajne ale przesowa sie wzgledem trzpienia (lewo - prawo) o kilka milimetrow - mala dokladnosc, jednak jak ktos sie uprze to da sie precyzyjnie ustawic
    5) sprezyny od amortyzacji kiedys sie wyrobia ale na razie wydaje mi sie ze amortyzacja pomaga przy cieciu twardych plytek
    6) uchwyt do ciecia pod katem jest troche kiepski - chyba najlepiej ciac bez niego.

    Generalnie fajna to jest to.

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lepek

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Ishil-super maszyna!

    Kupilem ta(Ishil) maszyne ponad rok temu podczas pobytu w Polsce ,i musze powiedziec ze nigdy nawet przez chwile nie zalowalem wydania 995-ciu zl!
    Maszyna tnie jak szalona,lamie WSZYSTKIE plytki-genialna sprawa!
    Jedyny maly mankament to ta bardzo masywna szyna prowadzaca-przeszkadza przy mierzeniu...
    Co ciekawe w Polsce kosztuje ta maszyna 1000 zl (ok 300 eu) ,a we Francji w tej samej sieci ...226 eu...Ciekaw jestem z jakiego powodu Polakow kosi sie po kieszeni?

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony