dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 163
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Odpowiednia dieta to podstawa budowania

  2. #42

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    W końcu wątek o oszczędzaniu.
    Tiaaa, dieta ŻP kosztuje dokładnie połowę

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie wystarczy troche pomyśleć

    Moim skromnym zdaniem wystarczy pomyśleć.
    Ja pracuję w Finansach i nauczyłam się w swoim małym domowym gospodarstwie robić i postępować wg.zasad: planowanie kosztów w stosunku do przychodów- czyli jeśli oblicze ile w danym roku mogę zarobić i jakie mogą być moje dodatkowe przychody wtedy planuje swoje inwestycje na dany rok .
    Oczywiście od momentu budowy to wszystko troche się zmieniło a i tak przy budowie każda 100 luźna to jest dobrze przemyślana, bo ja to mam zasadę : " grosz do grosza " .Z doświadczenia też wiem ,że to bardzo trudne trzymać się takiej dyscypliny a już jak Ci coś wyskoczy to wogóle,no ale pieniądz lubi być w ruchu ,tak już ma.Poza tym jest też takie zjawisko ,iż w miare potrzeby rosną też Twoje możliwości , okazało się że ma się w sobie dodatkowe pokłady energii i wiedzy którą można wykorzystać i na tym zarobić.
    No i jedno jest pewne : jak gospodarna kobieta w domu to budowa ma szanse iść do przodu ))
    od 1 Maja na swoim

  5. #45

    Domyślnie Re: wystarczy troche pomyśleć

    Cytat Napisał joannaj75
    No i jedno jest pewne : jak gospodarna kobieta w domu to budowa ma szanse iść do przodu ))
    To juz wiem dlaczego u mnie nie idzie ...

    Mirek

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    A my budujemy z zarobionych pieniędzy na bierzaco, i wierzcie mi że kiedys to mogłem auto zmienić i na wakacje raz na rok gdzies do ciepłych krajów lecieć, a teraz to na nic nie mam

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Dołączę do dyskusji, bo ciekawe
    Ja należe raczej do grona tych oszołomów, co to nie mają a budują

    Podjęliśmy budowę dosyć szybko, ale nie była ona spontaniczna i dziecinna - jak przeciwnicy naszego pomysłu sądza. Zdecydowaliśmy sie na budowę, bo mieliśmy trochę wkładu własnego - (mieliśmy własny domek w atrakcyjnym miejscu w mieście. Miał jendak tylko 2 pokoje i maleńką dzialkę)
    własnych pieniędzy wystarczy nam jeszcze do dachu. Potem poprosimy bank o pomoc

    Mój mąż pracuje, ale nie zarabia rewelacyjnie.
    Albo inaczej - jego pensja jest śmieszna i gdyby nie umiejętności "dorabiania" byłoby kiepsko.
    Ja "siedzę w domu" (uwielbiam to okreslenie ) z dwójką dzieci. Pomału rozglądam sie za pracą.
    Mam nadzieję, że wyrzeczenia skończą sie w momencie wprowadzenia sie do domku.
    Wtedy chciałabym po prostu spokojnie żyć, spłacac co pozyczyłam i nie martwic sie o każda złotówkę.

    Wielu tu pyta" Wyrzeczenia? W imię czego??" To ja odpowiadam - w imię tego, by być "na swoim". teraz czasowo mieszkając u tesciów wiem, że to jest bardzo, bardzo ważne. Krzywda mi sie tu nie dzieje, ale jest 100 albo 1000 drobizgów każdego dnia, które mi przypominają że nie jestem u siebie.
    ...
    Wiec kiedy oglądam piękne czerwone szpilki za 250 zł, to przeliczam je na płytki albo pustaki I po namysle stwierdzam, że właściwie to w szpilkach nie chodze. I nie mam w szafie nic czerwonego
    Itp itd....

    Moja recepta jest taka:
    Nie trzeba jeść chleba ze smalcem. Tzreba po prostu dwa razy pomyśleć przed zakupem czegoś zbędnego. A od czasu do czasu pozwolić sobie na małe przyjemności.

    I dobrze jest

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    W tym temacie CAŁKOWICIE zgadzam się z PATY. Poprostu nie wyobrażam sobie, że przez posiadanie domu moje dzieci nie pojadą już więcej na wakacje, ubranie kupię sobie, jak mi się stare potarga, a kawiarnię będę znać z filmów puszczanych w tv, bo na kino też mnie nie będzie stać. Nie jestem zwolennikiem szastania pieniędzy, ale na litość Boską, bez przesady!!!!
    Znam kilka osób, które budując dom nie kupili sobie KOMPLETNIE NIC przez cały czas budowy, dziecko było ubierane przez jednych dziadków, a u drugich się żywili. KOSZMAR!!! Jak się na nich patrzy to wyglądają na zmęczonych życiem, bez jakiejkolwiek nadziei na poprawę.
    Wydaje mi się, że niektórzy ludzie pochopnie podejmują decyzję o budowaniu domu, nie mając pojęcia co się z tym wiąże.
    Fajnie jest mieć swój dom, ale jak stajesz się jego więźniem to już nie jest fajnie....
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    W tym temacie CAŁKOWICIE zgadzam się z PATY. Poprostu nie wyobrażam sobie, że przez posiadanie domu moje dzieci nie pojadą już więcej na wakacje, ubranie kupię sobie, jak mi się stare potarga, a kawiarnię będę znać z filmów puszczanych w tv, bo na kino też mnie nie będzie stać. Nie jestem zwolennikiem szastania pieniędzy, ale na litość Boską, bez przesady!!!!
    Znam kilka osób, które budując dom nie kupili sobie KOMPLETNIE NIC przez cały czas budowy, dziecko było ubierane przez jednych dziadków, a u drugich się żywili. KOSZMAR!!! Jak się na nich patrzy to wyglądają na zmęczonych życiem, bez jakiejkolwiek nadziei na poprawę.
    Wydaje mi się, że niektórzy ludzie pochopnie podejmują decyzję o budowaniu domu, nie mając pojęcia co się z tym wiąże.
    Fajnie jest mieć swój dom, ale jak stajesz się jego więźniem to już nie jest fajnie....

    PS. Dodam tylko, że nie mówię tu o wakacjach na Karaibach, markowych ciuchach, czy wykwintym menu. Ot, normalny średni standard.
    Pozdrawiam wszystkich budujących.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Sorki, wysłało mi się podwójnie
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulka
    Dołączę do dyskusji, bo ciekawe
    Ja należe raczej do grona tych oszołomów, co to nie mają a budują

    Podjęliśmy budowę dosyć szybko, ale nie była ona spontaniczna i dziecinna - jak przeciwnicy naszego pomysłu sądza. Zdecydowaliśmy sie na budowę, bo mieliśmy trochę wkładu własnego - (mieliśmy własny domek w atrakcyjnym miejscu w mieście. Miał jendak tylko 2 pokoje i maleńką dzialkę)
    własnych pieniędzy wystarczy nam jeszcze do dachu. Potem poprosimy bank o pomoc

    Mój mąż pracuje, ale nie zarabia rewelacyjnie.
    Albo inaczej - jego pensja jest śmieszna i gdyby nie umiejętności "dorabiania" byłoby kiepsko.
    Ja "siedzę w domu" (uwielbiam to okreslenie ) z dwójką dzieci. Pomału rozglądam sie za pracą.
    Mam nadzieję, że wyrzeczenia skończą sie w momencie wprowadzenia sie do domku.
    Wtedy chciałabym po prostu spokojnie żyć, spłacac co pozyczyłam i nie martwic sie o każda złotówkę.

    Wielu tu pyta" Wyrzeczenia? W imię czego??" To ja odpowiadam - w imię tego, by być "na swoim". teraz czasowo mieszkając u tesciów wiem, że to jest bardzo, bardzo ważne. Krzywda mi sie tu nie dzieje, ale jest 100 albo 1000 drobizgów każdego dnia, które mi przypominają że nie jestem u siebie.
    ...
    Wiec kiedy oglądam piękne czerwone szpilki za 250 zł, to przeliczam je na płytki albo pustaki I po namysle stwierdzam, że właściwie to w szpilkach nie chodze. I nie mam w szafie nic czerwonego
    Itp itd....

    Moja recepta jest taka:
    Nie trzeba jeść chleba ze smalcem. Tzreba po prostu dwa razy pomyśleć przed zakupem czegoś zbędnego. A od czasu do czasu pozwolić sobie na małe przyjemności.

    I dobrze jest
    Trzymam kciuki za Was i za tym podobnym, co to budują bez worka pieniędzy, czyli za Siebie też
    Bo co to za sztuka wybudować dom "palcem"
    Aha !!! Jak miałbym zapłacić swojej żonie za "siedzenie w domu" to musiałbym oddać Jej co najmniej 4 swoje pensje, przeliczając to na włożony wysiłek.
    Nie stać mnie na swoją żonę
    Takie czasy, tacy pracodawcy

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    My bardzo oszczędzamy
    Mąż jest nauczycielem ( MARNE ZAROBKI 1200ZŁ), ja nie pracuje zajmuje sie dwu letnim snykiem ( mam stypendium 400zł)
    Pomagają nam finansowo rodzice, teście i mój dziadek
    Oszczędzamy na pampersach, jedzeniu ( choć małemu kupuje co dusza zapragnie) ale my dość marnie jemy (choć nie wiem skąd wzięło mi się po zimie 2 kg nadwagi )
    Ciuchy kupujemy rzadko, a przede wszystkim mój mąż zawsze mówi że jemu nic nie trzeba, muszę go zmuszać do kupienia czegoś nowego , małego ubieram w tzw. baltonach ale na pewno na tym nie traci bo ciuchy są tam pierwsza klasa, a sama od czasu do czasu pozwolę sobie na jakiś ciuch, wreszcie baba jestem ale fryzjera (włosy dośc długie) czy kosmetyczki to ja dawno nie widziałam.
    do knajp nie chodzimy, alkohol od święta, kometki przeważnie podróbki, wakacje - jakie wakacje nie ma szans, brak czasu brak kasy
    ale dom stoi, mnóstwo serca i pracy własnej włożone,
    my jako młode małżeństwo 24, 26lat mam juz swoje cztery kąty, jak narzazie bez kredytu, choć planujemy wsiąść jakieś 30tyś na płytki, panele, farby sprzęt agd i podstawowe meble, (wykończyć tylko parter) bo niestety nie dorobiliśmy się jeszcze niczego swojego, oprócz żelazka i suszarki
    Ale dom kosztował nas dopiero 95 tyś, (w tym jest jeszcze styropian na elewacje i wylewki, cement na wylewki, który jest jeszcze nie wykorzystany) plonowaliśmy koszt budowy do wprowadzenia na 150tyś, ale musimy chyba jeszcze ciąć koszty, bo zostało nam jakieś 15tyś i niestety trzeba chyba wziąć kredyt

    ale sie rozpisałam
    ale głowa do gury przyjdą lepsze czasy ( finansowe oczywiście)

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Beti, podziwiam i chylę czoła....przed towimi rodzicami, teściami i dziadkiem
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  14. #54

    Domyślnie

    Aha !!! Jak miałbym zapłacić swojej żonie za "siedzenie w domu" to musiałbym oddać Jej co najmniej 4 swoje pensje, przeliczając to na włożony wysiłek.
    Nie stać mnie na swoją żonę
    Takie czasy, tacy pracodawcy

  15. #55

    Domyślnie

    Aha !!! Jak miałbym zapłacić swojej żonie za "siedzenie w domu" to musiałbym oddać Jej co najmniej 4 swoje pensje, przeliczając to na włożony wysiłek.
    Nie stać mnie na swoją żonę
    Takie czasy, tacy pracodawcy

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    @Beti - trzymam kciuki
    młodzi jestescie , knajpy przed Wami
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    czytam i podziwiam. I cieszę się, że zaczynam budowe w wieku 42 lat. Bo tak naprawdę restauracje już mnie nie interesują (nie chce mi się), zamiast tego wolę pogrzebać w ziemi lub poczytać. Zycie towarzyskie zdechło od kiedy u nas i wśród znajomych zaczęły pojawiać się dzeci (niestety nie razem więc wiekowo niedobrane), wakacje były ważne, jak dziecko było małe - zmiana klimatu itd. Teraz wystarczy nam wyjazd na 1-2 tygodnie, wtedy jeździliśmy na miesiąc. Jedyną rzeczą, z której nie rezygnuję, to markowe perfumy, prywatny angielski dziecka. I mówiąc prawdę tej reszty mi nie żal. Ciuch czasem kupię, buty można kupić dobre i za 80 (skórzane), jak się poszuka.

    Ale generalnie uważam, że taka rozmowa o oszczędzaniu jest bez sensu. Wiele osób po prostu rozmawia o innych światach. Np rozumiem Joan - że się dziwiła jak można żyć bez pracy i płacić kredyt. To oczywiste, że jeżeli dochód jest w granicach 1500 zł i zero oszczędności, to żadnej raty nie da się zapłacić. Jak ktoś ma doświadczenia tego typu (a ja miałam), to ma awersję do kredytów bo ma świadomość, że taka sytuacja może znowu się trafić. Jeżeli ktoś miał dochody po kilka tysięcy, to nawet jak żyje z zapasów to i tak ma świadomość, że prosperity wróci. Bo musi. W końcu było dobrze więc dlaczego ma nie być dalej. Więc zaciskanie pasa u jednych znaczy to samo, co super rozrzutność u innych
    I bardzo trudno tu coś radzić. Ja osdzczędzać nie będę. Bo jako dziecku odmawiano mi wszytskiego (nowych spodni, bluzki, wymarzonej kurtki, magnetofonu) bo rodzice budowali dom. Z drugiej strony - dlatego, że oni wtedy budowali, ja mam gdzie teraz mieszkać, dostałam od nich mieszkanie w bloku. Więc jestem pełna zrozumienia dla oszczędzających lecz mam uraz.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem miałam straszną deprechę ale dzisiaj znalazłam ten wątek i zrobiło mi się o wiele lepiej, nie jestem sama!!!!! Nie mam pieniędzy, ciuchów nie kupuję sobie ale na dzieciach NIE OSZCZĘDZAM. Płacę za szkołę, gotuję obiady w domu (oszczędność 300 zł gdybyśmy znowu jedli na mieście), do kina nie chodzę, bo nie mam czasu, czekam na dvd, książek nie kupuję ale zapisałam się do biblioteki, gdzie mam wpływ na zamówienia. Jednak na randki z mężem chodzę, na kawkę. Z tego nie zrezygnuję i z wakacji też ciężko ale kilka lat temu mój wój powiedział mi, żebym przez 10 miesięcy odkładał po 200 zł na wakacje. Na pobyt na Mazurach starczy, za granicę nie wyjeżdzamy. Najgorzej jest z moją starszą córką, wyglądać chce ale od czego jest allegro
    A domek będzie, bo jak nie będę miała sąsiadów to lepiej będzie mi spało, i wtedy będę miała jeszcze lepsze pomysły na życie. Czy my wszyscy nie powinniśmy kierować się rozsądkiem??????
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  19. #59

    Domyślnie

    BETI PODZIWIAM CIE I TRZYMAM ZA WAS KCIUKI !
    Tym bardziej bo my jesteśmy w podobnej sytuacji.Swoją wypowiedzią dodałaś mi nadzieji ,ze jednak MOZNA ,że się da ,bo ja OGROOOMNIE pragnę mieć swój domek,my jednak mamy troche gorzej -pomoc rodziny odpada .
    To fajnie że nie budują tutaj sami nadziani ,zarabiający po kilka tysięcy,że są też tacy biedniejsi jak my .
    NAM TEŻ SIĘ UDA - PRAWDA? ?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakos szczegolnie nie pamietam wiekszych wyrzeczeń ... na pewno nie byly jedzeniowo- imprezowych, moze ubraniowe - chwila zadumy czy warto kupic nowe buty(kiecke, plaszcz itp) czy moze paczke płytek do łazienki

    za to mam dziwna ceche szczególna - im mniej mam pieniedzy tym bardziej lekkomyslnie i bez sensu je wydaje...

    zupelnie nie wiem czemu - jakies spaczenie psychiczne , jak kasa jest na koncie to wydaje normalnie w miare rozsadnie itp. , jak mam debet to kompulsywnie musze kupowac cokolwiek...

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony