dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Dachówka czy blachodachówka?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • dachówka

    21 67,74%
  • blachodachówka

    8 25,81%
  • inne pokrycie

    2 6,45%
Strona 2 z 56
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1107
  1. #21

    Domyślnie

    Daark, ale dachówka i śnieg, waży mniej niż blachodachówka i śnieg. Ja miałem w projekcie dachówkę, ale obciążenie, które projektant wziął pod uwage to 45kg/m2. Większość dachówek waży ponad 50kg/m2. Dlatego wybrałem Creatona o wadze 37kg/m2.
    Z tym badaniem podłoża to Daark pewnie żartował.

  2. #22

    Domyślnie

    No i Twoja odpowiedź Luna_tyk zmroziła mi wreszcie krew w żyłach! Dziekuje za cenną uwagę i proszę o jeszcze

  3. #23

    Domyślnie

    krzyszt17, nie ja tu żartuje
    Chodzi mi o to, że wcześniej winston napisał "Nie odważyłbym się chyba zrobić dachu w dachówce nie wykonując badań gruntu z prawdziwego zdarzenia."
    Ja tylko piszę, że te badania nie mają sensu, bo ciężar dachówki jest tylko jedną składową ciężaru dachu. Jak będziesz miał 10 cm śniegu na dachu to i tak dach będzie dwukrotnie cięższy niż w lecie.

  4. #24

    Domyślnie

    Aśka, nie było moim zamiarem mrozić kogokolwiek... Zdaję sobie sprawę z możliwych problemów, o których zapewne Koleżanki i Koledzy z Forum nie mają pojęcia jako jednorazowi użytkownicy tego materiału.
    Przed budową, przed policzeniem się z finansami - myślałem o goncie papowym (nie o blasze !!! - jak to jeden z moich kolegów stwierdził "zbyt dużo wiemy o blasze, by ją samemu stosować ...&quot. Gdy poznałem siłę swoich pieniędzy - kupiłem dachówkę ceramiczną.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Jesli tylko konstrukcja dachowa pozwoli oraz (to szczegol) zasobnosc portfela - kupuj dachowke.
    Im bardziej skomplikowany dach - tym roznica w inwestycji mniejsza (wieksze odpady na arkuszach blachy).
    A roznica w jakosci - ogromna. Z pewnoscia nieproporcjonalna do roznicy w nakladach inwestycyjnych.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Aśka,

    Blachodachówkę masz na 15 lat (a potem malowanie, albo wymienianie) a dachówkę na 50. Co wolisz?
    Nie wahaj się wcale. Dachówka betonowa wcale nie wychodzi dużo drożej od blachodachówki.

    Alicjanka

  7. #27

    Domyślnie

    Mam nadzije nie zmieniać domu dłużej niż conajmniej! 15 lat, wiec chyba przekonaliście mnie do dachówki. A zatem będę dzisiaj po południu "poznawać siłę moich pieniędzy"

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Myślę, że nie będziesz żałować wydanych pieniędzy. Jeżeli uda Ci się to wybierz ceramiczną.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Z ta trwałością to róznie bywa. Ciekawostką może być fakt, że np. w Białymstoku na seminarium duchownym wymieniana jest w tej chwili "dziesięcioletnia", ceramiczna dachówka karpiówka (Jopek), na blachodachówkę, bo dachówka się pokruszyła, przecieka, itd! Wygląda jak "stuletnia"!
    Nie kupujcie byle czego. Czy to dachówka, czy blachodachówka.

    Sebastian

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    witam
    porownujac oba pokrycia robicie bledy. zakladamy ze porownujemy b. dobra blachodachowke i przecietna dachowke cementowa - wtedy mozemy mowic o porownywalnym koszcie (to ze dachowki specjalne kosztuja wiecej przy blasze trzeba nadrobic placac wiecej za wykonastwo a wiec porownywalne pieniadze). sa blachodachowki ktore maja rowniez gwarancje (!) na 50 lat. W przypadku kiepskiej dachowki albo kiepskiego wykonastwa mozemy po dwoch latach dorobic sie grzybow i porostow na dachowce. za kazdem razem jakosc montazu jest bardzo istotna - w skandynawii wykonuje sie dosc czesto nawet elewacje z blachy i one tez nie maja prawa "przeciekac" (to dla tych ktorzy tweirdza ze blachy nie da sie uszczelnic). ciezar - nawet po zsumowaniu wszelkich czynnikow jak snieg, napor wiatru, wiezba pokrycie z blachy jest lzejsze. nie biorac pod uwage korzysci z "lzejszych fundamentow" i scian. Przy prostym dachu odpadu z blachy jest niewiele a przy skomplikowanym stosuje sie drozsza blache w paskach ale nie traci sie tyle na odpad. Jest to wiec bez roznicy.

    Pytanie wg mnie sprowadza sie do tego:
    - jakie sa wymagania budowlane (wytrzymalosciowe przede wszystkim)
    - warunki srodowiskowe (miasto/las/morze)
    - jakosc/gwarancje/czy mam dobrego dekarza ktory zrobi mi odpowiednio dachowke albo blache
    - dobor kolorow/materialow dla np rynien, poszycia dachu, okien polaciowych, parapetow itd (jak wygladaja klinkierowe parapety przy metalowych rynnach i np goncie?) ...
    - wzor/wyglad

    Rada: sprawdz jak twoje wybrane poszycie wyglada na dachu (np po 2-5 latach)

  11. #31

    Domyślnie

    On 2003-02-24 13:39, Anonymous wrote:
    witam
    porownujac oba pokrycia robicie bledy. zakladamy ze porownujemy b. dobra blachodachowke i przecietna dachowke cementowa - wtedy mozemy mowic o porownywalnym koszcie (to ze dachowki specjalne kosztuja wiecej przy blasze trzeba nadrobic placac wiecej za wykonastwo a wiec porownywalne pieniadze). sa blachodachowki ktore maja rowniez gwarancje (!) na 50 lat. W przypadku kiepskiej dachowki albo kiepskiego wykonastwa mozemy po dwoch latach dorobic sie grzybow i porostow na dachowce. za kazdem razem jakosc montazu jest bardzo istotna - w skandynawii wykonuje sie dosc czesto nawet elewacje z blachy i one tez nie maja prawa "przeciekac" (to dla tych ktorzy tweirdza ze blachy nie da sie uszczelnic). ciezar - nawet po zsumowaniu wszelkich czynnikow jak snieg, napor wiatru, wiezba pokrycie z blachy jest lzejsze. nie biorac pod uwage korzysci z "lzejszych fundamentow" i scian. Przy prostym dachu odpadu z blachy jest niewiele a przy skomplikowanym stosuje sie drozsza blache w paskach ale nie traci sie tyle na odpad. Jest to wiec bez roznicy.

    Pytanie wg mnie sprowadza sie do tego:
    - jakie sa wymagania budowlane (wytrzymalosciowe przede wszystkim)
    - warunki srodowiskowe (miasto/las/morze)
    - jakosc/gwarancje/czy mam dobrego dekarza ktory zrobi mi odpowiednio dachowke albo blache
    - dobor kolorow/materialow dla np rynien, poszycia dachu, okien polaciowych, parapetow itd (jak wygladaja klinkierowe parapety przy metalowych rynnach i np goncie?) ...
    - wzor/wyglad

    Rada: sprawdz jak twoje wybrane poszycie wyglada na dachu (np po 2-5 latach)
    rady pochodza ode mnie
    pozdrawiam i powodzenia!

  12. #32

    Domyślnie

    Anonimie z kilku pięter ponad tym postem: wszystko można zrobić. Nawet blachę można należycie uszczelnić. Należytym nakładem sił i środków. Pytanie - po co się męczyć?
    Składasz dwie blachy do kupy; zakręcasz blachowkręty z podkładką neoprenową określonym momentem. W niejscach wątpliwych kleisz uszczelkę trwale plastyczną, bądź rozprężną... Jednym słowem wykonujesz mnóstwo operacji, suma których powinna dać szczelność.
    Pokrycie z dachówki daje Ci tę szczelność bez stosowania wielkiej chemii...
    To jest kwestia wyboru: albo stan pożądany wymuszasz (zabiegami dodatkowymi); albo stan pożądany osiągasz natychmiast (bo taka jest właściwość zastosowanych materiałów)
    O budownictwie skandynawskim blaszanym nie pisz mi z łaski swojej, bo mam z nim kontakt na co dzień. Zapewne ślepota inspektorów nadzoru umożliwia stawianie tych obiektów w Polsce, gdyż oferowane są często bez dochowania podstawowych wymogów - izolacyjności, warunku ugięć... Tak, tak - piszę o halowym budownictwie skandynawskim, i o współczynniku U...

  13. #33

    Domyślnie

    No i na koniec dnia znow zrobiliscie zamieszanie, a juz myslałam ze mam problem z głowy! tzn. z dachu

  14. #34

    Domyślnie

    Dlaczego zamieszanie? Po prostu zmień stawiane sobie pytanie: z "dachówka czy blacha ?" na "jaka dachówka ?".

  15. #35

    Domyślnie

    Daark, jak rozważam wszystkie mozliwości , tzn. oczywiście w gre wchodzi przede wszystkim jakosc, bo nie stac mnie na zmiane pokrycia za 5 lat. A niestety znajomi zmieniali całą dachowke juz po 5 latach.

  16. #36

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - gwarancja 50 lat na blachę... Chyba śnię. Na jaką blachę - wyprodukowaną, złożoną w magazynie w miejscu przewiewnym, bez zawilgocenia ? Chętnie bym zobaczył taką gwarancję, jej treść.
    Dla ułatwienia podam, że na jedną z największych inwestycji motoryzacyjnych w tym kraju dostaliśmy 20 lat gwarancji na blachy na ściany (nie na dach), w wykonaniu specjalnym (specjalne lakierowanie) i za dopłatą... Kupowaliśmy - drobiazg - ok 70.000 m2, a uzyskanie tej gwarancji długo trwało. Więc proszę o adres wytwórcy, dającego od ręki 50 lat gwarancji każdemu nabywcy 200 m2... Chciałbym go poznać.

  17. #37

    Domyślnie

    Aśka, rozważaj wszystko, ale dachówka dachówce też nierówna. Nikt nie mówi, że masz brać wszystko co nazywa się dachówką.
    Poszukaj opini o różnych i wybierz. Dyskusja na temat firm nic tutaj nie da, bo każda ma mnóstwo przeciwników i zwolenników. Tak samo to, czy ceramiczna czy cementowa. Moim zdaniem za cenę lepszej cementowej, masz gorszą ceramiczną. Obie, jeśli są dobrej jakości będą leżeć na dachu kilkadziesiąt lat.

  18. #38

    Domyślnie

    najważniejsze żeby dachówka lub blachodachówka tak leżała żeby mi włos z głowy nie spadł

  19. #39

    Domyślnie

    Widzę, że niektórzy już przesadzają, np.
    1) tom - koszty obróbek blacharskich przy blachodachówce to niewielka część dachówek specjalnych
    2) luna_tyk większość firm produkujących blachodachówkę daje gwarancję na 15-30 lat, a są też takie z 50-letnią gwarancją; oczywiście nie wspominam blachodachówek z miedzi, które żywotnością (i ceną) biją na głowę wszystkie dachówki

    Osobiście, jeśli chodzi o dachówki ceramiczne, mam problem z wyborem koloru. Praktycznie żaden producent nie ma dachówki, która byłaby brązowa nie tylko z nazwy. Większość albo jest jasnobrązowa albo brudnobrązowa albo w ciapki (niektórym się to podoba, ale ja wolę jednolite kolory). Dlatego pewnie zdecyduję się na dachówkę betonową. Oczywiście można sięgnąć jeszcze po glazury, ale ta cena...

  20. #40

    Domyślnie

    Ja miałem ten sam problem. Zwyciężyła dachówka cementowa. NIE ŻAŁUJĘ!!! Pozdrawiam

Strona 2 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony