dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Dachówka czy blachodachówka?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • dachówka

    21 67,74%
  • blachodachówka

    8 25,81%
  • inne pokrycie

    2 6,45%
Strona 3 z 56
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1107
  1. #41

    Domyślnie

    No i wstał nowy dzień a problem pozostał dalej ten sam
    Zastanawiam się jak się na blachodachówka do temperatury na poddaszu, czy nie będzie tam potwornie gorąco w lecie. Czy może wystarczy dobra izolacja wełną mineralną.
    A może jednak dachówka

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    zdecydowanie dachowka

  3. #43

    Domyślnie

    Aśka, maruda z Ciebie. Po tylu informacjach , które już uzyskałaś, możesz chyba podjąć, jakąś decyzje. Ja na Twoim miejscu zastanawiał bym się nad rodzajem dachówki i dał do wyceny dach różnym firmom, które je sprzedają, a nie zastanawiał się "może jednak blacha".
    Pozdrawiam

  4. #44

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    "A może jednak blacha"?

    Nie wiem, jak to jest, ale w okolicy większość domków krytych jest blachą. Jeśli byłoby to takie ostatnie g... - pewnie by tego nikt nie używał. Sam zastanawiam się nad blachą, szczególnie po tym, jak prosty dwuspadowy dach 144 m2 wycenili mi na 13k - z Braasa.

  6. #46

    Domyślnie

    Jednak okażę się maniakiem: radex - nie przesadzam: nie wierzę w gwarancje 10-letnie na blachę dachówkową. Pytanie brzmi - na co jest ta gwarancja? Na wyrób ? co mi po wyrobie... Czy też na kompletne, zmontowane pokrycie dachowe - bo tylko takie mnie interesuje. A 50 lat - to już firma dająca taką gwarancje jawnie liczy na sklerozę klienta....
    Po 10 latach jesteś w stanie odrzucić każdą reklamację - blacha nie była czyszczona po każdym sezonie, nie dokonywano zaprawek uszkodzeń, niektóre blachy wykazują zarysowania powierzchni, czyli chodzono po niej w niewłaściwym obuwiu... przykro nam bardzo, musimy Pani(Panu) cofnąć gwarancję... Ja w tym jestem na co dzień, taka jest praktyka.

  7. #47

    Domyślnie

    ok, ok, bedzie DACHOWKA!!!!! Dzieki za wszystkie rady, ale jak cos mi jeszcze przyjdzie do glowy to sie jeszce odezwe

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Dachówka, dachówka i jeszcze raz dachówka... Chćby ze względów estetycznych: np. ścianę można otynkować, obłożyć płytkami i będzie ładnie wyglądać niezależnie od tego z jakiego materiału została wykonana, w przypadku pokrycia dachowego pozostaje jedynie wymiana na nowe. Sam miałem podobny problem, wybrałem dachówkę ceramiczną Rupp Ceramika. Kosztowała ok 32,- PLN za m2 ale za to jaki efekt... W celu zmniejszenia kosztów można nie stosować specjalnych kształtek dachówkowych (kosze, wiatrownice) tylko zastąpić je obróbką z brązowej blachy (ładnie się komponuje).

  9. #49

    Domyślnie

    Brawo Aśka!
    Pik daj do wyceny Twój dach w kilku miejscach i trochę się potarguj. U mnie Creaton, ceramika, barwiony w masie na dach 180m2 wyniósł ok 14000zł.
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Krzyszt17 dnia 2003-02-25 12:26 ]</font>

  10. #50

    Domyślnie

    No właśnie Krzyszt17. Bagatela 14 tys. Przypuszczam, że Pik33 który buduje niewielki domek nie ma zamiaru wywalić tyle kasy na samą dachówkę. Dla porównania na blachę wywaliłem 5tys. To sprzeczanie się blacha czy dachówka przypomina mi rozmowę na temat okien drewnianych i plastikowych. Czas obalić mity.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Kodi te 14tys to dachówka z dodatkami (blacha, taśmy, uszczelki), folia wstępnego krycia, 2 okna dachowe, 1 właz. Dachówka Creaton jest jedną z droższych. Nie wiem jaką masz blachę, ale wyceny mojego dachu np z Braasa były poniżej 10 tys zł. Masz rację, że czas obalić mity.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Luna_tyk ta Twoja teoria jest trochę naciągana. Wiadomo, że każda firma (nawet producent dachówek) może z jakiegoś tam powodu cofnąć gwarancję. W państwach prawa istnieje i DZIAŁA taka instytucja jak sądy. U nas tylko istnieje.

    Obecnie mój dom jest pokryty blachą - było to tobione w 1994 roku i spieprzone. Latem jest dosłownie sauna na poddaszu i ja się przeprowadzam do piwnicy na okres największych upałów. Może przy zastosowaniu grubej izolacji obecnie takie sytuacje nie występują, choć problem upałów na poddaszu poruszało więcej osób.

  13. #53

    Domyślnie

    Kodi, jakie mity chcesz obalać? To nie jest tylko kwestia ceny. Każdy decydując się na pokrycie dachu chyba zna wady i zalety tego co chce na dachu umieścić i decyduje się na jakieś kompromisy. Aśka ma problem, bo patrzy przede wszystkim na cenę.
    Jedno pytanie: Czy znacie kogoś, kto ma blachę np. 10 - 15 lat i jest w 100% zadowolony? A dachówkę?

  14. #54

    Domyślnie

    problem upalu pod blachodachowka rozwiazuje sie odpowienia przestrzenia pozostawiona miedzy poszyciem a folia/ociepleniem. jesli to jest prawidlowo zrobione to dziala!
    nagrzewanie zalezy takze od koloru nie tylko blachy ale takze dachowki.

  15. #55

    Domyślnie

    a znacie kogos kto ma dachowke 2..3 lata i jest niezadowolony? a blache?

    w ten sposob trudo rozmawiac bo rozmawiamy o przypadkach. ja znam i dobre i zle "przypadki". jakosc materialu i wykonastwa to dwie rozne rzeczy. podobnie jak mozliwosci architektoniczne i finansowe - to kolejne dwie. albo patrzymy na "caloksztalt" albo wybierzemy jakies kryterium - mowmy w zalozeniu o dobrych wykonawcach i dobrych materialach.

  16. #56

    Domyślnie

    Moi drodzy, nie chciałbym, byście widzieli we mnie "psa na blachę". Nie, to nie jest tak. W pierwszej odpowiedzi Aśce napisałem, że jeśli można postawić pytanie - blacha czy dachówka - to wtedy należy wybrać dachówkę. Jeśli finanse na to pozwalają. Bo jeśli chce się, czy też musi się szybko zamieszkać przy ograniczonych środkach finansowych.... Sam bym sie zastanawiał.
    Staram się odsiać cały ten szum marketingowy, te dodatkowe rowki kapilarne, lakierowanie jakiego nikt inny nie zna, gwarancje na dwa pokolenia.
    Pozdrawiam zwolenników rozwiązań lekkich i cięzkich

  17. #57

    Domyślnie

    W tym sporze nie znalazłem całościowego rozliczenia, przecież najlepsza blacha nie będzie nadal OK po może 30, a może 50 latach, gdy tymczasem dachówka powinna się mieć dobrze. Gdyby blacha dachówkowa kosztowała o połowę taniej od dachówki (porównuję cały koszt zrobienia dachu z tych materiałów) to można by się zastanawiać nad blachą.
    Mimo ograniczeń finansowych w momencie budowy, akurat dach wg mnie jest chyba ostatniim elementem, na którym warto oszczędzać. Wybrałem dachówkę cementową jako znacznie tańszą od ceramicznej.
    Finiszant.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam identyczne dylematy jak Aśka. Względy oszczędnościowe są dla mnie również istotne.
    I dlatego chciałabym Was zapytać o jeszcze szerszą ocenę zagadnienia - jak wygląda kwestia kosztów więźby i robocizny?
    Moja więźba jest zaprojektowana na dachówkę cementową, ale spotkałam się z opiniami, że mogę sporo zaoszczędzić na drewnie i robociźnie, przystosowując ją do blachodachówki.
    Co Wy na to?
    Będę wdzięczna za opinie!

  19. #59

    Domyślnie

    On 2003-02-25 09:23, krzyszt17 wrote:
    Kodi te 14tys to dachówka z dodatkami (blacha, taśmy, uszczelki), folia wstępnego krycia, 2 okna dachowe, 1 właz.
    Krzyszt17, nie włączajmy w koszt dachu kosztu okien dachowych i włazów, bo przecież to są koszty stałe - zarówno przy ceramice, jak i przy blachodachówce zapłacimy za to tyle samo. Równie dobrze moglibyśmy powiedzieć: "zrobiłem dach z ceramiki, bo z ceramiką mój dom kosztuje 150 tys., a z blachodachówką 145 tys. - więc różnica jest niewielka"
    Przejaskrawiam trochę, ale chyba czujesz o co mi chodzi?

    Inna sprawa, że chyba jednak w przyrodzie nic nie ginie - wiadomo powszechnie, że blacha jest tańsza niż dachówka i tego chyba nie da się ominąć... Oczywiście dobra blacha nie jest tania, a przeciętna dachówka nie jest droga - granice cenowe wtedy się pokrywają...

    Ja nie mam takiego wyboru - mam lekki dach i wybieram między blachą a gontem bitumicznym... I też nie wiem co robić...

  20. #60

    Domyślnie

    Mówiąc o mitach miałem na myśli artukuł niejakiego dobrze nam znanego forumowicza, który przedstawił artykuł w ostatnim muratorze na temat okien. Bardzo mądry artykuł. Większość na forum grzmi tylko drewno, pcv to byle co a tak naprawdę nie ma możliwości /tak jak pokryć dachowych/ na obiektywne ich porównianie. Są to inne materiały i mozna porównać dwie blachy ze sobą, dwie dachówki ceramiczne. A tak postawione pytanie prowadzi do nikąd.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony