dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Dachówka czy blachodachówka?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • dachówka

    21 67,74%
  • blachodachówka

    8 25,81%
  • inne pokrycie

    2 6,45%
Strona 56 z 56
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.107 z 1107
  1. #1101
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BeeJay

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,

    trochę odświeżam temat. Mianowicie blachodachówka czy dachówka cementowa? Byłem zdecydowany na dachówkę cementową głównie z racji tego że jest lepiej dzwiękochłonna ponieważ dom będzie miał poddasze użytkowe. Jednak budowlaniec polecał mi użycie blachodachówki ponieważ dachówka zielenieje i ogólnie dużo osób zmienia dachówkę właśnie na blachodachówkę. Dom jest patertowy z poddaszem użytkowym. 109 m2 użykowej, dach około 150 m2 i cała konstrukacja dachu jest zaprojektowana pod dachówkę. Jakie macie doświadczenie z dachówką i blachodachówką i jak wygląda ona po kilku lub kilkuanstu latach użytkowania? Pomijając względy wizualne, biorąc pod uwagę żywotność oraz finanse co byście polecali - blachodachówkę czy dachówkę?

  2. #1102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A Twój budowlaniec będzie robił od fundamentów po dach? Bo jeśli tak to typowa rada. W relacji cena żywotność nie ma lepszego pokrycia jak dachówka cementowa. Zieleniej wszystko nawet blachodachówka i szklane ścianki akwarium. Zdecydowanie radzę dachówkę cementową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BeeJay

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A Twój budowlaniec będzie robił od fundamentów po dach? Bo jeśli tak to typowa rada. W relacji cena żywotność nie ma lepszego pokrycia jak dachówka cementowa. Zieleniej wszystko nawet blachodachówka i szklane ścianki akwarium. Zdecydowanie radzę dachówkę cementową. Pozdrawiam.
    Tak, dokładnie. Od fundamentów aż po dach. Czemu to jest typowa rada?

  4. #1104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapewne dlatego, że już dogadaliście cenę, a po zmianie na blachodachowkę wykonawca będzie miał mniej pracy, a niekoniecznie zejdzie z ceny.
    Ja już prawie kupiłem blachodachówke Tysenie - płaska, ale później udało mi sie znaleźć dachówkę płaską cementową Kapstadt, która wyszła nawet taniej. Doświadczenia nie mam, ale w sumie to wolę, żeby mi dachówka zieleniała niż farba z blachy schodziła.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #1105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeeJay Zobacz post
    ....Czemu to jest typowa rada?
    Bo blachodachówka wybacza wiele błędów zarówno ciesielski jak i dekarskich i wymaga najmniej czasu w realizacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BeeJay

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ok, dzięki za opinie. Odnośnie ceny to budowlaniec powiedział otwarcie, że wycena jest pod dachówkę, a jeśli zdecydowałbym się na blachodachówkę to wtedy robocizna będzie tańssza o około 3 tysiące.
    Tak jak pisałem wcześniej, bardziej jestem przekonany do dachówki tylko teraz mam pytanie, ponieważ pisaliście o dachówce cementowej. Nie opłaca się dokładać, aby położyć dachówkę ceramiczną?

  7. #1107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Opłaca się bo to inna powłoka i dłuższa żywotność. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 56 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony