dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Kupilam parowy bo nie wyobrazam sobie w dzisiejszych czasach kiedy promujemy zdrowy tryb odzywiania aby nie korzystac z tego typu udogodnien w kuchni

  2. #102

    Domyślnie

    To zależy czy naprawdę będziesz z tego korzystać. Znajoma ma od roku piekarnik parowy model Samsung BQ1VD6T131, o który było pytanie. Ale jak zapytałam ile razy korzystała z pieczenia w dołączym naczyniu parowym to jeszcze ani razu.... Poza tym jest bardzo zadowolona. Zwłaszcza z funkcji pieczenia dwóch potraw jednocześnie. Gdzieś natknęłam się na stronkę z testami tego piekarnika. Dostał najwyższe noty.
    Buniaa

  3. #103

    Domyślnie

    http://agdlab.pl/testy/Samsung.BQ1VD...onvection,2736

    I znalazłam ten link z testem tego piekarnika.
    Buniaa

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czesc widze ze temat się rozwinął. U nas na liście piekarników wasnie Samsung BQ1VD6T131 jest numerem 1 na który się nastawiliśmy ,podoba mi sie ta multifunkcjonalnosc, a mozliwosc dzielenia piekarnika super sie sprawdzi przy wiekszych imprezach rodzinnych -mam przynajmniej taka nadzieje.
    Pisalam dzisiaj z serwisem Samsunga, jedyny mankament jaki widze to to zze minimalna temp w tym piekarniku to 170 stopni ,wiec boje sie ze bede miala problem z pieczeniem i dosuszaniem w nim bezy

  5. #105

    Domyślnie

    Jeśli ktoś się trochę orientuje w temacie piekarników to nie trzeba mówić że dzisiaj właśnie parowe cieszą się sporą popularnością. Wystarczy popytać dobrych szefów kuchni na jakim sprzęcie pracują. Jeśli ktoś się zastanawia jaki piekarnik wybrać to może filmik mu pomoże w wyborze https://www.youtube.com/watch?v=85aV3B5sTA0 Miałem okazję spróbować chleba upieczonego w takim sprzęcie i w zwykłym piekarniku taka skórka by nie wyszła.

  6. #106

    Domyślnie

    Czesc,
    Nie chce dublowac tematu, wiec napisze tutaj. Chcemy kupic z żoną piecyk z funkcją gotowania na parze. Wiemy, ze mozna tez parą podgrzewac potrawy. Zastanawia mnie natomiast to czy np. to podgrzewanie dziala jak mikrofala? Tak samo szybko? Zastanawiamy sie czy kupowac mikrofalowke osobna, czy bedzie mozna w miare szybko podgrzac np. zupe, czy drugie danie w takim piecyku, czy trwa to dluzej itp.

    Dzieki za porady.
    Radek.

  7. #107
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    diazga

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-568
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mam zwykły/. prawde mówiąc nawet nie przyszedł mi do głowy pomysł zakupu parowego. Co w nim gotujecie?

  8. #108

    Domyślnie

    Mnie wcześniej również tego typu piekarniki nie robiły różnicy, ale smakowałem u znajomych kurczaka na butelce. Jest różnica.

    My zastanawiamy się nad Electroluxem Plus Steam EOA3454AAX, bo jest dobrze skonstruowany, min. ma taki specjalny wentylator, który zapewnia równomierne pieczenie niezależnie od poziomu. Para przydaje się do domowych wypieków. Zresztą nie musisz, jej za każdym razem używać.
    Pzdr

  9. #109

    Domyślnie

    uważam, że tradycyjny piekarnik elektryczny jest najlepszy.

  10. #110
    Banned
    mad.agaskar

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    23

    Domyślnie

    nawet nie wiedziałem, że jest takie coś jak parowy piekarnik ale wolę chyba sprawdzone rzeczy i jakbym kupował nowy to znów kupiłbym normalny elektryczny.

  11. #111

    Domyślnie

    Dlaczego tradycyjny ma być najlepszy? Przecież w piekarniku parowym, jeżeli nie chcesz to pary nie używasz, czyli masz piekarnik tradycyjny. Ostatecznie kupiliśmy parowy, jak coolka 3w1, ze względu na możliwość gotowania na parze, u mnie w domu staramy się jeść zdrowo.
    Pzdr

  12. #112

    Domyślnie

    Ja jednak stawiam na tradycje. Piekarnik elektryczny jest najlepszy.

  13. #113

    Domyślnie

    My kupiliśmy parowy AEG, moim zdaniem gotowanie z parą jest lepsze i zdrowsze. Jak ma się piekarnik z pełną parą to nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia do gotowania na parze. A jeżeli ktoś nie miał okazji korzystać z takiego piekarnika to czemu uważa że zwykły jest najlepszy? Piekarniki parowe to nie żadna nowość, tradycyjny to może być gazowy

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejkoziol11 Zobacz post
    Ja jednak stawiam na tradycje. Piekarnik elektryczny jest najlepszy.
    Tradycyjnie to powinieneś mieć piec chlebowy na drewno

  15. #115

    Domyślnie

    Ja mimo wszytko polecam zwykły, parowe według mnie są mocno przereklamowane.

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Piekarnik - pieczenie, odgrzewanie i gotowanie na parze

    Mam nadzieję, że piekarniki parowe zyskały już na popularności i znajdę tu porady od użytkowników tych urządzeń.
    Przeszukałam oferty kilku firm i wyszło na to, że pod względem ceny i funkcji odpowiednie dla nas byłyby dwa modele piekarników Elektrolux:
    1. EOB8757AOX cena 2658zł, https://www.electrolux.pl/kitchen/co...en/eob8757aox/
    2. EMB8383POX cena 2699zł. https://www.electrolux.pl/kitchen/co...en/emb8383pox/

    Oba mają funkcję CombiSteam Deluxe (3w1) - pieczenie, odgrzewanie i gotowanie na parze. Wielofunkcyjny piekarnik parowy umożliwia zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem jak i wykorzystanie pary w trzech, różnych trybach: gotowanie (100% pary), odgrzewanie (50% pary) i pieczenie (25% pary).
    Ten sam zakres temperatury : 30°C-230°C. Termosondę, sposób czyszczenia: para (pyrolizy nie chciałam), system VelvetClosing® zapewniający delikatne zamykanie drzwi i jeszcze sporo mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Wyglądają tak samo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EMB8383POX.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	417893 8383: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EMB8383pox_.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	417894 8757: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOB8757AOX.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	417895
    Jedyną różnicą, której się doszukałam jest sposób pieczenia parowego - w 8383 na dnie piekarnika jest generator pary, gdzie po zakończeniu pieczenia zostanie woda, którą trzeba usunąć dołączoną gąbką. Natomiast model 8757 nie podaje skąd podawana jest para oraz jak odprowadza się wodę z komory piekarnika po pieczeniu.
    Może to jakaś nowa technologia, bo model 8757 jest z 2017 roku, a 8383 jest z 2015?
    Będę wdzięczna za pomoc w wyborze.

  17. #117

    Domyślnie

    Dzięki za obszerny post. Ja obecnie używam zwykłego piekarnika, ale może kiedyś wymienię właśnie na taki.

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Obejrzałam na żywo EOB8757AOX Electroluxa, niestety nie jest on za piękny. Ta szczotkowana stal jest brzydka. Raczej wybiorę wersję tego piekarnika w czarnej szybie.
    Co do sposobu aplikacji pary, to ten model ma wylot pary u dołu na bocznej ściance, natomiast nie znalazłam mechanizmu do odprowadzenia wody po pieczeniu, która zbiera się na dnie piekarnika. Oszem model ma funkcję opróżnienia szuflady z wody nie wykorzystanej w pieczeniu ale nie ma żadnych ułatwień do zbierania wody z dna.
    Zastanawiam się czy kłopotem będzie konieczność czekania aż piekarnik ostygnie żeby zebrać wodę - co opóźni moment ponownego użycia, gdybyśmy musieli piec dwie potrawy jedna po drugiej.

    Będę wdzięczna za opinie użytkowników piekarników parowych - co z tym usuwaniem wody.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony