dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    dwa razy się wysłało..
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    m&k wrzucaj tu swoje uwagi na bieżąco w miarę dalszych sukcesów kulinarnych, proszę.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    m&k wrzucaj tu swoje uwagi na bieżąco w miarę dalszych sukcesów kulinarnych, proszę.
    ok, postaram się
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Słuchajcie a jakie zestawy piekarniko-mikrofala + piekanik parowy polecacie? Bo z tego co zdążyłam znaleźć, to tylko Miele (pięęęękny ale cena poraża ) i Siemens, ale one nie są tak dobrze dopasowane wizualnie, no i podobno Siemensa kompakt nie jest za bardzo teges...

  5. #25

    Domyślnie piekarnik parowy

    witam wszystkich, stoimy wlasnie przed koniecznoscia wyboru piekarnika do kuchni i w materialach reklamowych znalazlem informacje o mozliwosci stosowania pary w piekarniku. na forum za wiele informacji na ten temat nie znalazlem. moze sa jednak osoby, ktore takie cos uzywaja i moga podzielic sie swoimi doswiadczeniami. czy np. zasobnik wody wystarcza na standardowe pieczenie miesa, czy w czasie tego pieczenia trzeba go uzupelniac, czy mozna w takim piekarniku piec ciasto? czy potrawy smakuja tak jak z tradycyjnego piekarnika/lub lepiej? itd.

    na razie na celowniku jest piekarnik aeg -elektrolux wlasnie z funkcja pary.
    Leon28

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tu znajdziesz dyskusję na ten temat:

    http://forum.muratordom.pl/co-wybrac...arnik%20parowy


  7. #27

    Domyślnie

    ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle
    jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę
    jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania

    jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Tu znajdziesz dyskusję na ten temat:

    http://forum.muratordom.pl/co-wybrac...arnik%20parowy

    tamten watek znalazlem, niestety nie ma w nim prawie nic konkretnego o piekarnikach parowych, tylko same gdybania i prosby o informacje w tym temacie. moze ktos sie jednak wypowie konkretnie?
    Leon28

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziewiatka
    ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle
    jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę
    jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania

    jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje
    ok. wlasnie o takie informacje mi chodzilo, niestety jak dla mnie to opcja raczej nierealna (2 piekarniki w jednej kuchni). w zwiazku z czym pozostaniemy przy tradycyjnym piekarniku. jeszcze raz dzieki za odpowiedz.
    Leon28

  10. #30

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad mikrofalówką + gotowanie na parze, znalazłam takie:
    http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/...d/1/subcatid/5
    Można znaleźć niższe ceny niż podane na stronie Whirpoola.
    Teraz mam garnek parowy z Tefala, ziemniaki i warzywa gotuję już tylko na parze. Smakują 'bardziej' niż gotowane w wodzie. Z mięsa dobry jest drób albo pulpety z mielonego mięsa z warzywami. Mięso wychodzi suche, a może tylko brak mi dobrych pomysłów. Wolę jednak pieczeń tradycyjną. Dlatego wymyśliłam mikrofalę z funkcją gotowania na parze, a do tego piekarnik. Na razie znalazłam tylko Whirpoola.
    Generalnie bardzo polecam gotowanie na parze, smacznie i zdrowo do tego.

  11. #31

    Domyślnie

    Podciągam, i też proszę o uwagi dla początkujących z piekarnikiem parowym. Interesuje mnie wszystko:

    - jakie naczynia (z pokrywą czy bez)

    - czasy gotowania (ryż, ziemniaki, warzywa, inne) - czytalam ze pieczeń z 2 godzin do 20 minut spada tylko przybrązowić trzeba przekładając do grilla)

    - jak się ustrzec przed "wybuchami" pary po otwarciu (i co z biednymi szafkami powyżej)

    - wszelkie uwagi strategiczno taktyczne (jak z urządzenia zrobić pomoc dla leniucha, a nie zebym zycie spędzała na jego osbsłudze i myciu na przykład)

    itd itp

  12. #32

    Domyślnie

    Funkcję pary można uzyskać spryskując ściany piekarnika spryskiwaczem oraz wstawiając w małym naczyniu nalany wrzątek. Przy pieczeniu chleba sprawdza się doskonale.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi . Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.
    Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.
    Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona .

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    Funkcję pary można uzyskać spryskując ściany piekarnika spryskiwaczem oraz wstawiając w małym naczyniu nalany wrzątek. Przy pieczeniu chleba sprawdza się doskonale.
    To zadna para w przeciwienstwie jaka jest w piekarniku parowym.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    para to jest napewno bo i co??conajwyżej nie działa jak w piekarniku parowym

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał fennel
    Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi . Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.
    Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.
    Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona .
    Dzięki!

    Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

    Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

    czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

    I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    para to jest napewno bo i co??conajwyżej nie działa jak w piekarniku parowym
    Spryskuj sobie woda piekarnik rozgrzany i gotuj tak warzywa czy mieso, ciekawa jestem jak dlugo to bedzie trwalo? Myslisz, ze przez to osiagniesz efekt gotowanego np. miesa? Nie osiagniesz, nie bedzie to juz typowo ugotowane mieso a pieczone.

  18. #38

    Domyślnie

    mam piekarnik parowy siemensa, tzn piekarnik z funkcja pary
    jestem z niego bardzo zadowolona
    mozna go uzywac na 3 sposoby
    1. para
    2. gorace powietrze
    3. gorace powietrze+para

    na parze gotuje przede wszystkim warzywa i ryby
    gorace pow. i parę uzywam do pieczenia miesa - jest wtedy bardziej soczyste niz przy tradycyjnym pieczeniu
    przy uzyciu tej funcji można równiez odświezyc pieczywo

    jesli chodzi o czasy gotowania to jest tak
    ziemniaki w mundurkach 20 min
    cukinia 4 min
    brokuly 10 min
    poledwiczki z indyka 20 min na parze

    naczynia uzywam różne (ceramiczne i z tzw powłoka), najczesciej jednak uzywam blaszek bedacych w wyposazeniu piekarnika, wiem ze do gotowania na parze nie wolno uzywać silikonowych foremek

    a szafki? jak na razie nic sie z nimi nie dzieje (mam fronty fornirowane) - wazne aby po gotowaniu na parze otworzyc maksymalnie drzwi piekarnika aby swobodnie para z niego wyleciała
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

    Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

    czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

    I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?
    Ja uzywam tacek, ktore sa w piekarniku, jedna ma na spodzie dziurki, druga jest bez, jest tez rusztowanie. Nie probowalam gotowac w innych naczyniach, ale mysle, ze jak juz cos, to musi byc otwarte naczynie i takie zeby mozna bylo w miare rozlozyc na plasko warzywa.
    Nic mi nie wiadomo o czasie skroconym gotowania, wydaje mi sie, ze gotuja sie tak jak normalnie w wodzie, roznica jest taka, ze np. warzywa smakuja zgola inaczej niz takie wygotowane w wodzie, no i wiele dobrego nie ucieka nam wlasnie do wody, a zostaje w owych warzywach. O czas skrocony gotowania jedyne co mi przychodzi do glowy, to to, ze wiele osob normalnie gotuje dluzej warzywa niz powinno sie gotowac (w piekarniku gotuje tyle ile zaleca producent), ja gotuje prawie wg czasu jaki jest podany i sa na tzw. chrupko, ale nastawiam zawsze na 2-3minuty krocej i ta reszte czasu przetrzymuje po prostu w piekarniku. Rozne warzywa gotuje sie roznie (przez to przedzial czasowy jest miedzy 10-35 minut), zalezy tez jak duze sa kawalki, caly ziemniak musi pobyc dluzej jak pokrojony w grubsze plastry (np. ziemniaki w kawalkach 25min., cala piers kurczaka 25min., cala marchewka o srednicy 2,5cm ok.35min.......itd... )

  20. #40

    Domyślnie

    i jeszcze jedno
    jedyny minus takie go urzadzenia to jego pojemnosc (moj ma chyba 34 l) chociaz jak na razie nie mialam z tym problemów
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony