dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 616
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 12315
  1. #2021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaoj20008
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Rozumiem, że wszystko do kitu, wyrzucone pieniądze, będzie zimno na poddaszu...itd, itp?
    Może na te profile dać jeszcze raz folię?

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008
    Na to druga warstwa wełny 10 cm, przytrzymana żółtą grubą folią, którą kładli pasami na zapas ok. 30-40cm i przybijana gwoździami do krokwi.
    powiedz im żeby w głowę sobie wbili te gwoździe

  3. #2023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaoj20008
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No dobra powiem, ale co teraz zrobić?przecież nie pozrywam wszystkiego...
    a zaczynają ich następcy przykręcać profile( jeden pokoj zrobiony, czeka na plyty )

  4. #2024

    Domyślnie

    Zamiast pomóc kobiecie , to znów gadki szmatki bez konkretów...


    Choć nie jestem fachowcem to z mojego doświadczenia .....
    Krokwie 18 na wełną 15 - będziesz miała poprostu szczelinę 3 cm miezy wełną a membraną.
    Folię żótą lub jak wolą fachowcy paroizolację wywaliłbym w całości ...
    Dlaczego....
    - przybijana do krokwi hm gdzieś zapodziało się docieplenie 10 cm i profile..
    - samo przybijanie gwożdziami to szczyt ... paroizolacja powinna być naklejana na profile... no chyba że masz tę grubą folię po to aby przy robieniu posadzek nie pobrudzili lub w innych celeach ochronnych.

    Na twoim miejscu odczekałbym trochę przed kończeniem poddasza dlatego, że musi być czas na ujście wilgości z posadzek i chyba tynki jeszcze robiłaś....

    Przeglądałem trochę zdjęcia i w niektórych miejscach dziwnie wygląda wełna 15 ....

    Myślę że wielu ci powie że poddasza na ES to pomyłka.....też tak uważam...

    Rom-Kon ci pomoże ...pomęcz.. .

    Pomyśl nad tym czy nie warto wstrzymać robót do czasu wyjaśnienia tematu...

    Zrób więcej zdjęć swojego poddasza .....

  5. #2025
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008
    Rozumiem, że wszystko do kitu, wyrzucone pieniądze, będzie zimno na poddaszu...itd, itp?
    Może na te profile dać jeszcze raz folię?
    nalezy zdemontowac welne polozona na krokwiach razem z ta nieszczesna folia.
    wykonac ruszt stalowy pod plyty zamontowac ponownie welne na krokwie (w stelaz), wykonac paroizolacje, przykrecic plyty.
    problem w ty, ze skoro ekipa nie zaczela tak od poczatku swiadczy o tym, ze nie znaja sie na tej robocie nic a nic.

  6. #2026
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzych123

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ma pytanie do znawców techniki układania wełny:
    W jaki sposób najlepiej dociąć wełnę do belki narożnej/koszowej
    Ma dach wielospadowy (zakała) pokryty membraną, krokwie 16/8, belki narożne 16/20.
    Jak docinacie wełnę przy belce narożnej - dach prawie ocieplony, i wyszło całkiem całkiem, ale przy narożnej na obawy do szczelności

    Dziękuję za wskazówki

  7. #2027

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008
    No dobra powiem, ale co teraz zrobić?przecież nie pozrywam wszystkiego...
    a zaczynają ich następcy przykręcać profile( jeden pokoj zrobiony, czeka na plyty )

    Poczytaj to może trochę ci sie rozjaśni



    http://www.rigips.pl/strony/bibliote...y/03_poddasza/

  8. #2028

    Domyślnie

    dzieki Mrozny
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  9. #2029
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008
    No dobra powiem, ale co teraz zrobić?przecież nie pozrywam wszystkiego...
    a zaczynają ich następcy przykręcać profile( jeden pokoj zrobiony, czeka na plyty )
    oj musisz to rozebrac


    dlaczego tyle pianki jest pod murlata?
    na boczku: instalacja co w peszlach ehhh.

  10. #2030
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marc07

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    5

    Domyślnie A jak zrobić skosy przy 20cm pomiędzy krokwiami+ 20 na krokw

    Buduję dom pasywny i doszedłem do etapu ocieplania poddasza i..... problemów z podwieszeniem płyt GK na skosach.

    20cm styropianu wchodzi pomiędzy krokwie, drugie tyle wejść ma na krokwie, ale najdłuższe wieszaki jaki znalazłem tu http://www.muzimershop.pl//index.php...cm-do-poddaszy
    mają tylko 27cm

    Nie bardzo wiem ile cm z tych 27cm jest długością użytkową - tzn odejdzie mi 3cm na listwę CD i XX cm na przymocowanie wieszaka do krokwi.

    Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? A może gdzieś można kupić jakieś dłuższe wieszaki?

  11. #2031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie Re: A jak zrobić skosy przy 20cm pomiędzy krokwiami+ 20 na k

    Cytat Napisał marc07
    Buduję dom pasywny i doszedłem do etapu ocieplania poddasza i..... problemów z podwieszeniem płyt GK na skosach.

    20cm styropianu wchodzi pomiędzy krokwie, drugie tyle wejść ma na krokwie, ale najdłuższe wieszaki jaki znalazłem tu http://www.muzimershop.pl//index.php...cm-do-poddaszy
    mają tylko 27cm

    Nie bardzo wiem ile cm z tych 27cm jest długością użytkową - tzn odejdzie mi 3cm na listwę CD i XX cm na przymocowanie wieszaka do krokwi.

    Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? A może gdzieś można kupić jakieś dłuższe wieszaki?
    Bez słów...











    ......................................

    ...i tak 750 sztuk
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #2032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj20008
    No dobra powiem, ale co teraz zrobić?przecież nie pozrywam wszystkiego...
    a zaczynają ich następcy przykręcać profile( jeden pokoj zrobiony, czeka na plyty )
    Koleżanko! Rozbieraj to natychmiast! jest jeszcze czas i relatywnie małe koszta z tym związane! ...i możne czas pożegnać się z dotychczasową ekipą?

    ...ekipa optyków ....optyka wełna
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #2033

    Domyślnie

    No to może i ja mam małe pytanko.
    Otóż w domu utrzymuję temperaturę około 12oC. W dach włożona wełna ale wokól okien jeszcze nie. Nie ma jeszcze folii paroszczelnej i od środka w okolicach okien na membranie wysokoparoprzepuszczalnej (tam gdzie nie ma jeszcze ocieplenia) mam kropelki wody. Czy po dokończeniu ocieplenia wokół okien i dołożeniu foli paroszczelnej zjawisko ustąpi?

  14. #2034

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanko: jest ścianka kolankowa nieotynkowana, będzie robiona do tego przedścianka z profili CD/UD i KG. Czy jest sens pakować wełnę pomiędzy mur i KG? Z punktu widzenia izolacji cieplnej nie, ale może przy pustych przestrzeniach jakaś akustyka będzie? Pudło rezonansowe?
    I dodatkowe pytanie: czy jeśli wełnę dam, to dawać też paroizolację? Z obu stron powinno być ciepło, więc na logikę nie trzeba, niemniej wolę się zapytać...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  15. #2035

    Domyślnie

    wełny nie dawaj, a kg może lepiej przykleić na kleij do ścianki... zawsze troche wiecej miejsca aby walizke dalej kopnac ; )
    a jeśli już bedziesz chciał dać tą wełne wygłuszającą to tą paroizolacje możesz sobie darować, choć jest ona tak tania ;] zeta/m2.
    sumą sumarów- wełny nie, a zamiast profili troche kleju
    pozdro.
    google: murator osek.

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał osek
    sumą sumarów- wełny nie, a zamiast profili troche kleju
    Kwestia jest bardziej złożona i stelaż będzie. Pytanie co z takim wypadku z wełną i paroizolacją?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  17. #2037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzych123

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych123
    Ma pytanie do znawców techniki układania wełny:
    W jaki sposób najlepiej dociąć wełnę do belki narożnej/koszowej
    Ma dach wielospadowy (zakała) pokryty membraną, krokwie 16/8, belki narożne 16/20.
    Jak docinacie wełnę przy belce narożnej - dach prawie ocieplony, i wyszło całkiem całkiem, ale przy narożnej na obawy do szczelności

    Dziękuję za wskazówki

    Mało się udzielam na forum, jednak mimo to może ktoś pomoże w tej kwestii.
    Kwestia może nie jest na tyle istotna, jednak mnie denerwują miejsca w dachu gdzie może uciekać ciepło

    Jeszcze raz proszę o jakiekolwiek wskazówki

  18. #2038

    Domyślnie

    W trudnych miejscach możesz też wełnę potarmosić i upchać w dowolny kształt - z wyczuciem rzecz jasna.

  19. #2039

    Domyślnie Re: A jak zrobić skosy przy 20cm pomiędzy krokwiami+ 20 na k

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał marc07
    (...)

    Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? A może gdzieś można kupić jakieś dłuższe wieszaki?
    Bez słów...
    (...)
    ...i tak 750 sztuk
    Tylko dodam, że sam stanąłem przed tym samym problemem (40 cm wełny). Rozwiązałem go w identyczny sposób jak Rom-Kon, ale zastosowałem inny materiał na przedłużkę. Mianowicie to:

    http://www.koelner.pl/c?lang=pl&mod=...product&p1=423

    Są to - co można na tej stronie przeczytać - płytki perforowane. Mają różne szerokości i długości i można sobie dobrać takie jakie komu pasują. Poza tym są duużo grubsze od samych wieszaków grzybkowych i tym samym lepiej przenoszą obciążenia. Para: grzybek + odpowiednio długa płytka perforowana ze sporym zakładem (min. kilkanaście cm) , złączona dwoma nitami jest bardzo sztywna, a już na pewno bardziej niż dwa grzybki. No i koszt tych płytek był sporo niższy niż grzybków, które trzeba by użyć jako przedłużek.

    Osobiście używałem płytek oznaczonych indeksem D-PP-630. Mają 30 cm długości, 6 cm szerokości, 3 mm grubości (solidny nie poddający się pod byle naciskiem kawał metalu) i po trzy rzędy dziurek (a nie 7 jak na zdjęciu zaprezentowanym na stronie Koelnera - proszę się więc nim nie sugerować - po prawdzie ta płytka to połowa na szerokość z tej ze zdjęcia).

    Płytkę łączyłem z wieszakiem grzybkowym o dł. 27 cm na środkowy rząd dziurek. Zakład płytki i wieszaka ustaliłem na 17 cm, tak że po złączeniu element ten miał łącznie 40 cm i nity na najdalszych możliwych krańcach. Rozstaw otworów w płytce idealnie pasuje z rozstawem w wieszaku - nie trzeba dowiercać żadnych nowych w którymkolwiek elemencie. Uwaga - wieszaki miałem koelnerowskie, co akurat może mieć w tej kwestii istotne znaczenie (unifikcja w ramach wyrobów jednego, tego samego, producenta).

    Największym problemem dla mnie okazał się być dobór nitów (potrzebne są na 4,5-4,6mm, a kupiłem 5,0mm - i na tych 0,4-0,5 mm się naciąłem), bo dziurki w płytce są ciut mniejsze niż w wieszaku. Kupiłem nity które pasowały idealnie do wieszaków, ale nie chciały wejść do dziur w płytce (o czym się przekonałem już dopiero po ich kupieniu - po prostu nie sprawdziłem wcześniej). Musiałem więc rozwiercić otworki w płytkach. Pół dnia roboty więcej, ale na własne życzenie - więc uczulam, że nity trzeba dobrać dokładnie.

    Niestety, zdjęć podglądowych nie mam. Musicie sobie więc toto wyobrazić patrząc na fotki Rom-Kona - z tą różnicą, że w miejscu jednego grzybka jest ta płytka ze strony Koelnera.

  20. #2040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaoj20008
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał annaoj20008
    No dobra powiem, ale co teraz zrobić?przecież nie pozrywam wszystkiego...
    a zaczynają ich następcy przykręcać profile( jeden pokoj zrobiony, czeka na plyty )
    Koleżanko! Rozbieraj to natychmiast! jest jeszcze czas i relatywnie małe koszta z tym związane! ...i możne czas pożegnać się z dotychczasową ekipą?

    ...ekipa optyków ....optyka wełna
    Kochani! po Waszych sugestiach i porażających opiniach o moim ociepleniu poddasza, panowie wszystko ściągają. Poprawiać będzie ekipa, która dokona zabudowy KG Decyzje zapadły w trybie ekspresowym!
    Dzięki wszystkim, którzy spojrzeli krytycznie na dzieło w moim domku i pomogli mi podjąć decyzję o duuużych poprawkach

Strona 102 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony