dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 616
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 12315
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Ja bym zrobił w ten sposób:
    Najpierw elektrykę, później ruszt 2-poziomowy krzyżowy... dolne profile co 40cm i na ten ruszt wełna mineralna... wełnę rozkłada się bezpośrednio na profilach.
    Grubość wełny? 20cm to podstawa ale raczej nie mniej niż 25cm... może być nawet 30cm. Reszta to już standardowo... paroizolacja... płyty....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeszczot
    5. Czy to prawda że płytę gk najlepiej kłaść prostopadle do profili ?, skądinąd wyczytałem w dokumentacji Lafarge Nida że można też równolegle ale wtedy zmniejszyć rozstaw profili do 40 cm (normalnie 50)
    Czy można zatem założyć, aby płytę gk kłaść tak (równolegle albo prostopadle) aby optymalnie wykorzystać jej wymiary - wiadomo bez cięcia się nie obejdzie przy ścianie musi być odpowiednia szerokość
    Lepiej kłaść prostopadle... cięte łączenia (nie fabryczne) leżą na profilach i nie pękają. Również jak ruszt rozejdzie się o np. 1cm to nie tragedia a jeśli równolegle to profile muszą być idealnie! Bo płyta nie trafi na profil i będzie wisieć w powietrzu!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #203

    Domyślnie

    ok dziękuję, Twój wpis dał mi do myślenia

    tak z ciekawości, czy ten wariant z pustką powietrzną miedzy płyta gk a wełną to błąd w sztuce? Czy tak się nie robi?

    Przy założeniu, że wata na profile to jest potrzeba rozciągnięciia sznurka? Dodatkowa wełna na mijanke na tej co będzie na profilach?

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeszczot
    ok dziękuję, Twój wpis dał mi do myślenia

    tak z ciekawości, czy ten wariant z pustką powietrzną miedzy płyta gk a wełną to błąd w sztuce? Czy tak się nie robi?

    Przy założeniu, że wata na profile to jest potrzeba rozciągnięciia sznurka? Dodatkowa wełna na mijanke na tej co będzie na profilach?
    Pustka powietrzna nad płyta jest zbędnym "kubikiem" powietrza do ogrzania... i nie jest to żaden akumulator bo raz tam ogrzane powietrze już nie "zejdzie" w dół.

    Sznurek daje się tylko by wełnę przytrzymać pomiędzy krokwiami lub jętkami. jeśli wełna leży na profilach to nie trzeba dawać sznurka. Jeśli wełna jest w 2 warstwach to układa się tak by łączenia pierwszej i drugiej warstwy się mijały.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #205

    Domyślnie

    Do dobrej wełny nie trzeba wcale sznurka bo się trzyma między krokwiami. Nie sensu kupować najtanszej wełny, zaoszczedzis 500zł na poddaszu ale o tyle zapłacisz wiecej za ogrzewanie w jednym sezonie

  6. #206

    Domyślnie

    Uważam, że mam dobrą wełnę bo Rockwool SuperRock i TopRock. Jednak gdy rozstaw krokwi jest ok. 80 cm to cięta o 2-3 cm więcej sama się nie trzyma. Przy rozstawie ok 60 cm jest ok i nie trzeba sznurka gdy więcej bez sznurka nie da rady.

  7. #207

    Domyślnie

    W sobotę przy okazji pobytu u znajomych usłyszałem rozmowę znajomego (inwestora) z przyszłym wykonawcą. Tenże twierdził, że nie trzeba dawać paroizolacji pod wełnę. Znajomy mówi, że to już drugi wykonawca który tak twierdzi. Więc pytanie, tak można ?
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    W sobotę przy okazji pobytu u znajomych usłyszałem rozmowę znajomego (inwestora) z przyszłym wykonawcą. Tenże twierdził, że nie trzeba dawać paroizolacji pod wełnę. Znajomy mówi, że to już drugi wykonawca który tak twierdzi. Więc pytanie, tak można ?
    Paroizolację dajemy tylko w pomieszczeniach mokrych czyli kuchnia, łazienka, pralnia, itp. Natomias nie stosujmy w sypialni, pokoju itp

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Cytat Napisał Mice
    W sobotę przy okazji pobytu u znajomych usłyszałem rozmowę znajomego (inwestora) z przyszłym wykonawcą. Tenże twierdził, że nie trzeba dawać paroizolacji pod wełnę. Znajomy mówi, że to już drugi wykonawca który tak twierdzi. Więc pytanie, tak można ?
    Paroizolację dajemy tylko w pomieszczeniach mokrych czyli kuchnia, łazienka, pralnia, itp. Natomias nie stosujmy w sypialni, pokoju itp
    Taaaaa... Paroizolocja pełni rolę równiez wiatroizolacji... Flachowcy zapominaja tym??

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał lotnik
    Cytat Napisał Mice
    W sobotę przy okazji pobytu u znajomych usłyszałem rozmowę znajomego (inwestora) z przyszłym wykonawcą. Tenże twierdził, że nie trzeba dawać paroizolacji pod wełnę. Znajomy mówi, że to już drugi wykonawca który tak twierdzi. Więc pytanie, tak można ?
    Paroizolację dajemy tylko w pomieszczeniach mokrych czyli kuchnia, łazienka, pralnia, itp. Natomias nie stosujmy w sypialni, pokoju itp
    Taaaaa... Paroizolocja pełni rolę równiez wiatroizolacji... Flachowcy zapominaja tym??
    ???????????????

    Wiatroizolację, folie paroprzepuszczalną czy też membranę dachową daje się pod wierzchnie pokrycie a paroizolację już na wełnę. Spełniają całkiem inne funkcje. Jest róznica fachowcu?

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Cytat Napisał Mice
    W sobotę przy okazji pobytu u znajomych usłyszałem rozmowę znajomego (inwestora) z przyszłym wykonawcą. Tenże twierdził, że nie trzeba dawać paroizolacji pod wełnę. Znajomy mówi, że to już drugi wykonawca który tak twierdzi. Więc pytanie, tak można ?
    Paroizolację dajemy tylko w pomieszczeniach mokrych czyli kuchnia, łazienka, pralnia, itp. Natomias nie stosujmy w sypialni, pokoju itp
    Wy lotnik może nie dajecie ale są inni na tym forum co dają... i to nawet metalizowaną... Więc proszę Was lotnik piszcie w l.pojedynczej lub zaznaczcie że są tacy co dają folię i są tacy co nie dają... jeden producent nie zaleca folii a reszta nadal twierdzi że jednak tak...
    Cytat Napisał coulignon
    Taaaaa... Paroizolocja pełni rolę równiez wiatroizolacji... Flachowcy zapominaja tym??
    Jeszcze są tacy co nie zapominają... lotnik zamontuj parę halogenów w płycie w sypialni... a poprawisz i to znacznie wentylację... zależy w którą stronę będzie wiać wiatr a będziesz miał nawiew lub wywiew chociaż by ta wiatroizolacja była skuteczna w takim przypadku to folia powinna być wewnątrz wełny... w 1/3 grubości izolacji patrząc od poddasza... bo przy kładzeniu paroizolacji na profilach to przy wierceniu pod lampy to i tak się ją uszkodzi... efekt: wieje wokół lampy... można temu zaradzić ale to akurat wyższa szkoła jazdy na hulajnodze i nie ma nic wspólnego z tymi postami...

    dopisek:
    ...czasem ta wentylacja "wokółlampowa" jest dobrym rozwiązaniem gdy nie ma innej...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #212

    Domyślnie

    Witam , przeczytałem uważnie pierwsze 2 strony tego tematu ( to tak dla usprawiedliwienia sie , bo być może dalej była by odpowiedź na moje pytanie). Ale do rzeczy . Zamierzam mieć w domu tynki CW . Myślałem o tym aby również ścianki kolankowe oraz ściany boczne na poddaszu też były CW. I czy to później dobrze połączy się z płytami GK ?.Połączy je wspólnie tylko farba czy coś jeszcze będzie potrzeba?.

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertevu
    Witam , przeczytałem uważnie pierwsze 2 strony tego tematu ( to tak dla usprawiedliwienia sie , bo być może dalej była by odpowiedź na moje pytanie). Ale do rzeczy . Zamierzam mieć w domu tynki CW . Myślałem o tym aby również ścianki kolankowe oraz ściany boczne na poddaszu też były CW. I czy to później dobrze połączy się z płytami GK ?.Połączy je wspólnie tylko farba czy coś jeszcze będzie potrzeba?.
    By dobrze docieplić murłatę i nie porobić miejsc o innym oporze cieplnym (po np. 2 latach widac wyraźnie przejście - krawędź pomiędzy "zimnym" a "ciepłym") dobrze jest ściankę kolankową postawić jako oddzielną... z płyt na profilach. Można również przykleić płytę do ścianki murowej. Inna obróbka np. wklejka z płyty na murłatę czy obmurowanie cegłą ma swoje minusy... i traktowane jest jako błąd technologiczny. Chyba jednak najlepiej będzie sufit, skos i ścianka kolankowa z płyt a ściany boczne tynki CW.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Denes - założycielu tego wątku... jak Ci idzie... daj znak życia
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #215

    Domyślnie

    witam serdecznie
    czytam i czytam ale jakos znalesc nie moge
    moze moje pytanie bedzie glupie ale musze je zadac bo spac nie moge
    mam dach z pelnym deskowaniem ,pod deskami nie mam zadnej membrany ani foli ,na deskach jest tylko papa.
    pytanie brzmi jak wlozyc folie miedzy krokwie(mam krokwie 15 cm i taka tez folie -juz zakupiona)
    moj pierwszy pomysl byl by nabis do krokwi laty 2,5 cm i rozciagnac sznurek mieczy niki,tak aby stworzyc szczeline 2,5 cm
    teraz znajomy mi podpowiada po co te laty jak mozna przybic folie odsuwajac ja 2,5 cm od desek
    jak to zrobic?
    folie mysle kupic 2m i przeciac ja w pol by miec na szerokosc krokwi (jest 80 cm ale po 10 cm do przybybicia do krokwi)
    czy to dobry pomysl czy raczej dno?
    mam oczywsicie calej waty 25 cm czyli 10+5+10 mam nadzieje ze dobrze choc pewnie powinna byc 15+10 ale tak kupilem i tak bedzie ,byla okazja
    bo za cala wate na dach 300m2 zaplacilem 5500zl
    prosze o rade jesli ktos moze
    dziekuje za dobre rady

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus
    witam serdecznie
    czytam i czytam ale jakos znalesc nie moge
    moze moje pytanie bedzie glupie ale musze je zadac bo spac nie moge
    mam dach z pelnym deskowaniem ,pod deskami nie mam zadnej membrany ani foli ,na deskach jest tylko papa.
    pytanie brzmi jak wlozyc folie miedzy krokwie(mam krokwie 15 cm i taka tez folie -juz zakupiona)
    moj pierwszy pomysl byl by nabis do krokwi laty 2,5 cm i rozciagnac sznurek mieczy niki,tak aby stworzyc szczeline 2,5 cm
    teraz znajomy mi podpowiada po co te laty jak mozna przybic folie odsuwajac ja 2,5 cm od desek
    jak to zrobic?
    folie mysle kupic 2m i przeciac ja w pol by miec na szerokosc krokwi (jest 80 cm ale po 10 cm do przybybicia do krokwi)
    czy to dobry pomysl czy raczej dno?
    mam oczywsicie calej waty 25 cm czyli 10+5+10 mam nadzieje ze dobrze choc pewnie powinna byc 15+10 ale tak kupilem i tak bedzie ,byla okazja
    bo za cala wate na dach 300m2 zaplacilem 5500zl
    prosze o rade jesli ktos moze
    dziekuje za dobre rady
    Jesli masz pełne deskowanie to nie musisz już dawać membrany-folii paroprzepuszczalnej.
    ...warstwy od strony dachu:
    - dachówka
    - papa
    - deski
    - szczelina wentylacyjna
    - sznurek (opcja)
    - wełna pomiędzy krokwie
    - sznurek
    - druga warstwa wełny na krokwie
    - stelaż z profili
    - folia paroizolacyjna (czy dawać to patrz posty powyżej)
    - płyty K-G

    W Twoim przypadku dałbym sznurek w szczelinie wentylacyjnej by się nie zamknęła... i wełnę 10 + 5 ... znów sznurek przytrzymujący... i na krokwie wełnę 10

    Pamiętaj o wlocie i wylocie szczeliny wentylacyjnej! Pod podbitką nad murłatą i w kalenicy!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #217

    Domyślnie

    serdecznie dzikekuje
    a dlaczego mam tej foli nie dawac?
    nic sie nie bedzie dzialo?
    czy lepiej dac?
    co do waty to mam jeszcze jedno pytanie
    ona ma grubosc 15 ,w sumie, a krokwie maja tez 15 ,szczelina bedzie okolo2 cm wiec brakuje 2 cm,czy mam wypuscic ta wate ponad krokiwe?
    czy upchnac na rowno?
    dzieki jeszcze raz

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus
    serdecznie dzikekuje
    a dlaczego mam tej foli nie dawac?
    nic sie nie bedzie dzialo?
    czy lepiej dac?
    co do waty to mam jeszcze jedno pytanie
    ona ma grubosc 15 ,w sumie, a krokwie maja tez 15 ,szczelina bedzie okolo2 cm wiec brakuje 2 cm,czy mam wypuscic ta wate ponad krokiwe?
    czy upchnac na rowno?
    dzieki jeszcze raz
    W takim przypadku już folii nie potrzeba dawać... niepotrzebne koszty a brak korzyści. Rolą folii jest odprowadzać skropliny z dachu ale u Ciebie to już papa spełnia to zadanie. A że papa jest paroizolatorem więc trzeba dać szczelinę wentylacyjną.
    A jeśli masz za grubą wełnę to daj nadbitkę na krokwiach... np. z deski grubości 2,5 - 3cm...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #219

    Domyślnie

    witam debatujących

    niedługo będę kładł wraz ojcem wełną
    mam już zakupioną wełne rockwoola toprock 15 (krokwie 18cm) i na to superrocka 10cm

    czy na taka konfigurację zalecane jest położenie paroizolacji ?
    producent wiem ze nie sugeruje, ale jak to wypada w praktyce, koszt to niewielki a ewentualne przyszłe szkody olbrzymie


    prosze o jednoznaczne określenie się i z góry dziękuję za odp
    ...albo rybki albo akwarium

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał cookiez
    witam debatujących

    niedługo będę kładł wraz ojcem wełną
    mam już zakupioną wełne rockwoola toprock 15 (krokwie 18cm) i na to superrocka 10cm

    czy na taka konfigurację zalecane jest położenie paroizolacji ?
    producent wiem ze nie sugeruje, ale jak to wypada w praktyce, koszt to niewielki a ewentualne przyszłe szkody olbrzymie


    prosze o jednoznaczne określenie się i z góry dziękuję za odp
    Kupiłes bardzo dobrą wełnę i zastosuj się do zaleceń producenta.
    Osobiście bym stosował paroizolację tylko w pomieszczeniach mokrych, ale zaraz kolega Rom-Kon będzie odradzał. Zrobisz jak zechcesz

Strona 11 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony