dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 616
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 12315
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał cookiez
    witam debatujących

    niedługo będę kładł wraz ojcem wełną
    mam już zakupioną wełne rockwoola toprock 15 (krokwie 18cm) i na to superrocka 10cm

    czy na taka konfigurację zalecane jest położenie paroizolacji ?
    producent wiem ze nie sugeruje, ale jak to wypada w praktyce, koszt to niewielki a ewentualne przyszłe szkody olbrzymie


    prosze o jednoznaczne określenie się i z góry dziękuję za odp
    ...więcej na ten temat tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...316447#2316447
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Rom-Kon

    Wysłałam ci e-maila

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...właśnie przeglądam....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #224

    Domyślnie

    Mam pytanie jeszcze a propo systemu dwupoziomego krzyżowego. Chodzi oczywiście o sufit podwieszany (w moim przypadku do belek wiązarów)

    Producenci systemów proponują - tak to widać na rysunkach - zastosowanie takiego wariantu - pojedynczy profil UD 30. Na nim to jest położony (położony !) - tak to rozumiem) profil CD 60, który jest podwieszany na wieszakach.

    Dopiero nośny CD wchodzi w UD

    Kupiłem profile, firma metpol - na ich stronach spotkałem się z innym sposobem

    Dwa profile UD 30 jeden pod drugim/
    Warstwa podwieszana jest w profilu UD (a nie na profilu),
    warstwa nośna też jest w profilu UD

    Co o tym sądzić i przede wszystkim co lepsze? Bo co tańsze już wiem.

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeszczot
    Mam pytanie jeszcze a propo systemu dwupoziomego krzyżowego. Chodzi oczywiście o sufit podwieszany (w moim przypadku do belek wiązarów)

    Producenci systemów proponują - tak to widać na rysunkach - zastosowanie takiego wariantu - pojedynczy profil UD 30. Na nim to jest położony (położony !) - tak to rozumiem) profil CD 60, który jest podwieszany na wieszakach.

    Dopiero nośny CD wchodzi w UD

    Kupiłem profile, firma metpol - na ich stronach spotkałem się z innym sposobem

    Dwa profile UD 30 jeden pod drugim/
    Warstwa podwieszana jest w profilu UD (a nie na profilu),
    warstwa nośna też jest w profilu UD

    Co o tym sądzić i przede wszystkim co lepsze? Bo co tańsze już wiem.

    Wszyscy producenci tak zalecają... chyba wszyscy nie chce mi się sprawdzać... ale ogólnie to tak powinno być. Ale raczej stosujemy system "leżący" i chyba się nic z tym nie dzieje... bo i co? Tylko przy zachowaniu wymogów p-poż to ma znaczenie. Można dawać kawałki profili podwójne... tak z 20cm długości ale czy to ma sens?

    ...taki profil początkowo się buja na boki ale gdy przyjdzie dolny ruszt to usztywnia całość a profil CD jest podparty i przenosi obciążenia na UD...

    ...producenci dają pewien margines wytrzymałości na tzw. kreatywność wykonawców... i tak np. profile każą dawać co 40cm ...i jest 100% pewności że nic się nie będzie działo (zabezpieczenie producenta) praktyka to 50cm i tez nic się nie dzieje... są ludzie co dają 60cm... i też się nic nie dzieje ale to już jest granica! I wystarczy że coś będzie nie tak... a zacznie się dziać... nie dobrze... przykład: spałem pod płytą która była przykręcona 20 wkrętami!!! Na suficie!!! ...ja miałem tylko spoinować i szpachlować... i do dzisiaj te płyty wiszą!!! Czyli producent dale duży zapas "mocy"!!!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Cytat Napisał cookiez
    witam debatujących

    niedługo będę kładł wraz ojcem wełną
    mam już zakupioną wełne rockwoola toprock 15 (krokwie 18cm) i na to superrocka 10cm

    czy na taka konfigurację zalecane jest położenie paroizolacji ?
    producent wiem ze nie sugeruje, ale jak to wypada w praktyce, koszt to niewielki a ewentualne przyszłe szkody olbrzymie


    prosze o jednoznaczne określenie się i z góry dziękuję za odp
    Kupiłes bardzo dobrą wełnę i zastosuj się do zaleceń producenta.
    Osobiście bym stosował paroizolację tylko w pomieszczeniach mokrych, ale zaraz kolega Rom-Kon będzie odradzał. Zrobisz jak zechcesz
    Proponuję rozważyć nowy produkt, który pojawił się ostatnio na rynku. To aktywnie oddychająca inteligentna paroizolacja. Działa to to w taki sposób, że w zimie dziurki w folii, które pełnią funkcje porów, zamykają się i nie przepuszczają wilgoci do wełny. W lecie, w następstwie róznicy temperatur, pory się otwierają i wypuszczają ewentualną wilgoć w druga stronę, osuszając folię.
    Teraz zła wiadomość - drogie cholerstwo. Ostatnio docieplaliśmy dach taką folią z Isovera (folia Vario Duplex), a ponieważ nam zabrakło, dokupiliśmy już dużo tańszą z Castoramy. Jednak nie było warto - znaczna różnica w jakości, niestety na korzyść Isovera.
    I nic tu na siłę nie reklamuję, żeby było jasne - klientom zawsze polecam wełnę Rockwoola Po prostu polecam moim zdaniem najlepsze produkty.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał Krzysztof G
    Jako, że ja jestem jeszcze przed ocieplaniem, a tu grono "Wyjadaczy", pytanie pewnie wyda się wam dziwne:
    1. czy, jeśli profil CD jest odsunięty od krokwi tak, że została szczelina 7cm, mogę poprzecznie układać wełnę 10cm (w miejscu profila będzie ona nieco ściśnięta)
    2. czy lepiej odsunąć go na 5cm i położyć wełnę 5cm. W tym wariancie zostaje szczelina pomiędzy wełną a płytą wynikająca z grubości profila (czy po czasie ta wełna nie opadnie?)
    Walczę o cenne centymetry w wysokości pomieszczeń, który wariant jest lepszy technicznie?
    Pozdrawiam
    ...dociskasz również wełnę pomiędzy krokwiami... mocniej ją kompresujesz a wełna ściśnięta to kamień a kamień nie izoluje tyko powietrze pomiędzy nim....
    trudno wyczuć co będzie lepsze czy z 10 zrobić 7 czy dać luźną 5...
    Najlepsze własności izolacyjne ma wełna o gęstości około 70kg/m3. Wełna do poddaszy ma z tego co pamiętam około 30kg/m3.

  8. #228

    Domyślnie

    Witam,

    A ja mam pytanie z innej beczki.

    Chodzi mi o drugą warstwę wełny, ma być kładzonione 5 cm pomiędzy stelaż to lepiej dać wełnę z rolki czy taką w gotową w kwadratach.

    Pozdrawiam,

    Radek

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ja będę dawał z rolki. Rolka ma 1m wysokości. Po przecięciu na pół masz dobre 5mb po 0,5m. Do tego zostawiasz między dwoma profilami po około 48cm i wciskasz między to wełnę. Szybciej praca pójdzie.

  10. #230

    Domyślnie

    Jeśli można chciałbym dołączyć się z kolejnym pytaniem. Otóż chciałbym dowiedzieć się , jak to praktycznie robi się otwory na wentylację poprzez warstwę waty. Myślę o tych pionowych odcinkach - czy są gotowe tuleje, czy tnie się je np. z rury kanalizacyjnej ? Od dołu będzie oczywiście jakaś okrągła kratka , a czy tę pionową tuleję mocuje się jakoś do jętek , czy po prostu opiera się tylko na poziomej płycie gipsowej?Jakie średnice takich tulej stosuje się praktycznie?.Pozdrawiam.

  11. #231

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem z fachowcami, którzy twierdzili że zakładają folię paroizolacyjną pomiędzy pierwszą a druga warstwę wełny. Twierdzą, że na szkoleniu powiedzieli im że tak może być a im lepiej się ukłąda welne bo im się nie prószy ona na głowę.

    Czy ktoś też tak robił??
    as24

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał as24
    Dzisiaj rozmawiałem z fachowcami, którzy twierdzili że zakładają folię paroizolacyjną pomiędzy pierwszą a druga warstwę wełny. Twierdzą, że na szkoleniu powiedzieli im że tak może być a im lepiej się ukłąda welne bo im się nie prószy ona na głowę.

    Czy ktoś też tak robił??
    ...można tak robić jak zachowa się proporcję 2/3 - folia i 1/3 wełny... 1/3 grubości to druga warstwa na folii.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    wszyscy ocieplają a nikt nie zamieszcza zdjęć
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    wszyscy ocieplają a nikt nie zamieszcza zdjęć
    ...zamieszczają... zamieszczają... końcówka 1 i 2 strona... i w innych tematach też były.... ale tu są porady do konkretnych problemów a nie galeria
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...można tak robić jak zachowa się proporcję 2/3 - folia i 1/3 wełny... 1/3 grubości to druga warstwa na folii.
    Prawidłowe proporcje winne wyglądać następująco - od strony zewnętrznej > niż 2/3, od strony wewnętrznej < niż 1/3 całkowitej grubości izolacji cieplnej.

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał lbryndal
    wszyscy ocieplają a nikt nie zamieszcza zdjęć
    ...zamieszczają... zamieszczają... końcówka 1 i 2 strona... i w innych tematach też były.... ale tu są porady do konkretnych problemów a nie galeria
    acha no niech tak będzie, szukałem w innych tematach i mało tych zdjęć no ale niech będzie i tyle
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...można tak robić jak zachowa się 1/3 grubości to druga warstwa na folii.
    Prawidłowe proporcje winne wyglądać następująco - od strony zewnętrznej > niż 2/3, od strony wewnętrznej < niż 1/3 całkowitej grubości izolacji cieplnej.
    Tak! Całkowita racja! Zabrakło znaczków<,> lub słów nie więcej i nie mniej... taki skrót myślowy... dla mnie oczywiste ale dla innych mogła to być wykładnia... po prostu podałem graniczne wartości... Przepraszam za niedokładność....

    Czyli powinno być: proporcję - nie mniej niż 2/3 - folia i nie więcej niż 1/3 wełny...


    czyli jeśli ktoś daje wełnę 15 + 10 to już nie jest to zachowane... ale przy 18 + 5 proporcje już są zachowane.... (oczywiście folia pomiędzy warstwami czyli w miejscu plusa)

    ...a swoją drogą to jednak skłaniam się do izolowania całej warstwy wełny <chociaż powyższy przykład jest zgodny ze sztuką budowlaną> to po co zawilgacać nawet nieznacznie prawie 1/3 izolacji? Nawet nieznaczne zawilgocenie wełny powoduje spadek izolacyjności przegrody...

    ...jak dobrze że jeszcze ktoś to czyta i zastanawia się nad tym co czyta dziękuję za sprostowanie....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertevu
    Jeśli można chciałbym dołączyć się z kolejnym pytaniem. Otóż chciałbym dowiedzieć się , jak to praktycznie robi się otwory na wentylację poprzez warstwę waty. Myślę o tych pionowych odcinkach - czy są gotowe tuleje, czy tnie się je np. z rury kanalizacyjnej ? Od dołu będzie oczywiście jakaś okrągła kratka , a czy tę pionową tuleję mocuje się jakoś do jętek , czy po prostu opiera się tylko na poziomej płycie gipsowej?Jakie średnice takich tulej stosuje się praktycznie?.Pozdrawiam.
    Czy mógłbym jednak prosić o wyjaśnienie .

  19. #239

    Domyślnie

    GRATULUJE WĄTKU!!!!!!!!!!!
    Przeczytałem od dechy do dechy /żadko to robie/ Przyłącze się z pytaniami w swoim czasie.

  20. #240

    Domyślnie

    Musze już teraz zapytać, nie moge się doczekać.
    Posiadam dom z niezaadaptowanym poddaszem. Mam częściowo ocieplone poddasze, ale bez ścian działowych. Chciałem podzielić to wnętrze na kilka pomieszczeń, ale ze względu na strop nie moge wymurować z cegły. Oczywiście są miejsca gdzie będzie ściana murowana, ale będzie połączona ze ścianą z K-G. Moje pytanie jest jaka powinna być kolejność prac przy rozdzielaniu pomieszczeń tz. co powinienem z czym łączyć, jak łączyć skosy ze ścianą z K-G. Pewne jest to że murowane ściany są pierwsze i do nich mocujemy wszystkie niezbędne profile. A co z reszta prac.
    Z góry dzięki

Strona 12 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony