dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 616
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 12315
  1. #241

    Domyślnie

    Za tyddzień wchodzi do mnie ekipa od docieplenia dachu. Pierwotnie przewidziana była grubośc wełny 20 cm, więc kupiliśmy 15 i 5 Isovera (Unimata?).15 cm weszło między krokwie. Myślę o pogrubieniu ilozacji do 25 cm. Podpowiedzcie jaką wełnę o grubości 5 cm dokupic - piszecie, że lepszy od Isovera jest Rokwool. Można tak łączyc dwa rodzaje wełny?

  2. #242

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie? Izoluje się przestrzeń w pomieszczeniach nieogrzewanych czy nie? U mnie dach dwuspadowy został w całości pokryty wełną 15 cm między krokwiami - również w przestrzeni nad poddaszem użytkowym, gdzie planujemy stryszek...

  3. #243

    Domyślnie

    wełny mozna mieszać (nraczej w niczym to nie przeszkadza)
    jaka lepsza? ta która ma mniejszą przewodność cieplną ("U").
    odnośnie strychu... no jeśłi nie ogrzewany to moim zdaniem nie ma sensu tego ocieplać (wyrzucone pieniądze) i tak beize tam zimno ale to nic nie przeszkadza- sa to normalne rozwiązania (nawet systemowe )
    a powiększanie izolacji poddasz to jaknajbardziej dobry pomysł
    pozdrawiam.

    edit: jak to przeczytałem to sam nie zrozumiałem ;d
    w skrócie- jeśli strych nie ogrzewany to wełna tam jest całkowicie nie potrzebna (ten jeden dzień (ocieplenie wełną poddasza) ładnie Cie kosztował, co nie? )
    google: murator osek.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    GRATULUJE WĄTKU!!!!!!!!!!!
    Przeczytałem od dechy do dechy /żadko to robie/ Przyłącze się z pytaniami w swoim czasie.
    Ja też włączę się do dyskusji... niebawem.
    Pieniądze są policzalne.

  5. #245

    Domyślnie

    Mam pytanie jakie zastosować wieszaki ES czy grzybki ?

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopy429
    Mam pytanie jakie zastosować wieszaki ES czy grzybki ?
    bardzo fajnie mają wszystko napisane
    polecam lekture:
    http://www.rigips.pl/strony/bibliote...budowy/?m=prod
    -nawet ceny są ;d
    google: murator osek.

  7. #247

    Domyślnie

    Ja zacząłem ocieplanie od ES-ów ale po rozmowach z fachofcem zmieniłem całą koncepcje na tzw. grzybki i nie żałuje bardzo wygodnie sposób montażu mimo to że już miałem wcześniej ułożoną wełne między krokwie. Polecam grzybki.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał osek
    w skrócie- jeśli strych nie ogrzewany to wełna tam jest całkowicie nie potrzebna (ten jeden dzień (ocieplenie wełną poddasza) ładnie Cie kosztował, co nie? )
    Skąd wiesz ze ładnie?
    Teraz zastanawiam się jak tą wełnę na stryszku przykryć - osb lub coś cieńszego a pod nie folia paraizolacyjna? A może zgonić na wykonawce, kazać zdjąć i wełnę wykorzystać do podłogi na styszku? Pozdrowienia

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Małgosiu, jest w tej chwili "równoległy" wątek - ocieplenie poddasza. Tam mówiłam o bezsensowności ocieplania stryszku (nieogrzewanego oczywiście). znajdziesz tam też linki do wątków na ten temat.

  10. #250

    Domyślnie

    Czy murowana ściana działowa na strychu, wchodząca w połać dach powinna dochodzić (stykać) z drewnianymi elementami np. krokwiami. Jak głęboko wmurować ściane w połać?

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Czy murowana ściana działowa na strychu, wchodząca w połać dach powinna dochodzić (stykać) z drewnianymi elementami np. krokwiami. Jak głęboko wmurować ściane w połać?
    Jeżeli masz ścianę równo pod krokwiami myślę, żeby zostawić lekką przerwę i ocieplić ją wełną. Coś podobnego jak się robi w przypadku ścian działowych. Jeżeli dociągniesz bezpośrednio do krokwi, to może powstać Ci sławetny mostek terminczy.

  12. #252

    Domyślnie

    Coś podobnego jak się robi w przypadku ścian działowych.
    To znaczy jak, bo mi właśnie chodzi o ściany działowe. Jeszcze musi się tam zmieścic profil przyścienny.

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Coś podobnego jak się robi w przypadku ścian działowych.
    To znaczy jak, bo mi właśnie chodzi o ściany działowe. Jeszcze musi się tam zmieścic profil przyścienny.
    Oj i się zagalopowałem. Miałem napisać - ścian szczytowych - a wyszło działowych. Ile dajesz wełny pod krokwiami? Może uda Ci się zostawić z 5 cm luzu między działówką a krokwiami i dać tam wełnę.

  14. #254

    Domyślnie

    Ja dałem 15cm między krokwie i 5cm na stelarzu w poprzek krokwi. I to już zrobiłem.Dopiero teraz zaczynam stawiać ścianki część z płyt GK a część z ytonga. Będe chyba zmuszony rozebrac stelarz i zwinąć wełne aby dobrze postawić ścianki. Z stąd moje pytania. Chętnie przyjme wszelkie sugestie i porady.

  15. #255

    Domyślnie

    przeczytałam cały wątek... no i mam straszliwy mętlik w głowie
    czy mógłby ktoś tak w skrócie napisać jak po kolei zabrac się za ocieplenie poddasza. chodzi mi najpierw o etap ułozenia obu warst wełny.
    Ja po lekturze tego wątku doszłam do nastepujacych wniosków.

    1. zacząć od wyznaczenia poziomu sufitu (w moim przypadku trzeba bo jętki sa na wysokosci około 3m a sufit ma byc 2,7m).
    2. Wyznaczyc płaszczyzne skosów i przykręcić profile przyścienne.
    3. Zamocować wieszaki krokwiowe.
    4. Umieścić wełne między krokwiami.
    5. Umieścić wełne między profilami(równocześnie montująć profile CD60.

    Prosze o poprawienie mnie jeśli jestem w błędzie.
    Nasuneło mi sie kilka pytań.
    Wełne do ocieplenia mam kupioną unimate 15 +5, ale po przeczytaniu wątku dołożę chyba jeszcze 5. Wszystko w rolkach.
    Pytania
    1. w jakiej odległości od płaszczyzny krokwi zamontować profile CD60 jeśli byłoby 10cm welny miedzy nimi (10 czy więcej?)?
    2.Jaki dac rozstaw profili CD60 tak żeby układanie wełny było prostsze i szybsze?
    2.Stryszek ma być uzywany tylko jako graciarnia czy w tym wypadku ocieplać do szczytu czy poprostu urwać ocieplenie powyżej poziomu sufitu?
    3. Czy wełne powinnam zakończyć przy ściance kolankowej (patrząc od zewnątrz) czy może troszke wiecej wypuścić poza mury a potem dociśnie to styropian od ocieplenia zewnętrznego?
    4 Czy ważny jest producent profili czy brać co tańsze?

    Może to głupie pytania, ale ja tylko babą jestem

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit-blondi
    2.Jaki dac rozstaw profili CD60 tak żeby układanie wełny było prostsze i szybsze
    Ja bym dał między profilami odległość około 48cm. Dzięki temu rolkę wełny tniesz w połowie i masz długie pasy po 50cm. Wkładasz ładnie niędzy profile - szybsza robota i mniej się narobisz.

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał edit-blondi
    2.Jaki dac rozstaw profili CD60 tak żeby układanie wełny było prostsze i szybsze
    Ja bym dał między profilami odległość około 48cm. Dzięki temu rolkę wełny tniesz w połowie i masz długie pasy po 50cm. Wkładasz ładnie niędzy profile - szybsza robota i mniej się narobisz.
    ale unimata ma 120 cm Więc albo na 60 albo na 40 a wtedy to profile co 58 lub 38(nie za gesto?)

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał edit-blondi
    2.Jaki dac rozstaw profili CD60 tak żeby układanie wełny było prostsze i szybsze
    Ja bym dał między profilami odległość około 48cm. Dzięki temu rolkę wełny tniesz w połowie i masz długie pasy po 50cm. Wkładasz ładnie niędzy profile - szybsza robota i mniej się narobisz.
    ale unimata ma 120 cm Więc albo na 60 albo na 40 a wtedy to profile co 58 lub 38(nie za gesto?)
    A przepraszam - to tego nie wiedziałem. Z tego co pamiętam, to ostatnio pojawiła się szkoła, żeby płyty były przykręcane właśnie nawet co 40cm. W takim razie cięcie beli na 3 i przerwa między profilami 38cm. Wtedy wliczając grubość profila, płyta będzie mocowana co jakieś 40-kilka centymetrów.

  19. #259

    Domyślnie

    Jak robicie łączenie płyty KG ze ścianą - używacie akrylu, akryl + siatka czy też taśmy papierowej?
    as24

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit-blondi
    Czy ważny jest producent profili czy brać co tańsze?

    Może to głupie pytania, ale ja tylko babą jestem
    Podbijam, solidarna baba z babą

Strona 13 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony