dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 616
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 12315
  1. #61

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Toczy sie tu fachowa rozmowa ,wiec chcialam o cos zapytac,jesli mozna.
    Czy jesli krokiew ma np. 20 cm to welna, ktora trzeba tam wlozyc moze byc grobsza?Czy miedzy welna a membrana (ta pod dachowka) mosi byc jakas szczelina?
    Dzieki z gory za odpowiedz na naiwne pytanie.pozdrawiam.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał farida
    Witam serdecznie.
    Toczy sie tu fachowa rozmowa ,wiec chcialam o cos zapytac,jesli mozna.
    Czy jesli krokiew ma np. 20 cm to welna, ktora trzeba tam wlozyc moze byc grobsza?Czy miedzy welna a membrana (ta pod dachowka) mosi byc jakas szczelina?
    Dzieki z gory za odpowiedz na naiwne pytanie.pozdrawiam.
    Pomiędzy wełną a folią (membraną) paroprzepuszczalną daje się szczelinę wentylacyjną. Wyjątkiem są membrany wysoko paroprzepuszczalne gdzie można warstwę wełny dosunąć do samej membrany. Wełnę najczęściej daje się w dwóch warstwach. Grubość pierwszej warstwy to wysokość krokwi minus szczelina wentylacyjna ok.2-3cm. Grubość drugiej to pozostała część ogólnej - całkowitej grubości. Drugą warstwę daje się na krokwie tak by docieplić całkowicie powierzchnię... bez mostków termicznych na krokwiach. na to daje się ruszt z profili. Na profile folię paroizolacyjną i płyty G-K. Łączna grubość izolacji może w skrajnych przypadkach (domy pasywne i wysoko energooszczędne) przekraczać 40-50cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #63

    Domyślnie

    Rom-Kon,bardzo dziekuje .Pytam,bo mam problem z dostaniem welny "18stki".Wiec ,nie wiem czy mozna ta 20sto centymetrowa dosunac do membrany(wysoko paro przepuszczalna jest),czy zostawic szczeline i welna bedzie troche wystawac poza krokiew?I na to ta wspomniana druga warstwe ,wezsza, welny i ta reszta o ktorej piszesz.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    - Jak zabudować? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi...
    Dzieki za porady, postaram sie wkleic jutro jakies zdjecia, moze wtedy bedziesz mogl udzielic bardziej celowanych odpowiedzi

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Rom-Kon - ogromne dzięki!!!


    Właśnie tak myślałem wykonać stelaż skosu w koszu. Czyli z moją wyobraźnią i pomyślunkiem źle nie jest!

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    farida jeśli jest to dobra folia - wysoko paroprzepuszczalna to można dosunąć do niej wełnę. Można też zamiast 18-nastki dać 10+8cm. Grubość wełny (poza standartową 5 cm) jest stopniowana co 2cm od 6cm do... chyba 22cm jeśli dobrze pamiętam... ale teraz mogą być kłopoty z zakupem innych niż 5-10-15-20cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Gryfpc...nie ma za co... jeśli tylko czas pozwoli to chętnie służę pomocą...

    ... obrobić kosz to małe piffko... ale wole oczko ...nie "kańciato" tylko po łukach... Tam dopiero trzeba myśleć...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #68

    Domyślnie

    Wczoraj zaczalem ukladac profile i mam w zwiazku z tym pytanka:
    - jak dobrze i szybko mocowac i poziomowac wieszaki? Wydaje mi sie to cholernie trudne (moze nie znam metody! ), robilem w ten sposob: odmierzalem srodek wieszaka krokwiowego i poziomowalem poziomica wzgledem poprzedniego. Niestety wieszak moze nie byc ulozony idealnie prostopadle do podlogi i sufitu, przez co profil C bedzie sie skrecal wokol wlasnej osi...
    - moze lepsze beda zatem wieszaki ES? nie trzeba tak mocno pilnowac sie przy wieszaniu wystarczy, zeby byly w jednej linii a potem poziomowanie juz przy montazu CD60? Jakie sa wady i zalety wieszakow krokwiowych i ES? Niestety przez to, ze mam juz welne zasznurkowana ciezko mi sie mocuje wieszaki krokwiowe (tzw. grzybki), sznurki czasem przypadaja dokladnie w miejscu wieszaka.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    denes gdy masz już wełnę jest to trochę uciążliwe. Wieszaki przypadają pod kątem prostym w stosunku do krokwi więc można posłużyć się kątownikiem stolarskim A w poziomie? Mocujesz UD do ścian bocznych i w miejscu gdzie mają przypadać profile wkręcasz zwykły wkręt do płyt... do niego sznurek i do drugiego UD... a wieszaki równiuteńko do napiętego sznurka! Kątownik, sznurek, waga wodna i pion (no... może być poziomica) to najlepsze narzędzia do poddaszy! Reszta to już tylko dodatki Wiem! Prymityw ze mnie.... nie stosuję laserów
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #70

    Domyślnie

    Dzieki ponownie.
    No wiec jestem po jednym dniu doswiadczen. Zrobilem niewiele, ale mam juz chyba metode, czy dobra? Prosze o ocene

    Po pierwsze waga wodna (wezyk) wyznaczam poziomy w 4 naroznikach pokoju. Nastepnie rysuje kreske pod profil UD. Wzgledem sciany przeciwleglej do skosu odmierzam dana dlugosc, zeby wyznaczyc koniec sufitu poziomego i poczatek skosu. Tu pojawia sie pierwszy problem, poniewaz pokoje moga byc czworobokami, a nie prostokatami. Jak sobie wtedy poradzic? Wzgledem czego mierzyc dlugosc boku sufitu? Jezeli tak jak ja, wzgledem sciany przeciwleglej, moze okazac sie, ze druga warstwa welny, jak rowniez karton gips rozjezdzaja sie wzgledem polaci dachu.

    Na koncu odmierzonej odleglosci robie pion (dluga lata) i odmierzam w poziomie na wyznaczonej wysokosci druga odleglosc - koniec scianki kolankowej, a jednoczesnie jest to rowniez koniec skosu. To samo z drugiej strony.
    Nastepnie przykrecam profile przyscienne. Odmierzam na jetkach najblizszych profili przysciennych odpowiednia odleglosc i zaznaczam miejsce na pierwszy wieszak. Poziomuje poziomica wzgledem profila i montuje w 4 naroznikach po jednym wieszaku. Potem sznurek po obwodzie i moge wtedy bezproblemowo zalozyc wieszaki na skrajnych jetkach.

    Nastepnie mozemy puscic sznurki pomiedzy dopiero co zalozonymi wieszakami (beda one wyznaczac droge profili CD60). Wzgledem tych sznurkow mocujemy wieszaki i mamy praktycznie koniec zabawy z wieszakami.

    Teraz welna: poniewaz pracuje sam z ojcem metoda opisywana przez Rom-Kon nie sprawdzila sie (chodzi o metode, w ktorej kladziemy pasek welny 120 cm wzdluz profili przebijajac welne w miejscu wieszaka). W dwie osoby nie da sie tego zrobic, welna spada, rozrywa sie. Sprawdzila sie natomiwast taka metoda: rolke tniemy przed rozwinieciem na 3 czesci po 40cm, zakladamy caly ruszt (lacznie z CD60) na wieszakach krokwiowych (tych w ksztalcie grzybka, typu klik-klik). Welne potem wciskamy miedzy profile robiac male naciecia na krawedz wieszaka.

    Jezeli macie (w szczegolnosci Rom-Kon) jakies opinie, ewentualnie usprawnienia metody opisanej, prosze o komentarze...

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał denes
    Cytat Napisał Rom-Kon
    - Jak zabudować? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi...
    Dzieki za porady, postaram sie wkleic jutro jakies zdjecia, moze wtedy bedziesz mogl udzielic bardziej celowanych odpowiedzi
    Oto obiecane zdjecie:

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    denes
    UUUUuuuuuuhhhhu! A co to za ustrojstwo!!! ...ooooo nie złe! Nad tym trzeba trochę pomyśleć! Jak to ma być zrobione? Rozumem że słupy i miecze (zastrzały) mają być widoczne a nie satanowić ścianki kolankowej... jak wełny nie będzie dużo to i płatew w części będzie widoczna... Chociaż??? Czy konstrukcja słupów i mieczy nie ma stanoić ściankim kolankowej? W jakiej wysokości jest płatew? Bo ścianka murowa pewnie ok. 40 cm a od psadzki ok. 30cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Teraz welna: poniewaz pracuje sam z ojcem metoda opisywana przez Rom-Kon nie sprawdzila sie (chodzi o metode, w ktorej kladziemy pasek welny 120 cm wzdluz profili przebijajac welne w miejscu wieszaka). W dwie osoby nie da sie tego zrobic, welna spada, rozrywa sie. Sprawdzila sie natomiwast taka metoda: rolke tniemy przed rozwinieciem na 3 czesci po 40cm, zakladamy caly ruszt (lacznie z CD60) na wieszakach krokwiowych (tych w ksztalcie grzybka, typu klik-klik). Welne potem wciskamy miedzy profile robiac male naciecia na krawedz wieszaka.
    I o to właśnie chodzi!!! Trzeba zawsze myśleć! Nie można jedną metodą? Kombinować dalej! ...wełna się nie trzyma? Można odpady profili wpiąć tymczasowo w uchwyt i przytrzymać... nie można pionowo? Sprawdź poziomo... itp....ale znalazłeś inny sposób... też dobry... Przede wszystkim trzeba myśleć! ...czasem do tego potrzeba trzech ludzi... ale bywało że sam musiałem robić a wtedy bardziej głową pracowałem niż rękoma... a jestem prostym "fizykiem".... zawsze twierdziłem, że myślenie ma kolosalną przyszłość!!!... oj patrząc na naszą rzeczywistość to chyba się nie sprawdza.... ale to nie jest forum polityczne!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    denes
    UUUUuuuuuuhhhhu! A co to za ustrojstwo!!! ...ooooo nie złe! Nad tym trzeba trochę pomyśleć! Jak to ma być zrobione? Rozumem że słupy i miecze (zastrzały) mają być widoczne a nie satanowić ścianki kolankowej... jak wełny nie będzie dużo to i płatew w części będzie widoczna... Chociaż??? Czy konstrukcja słupów i mieczy nie ma stanoić ściankim kolankowej? W jakiej wysokości jest płatew? Bo ścianka murowa pewnie ok. 40 cm a od psadzki ok. 30cm.
    No wiec ta konstrukcja ma byc zabudowana i ma stanowic scianke, jednak chce tam zostawic male drzwiczki z boku, zeby miec taka jakby szafe wnekowa Platew jest jest na okolo 1,60m, dokladnie nie wiem, musialbym zmierzyc. Zrobilem juz ruszt na polaci dachu, rowniez za ta konstrukcja. Zrobie zdjecia dzisiaj i je potem wkleje...

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...wełna się nie trzyma? Można odpady profili wpiąć tymczasowo w uchwyt i przytrzymać...
    O tym nie pomyslalem... Ale i tak byloby za duzo roboty najpierw przy nakladaniu welny, potem zdejmowaniu tych tymczasowych kawalkow i zakladaniu docietych profili. Welne docinam troche szersza, dwa sasiednie kawalki dociskaja sie, wiec mam nadzieje ze nie bedzie na styku mostka termicznego. Zreszta dalem 20 cm miedzy krokwie i jetki, na to 10cm, wiec chyba nie powinno byc problemu

    Dzieki, pozdrawiam

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Taki mostek to nic w porównaniu z obsunięciem się wełny położonej w jednej warstwie... na budowie w Poznaniu... deweloperka... po zimie odkręcali blachę na dachu i docieplali "odgórnie"

    30 cm wełny to już jest niezły izolator teraz tylko dobrze wykonać paroizolację by ta wełna nie zawilżała... wełna wilgotna traci na izolacyjności.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #77

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie ocieplania poddasza - to znaczy mam juz wełnę i folię- fachowca się śpieszy z regipsami a ja nie mam jeszcze wylanej posadzki.
    Uspokajaja mnie iż jak będzie zielony regips i będę wietrzyć dom to nic sie nie stanie jak najpierw ocieple poddasze -bez szpachlowania a dopiero póżniej wyleje posadzki. mam pewne wątpliwosci czy aby nie chcą szybko zejść z roboty a mnie pozostawić póżniej z problemem...
    Proszę o radę ...do poniedziałku musze podjąć decyzję...
    Pozdrawiam
    Tu była reklama

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Jak są dobrze położone płyty to nic się nie dzieje. Nie muszą być nawet zielone... szare też przetrzymają. Za to inna sprawa jeśli jeden wiesza płyty a drugi poźniej będzie je szpachlować! Jeśli nie będzie robić tego pod siebie to ja na to nie chciałbym na to wchodzić! Lepiej uzgodnić całościowo a nie etapami! Różne przypadki były! Płyta wisiała na 20 wkrętach! Cud! Wisiała! ...na takie szpachlowanie ja gwarancji nie daję... może pękać... nie wiem co ten przede mną pod spodem zrobił. Radzę poczekać i niech jeden wykonawca zrobi wszystko.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #79

    Domyślnie

    ok ...rozumiem ale ja mam ruszt drewniany ? czy oby jak posadzka będzie schła to te drewniane listwy sie nie powypaczą- powyginają?
    A jesli zdecyduję się poczekać z regipsami to jaki procent mam policzyć za położenie wełny do foli? a ile pozostawić na położenie regipsów? bo nie wykluczone że całkiem kto inny będzie kaładł regips.
    Dodam jeszcze iz cene mam dobrą bo z regipsami 22,zł za m2-bez szpachlowania.
    Tu była reklama

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie kładzie się wełny i paroizolacji bez rusztu. Nie można wtedy dać drugiej warstwy wełny docieplającej krokwie... Ale z tego co czytam to ruszt już jest zrobiony... A co do drewnianego rusztu to nie mam w tym względzie doświadczenia... nigdy nie widziałem wylanej posadzki ani tynków po polozeniu płyt. Zawsze to były profile metalowe... Może jak się da szczelną paroizolację na ruszt to wilgoć nie wniknie w drewno... ogółnie odradzam stosowanie drewna zamiast profili... drewno pracuje bardziej od metalu i płyty pękają... lepszy pod tym względem jest profil metalowy.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 4 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony