dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 515 z 616
Pokaż wyniki od 10.281 do 10.300 z 12315
  1. #10281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Witam
    Odpowie mi ktoś na nurtujące mnie pytania?
    Jakie zadanie w zabudowie poddasza przy ruszcie jednopoziomowym spełnia profil przyścienny UD 27?
    Prostopadle do profili CD60 trzyma profile ślizgowo. A równolegle do profili CD60?
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to przyklejenie do niego folii paroizolacyjnej.
    Jaka jest prawidłowa i wygodna kolejność: 1-profile przyścienne, 2-wieszaki i profile główne.
    Jak w małych ciasnych pomieszczeniach?

  2. #10282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    .
    I zmęczyli cie fachowcy z forum ?

  3. #10283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Z głupota i hołotą jeszcze nikt nie wygrał

  4. #10284

    Domyślnie

    Cytat Napisał geno83 Zobacz post
    Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać do września(praca na obczyżnie) wtedy planuje urlop.
    Na poddaszu jeszce malowanie, parkiety, dżwi i bedzie można ustawiać meble.
    Potem bierzemy sie za parter wyburznie ścian z dwóch pokoi planujemy zrobić salon nowe wylewki na całosci (sąlon, 1 pokój, łazienka, kuchnia hol). Totalna demolka
    no to szykuje się sporo pracy! trzymam kciuki i powodzenia!!

  5. #10285

    Domyślnie

    cześć,

    Właśnie rozpocząłem budowe i staram się poplanować budżet dokladniej.
    Strop drewniany w postaci dolnego pasa więźby wiązarowej. Powierzchnia stropu to ok 201m2. Myślę nad przykręceniem od spodu płyty osb 8mm i wysypaniem na to od góry ekofibru co by miał na czym leżeć bo na płytach GK to chyba nie jest najlepszy pomysł(wełny nie chcę z różnych powodów).

    Od spodu trzeba by jeszcze zrobić sufit podwieszany. Jak jest koszt wykonania podwieszanego sufitu (dobra robocizna + dobry materiał)?

    Z góry dzięki za odpowiedź

  6. #10286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    cześć,

    Właśnie rozpocząłem budowe i staram się poplanować budżet dokladniej.
    Strop drewniany w postaci dolnego pasa więźby wiązarowej. Powierzchnia stropu to ok 201m2. Myślę nad przykręceniem od spodu płyty osb 8mm i wysypaniem na to od góry ekofibru co by miał na czym leżeć bo na płytach GK to chyba nie jest najlepszy pomysł(wełny nie chcę z różnych powodów).

    Od spodu trzeba by jeszcze zrobić sufit podwieszany. Jak jest koszt wykonania podwieszanego sufitu (dobra robocizna + dobry materiał)?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Na pewno przykrecenie osb zwiekszy koszty. Zerknij jak Piczman to rozwiazal bo mial problem. . .

    Pozdrawiam

  7. #10287

    Domyślnie

    to je oczywista - o jakieś 2500 PLN. Jest jeszcze wersja rozciągnięcia siatki cięto-ciągnionej i położenie na to folii budowlanej, tylko że to większa rzeźba.

    Chodzi mi o cenę sufitu podwieszanego bo sam tego nie zrobię...

  8. #10288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarzenaM.

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-125
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witajcie.
    Niedawno pytałam o ocieplanie dachu pianką. Byli fachowcy od piany i niestety, aby u mnie natryskiwać pianą trzeba byloby sciagaac dach. Nie sa w stanie dojsc do wielu miejsc, poniewaz plyta jest przy samym dachu. Poza tym musza widziec, czy piana rozchodzi sie rownomiernie, a u mnie takiej mozliwosci nie ma. A ze, dach mam zabojczy, do tego pelno jaskolek to stwoerdzilismy, ze zdejmowanie dachu kosztowaloby wiecej niz sam dach Dlatego zdecydowalismy sie na ocieplenie styropianem. Ocieplac bedziemy dach do plyty, a na plycie wylozymy dalszy ciag styropianu. W ogole nie bedziemy uzytkowac poddasza, wiec bez sensu byloby ocieplanie calego dachu. Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?

  9. #10289

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaM. Zobacz post
    Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?
    czy jesteś pewna, że dobrze przemyślałaś pytanie?
    ...

  10. #10290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaM. Zobacz post
    Witajcie.
    Niedawno pytałam o ocieplanie dachu pianką. Byli fachowcy od piany i niestety, aby u mnie natryskiwać pianą trzeba byloby sciagaac dach. Nie sa w stanie dojsc do wielu miejsc, poniewaz plyta jest przy samym dachu. Poza tym musza widziec, czy piana rozchodzi sie rownomiernie, a u mnie takiej mozliwosci nie ma. A ze, dach mam zabojczy, do tego pelno jaskolek to stwoerdzilismy, ze zdejmowanie dachu kosztowaloby wiecej niz sam dach Dlatego zdecydowalismy sie na ocieplenie styropianem. Ocieplac bedziemy dach do plyty, a na plycie wylozymy dalszy ciag styropianu. W ogole nie bedziemy uzytkowac poddasza, wiec bez sensu byloby ocieplanie calego dachu. Czy ktos sie moze orientuje jaka grubosc styropianu wystarczy?
    A możesz odpowiedzieć dlaczego nie zdecydowaliście się na wełnę ?

    Pozdrawiam

  11. #10291
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarzenaM.

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-125
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    czy jesteś pewna, że dobrze przemyślałaś pytanie?
    Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Jesli to koniec Twojej pomocnej odpowiedzi to podziekowal

    Zeusrulez ten dom stal 15 lat. Jest tylko folia, a ze ciagnie zimą niemilosiernie od gory to musimy cos z tym dachem zrobic.
    Myslelismy tez o welnie, ale tak samo trzeba sciagac dachowke.

  12. #10292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaM. Zobacz post
    Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Jesli to koniec Twojej pomocnej odpowiedzi to podziekowal

    Zeusrulez ten dom stal 15 lat. Jest tylko folia, a ze ciagnie zimą niemilosiernie od gory to musimy cos z tym dachem zrobic.
    Myslelismy tez o welnie, ale tak samo trzeba sciagac dachowke.
    Możesz jaśniej albo pokaż zdjęcia. Dlaczego trzeba ściągać dachówkę żeby ocieplić połać ? Co ogranicza tą operację ?

    Pozdrawiam

  13. #10293

    Domyślnie

    Wracam ponownie do tematu klapy dodatkowo ocieplajacej schody strychowe
    Podlosiwcie jak przygotować i zamontować takie cudo??
    Konstrukcja z płyt pan docieplona płyta styropianu??
    Na zawiasach??
    A jak podczas wchodzenia,żeby nie walila i to samo przy zamykaniu ??

  14. #10294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Chciałbym zdementować niektóre pogłoski jakobym miał coś wspólnego z tym zajściem i oświadczam że chociaż teraz pracujemy w Poznaniu ale z tym zdarzeniem nie mam nic wspólnego - taki żart ale całe szczęście w tym nieszczęściu że nikt nie ucierpiał. Przemoczona płyta G-K i stelaż trochę ważą a do tego tam jest spora wysokość... jednym słowem cud że nikomu nic się nie stało!

    http://www.tvn24.pl/300-metrow-sufit...,422707,s.html
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #10295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Wracam ponownie do tematu klapy dodatkowo ocieplajacej schody strychowe
    Podlosiwcie jak przygotować i zamontować takie cudo??
    Konstrukcja z płyt pan docieplona płyta styropianu??
    Na zawiasach??
    A jak podczas wchodzenia,żeby nie walila i to samo przy zamykaniu ??




    A tu reszta fotek:

    https://www.facebook.com/media/set/?...3963666&type=1
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #10296

    Domyślnie

    Ron dzięki
    a powiedz jak to działało, zeby wchodząc na górę przy otwarciu klapa nie waliła impetem o podłogę
    a wychodząc aby nie spadałam impetem na głowę??

  17. #10297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Ron dzięki
    a powiedz jak to działało, zeby wchodząc na górę przy otwarciu klapa nie waliła impetem o podłogę
    a wychodząc aby nie spadałam impetem na głowę??
    Na fotkach na fejsie masz widoczną przeciwwagę zrobioną na szybko na bloczku z silki -docelowo coś bardziej z ogładą ale jak znam życie to prowizorka jest najtrwalsza. Klapa już była na tyle wyważona że ani nie spadała na głowę ani nie podrywało jej w górę. Uszczelka zrobiona z pianki dylatacyjnej do posadzek. Zamek - widać na fotkach że to są klamry - dostępne z sklepach żelaznych.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #10298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Witam
    Odpowie mi ktoś na nurtujące mnie pytania?
    Jakie zadanie w zabudowie poddasza przy ruszcie jednopoziomowym spełnia profil przyścienny UD 27?
    Prostopadle do profili CD60 trzyma profile ślizgowo. A równolegle do profili CD60?
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to przyklejenie do niego folii paroizolacyjnej.
    Jaka jest prawidłowa i wygodna kolejność: 1-profile przyścienne, 2-wieszaki i profile główne.
    Jak w małych ciasnych pomieszczeniach?
    No jak to.... ja do przyściennego przykręcałem płyty.... w prostopadły są wsunęte profile i jest też krecona płyta, a rowoległy przykręcony do sciany trzyma płytę, bo następny CD jest od niego o 40cm odsunięty. Wszytko na sztywno, spoinowane paierem.

  19. #10299

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	258205. Mój sposób na "zaladunek " płyt na piętro.
    DDE

  20. #10300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sebekny

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Od dluzszego czasu czytam Wasze posty i w koncu nadeszla i na mnie pora,by o cos spytac. Przymierzam sie do zrobienia poddasza dla bardzo wymagajacego klienta,ktory chce bym dal mu gwarancje,ze mu nic nigdzie nie peknie. Dodam,ze bedzie to system poddaszowy firmy Rigips oparty o cd60 ,wieszaki es oraz podwojna plyte gk,ktory ze wzgledu na kontrole jakosci przez zaprzyjaznionego z inwestorem konsultanta w/w firmy MUSI byc wykonany ksiazkowo
    http://www.rigips.pl/system-rigips,4...asza-47005.htm
    Poza oczekiwaniem inwestora odnosnie trwalosci polaczen priorytetem jest wysokosc skosow. Czlowiek wysoki,wiec jest walka kazdy cm. Dodam,ze nie jestem laikiem jesli chodzi o zabudowy,ale nikt nigdy az tak gleboko nie sprawdzal mnie pod wzgledem technicznym,wiec mam nadzieje,ze doradzicie. Musze jeszcze dodac,ze pracowalem w USA kilka lat i tam tez stawialem 1sze kroki z plytami czy stelazami,wiec niektore rzeczy stosowane tutaj sa mi poprostu jeszcze obce. Z reszta tam jak zaraz ktos zauwazy jest deczko inaczej Ok,do rzeczy:
    1. Czy dopuszczalne jest skrecenie dwoch ud30 i przykrecenie ich bezposrednio do krokwi naroznej w celu rozprowadzenia skosow w prawo i w lewo?
    Czy w ogole od tego powinienem zaczac? Jak przeniesc skos z naroznikowej krokwi na postawione wczesniej scianki dzialowe? Dol stelaza zaczne od profilu v,a gore?
    2. Scianka kolankowa jest juz oblozona pierwsza plyta na ktora bede krecil profil v,stelaz i 2x plyta . Jak juz po zaplytowaniu poprawnie wykonac laczenie plyt skos/kolanko?,tzn nie chodzi mi juz dokladnie jak krok po kroku,tylko czy powinno to byc polacznie z tasma poslizgowa i akrylem czy z papierowa tasma (np tuff tape) na obu plaszczyznach zaszpachlowana vario?
    3. Zamierzam na wymurowane sciany przykleic plyty i dopiero wtedy zaczac robic sufity. Klient ma tez bzika na punkcie akustyki,wiec czy plyta gk to dostateczne wygluszenie czy powinienem przykleic jeszcze tasme akustyczna na ud i dopiero przymocowac profil ud do naklejonej wczeniej plyty. (byla juz jedna firma przede mna i poleciala za...brak akustyki pomiedzy profilami :/ ) Jaki rodzaj polacznia zastosowac na laczeniu? Zawsze uzywalem papierowych tasm ale po przeczytaniu tysiaca postow z roznymi opiniami moje uczucia sa mieszane.
    Pomoze ktos? Z gory dziekuje.

Strona 515 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony