dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 516 z 616
Pokaż wyniki od 10.301 do 10.320 z 12315
  1. #10301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyzu007 Zobacz post
    Załącznik 258205. Mój sposób na "zaladunek " płyt na piętro.
    A po co te deski?

    ...dwoje ludków, jeden na dole podaje temu na górze, ten na górze wciąga i odkłada na bok i jest szybciej.
    Tak samo podaje się płyty na piętro jeśli nie ma schodów na klatce.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #10302
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    QWERTY111

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam mam podobne poddasze jak geno83







    I mam pytanie czy wykonanie stelaża oraz płytowanie w wykonaniu geno83 jest poprawne mam zamiar podobnie wykonać lukarnę.
    Ostatnio edytowane przez QWERTY111 ; 06-05-2014 o 19:14

  3. #10303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał QWERTY111 Zobacz post
    Witam mam podobne poddasze jak geno83







    I mam pytanie czy wykonanie stelaża oraz płytowanie w wykonaniu geno83 jest poprawne mam zamiar podobnie wykonać lukarnę.
    Lepiej wygląda obróbka lukarny ze skosikami. Nawet jeśli ich nie trzeba robić jak w Twoim przypadku.






    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 06-05-2014 o 20:14
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #10304
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joonyb

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jedrzejow
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, dojrzałem do mojego pierwszego wpisu, na wstępnie dzień dobry wszystkim!
    Bardzo proszę o poradę otóż: od kilku lat remontuje dom, sukcesywnie po kawałku, przyszła kolej na poddasze, jest magazynem pudelek i innych takich, ogolnie graciarnia. Ostatnio wszedlem na strych i przyjrzałem się temu co zrobił mój poprzedni właściciel, pokrycie wygląda tak: krokwie, łaty, blacha, nie ma wiatroizolacji (foli wstępnego krycia czy jakoś tak), do tego od spodu, od strony strychu przybita była folia jakas zwykla i na folię miedzy krokwie wciśnięta była wełna. Skutek taki ze welna mokra, a konstrukcja dachu totalnie bez wentylacji, lekko lapiace grzyba gdzieniegdzie. Final taki: zdjalem welne, zdjalem folie. Teraz planuje ocieplenie stropu, czyli dać 30 cm wełny bezpośredni na beton a na to membrane paroprzepuszczalna (coby nie pylilo, coby chronilo przed wiatrem), a konstrukcje dachu zostawic samą sobie, ewentualnie podkuć dostęp do gołębników celem lepszej izolacji. Aha 10 m2 planuje odeskowac celem zostawienia miejca na graty. Bardzo proszę zrewidowanie slusznosci moich pomyslów.

  5. #10305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    No jak to.... ja do przyściennego przykręcałem płyty.... w prostopadły są wsunęte profile i jest też krecona płyta, a rowoległy przykręcony do sciany trzyma płytę, bo następny CD jest od niego o 40cm odsunięty. Wszytko na sztywno, spoinowane paierem.
    Z tego co się naczytałem i na budowach naoglądałem to wiem że nie przykręca się płyt do UD-ka wcale na obwodzie ścian.
    Także nadal nie wiem jak w ciasnych pomieszczeniach wsunąć profil w UD i na wieszaki jeśli już jest wełna?
    I jakie zadanie spełnia UD równolegle do profili CD?
    Jakiej firmy taśmy do przyklejenia foli paroizolacyjnej używacie?

  6. #10306
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Z tego co się naczytałem i na budowach naoglądałem to wiem że nie przykręca się płyt do UD-ka wcale na obwodzie ścian.
    Także nadal nie wiem jak w ciasnych pomieszczeniach wsunąć profil w UD i na wieszaki jeśli już jest wełna?
    I jakie zadanie spełnia UD równolegle do profili CD?
    Jakiej firmy taśmy do przyklejenia foli paroizolacyjnej używacie?
    Ja tam nie wyobrażam sobie dawać ud rownolegle i do niego nie przykręcać, no chyba że profil CD jest zaraz obok ale wtedy to po co UD... żeby fole trzymał???? I wtedy folie musisz mocno kleić a tak przyciska ją płyta do UD i jest szczelnie.

    Wg mnie i ja tak robiłem że dawałem UD na scianie i kolejne CD co 40, zawsze kreciłem wszytko razem, nie widzę przeciwskazań zeby krecić razem.
    Spoinowałem papierem i nic nie pęka, żadnych połączeń ślizgowych.

  7. #10307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Jest i blog... poradnik montera.. nie moj ale można coś poczytać.
    http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/blog

  8. #10308
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebekny Zobacz post
    Witam. Od dluzszego czasu czytam Wasze posty i w koncu nadeszla i na mnie pora,by o cos spytac. Przymierzam sie do zrobienia poddasza dla bardzo wymagajacego klienta,ktory chce bym dal mu gwarancje,ze mu nic nigdzie nie peknie. Dodam,ze bedzie to system poddaszowy firmy Rigips oparty o cd60 ,wieszaki es oraz podwojna plyte gk,ktory ze wzgledu na kontrole jakosci przez zaprzyjaznionego z inwestorem konsultanta w/w firmy MUSI byc wykonany ksiazkowo
    http://www.rigips.pl/system-rigips,4...asza-47005.htm
    Poza oczekiwaniem inwestora odnosnie trwalosci polaczen priorytetem jest wysokosc skosow. Czlowiek wysoki,wiec jest walka kazdy cm. Dodam,ze nie jestem laikiem jesli chodzi o zabudowy,ale nikt nigdy az tak gleboko nie sprawdzal mnie pod wzgledem technicznym,wiec mam nadzieje,ze doradzicie. Musze jeszcze dodac,ze pracowalem w USA kilka lat i tam tez stawialem 1sze kroki z plytami czy stelazami,wiec niektore rzeczy stosowane tutaj sa mi poprostu jeszcze obce. Z reszta tam jak zaraz ktos zauwazy jest deczko inaczej Ok,do rzeczy:
    1. Czy dopuszczalne jest skrecenie dwoch ud30 i przykrecenie ich bezposrednio do krokwi naroznej w celu rozprowadzenia skosow w prawo i w lewo?
    Czy w ogole od tego powinienem zaczac? Jak przeniesc skos z naroznikowej krokwi na postawione wczesniej scianki dzialowe? Dol stelaza zaczne od profilu v,a gore?
    2. Scianka kolankowa jest juz oblozona pierwsza plyta na ktora bede krecil profil v,stelaz i 2x plyta . Jak juz po zaplytowaniu poprawnie wykonac laczenie plyt skos/kolanko?,tzn nie chodzi mi juz dokladnie jak krok po kroku,tylko czy powinno to byc polacznie z tasma poslizgowa i akrylem czy z papierowa tasma (np tuff tape) na obu plaszczyznach zaszpachlowana vario?
    3. Zamierzam na wymurowane sciany przykleic plyty i dopiero wtedy zaczac robic sufity. Klient ma tez bzika na punkcie akustyki,wiec czy plyta gk to dostateczne wygluszenie czy powinienem przykleic jeszcze tasme akustyczna na ud i dopiero przymocowac profil ud do naklejonej wczeniej plyty. (byla juz jedna firma przede mna i poleciala za...brak akustyki pomiedzy profilami :/ ) Jaki rodzaj polacznia zastosowac na laczeniu? Zawsze uzywalem papierowych tasm ale po przeczytaniu tysiaca postow z roznymi opiniami moje uczucia sa mieszane.
    Pomoze ktos? Z gory dziekuje.
    Ad 1
    Skręcone 2 UD ze sobą nie powinny stykać się z krokwią narożną osadza się je na profilach nośnych CD skosów. Możesz je wstępnie przymocować dystansując się od krokwi jeżeli uznasz że będzie ci wtedy łatwiej wyznaczyć skosy. Skoro zdecydowałeś się na Profil V to dół skosów masz już wyznaczony w poziomie i pozostaje ci tylko wyznaczenie końca skosu na suficie.
    Ad 2
    Masz do wyboru taśmę papierową ,flizelinę i całą gamę narożników. Niezależnie na co się zdecydujesz jak dałeś tam profil V to będzie git na zawsze.
    Ad 3
    Powinno się stosować taśmy akustyczne pod profile przy ścienne UD. Jednak często z wielu względów ich się nie stosuje.

    Ode mnie na marginesie to podaruj sobie tego doradce bo ta cała gwarancja to pic na wodę fotomontaż . Ze niby spełnia i nie spadnie na głowę sufit tylko.

  9. #10309

    Domyślnie

    Witam
    Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć
    Jakby ktoś coś to proszę o link

    Pozdrawiam

  10. #10310

    Domyślnie

    Witam, Rom-Kon czy wkręty Rigipsa TD można stosować do przykręcania wieszaków czy polecisz coś innego?. Patent z opiankowaniem okien dachowych super. Pozdrawiam.

  11. #10311
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    QWERTY111

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ci_d Zobacz post
    Witam
    Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć
    Jakby ktoś coś to proszę o link

    Pozdrawiam
    Jak dobrze pamiętam to w połowie strony 201
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ytania/page201

  12. #10312

    Domyślnie

    Cytat Napisał ci_d Zobacz post
    Witam
    Pamięta ktoś może, jeden z forumowiczów swego czasy stworzył długi laborat Pytania - odpowiedzi gdzie i co po kolei gdzie jakie taśmy jakie szpachle itp. I mimo usilnych starań nie mogę tego znaleźć
    Jakby ktoś coś to proszę o link

    Pozdrawiam
    Jeśli chodziło ci o to: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594175

    to proszę
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  13. #10313

    Domyślnie

    Panowie na poddaszach przykręcamy ud obwodowe do cd i i płytę do ud?????????

  14. #10314

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło
    Jestem na etapie sufitów i skosów i wiecie jak to jest setki pytań...
    Poniżej moje weekendowe dokonania

    https://www.dropbox.com/s/bylwmzyl4u...511_183857.jpg
    https://www.dropbox.com/s/ybg7jh52np...2014.27.38.jpg

    Podwieszone "esy", profile, i izolacja w profile

    Pozdrawiam

  15. #10315

    Domyślnie

    Krzysztof73
    Zdania są podzielone... W małych pomieszczeniach niektórzy takie rozwiązania dopuszczają a dużych z tego co wiem do ud nie przykręcą się ani płyty ani cd.

  16. #10316
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    QWERTY111

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Lepiej wygląda obróbka lukarny ze skosikami. Nawet jeśli ich nie trzeba robić jak w Twoim przypadku.






    U mnie będą skosy





    A jak wykończyć połączenie ścianki kolankowej ze skosem?
    Jak i do czego przykręcić płytę?

    Ostatnio edytowane przez QWERTY111 ; 11-05-2014 o 20:53

  17. #10317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Flash nie jesteś już częścią systemu rigipsa ?.

  18. #10318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar geno83
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał QWERTY111 Zobacz post
    U mnie będą skosy





    A jak wykończyć połączenie ścianki kolankowej ze skosem?
    Jak i do czego przykręcić płytę?

    U mnie zostało to zrobione tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3871.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	259886[ Gazobeton 6x24x59


    Po tynkowaniuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0058.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	259888
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3891.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	259887  
    Ostatnio edytowane przez geno83 ; 13-05-2014 o 13:31

  19. #10319

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    A dlaczego nie? Przecież ndop przenosi sufit na skos i skos na sufit. To dlaczego nie można przenieść skosu czy sufitu na ściany.
    nie rozumiem odp.prosze sprecyzuj

  20. #10320
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał geno83 Zobacz post
    U mnie zostało to zrobione tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3871.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	259886[ Gazobeton 6x24x59


    Po tynkowaniuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0058.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	259888
    Bardzo mądrze że to zostało zrobione przed stelarzami.

Strona 516 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony