dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 616
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 12315
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a jakiej firmy? i jaki atut?

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    Mam małe pytanko
    Kierbud mi dzisiaj gadał, że mam w gradach porobić otwory, żeby zachować ciągłość szczeliny wentylacyjnej, bo kalenice mam niezbyt długą.

    i aż mi głupio spytać, bo dach dawno zrobiony, tylko trza ocieplić.
    Co to są te grady w konstrukcji dachu ??
    hmm, ja też zastanawiałem sie nad ta ciągłością wentylacji w koszu - a jakie te otwory kazał ci nawiercić?
    Nie osłabi to krokwi koszowej?

  3. #1043

    Domyślnie

    Mam sznurek rolniczy, który do tej pory stosowałam do podwiązywania roślin, ale on po pewnym czasie na słońcu, rozrywa się w ręku. Czy taki sznurek nadaje się do wiązania wełny do ocieplenia poddasza?
    Jakiego sznurka należy użyć najlepiej? Czy mógłby ktośpodać link do konkretnego produktu.
    Dziękuję
    Pozdrawiam

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Polipropylenowy sznurek do wełny. Mają w każdej hurtowni budowlanej. Pakowany w szpule po 200 m. Są też dłuższe. Np 1,4 km

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Wpisz na allegro sznurek do wełny to zobaczysz konkretny produkt. Niestety nie mogę Ci wkleić linka.

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał literkas
    Mam sznurek rolniczy, który do tej pory stosowałam do podwiązywania roślin, ale on po pewnym czasie na słońcu, rozrywa się w ręku. Czy taki sznurek nadaje się do wiązania wełny do ocieplenia poddasza?
    Jakiego sznurka należy użyć najlepiej? Czy mógłby ktośpodać link do konkretnego produktu.
    Dziękuję
    Pozdrawiam
    No własnie na słońcu! A gdzie masz dostęp słońca pod płytą lub pod pełnym deskowaniem?

    Nie ma czegoś takiego jak "typowe wiązadło do-wełnowe typu poddaszowego"
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał budek835

    Mam pytanie .
    Czy pomiędzy folią paroizolacyjną metalizowaną a płytą g-k trzeba zostawić szczelinę wentylacyjną?(bo widzę,że ty nie zostawiłeś)
    Tak było napisane w muratorze i w jakimś wątku na forum.
    Na to pytanie odpowiedź dał:

    Cytat Napisał mattdl
    Dodatkowa szczelina to dodatkowy stelaz...i zbedne koszty. Nie lepiej wiecej ocieplenia, zwykla folia i brak szczeliny? Centymetrowo tyle samo a cieplej.
    ...i to powinno wystarczyć ale ze swojej strony dodam że na tej budowie folia metalizowana była tylko dla tego że inwestor kupił ją w cenie zwykłej paroizolacji i nie był "nastawiony" na idee odbijania "jakiegoś" promieniowania. Na ten temat już się wypowiadałem i chciałem konkretnych informacji ile się zaoszczędzi na tej metalizacji... niestety żaden z "mondrych" nie był wstanie mi na to odpowiedzieć... ja uważam to za chwyt marketingowy czyli moda którą można pochwalić się wśród znajomych... i nic więcej...

    ps. oficjalnie przepraszam że mi się napisy odwróciły do góry nogami i nazwa firmy przez to może być mało czytelna przez co mógł ucierpieć wizerunek wyżej nie wymienionej firmy... jeszcze raz przepraszam i obiecuję że się to nie powtórzy...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ps. oficjalnie przepraszam że mi się napisy odwróciły do góry nogami i nazwa firmy przez to może być mało czytelna przez co mógł ucierpieć wizerunek wyżej nie wymienionej firmy... jeszcze raz przepraszam i obiecuję że się to nie powtórzy...
    archeolog wymieknie

  9. #1049

    Domyślnie

    witam serdecznie,

    wątek temat ciekawy, tym bardziej, że jestem na etapie wykonania ocieplenia i wykończenia poddasza. Nurtuje mnie jedna sprawa - nie jestem pewien czy wykonawca nie popełnił u mnie błędu, czy może nie ma tragedii - krokwie 18 cm, membrana wysokoprzepuszczalna więc pierwsza warstwa wełny 18 cm poszła na styk do membrany - tu nie jest ok., ale zastanawiam się czy nic nie będzie się działo pod podłogą niewielkiego stryszku wykonaną z płyt OSB ułożonych na jętkach też o wysokości 18 cm, a więc też jest na styk z wełną ?

  10. #1050
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    Cytat Napisał Kristofuros
    Mam małe pytanko
    Kierbud mi dzisiaj gadał, że mam w gradach porobić otwory, żeby zachować ciągłość szczeliny wentylacyjnej, bo kalenice mam niezbyt długą.

    i aż mi głupio spytać, bo dach dawno zrobiony, tylko trza ocieplić.
    Co to są te grady w konstrukcji dachu ??
    hmm, ja też zastanawiałem sie nad ta ciągłością wentylacji w koszu - a jakie te otwory kazał ci nawiercić?
    Nie osłabi to krokwi koszowej?
    Sorry, że tak późno odpowiadam, ale jakoś maile z wątku nie docierały

    Majstry mi robią otwory w gradach co drugą deskę nawiercając pod skosem pod dechami grady i deski w kierunku gąsiorów - co zapewni ciągłość szczeliny wentylacyjnej przy pełnym deskowaniu oczywiście. Otwory o średnicy 2cm

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    bardzo sprytnie - też tak chyba zrobię

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o poradę.
    Przyszedł czas na sciany działowe lecz przed murowaniem sciągnełem folię paraprzepuszczalną żółtą bo była zakurzona i porozrywana.
    Chciałem dac nową i sprawdzic stan wełny.
    kilka fot:






    Z uwagi ze na strychu nie było płyt osb wełna sie strasznie zakurzyła,
    taki stan rzeczy był ze 2 lata (buduję juz jakis czas) Patrząc na ceny wełny stwierdzilismy ze wymienimy ją na nową grubośc krokwi i jętek 20cm ,110 m2 dachu koszt 2,5 K.
    To foty z dzis



    Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???
    1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm
    2 wełna między krokwie i jętki
    3 sznurek
    4 folia paroizolacyjna
    czy tak moze byc ?
    dodatkowo z tej starej wełny(tych czystszych kawałków) chcemy ocieplic poddasze nieużytkowe czyli nasz strych i przykryc wełnę płytami osb grubości 14mm na skosach. czy wełna moze dotykac płyty osb na takim poddaszu czy tez musi byc folia patoizolacyjna?
    Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?
    Moze pytanie jest głupie lecz jestem laikiem w tej dziedzinie a pracę bedziemy wykonywac z ekipą ludzi niezbyt znających sie na rzeczy.
    pozdrawiam

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5
    Witam.
    Proszę o poradę.
    Przyszedł czas na sciany działowe lecz przed murowaniem sciągnełem folię paraprzepuszczalną żółtą bo była zakurzona i porozrywana.
    ....
    Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???
    1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm
    2 wełna między krokwie i jętki
    3 sznurek
    4 folia paroizolacyjna
    czy tak moze byc ?
    dodatkowo z tej starej wełny(tych czystszych kawałków) chcemy ocieplic poddasze nieużytkowe czyli nasz strych i przykryc wełnę płytami osb grubości 14mm na skosach. czy wełna moze dotykac płyty osb na takim poddaszu czy tez musi byc folia patoizolacyjna?
    Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?
    Moze pytanie jest głupie lecz jestem laikiem w tej dziedzinie a pracę bedziemy wykonywac z ekipą ludzi niezbyt znających sie na rzeczy.
    pozdrawiam
    ocieplanie poddasza czesci uzytkowej na zasadzie improwizacji.
    gora nieuzytkowa (na ile? skoro ida tam plyty osb to, pewnie jakis sklad bedzie. by nie robic tam latem piekarnika dobrze jest wylozyc izolacja) ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.

    w kazdym razie zakoncz wszystkie prace mokre na poddaszu i dopiero po tym przystap do ocieplania pamietajac o zachowaniu ciaglosci izolacji i o tym, ze elementy drewniane to, najslabsze ogniwo izolacji.
    podejzewam, ze zima i tak bedziesz mial efekt zebry na pokryciu dachu :/ a dotacji za ogrzewanie atmosfery nie daja.

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.
    Poruszyłeś istotną kwestię. Właśnie. Jak wentylować nieużytkowe ocieplone poddasze o charakterze stryszku jak w domu jest tylko wentylacja mechaniczna.

  15. #1055
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    gora nieuzytkowa (na ile? skoro ida tam plyty osb to, pewnie jakis sklad bedzie. by nie robic tam latem piekarnika dobrze jest wylozyc izolacja) ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.

    w kazdym razie zakoncz wszystkie prace mokre na poddaszu i dopiero po tym przystap do ocieplania pamietajac o zachowaniu ciaglosci izolacji i o tym, ze elementy drewniane to, najslabsze ogniwo izolacji.
    podejzewam, ze zima i tak bedziesz mial efekt zebry na pokryciu dachu :/ a dotacji za ogrzewanie atmosfery nie daja.
    wentylacja na poddaszu wygląda tak

    na tym stryszku chcę (planuje) rekuperator i to co powinno byc na stryszku jakies rozne graty.
    Ale widzę ze ten otwór jest nisko a wiadomo ze ciepłe powietrze idzie do góry ale mozna wykuc nowy otwor a ten zatkac.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5
    Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???
    1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm
    2 wełna między krokwie i jętki
    3 sznurek
    4 folia paroizolacyjna
    czy tak moze byc ?
    A może zacząć od dołu a nie od góry. Potem będzie Ci wełna na oczy leciała , ręce będą boleć od podnoszenia wełny a nogi od chodzenia po drabinie.

    Zróbcie skosy i sufit kładąc wełnę (tylko skosy!!), sznurkując i montując folię paroizolacyjną. Na koniec od góry położycie wełnę na suficie i przykryjecie wszystko płytami OSB.

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5
    Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?
    Wiesz - niektórzy i po 30cm mają. Ja w skosach mam 28 a na suficie 30
    Więc jeżeli chciało Ci się demontować starą wełnę (co było z nią nie tak??) to powinno Wam się zachcieć zamontować trochę więcej wełny.

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no tak ale standardowo krokwie i jętki miały 18 cm i tak podrubione zostały do 20cm. Tak apropos jestem ciekaw jak byłes w stanie wsadzic 30cm.
    To znaczy ze krokwie maja tą grubosc tak?
    Co było z wełną nie tak ??? ano budował mi dom deweloper, umowę miałem na stan surowy otwarty a w nim był dach i ocieplenie.
    Widocznie chciał zarobic dodatkowo i zrobił ocieplenie a nie bylo jeszcze okien.
    Przez okres 2 lat hulał wiatr i tak dalej ja nie miałem czasu budowac tylko zarabiałem i zarabiałem ...... w tej chwili poprawiam błędy całe szczęscie stac mnie na to. Buduję z włąsnych srodków nie biorę kredytu lecz staram sie oszczędzac jak kazdy chyba.

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5
    no tak ale standardowo krokwie i jętki miały 18 cm i tak podrubione zostały do 20cm. Tak apropos jestem ciekaw jak byłes w stanie wsadzic 30cm.
    To znaczy ze krokwie maja tą grubosc tak?
    Poczytaj trochę o ocieplaniu poddasza to się dowiesz, że daje się drugą warstwę wełny w poprzek krowki dla:
    - zwiększenia grubości izolacji
    - likwidacji mostków w postaci krokwi

  20. #1060
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK ale zmniejszając wysokosc poddasza - zgodzę sie z tym. musze pomyslec czy u mnie to wchodzi w grę. Bo przewidziałem ogrzewanie podłogowe na górze 10 cm na styropian , ogrzewanie i wylewkę. musze policzyc bo cos mi sie nie zgadza

Strona 53 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony