dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 565 z 616
Pokaż wyniki od 11.281 do 11.300 z 12315
  1. #11281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Zabudowa pod oknem pionowo, nad oknem poziomo. Grzejnik pod oknem. Taki układ wymusza cyrkulację przy całej powierzchni okna, gdzie ciepłe powietrze wchłania nadmiar wilgoci. Co powoduje zmniejszenie kondensacji pary na szybie.
    Rysunek:
    http://www.fakro.pl/produkty/porady/usytuowanie-okien-na-dachu/

    Nie podniosłeś ścianki kolankowej o jeden pustak?
    Z tym glifem w poziomie i pionie to nie tak do końca. Już nawet firmy produkujące okna zalecają próg ze względu na możliwość przemarzania i grzyba - głównie w górnym glifie. Ale również czasem nie idzie inaczej obrobić przy pełnym deskowaniu i przy dachówce z wysoką falą.

    Przykład dlaczego lepiej z progiem. Na fotce widać że przy krawędzi okna nie ma miejsca na żadną izolację bo 2cm wełny to żadna izolacja.



    Ale wystarczy zrobić prożek i już można dać więcej izolacji



    Prożek izoluję pianką a nie upycham wełnę - pianka dojdzie wszędzie a upchnięta wełna traci na izolacyjności.



    A tu jest cały album ze zdjęciami okien
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11282
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Ponawiam pytanie. Jeśli jętki są w odległości 90 cm od sufitu podwieszanego jak zamocować górne UW od ścianki działowej przy takiej odległości ? Czy w tym przpadku lepiej najpierw zbudować ściankę działową a potem sufit, czy odwrotnie.
    Zadajesz źle pytania. Przecież ścianę możesz zakończyć 70-75,80 cm po jetkami.
    I ciągnąć ocieplenie, zabudowę poddasza,

  3. #11283
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Zabudowa pod oknem pionowo, nad oknem poziomo. Grzejnik pod oknem. Taki układ wymusza cyrkulację przy całej powierzchni okna, gdzie ciepłe powietrze wchłania nadmiar wilgoci. Co powoduje zmniejszenie kondensacji pary na szybie.
    Rysunek:
    http://www.fakro.pl/produkty/porady/usytuowanie-okien-na-dachu/

    Nie podniosłeś ścianki kolankowej o jeden pustak?
    proszę, błagam tylko nie to.
    Dajesz przykład jak bardzo jesteś pod wpływem marketing, którego nie rozumiesz.
    Bo na chu... te cale pierdo... Fakro o opaskach docieplajacych których na b.g nie idzie obrobic inaczej niż pokazał Romek, na chu... Na ch... listwy progu. Itd.
    Ostatnio edytowane przez FlashBack ; 14-03-2015 o 07:04

  4. #11284
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Przez kogo został obalony? Nie krępuj się, wskaż paluszkiem kto jest tym dzielnym (dzielnymi) obalaczem rzekomych mitów

    Pchełki.... no cóż pchełki w naszym pięknym kraju mają się dobrze. Ponoć w żadnym państwie europejskim nie sprzedaje się ich w takich ilościach jak u nas.



    Ponoć 40% populacji ma problem ze zrozumieniem tego co przeczytało........ kij z nimi.
    podobno robisz systemowo wg zalecen.
    nikt nie obalał to, wszystko masz jasno i wyraznie opisane w kartach
    np. Przez rigips, knauf, norgips, a nawet nida (siniat)
    udam, ze tego nie napisałeś

  5. #11285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Z tym glifem w poziomie i pionie to nie tak do końca.
    Robisz próg kilkucentymetrowy próg by za chwilę przejść w poziom. I gdzie widzisz bezsens mojej wypowiedzi? brrrrrrrrrrr. Ręce opadają. Oj Romku, jak coś wydaje Ci się nie jasne, dopytaj się. Naucz się sztuki parafrazowania.
    ps. słusznie, że go robisz. Ameryki nie odkryłeś. Znowu medalu nie dostaniesz
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 14-03-2015 o 14:43

  6. #11286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    proszę, błagam tylko nie to.
    Następny.
    Tworzysz kukiełki z którymi sam zaczynasz walczyć.
    Moja odpowiedz była krótka na pytanie użytkownika RST. Ogólna idea; cyrkulacja powietrza, kierunek opływu itp. Z wyraźnym wskazaniem na rysunek. Który to jasno pokazuje jaki jest obieg ciepłego powietrza. Tyle i nic więcej, a Ty dorabiasz sobie historie. W końcu to co piszesz nie świadczy o mnie.

  7. #11287

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    podobno robisz systemowo wg zalecen.
    nikt nie obalał to, wszystko masz jasno i wyraznie opisane w kartach
    np. Przez rigips, knauf, norgips, a nawet nida (siniat)
    udam, ze tego nie napisałeś
    Wskaż system który pozwala na zastosowanie pchełek do przykręcenia CD z UD, które jest przymocowane do ściany, oraz przykręcenie płyty do profilu UD, gdzie CD jest przymocowane do zawiesia. Poddasze i CD na dowolnym zawiesiu. Chętnie to zobaczę. Masz okazję wykazać, że jestem ignorantem. Wykorzystaj tę szansę.
    Tylko pamiętaj; dwa elementy wspólne: poddasze i zawiesie.

  8. #11288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Robisz próg kilkucentymetrowy próg by za chwilę przejść w poziom. I gdzie widzisz bezsens mojej wypowiedzi? brrrrrrrrrrr. Ręce opadają. Oj Romku, jak coś wydaje Ci się nie jasne, dopytaj się. Naucz się sztuki parafrazowania.
    ps. słusznie, że go robisz. Ameryki nie odkryłeś. Znowu medalu nie dostaniesz
    A wiesz jakie boje były tu toczone bo niektórym się to nie podobało. Rafał miał obiekcje do takiej obróbki okna. Ktoś jeszcze stwierdził że próg (robię na 6cm) zaburza opływ powietrza... normalnie cuda były.

    ...paraffrrr- coś tam. Trudne słowo. Trudne do spamiętania. Chyba jednak nie będę go używał...

    ps. Może hAmeryki nie odkryłem ale tu na forum udostępniłem jako pierwszy szerszemu ogółowi. Pierwszą taką obróbkę zrobiłem około 15lat temu i to z powodu że przy pełnym deskowaniu nie szło inaczej. Ale od tamtego czasu praktycznie wszystkie okna tak obrabiam - w zeszłym roku tylko nie bo okna były nisko i próg by jeszcze obniżył górny glif. Ale dach był mocno spadzisty i pod płytę weszło trochę płyty z pianki PIR.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #11289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Wskaż system który pozwala na zastosowanie pchełek do przykręcenia CD z UD, które jest przymocowane do ściany, oraz przykręcenie płyty do profilu UD, gdzie CD jest przymocowane do zawiesia. Poddasze i CD na dowolnym zawiesiu. Chętnie to zobaczę. Masz okazję wykazać, że jestem ignorantem. Wykorzystaj tę szansę.
    Tylko pamiętaj; dwa elementy wspólne: poddasze i zawiesie.
    Czary, normalnie czary... kiedyś też tak robiłem. Biada pchełkę i absolutnie nie przykręcałem płyty do UDeków. Dziś po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, po wymianie doświadczeń tu na forum z innymi użytkownikami zweryfikowałem swoje poglądy na ten temat. Tak jak już wcześniej napisałem. Marketingowcy muszą coś zamieszać bo się robi nudno. Stań z boku i złap dystans. Popatrz trzeźwo na to wszystko. Mówiłeś że skakałeś po płycie i spoiny nie pękły a miałyby pęknąć bo ktoś dał pchełkę? Albo że przykręcił płytę do UDeka? No właśnie....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #11290

    Domyślnie

    Po co odzywasz się nie pytany? Moja wcześniejsza wypowiedz nie jest skierowana do Ciebie. Raz już dostałeś "cięgi" na tym FO od Rolicza, chcesz teraz dostać od kkkk-kp?
    Nie skaczę po płytach, nie wieszam się na zawiesiach itp. Jestem już dorosły.

  11. #11291

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Zadajesz źle pytania. Przecież ścianę możesz zakończyć 70-75,80 cm po jetkami.
    I ciągnąć ocieplenie, zabudowę poddasza,
    no dobrze zakończę 80 cm pod jętkami czyli 10 cm nad sufitem. Przymocuję dolne UW do posadzki (wylewki), a górne UW gdzie przymocować. Czy tylko do CD tych sufitowych czy do jętek na jakiś elementach stałych ( jakich). Jak przykręcę górne UW do jętek to wtedy muszę profile pionowe CW ciągnąć też aż do jętek na 3,60 cm. Mają 4 m długości moge tak zrobić, ale czy tak będzie prawidłowo.

  12. #11292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A wiesz jakie boje były tu toczone bo niektórym się to nie podobało. Rafał miał obiekcje do takiej obróbki okna. Ktoś jeszcze stwierdził że próg (robię na 6cm) zaburza opływ powietrza... normalnie cuda były.
    Moim zdaniem, ważniejszą (z punktu widzenia kondensacji pary wodnej, a nie docieplenia) częścią okna jest jego dolna część, która nie może ograniczać cyrkulacji powietrza. Nie sądzę by próg w górnej części okna za bardzo przeszkadzał. Z grzybem spotykałem się w dolnej części, a nie górnej.

    Ze względu na trudności z termoizolacją w obrębie okna, uważam, że ten próg jest dobrym rozwiązaniem.

  13. #11293

    Domyślnie

    Będę się brał za ściankę działową i mam pytanie o otwór drzwiowy.

    ponieważ ścianka niska, otwór 90 cm i lekkie drzwi to robię na profilach cw zgodnie z załączonym rysunkiem.

    Niestety rysunek jest mało szczegółowy i mam pytania

    1. co zrobić w punkcie C. Z tego co widzę zostawiony jest kawałem profila U i wygięty do góry. Ale czy ma być jakoś skręcony z profilem cw? jeśli tak to czym? i w którym miejscu? z boku? od lica (znaczy pleców profila CW?

    2. to samo pytanie do punktu B.

    3. No i na koniec co zrobić w punkcie A. coś tam skręcać czy broń Panie Borze ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwór dzrwiowy.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	308751  
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 15-03-2015 o 11:40

  14. #11294
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Będę się brał za ściankę działową i mam pytanie o otwór drzwiowy.

    ponieważ ścianka niska, otwór 90 cm i lekkie drzwi to robię na profilach cw zgodnie z załączonym rysunkiem.

    Niestety rysunek jest mało szczegółowy i mam pytania

    1. co zrobić w punkcie C. Z tego co widzę zostawiony jest kawałem profila U i wygięty do góry. Ale czy ma być jakoś skręcony z profilem cw? jeśli tak to czym? i w którym miejscu? z boku? od lica (znaczy pleców profila CW?

    2. to samo pytanie do punktu B.

    3. No i na koniec co zrobić w punkcie A. coś tam skręcać czy broń Panie Borze ?
    skręcasz w otworze drzwi, nic z bokow.
    przy cw slupka to uw mocujesz dwoma kolkami lub wkretami do podlogi

  15. #11295

  16. #11296
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    a przy suficie?
    a wspomnialem cos o kreceniu do gornego uw?
    wsuwasz i tyle.

  17. #11297
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    no dobrze zakończę 80 cm pod jętkami czyli 10 cm nad sufitem. Przymocuję dolne UW do posadzki (wylewki), a górne UW gdzie przymocować. Czy tylko do CD tych sufitowych czy do jętek na jakiś elementach stałych ( jakich). Jak przykręcę górne UW do jętek to wtedy muszę profile pionowe CW ciągnąć też aż do jętek na 3,60 cm. Mają 4 m długości moge tak zrobić, ale czy tak będzie prawidłowo.
    niby budujesz kolejny dom bo wczesniejsze byly spartolone, a tu co dalej nieprzemyslane posuniecia.
    mozesz zawiesic uw, mozesz zrobic cale poddasze i dopiero sciany, bo w koncu i tak posadzki masz spitolone by przejmowac sie akustyka scian.

  18. #11298

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    niby budujesz kolejny dom bo wczesniejsze byly spartolone, a tu co dalej nieprzemyslane posuniecia.
    mozesz zawiesic uw, mozesz zrobic cale poddasze i dopiero sciany, bo w koncu i tak posadzki masz spitolone by przejmowac sie akustyka scian.
    akustyka ścian mnie nie interesuje to jest mój dom a nie hotel. Posadzki nic nie pisałem, ale jako jasnowidz nie trafiłeś, bo mam wylewki super zrobione, wzmocnione włoknem, pięknie wyschnięte itp. Natomiast chodziło mi tylko i jedynie o mocowanie górnego UW i praktycznie odpowiedzi nic nie dały. Chodzi o to że ma to być ścianka sztywna bo ma w sobie drzwi i ma się nie bujać. Zrobię na logikę, czyli przymocuję górne UW na sztywno do górnych jętek a drugie UW ( właściwie 3-cie) dam na wysokości 270 poskręcam w całość i będzie sztywno. Jak może stać ściana przymocowana tylko do podłogi a u góry przykręcona do sufitu podwieszanego który jest na prętach 90 cm. To że są dwa sposoby robienia ścianki działowej to też już wiem z wcześniejszych postów Rom Kona ( najpierw ściana potem sufit lub drugi sposób odwrotnie). U mnie siła rzeczy najpierw będzie ścianka. I nie piszcie mi tylko, że ścianka działowa będzie mostkiem termicznym bo to bzdura, ta ścianka też będzie miała 10 cm wełny w środku i żadnego mostka nie będzie, chyba że mostkiem jest płyta kg. Mostki termiczne to wszystkie okna dachowe, reszta to praktycznie jak się dobrze wełnę położy to zerówka
    Ostatnio edytowane przez Henryka1 ; 15-03-2015 o 14:38

  19. #11299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Po co odzywasz się nie pytany? Moja wcześniejsza wypowiedz nie jest skierowana do Ciebie. Raz już dostałeś "cięgi" na tym FO od Rolicza, chcesz teraz dostać od kkkk-kp?
    Nie skaczę po płytach, nie wieszam się na zawiesiach itp. Jestem już dorosły.
    O widzę że zaczynasz się zniżać do poziomu Rolicza - zabrakło merytorycznych odpowiedzi to czas iść ad persona. Za chwilę się przyczepisz że coś napisałem z błędem ortograficznym albo stylistyka się mi posypała... czyli typowy internetowy troll

    ...no widzisz a ja choć już młodzikiem nie jestem to potrafię sprawdzić jak to jest z tymi deklarowanymi wytrzymałościami i czasem wieszam się na profilach, innym razem stoję na stelażu sufitu - jest gdzieś taka fotka - ale dzięki temu potrafię zgasić wszystkich teoretyków którzy wmawiają że te czy inne materiały są za słabe by je stosować. I dzięki właśnie takim zabiegom jestem wstanie dostrzec to że marketingowcy robią klientom wodę z mózgu byleby tylko sprzedać więcej materiału. A Ty "kolego" łapiesz ten marketing jak żaba muł. Nie bądź jak babcie moherowe - co ojciec Rydzyk powie to jest święta prawda!

    ps. ale z tym fazowaniem płyt za pomocą wyrzynarki to się nieźle wygłupiłeś - nie uważasz?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #11300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Moim zdaniem, ważniejszą (z punktu widzenia kondensacji pary wodnej, a nie docieplenia) częścią okna jest jego dolna część, która nie może ograniczać cyrkulacji powietrza. Nie sądzę by próg w górnej części okna za bardzo przeszkadzał. Z grzybem spotykałem się w dolnej części, a nie górnej.

    Ze względu na trudności z termoizolacją w obrębie okna, uważam, że ten próg jest dobrym rozwiązaniem.
    No i jak chcesz to można merytorycznie...

    Ja też sądzę że te 6cm progu nie wpływają jakoś znacząco na cyrkulację powietrza a gdyby nawet to więcej pożytku jest z dodatkowej izolacji niż szkód z zaburzonej cyrkulacji. Grzyb "kwitnie" na dolnym glifie z dwóch powodów. Pierwszy to że zimne okno powoduje prąd powietrza opadający w dół - powietrze się ochładza a woda się kondensuje na dolnym glifie a drugi powód to taki że woda która się kondensuje na oknie grawitacyjnie spływa właśnie na ten dolny glif i go zawilgaca. Chociaż czy jest to reguła? Widziałem też już okno z grzybem u góry a u dołu nie, innym razem całe okno na około było porażone grzybem - ale to już była praktycznie melina a nie mieszkanie więc nie mogę tego brać pod uwagę.

    Jednym słowem uważam że okna połaciowe to najgorsza rzecz jaką można sobie w budynku zrobić. Latem dobry grzejnik, zimą mostek termiczny, dodatkowo jak popada śnieg to ciemno w pomieszczeniu... i jest jeszcze parę innych wad okien dachowych. lepsza jednak lukarna.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 565 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony