dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marysia2009
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja tez zdecydowalem sie na keramzyt i jestem zadowolony z zakupu. A co do jego wlasciwosci to niejest wcale kruchy tak jak wiele osob uwaza ktore go nawet na oczy nie widzialy. I bardzo szybko woda z niego odparowuje. Polecam te pustaki dla tych osob ktore chcialy by zamieszkac w domu cieplym bez plesni i wilgoci.

  2. #62

    Domyślnie

    Witam,
    dwa miesiące temu wprowadzilismy się do domu wybudowanego z bloczków keramzytobetonowych z Betardu z Długołęki.
    Murarze nie marudzili, nawet później chwalili, dom budowany był od października do lutego, woda z zaprawy nie wsiąkała w bloczki bo keramzyt nie chłonie wody więc doszć szybko wszystko schło. Problem mały ale jednak był przy tynkach cementowo wapiennych bo jak nie chłonie wody to zacierać go mozna było dopiero po kilku godzinach.
    Dodatkowe zbrojenie to niewielki koszt, a murarze nie doliczali nic za robocizną bo to tylko położenie dodatkowych prętów i konieczność pamiętania o nich..
    Mamy nadzieję, że parametry potwierdzą się w użytkowaniu...

  3. #63

    Domyślnie

    Jak ktoś jeszcze wybudował, bądź jest w trakcie budowy, lub rozważa ten pomysł to bardzo chętnie przeczytałabym wypowiedzi takich osób, bo sami rozważamy właśnie keramzyt lub silikaty i nie wiemy w końcu...
    Każdy ma swój wehikuł czasu. W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia.

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Veronique
    Jak ktoś jeszcze wybudował, bądź jest w trakcie budowy, lub rozważa ten pomysł to bardzo chętnie przeczytałabym wypowiedzi takich osób, bo sami rozważamy właśnie keramzyt lub silikaty i nie wiemy w końcu...
    hej,

    ja wybudowałem domek "topazopodobny" z keramzytu
    co prawda jeszcze nie mieszkam ale moje spostrzeżenia są następujące:

    - duże gabaryty pustaków = szybki postęp prac
    - bardzo ciche ściany, mam porównanie z domem z BK sąsiadów
    - keramzyt szybko namaka ale i szybko oddaje wilgoć

    ja jestem zadowolony i polecam
    żadnych zbrojeń nie dawałem i nie zauważyłem specjalnej kruchości materiału

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    Cytat Napisał Veronique
    Jak ktoś jeszcze wybudował, bądź jest w trakcie budowy, lub rozważa ten pomysł to bardzo chętnie przeczytałabym wypowiedzi takich osób, bo sami rozważamy właśnie keramzyt lub silikaty i nie wiemy w końcu...
    hej,

    ja wybudowałem domek "topazopodobny" z keramzytu
    co prawda jeszcze nie mieszkam ale moje spostrzeżenia są następujące:

    - duże gabaryty pustaków = szybki postęp prac
    - bardzo ciche ściany, mam porównanie z domem z BK sąsiadów
    - keramzyt szybko namaka ale i szybko oddaje wilgoć

    ja jestem zadowolony i polecam
    żadnych zbrojeń nie dawałem i nie zauważyłem specjalnej kruchości materiału

    Również mam dom postawiony z pustaków keramzytowych a własciwie mury zrobione z tego materiału kupiłem razem z całą budową, którą dokończyłem. Wszelkie instalacje bez problemu łatwo było poprowadzić w ścianie wykuwając w pustakach rowki. Właściwości materiału do końca nie mogę obserwować bo jest zasłonięty płytami G-K ale na strychu gdzie ściany nie są zasłonięte nic złego się nie dzieje. Jedyny problem to był taki że podczas kotwienia okien lub drzwi niektóre dyble mocujące czasami akurat trafiały w pustkę powietrzną w pustaku i nie chciały się zaprzeć i trzeba było próbowac w innym miejscu. Sam pustak keramzytowy jest dosyć ciężki i wcale nie taki kruchy. U nas na Pomorzu można często spotkac domy stawiane z keramzytu i nie jest to "egzotyczny materiał"
    Chętnie posłucham opinii użytkowników domów postawionych z tego materiału jak im się sprawdza w zimie. Czy np. posiadając na ścianie nie za duże ocieplenie stwierdzają że keramzyt jednak nieco pomaga w utrzymaniu ciepła, a może odwrotnie. Jest materiałem zimnym. Jak z akumulacją ciepła? Wiadomo że opinie takie to mogą być jedynie subiektywne odczucia ale mimo to wartościowe . W internecie spotkałem podawany współczynnik lambda dla pustaków keramzytowych od 0,2 do 0,4 ale nie były to dane producentów. Rozrzut duży. Ciekawe jak w rzeczywistości on się kształtuje i jak podają producenci.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike

    Również mam dom postawiony z pustaków keramzytowych a własciwie mury zrobione z tego materiału kupiłem razem z całą budową, którą dokończyłem. Wszelkie instalacje bez problemu łatwo było poprowadzić w ścianie wykuwając w pustakach rowki. Właściwości materiału do końca nie mogę obserwować bo jest zasłonięty płytami G-K ale na strychu gdzie ściany nie są zasłonięte nic złego się nie dzieje. Jedyny problem to był taki że podczas kotwienia okien lub drzwi niektóre dyble mocujące czasami akurat trafiały w pustkę powietrzną w pustaku i nie chciały się zaprzeć i trzeba było próbowac w innym miejscu. Sam pustak keramzytowy jest dosyć ciężki i wcale nie taki kruchy. U nas na Pomorzu można często spotkac domy stawiane z keramzytu i nie jest to "egzotyczny materiał"
    Chętnie posłucham opinii użytkowników domów postawionych z tego materiału jak im się sprawdza w zimie. Czy np. posiadając na ścianie nie za duże ocieplenie stwierdzają że keramzyt jednak nieco pomaga w utrzymaniu ciepła, a może odwrotnie. Jest materiałem zimnym. Jak z akumulacją ciepła? Wiadomo że opinie takie to mogą być jedynie subiektywne odczucia ale mimo to wartościowe . W internecie spotkałem podawany współczynnik lambda dla pustaków keramzytowych od 0,2 do 0,4 ale nie były to dane producentów. Rozrzut duży. Ciekawe jak w rzeczywistości on się kształtuje i jak podają producenci.
    Rowniez jestem ciekaw jak wyglada akulumacja ciepla w tym materiale. No to moze tak jak jakis uzytkownik wczesniej napislam ze w otworach na okna, dzwi omurowac cegła dobry to pomysł czy moze nie?

  7. #67

    Domyślnie

    anat Mysle, iz na stronie producenta elementow keramzytowych zasiegniesz informacji gdzie i za ile mozna kupic/zamowic

    http://www.pustaki.com/index.php?opt...d=43&Itemid=32

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    A ja już mieszkam w domu zbudowanym z keramzytobetonu Leiera. Płytę fundamentową mamy dodatkowo ocieploną około 20 cm warstwą keramzytu. Dom jest ciepły i ma cudowny mikroklimat. Mury są tak dobre, że komórki mają zasięg tylko na parapecie okna ( o ile to ma jakiś związek )

  9. #69

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak! Technologia prefabrykatów keramzytowych bardzo dobrze się sprawdza -
    http://www.budwesta.pl/technologia/z...ramzytowe.html

  10. #70

    Domyślnie

    Witam
    I jak po sezonie zimowym
    Pozdrawiam
    Kupujac w polskich sklepach polskie towary mozesz likwidowac polskie bezrobocie..

  11. #71

    Domyślnie

    fajnie byłoby się dowiedzieć o jakiś minusach tego rozwiązania ;P

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartek.p.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam posiadam domek z keramzytu, jak na razie nie mogę nic powiedzieć złego o tym materiale. Jedyna wada na dziś to cena, ale jak ktoś chce oszczędzić na budowie domu na murach 1-3 tyś. zł to śmiech i niech buduje z odzysku.
    Jak jeszcze kiedyś będę się budował to tylko keramzyt, ale pustak 24 zmienię na 36,5 bez konieczności docieplania.
    Pozdrawiam

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz,
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odświeżam temat czy ktoś się może jeszcze wypowie na temat tej technologii, a dokładnie chodzi mi o pozostawienie takiej ściany na 2-3 sezony bez ocieplenia czy coś złego się z nią dzieje?
    "Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi"

  14. #74
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WiE

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Wątek odświeżam.
    Budujemy z keramzytu. Od bloczków fundamentowych po strop. Na tę chwilę jest taniej niż z tradycyjnych elementów. Być może dlatego, że mamy grudzień, zima i materiały budowlane tańsze.

  15. #75

    Domyślnie i jak?

    Cytat Napisał BERNADETKA Zobacz post
    Witam
    Wybudowałam SSO jak na razie.Dawałam uzbrojenie co 2-ga warstwę. Ponoć bardzo ciepły materiał,ale to potwierdzę albo zaprzeczę jak zamieszkam .
    Witam. Materiał keramzytowy sprawdził się ?? można juz cos więcej na ten temat......
    Ostatnio edytowane przez maniekf ; 14-08-2017 o 16:18

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony