dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał matam
    Witam
    Czy trzeba stosowac jakies specjalne kolki do kermazytu aby np zamocować szafki ??
    Czy to jest bardzo twardy material, jak sie robi instalacje w tym materiale ??
    Pod wzgledem wieszanie keramzytowe pustaki (w całości z keramzytu bez wkładki ze styropianu) zachowują się dokładnie tak jak pustaki z ceramiki typu Porotherm. Są twarde nawet bardziej niż ceramika. Z tego wgłedu i ze wzdlędu na koszty instalacje lelektryczne są pod tynkiem a nie w bruzdach. jest to o tyle uzasadnione że do tynkowania keramzytu poleca się tynk cementowo-wapienny a nie gipsowy. Z tynkiem cementowo- wapiennym to podobno (tak twierdzą producenci keramzytu) zwiazanie jest zachowanie w właściwości mikroklimatycznych domu hmmm... . Nie wiem czy to prawda ale i tak robimy ręczne tynki cementowo-wapenne z zupełnie innych powodów. Po prostu gips jest miękki i przy dziecku oraz zwierzynie domowej bradzo szybko ulega zniszczeniu.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    A ja mam dylemat czy robic sciane 36.5 bez docieplania czy 24 + stryropian (12 czy 15?)

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru
    A ja mam dylemat czy robic sciane 36.5 bez docieplania czy 24 + stryropian (12 czy 15?)
    Wiele jest tego typu dyskusji na Forum. Zasadniczo przeważają względy ekonomiczne. Są zwolennicy twierdzenia że 24 + styropian wychodzi taniej. A są tacy którzy twierdzą, że jednowarstwowo taniej. Też są dyskusje na temat "ciepłoty" takiego domu.
    My zdecydowaliśmy się na 36,8 na zaprawie ciepłochronnej bo do styropianu mamy uraze a wełna była za droga. Dzisiaj nie żałujemy bo styropian tak podrożał że chyba na tym zyskaliśmy .

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bro-wol

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was budował z pustaków KERAMPOL-24 firmy http://www.kerampol.pl Bardzo proszę o opinie.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał bro-wol
    Czy ktoś z Was budował z pustaków KERAMPOL-24 firmy http://www.kerampol.pl Bardzo proszę o opinie.
    Pustaki wygądają ok. Musisz zobaczyć tylko czy trzymają wymiar.
    Ale cena
    W zeszłym roku za pustaka 36,6 (16 szt. na m kw) płaciłam 4,60

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Mój domek z keramzytu już stoi. Nie było żadnych problemów przy murowaniu. Majster (z 15 letnią praktyką w Niemczech) powiedział też, że nie są potrzebne żadne wzmocnienia pod oknami.

    Pustaki wzbudzają spore zainteresowanie wśród sąsiadów bo na razie mało znane... Pierwsze koty za płoty

  7. #27

    Domyślnie

    Witajcie.
    To ja się dopiszę w temacie bo domek mamy w "kulki"
    ściany - keramix (produkcja optiroc) 24x24x50 (lambda=0,19 cieplejszy niż MAX z szer. 29cm)
    działowe - pustak alfa1/2 z firmy Termat
    strop teriva keramzytowy (najlżejsza wersja terrivy)
    podłoga na gruncie - 30 cm keramzyt impregnowany (odpowiada 15 cm styrop)
    komin systemowy IBF, oczywiście pustaki są z keramzytu...
    pozdrawiam
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    Powiedzcie proszę jak teraz po wybudowaniu domu oceniacie keramzyt?
    Mam zamiar na wiosnę rozpocząć budowę więc już teraz sonduję temat.
    pzdr
    T.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bblack
    Witam
    Powiedzcie proszę jak teraz po wybudowaniu domu oceniacie keramzyt?
    Mam zamiar na wiosnę rozpocząć budowę więc już teraz sonduję temat.
    pzdr
    T.
    Ja niedawno zamieszkalem, material mieki, przy montazu bardzo latwy i do tej pory wsio sie trzyma. Z perspektywy czasu uwazam ze wybor materialu nie jest az tak istotny jak sie wydaje na poczatku, czy jest lepszy czy gorsz to nalezaloby wybudowac identyczne domy w podobnych warunkach i wtedy mozna porownac
    Dom stoi wiec materail sie sprawdza, mam male spekania ale pytanie kto nie ma . Zbroliem co 3 warstwe.

  10. #30
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Zrezygnowałem kilka lat temu z keramzytu po przeczytaniu, że ściany trzeba zbroić co ileś warstw.

    Dochodzi koszt stali i robocizny, no i dodatkowy element do spartaczenia.

    pozdrawiam

    edit: link do w/w informacji
    http://www.muratorplus.pl/technika/s...17053_1266.htm

    "...Murowanie
    Nie zaleca się murowania w sposób tradycyjny, na spoinę pełną. Warto zastosować skrzynkę murarską, która ułatwia i przyspiesza nakładanie zaprawy na spoinę niepełną (z pustką powietrzną), która poprawia izolacyjność termiczną. Nie trzeba wówczas stosować zaprawy ciepłochronnej . Do wzmocnienia stabilności ścian oraz do przeciwdziałania skurczowi zaprawy należy zastosować drabinki z drutu stalowego o średnicy 4 mm, układane w co drugiej warstwie bloczków. Wytrzymałość na ściskanie wszystkich elementów ściennych wynosi 2 MPa. Współczynnik przenikania ciepła dla bloczka SUPERTERMO OPTIROC 36,5 wynosi 0,29 (W/m2K) natomiast współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla bloczków 24,0; 17,5; 11,5; 9,0 wynosi 0,26 (W/mK). ..."

  11. #31

    Domyślnie

    Ja buduje z pustaka keramzytowego ale nie zbroiłem ścian.
    Pustak jest na pewno twardszy i wytrzymalszy niz BK. Podejrzewam też ze jest mocniejszy niz ceramika poryzowana i zwykła (tylk pełne cegły moga byc twardsze i silikaty). Takie przynajmniej odnoszę wrażenie na podstawie moich pustaków. Dodam jeszcze że jeden mój putsak w stanie suchym o wymiarach 24x24x49 waży ponad 20 kg.
    Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. w zeszlym roku placilem za nie srednio jakies 7 zl/szt (jak zamawialem na koniec 2006 to kosztowaly 5,5zl).
    Tu najlepsze zblizenie pustaka jakie mam http://picasaweb.google.pl/QbaBron/B...29070754970402

    P.S.
    Ja oczywiście nie traktowałem tego pustaka jako element izolacji a jedynie jako konstrukcyjny, stosowalem zwykla zaprawe. Na to planuje dac 15 cm styropianu. Materal jest bardzo chropowaty co na pewno ułatwi trzymanie sie tynku i ocieplenia.
    Jak dotąd murarze narzekali na ciezar, elektrycy nie narzekali(kable na wierzchu a nie w bruzdach) a hudraulik tez da rade bo kucia bedzie malo.

    Pzdr
    QbaB

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Dokładnie zastanawiałem się nad FORTIS GT BIS.
    http://www.agagt.pl/mod.php?cat=4&str=11
    By uzyskać dobry wynik oprócz okien trzyszybowych dodatkowo ocieplenie ścian.I znów pytanie : wełna czy styropian i ile??
    Dziękuję jeszcze raz.
    Tomek

  13. #33

    Domyślnie

    Ja też zamierzam rozpocząć w przyszłym roku i zastanawiam się nad materiałem. Może jest ktoś kto porównywał aktualne ceny rozwiązania z keramzytu w stosunku do betonu komórkowego np. Solbetu, czy Porothermu. Jak to wygląda obecnie i czy byłoby opłacalne? No i jeszcze jedno - czy decydować się na ścianę jednowarstwową (36), czy np. 24 + ocieplenie styropianem lub wełną? Nie ukrywam, że zależy mi na domu dobrze ocieplonym. Dzięki z góry za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

  14. #34

    Domyślnie

    w cenach nie podpowiem.
    jak chcesz mieć b. ciepło to bierz 36 + docieplenie, ale przy 24 cm też można mieć dobre parametry.
    ja mam bloczek pełny z keramzytu 24x24 i do tego daję 15 cm styropianu. przy obliczeniach dla ściany wyszło U=~ 0,19 - myślę że to dobry wynik.
    Bloczki to Keramix starej produkcji Optiroc.
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał pa-ma
    w cenach nie podpowiem.
    jak chcesz mieć b. ciepło to bierz 36 + docieplenie, ale przy 24 cm też można mieć dobre parametry.
    ja mam bloczek pełny z keramzytu 24x24 i do tego daję 15 cm styropianu. przy obliczeniach dla ściany wyszło U=~ 0,19 - myślę że to dobry wynik.
    Bloczki to Keramix starej produkcji Optiroc.
    P
    W sensie parametru wspolczynnika U nieoplaca sie dawac sciany o grubosci warstwy nosnej 36 i do tego ocieplenie. Jezeli ktos decyduje sie na sciane dwuwarstwowa to lepiej zainwestowac w grubsze ocieplenie ewentualnie lepszy parametrowo material. Taka sciana bedzie maial lepsze parametry. Zyskiem w przypadku grubszej sciany konstrukcyjnej jest wieksza akumulacyjnosc oraz lepsze parametry akustyczne, pytanie czy to w ogole odczujemy. W scianie dwuwarstwowej wplyw grubosci sciany nosnej na oceiplenie w stosunku do samego materialu izolacyjnego jest znikomy. Najlepiej policzyc sobie rozne warianty scian i policzyc do tego koszty.
    Nalezy tez sie upewnic czy murarze nie zarzyczasobie wiecej kasy za murowanie ciezszych bloczkow

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał matam
    W sensie parametru wspolczynnika U nieoplaca sie dawac sciany o grubosci warstwy nosnej 36 i do tego ocieplenie
    zgadzam się z Tobą że się nie opłaca - ale znam takie przypadki i to nie pojedyńcze


    Cytat Napisał matam
    . Jezeli ktos decyduje sie na sciane dwuwarstwowa to lepiej zainwestowac w grubsze ocieplenie ewentualnie lepszy parametrowo material. Taka sciana bedzie maial lepsze parametry. Zyskiem w przypadku grubszej sciany konstrukcyjnej jest wieksza akumulacyjnosc oraz lepsze parametry akustyczne, pytanie czy to w ogole odczujemy. W scianie dwuwarstwowej wplyw grubosci sciany nosnej na oceiplenie w stosunku do samego materialu izolacyjnego jest znikomy. Najlepiej policzyc sobie rozne warianty scian i policzyc do tego koszty.
    Nalezy tez sie upewnic czy murarze nie zarzyczasobie wiecej kasy za murowanie ciezszych bloczkow
    murarz nie barał za kasy za większy bloczek (24x24x50) miał wartość dodaną - dużo szybsze murowanie.
    moja analiza kosztów to: dostępny materiał w akceptowalnej cenie oraz izolacja dająca dobre parametry i znów przy akceptowalnej cenie (trza z rozsądkiem... )_
    pozdrawiam
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    jestem aktualnie na etapie budowy domu, materiał jaki wybrałem na ściany to keramzyt ... ściany nośne - pustaki typ "alfa" 24 cm ... ściany działowe - pustaki typ "1/2 alfa" 12 cm
    z keramzytu będę miał też stropy teriva i kominy (Leier)
    ściany zamierzam docieplić 15 cm wełny (przy założeniu że znajdę solidną ekipę do tego materiału) lub styropianem

    moje spostrzeżenia co do tego materiału ... prace budowlane przebiegają szybko, pustaki są lekkie i równe, ściany są porowate i tynk będzie dobrze się trzymał
    nieprawdą jest to że pustaki keramzytowe są kruche i słabe ... moja ekipa do przycinania używa pilarki kątowej z tarczą diamentową, inaczej nie da rady przeciąć pustaka

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Asik84

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Również dołanczam się do pytania o aktualne ceny keramzytu i suporexu, u mnie będzie to ściana 2warstwowa 24+15 z tego wzg.iż ocieplenie będziemy wykonywać sami ale dopiero tak za jakiś zcas, więc myślę ze 2-3 zimy bez ocieplenia można spokojnie wytrzymać

  19. #39

    Domyślnie

    my tez myslimy o keramzycie - ścianie jednowarstwowej + docieplenie watą za 2-3 lata od wprowadzenia się
    Jak to wychodzi cenowo pomiedzy budową z bloczków ( stan surowy zamkniety) a domami gotpwymi prefabrykowanymi z keramzytu ?? Ktoś sie orientował??

    My chcemy dom około 120m z uzytkowym poddaszem bez piwnicy, na parterze salon z kuchnia i jadalnią, gabinet , mała łazienka, kotłownia, kominek, poddasze - 3 sypialnie + łazienka

    Jnna technologia jaka nas zastanawia to porotem, ale czy bedzie taniej??

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmx
    my tez myslimy o keramzycie - ścianie jednowarstwowej + docieplenie watą za 2-3 lata od wprowadzenia się
    Jak to wychodzi cenowo pomiedzy budową z bloczków ( stan surowy zamkniety) a domami gotpwymi prefabrykowanymi z keramzytu ?? Ktoś sie orientował??

    My chcemy dom około 120m z uzytkowym poddaszem bez piwnicy, na parterze salon z kuchnia i jadalnią, gabinet , mała łazienka, kotłownia, kominek, poddasze - 3 sypialnie + łazienka

    Jnna technologia jaka nas zastanawia to porotem, ale czy bedzie taniej??
    Ja się orientowałem ......

    Po długich przemyśleniach/analizach/wyliczeniach itd itp:

    1. Wg mnie cena budowy za m2 jest prawie taka sama, różnica to ok 10-15% w zależności od promocji raz jedno jest droższe raz drugie- dotyczy również keramzytu
    2. Był moment, że chciałem budować z keramzytu ale ostatecznie zrezygnowałem
    3. Keramzyt jest bardzo "ciepły".... to fakt i jak chcecie żeby taka ściana nośna była to polecam...choć ja należę do wyznawców zasady, że ściana ma byś nośna a ociepla styropian/wełna
    4. Buduję z pustaków ceramicznych typu porotherm (choć nie marki protherm) ponieważ......dom za parę lat będę sprzedawał a ludzie lubią taki materiał
    5. Jak będę budował "dla siebie" to z silikatów bo spełniają wszystkie MOJE warunki dla ścian
    6. Jak chcecie tanio to skupcie się na innych elementach domu. Mój do do stanu dewelepoerkiego będzie kosztował ok 300-320 tyś, za wszystkie pustaki na ściany (nośne i działowe) zapłaciłem ok 18 tyś..... ile bym zaoszczędził kupuąć coś 10 tańszego..... 1,8- 2,7 tyś zł.... no i pod warunkiem, że w danym momencie właśnie ten materiał jest najdroższy.
    7. Poprosiłem firmę która buduje gotowe domy z płyt keramzytowych o wycenę do stanu SSO.... kwota była ok 30 % większ od tego co ostatecznie mnie kosztował mój stan SSO....tyle, że na prawdę robią szyyyybko

    POWODZENIA
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony