dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie Komentarze do Pelikana Kruków

    Witam, będę wdzięczna za wszelkie komentarze :)

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar terka
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Cześć
    Życzę Wam dużo zdrówka i sił, które pewnie się przydadzą przy budowie i abyście na swej drodze spotykali samych życzliwych ludzi.
    Wasz przyszły domek bardzo mi się podoba, a w szczególności kopertowy dach.
    Życzę pogodnych i wesołych Świąt.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Dziękujemy :)
    Teraz już wiemy co to znaczy otrzymać pierwszy komentarz :P Za to też wielkie dzięki :)

  4. #4

    Domyślnie

    Hej !

    Cierpliwości. Urzędnicy uwielbiają utrudniać życie. Facet który miał wydać nam pozwolenie na budowę zerknął do papierów na tydzień przed upłynięciem terminu (wcześniej najwyraźniej nie znalazł na to czasu między kawą i ciiastkiem) po czym stwierdził że architekt nie wrysował na działce KOMPOSTOWNIKA i.... wyjechał sobie na urlop. Gdybym nie zadzwonił wcześniej i nie powiedział co o tym myślę dyrektorowi oddziału to nie zdążylibyśmy poprawić papierów na czas.

    Życzę szybkiego załatwienia papierów i roczpoczęcia budowy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za życzenia. Najbardziej denerwujące w tym wszystkim jest to, że każdy tylko dużo gada, a nic nie robi. Wszyscy tylko obiecują, że będzie szybko, że załatwią, itp. a w rzeczywistości nic z tego nie wychodzi. Dziś jedna firma zaproponowała nam Porotherm 25 w cenie 13 zł!!!!!!! No i mamy chwilę zwątpienia, czy w ogóle jest sens budować ten dom. Smutne to wszystko.

  6. #6

    Domyślnie

    Smutne... ale jak nie teraz to kiedy ? Ceny wciąż idą w górę i nie zanosi się na to by sytuacja uległa zmianie. Dacie radę.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Zobaczymy, mam nadzieję, że damy radę, bo jednak się już na ten dom napaliliśmy i przykro by było jakby teraz się okazało, że nie możemy spełnić naszych planów i marzeń z nim związanych.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar giza25
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Hej,

    dzisiaj dopiero zobaczyłam, że budujecie własnie taki domek jak my. Ślicznie dziękuję za miłe słowa w dziennku. Bardzos ię cieszymy, że coś Was z nami łączy
    Jutro czytam dziennik od dechy do dechy a dziś przesyłam gorące pozdrowienie

    Iza - giza25

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar giza25
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Hej,

    dzisiaj z rana przestudiowałam calutki Wasz dziennik budowy i komentarze.Miło tak poczytać coś o czym ma się juz pojęcie Pomysły na zmianę macie fajne, chociaż jeśli mogę coś dorzucic od siebie to zmieńcie okna w garażu i łazience na dole bo w projekcie sa maleńkie. Ja zrobiłam jedno podłużne odpowiednio z jedną i dwoma przedzialkami. Ale teraz bym jej jeszcze poszerzyła bo sa wąziutkie i daja mało slońca w łazience - a ja lubie okna w łazience Na podnoszenie ściany kolankowej nienamawiam was ze względu, że ma być to domek dla rodziców i dla ciebie Zuziu. Taki jaki jest wystarczy na 100%. My na górze robimy łazienkę, bo wiemy co to znaczy jedna łazienka - koszmar. A poza tym to nasz synek - Igorek - zajmuje calutką górę, z czego bardzo się cieszymy bo będzie miał tam swój pokój i łazienkę i wszystkie zabawki , których ja już nie będę musiała na codzien oglądac i sie o nie potykać. Ewentualnie zastanówcie sie nad tą łazienką - może wystarczy pomniejszyć i zostawić miejsce na wc i mały prysznic Taka sugestia. I to tyle co mogę Wam podpowiedzieć, bo w sumie domek jest bardzo zgrabniusi i funkcjonalny

    A co do materiałów to my budowaliśmy z naszego lokalnego maxa i wyszło elegancko. Jak chcecie to mamy chyba ze dwie palety maksów tych na ścianki działowe i z paletę lub lepiej cegły pełnej - możemy odsprzedać A co do cen to sie naprawdę Wam nie dziwię że zwątpiliście. My maksy kupowaliśmy w zeszłym roku za niecałe 2,5 zl za sztukę. Za cegłe na cały dom wyszło nas niewiele ponad 10 tyś. i wtedy wydawało mi się, że to sporo. Ale wcześniej wypowiedział się tu kolega, ceny idą w górę - jak nie teraz to nigdy Budujcie się - warto.

    Dzięki za umieszczenie linku mojego dziennika na waszej stronce Milo tak poczytać, że nasz domek komus sie podoba i do tego jest inspiracją

    Gdybyście mieli jakieś pytanka to bardzo proszę, zawsze chętnie służe pomocą.

    A do tego Zuziu Twój tata to Baran - jak ja, więc doskonale sobie poradzi z budową - nie macie się czym martwić.

    Pozdrawiam Iza

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Iza, odkąd przeczytaliśmy Twój powyższy komentarz, codziennie zbieramy się do odpisania Ci, jednak tyle pytań i odpowiedzi nam przychodzi do głowy, że nie możemy się za to zabrać :) Teraz napiszę tylko, że podniosłaś nas na duchu tą informacją o Baranach, moi rodzice oboje są spod znaku Barana, więc tym bardziej dadzą radę i wszystko się uda!

    Właśnie dziś rodzice z okazji urodzin dostali od znajomych pierwszy prezent do przyszłego domu! Moja mama marzyła o białych kotach na parapet i od wieczora dwa koty sobie stoją na razie na półce w mieszkaniu :) Później zrobię ich zdjęcie i zamieszczę w dzienniku :)

    Brakuje jeszcze tylko drewnianego Pelikana :) Ostatnio się zastanawiałam czy w ogóle będzie gdzie taką rzeźbę w przedsionku postawić. Jeśli nie, to zamiast rzeźby, będzie obrazek :)

  11. #11

    Domyślnie

    Będę trzymać kciuki za Waszą budowę, żebyście mieli jak najwięcej optymizmu i zaparcia w tym co robicie.
    Ja też jestem spod znaku Barana, a poza tym mieszkamy niedaleko siebie.
    Dom mi się bardzo podoba, jest naprawdę zgrabny.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Dzięki Aga :) Twój domek też jest śliczny, chyba podobny do naszego Pelikana :) Miło, że również jesteś Baranem :) Tak w ogóle to ja (Zuzia - córka budujących) mieszkam w Bydgoszczy, czyli zupełnie blisko Ciebie :) Tak sobie czytam komentarze Twoje i innych ludzi z okolic Bydgoszczy i zazdroszczę :) Też bym chciała budować swój własny dom, niestety jak na razie to nawet nie pracuję, więc tylko pomarzyć mogę i cieszyć się z budowy rodziców :) Mam jednak nadzieję, że za kilka lat uda mi się to marzenie spełnić :) Na razie nie pozostaje mi nic innego, jak mieszkać w wynajmowanej kawalerce :) Moim celem jest do 30-tki mieszkać we własnym domu! Mam więc tylko 6 lat!

  13. #13

    Domyślnie

    Fajnie, że mamy coś wspólnego . Domyślam się że pewnie studiujesz w tej naszej mieścinie

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Nie :) Studia właśnie kończę w Toruniu na UMK :) W Bydgoszczy mieszkam, ponieważ tu studiuje i ma firmę mój chłopak :)

  15. #15

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Podoba mi się Wasz domek,bardzo fajny.A i kotek też ładnutki życzę szybkiego rozpoczęcia budowy
    Pozdrawiam.
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Gratulując zdobycia niezbędnych dokumentów i trochę większej (niż te pierwotne 3 palety ilości porotermu przesyłam życzenia bezstresowej budowy

    Makieta super!

    M!

    PS: drobny komentarz: osobiście nie kasowałbym łazienki

    M!

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar giza25
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Witam,

    widze budowa ruszyła i kolejny Pelikan pewnie niedługo wstanie w całej okazałości.
    A co do tych cen za Porotherm - to jestem przerażona. My fakt zwykłego maksa płaciliśmy w zeszłym roku w lipcu po 2 zł. z transportem (gratis). No ale teraz i wykońzeniówka poszła strasznie do góry - także tez płace te haracze robotnikom Podobno budujących sie nie żałuje i to święta prawda.

    Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia - Iza

  19. #19

    Domyślnie

    Super że zaczęliście budowę, cieszę się i będę kibicować.
    Nam jutro robią posadzki, z jednej strony sie cieszę z drugiej przeraża ten szybki wyciek pieniedzy.
    Pozdrawiam Aga

  20. #20

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony