dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Ewelino, okna przeze mnie zamówione są jednotaflowe i jednostronnie kolorowe.Natomiast ze szprosami, ale białe z obu stron wyszłyby troszkę więcej.W "mojej firmie" metr szprosu kosztuje 30 zł -są różne, białe, złote.Mnie to za bardzo nie interesowało, więc dokładnie nie wiem.Musimy czekać około 4 tygodni.
    Fajnie, że potaniały wszelkie cegły, będziesz miała tańszy domek.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witaj Jolu
    mam pytanko czy masz zamówione okna z żaluzjami czy też nie?
    Jaką planujesz elewację?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Witaj, Ewelino.Okna zamówiliśmy bez żaluzji.Przez moment planowaliśmy rolety zewnętrzne, ale chyba zrezygnujemy z tego pomysłu.Są drogie i w zasadzie nie wiem, czy nam się tak bardzo podobają.Pewnie założymy rolety wewnętrzne, kolorowe, pasujące do wnętrza każdego pomieszczenia, ale dopiero wtedy, gdy już będziemy mieli wszystko gotowe.Elewacja, zapewne myślisz o kolorze, będzie jasna, trudno mi nazwać dokładnie, ale taki kolor piaskowo-żółty, na pewno nie biały ani żaden dziwny typu-zielony czy fioletowy.Życzę Ci miłej niedzieli.Mam nadzieję, ze jutro się coś zacznie dziać na naszej budowie.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Łukaszu i Elwiro, my kupiliśmy porotherm "25" w ilości 1500 sztuk, na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne.Zrezygnowaliśmy z "30 -tki". Na ocieplenie wykorzystamy styropian 12 -tkę frezowaną, już go zresztą mamy. Nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, czyli trzymaliśmy się projektu, zostało nam ok. 80 sztuk, tzn. troszkę więcej niż jedna paleta.Na ścianki działowe planujemy gazobeton "8".Pozdrawiam,Jola

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pass80

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jolu wielkie dzięki za info. Narazie jesteśmy na etapie planów, z kopyta zamierzamy ruszyć na wiosnę. Teraz przed nami: formalności z przepisaniem działki przez rodziców (841m2), wystąpienie o warunki zabudowy, zakup projektu, zakończenie rozbiórki domku po prababci, itp. itd... Media wszystkie mamy na działce. Musieliśmy niestety dla celów rozbiórki je odłączyć, ale podanie o przyłączenie prądu już leży w zakładzie energetycznym
    Zapewne jeszcze nie raz będziemy Ci głowę suszyć różnymi (mądrymi i niemądrymi) pytaniami!
    Pozdrawiamy serdecznie!!!
    Łukasz&Elwira

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Powodzenia w załatwianiu formalności. Wszyscy musieliśmy przez to przejść.Potem się wcale nie myśli, ile nie raz kosztowało nerwów załatwienie czegokolwiek.Co do pytań-nie ma problemu.Fajnie, jeśli będę mogła w czymś pomoc.Pozdrawiam

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Panie Pawle (cisulek), panie Tadku (szymek6). Właśnie dowiedziałam sie od szefa firmy sprzedającej okna dachowe, że :
    "Co do właściwości okien to oczywiście szyba zewnętrzna jest hartowana wewnętrzna nie (bo nie trzeba) pomiędzy szybami jest gaz argon zapobiegający wydostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz (krótko mówiąc ciepłe okno).Jeszcze trwa promocja dotycząca okien więc jeżeli znajomi się zastanawiają to proszę uczulić, że już nie długo nie będzie możliwości zwrotu a to nie ukrywajmy są pieniądze do zwrotu czyli lekkie obniżenie kosztów" (skopiowałam odpowiedź)
    Pozdrawiam

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witaj Jolu,
    widze że prace posuwają się do przodu.. aż miło popatrzeć na nowości, zdjęcia z waszej budowy.
    Mam prośbę o zdjęcie pomieszczenia gospodarczego, jaki system ogrzewania zastosujecie? My planujemy piec na ekogroszek tylko czy kotłoania jest wystarczająco duża?
    pozdrawiam pa pa

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Jak wiesz, kotłownia ma tylko 4 metry kwadratowe powierzchni, są w niej drzwi do garażu i drzwi do wiatrołapu, w projekcie jest przewidziana pralka, umywalka, no i piec c.o. chyba na gaz. My tak będziemy mieli (mamy gaz ziemny), więc nie ma problemu.To pomieszczenie jest małe, ja się nie znam na wielkości pieca na ecogroszek, ale nie byłabym pewna, czy się zmieści.Musisz gdzieś posprawdzać, jakie są gabaryty takiego pieca.Na razie zdjęcie nic Ci nie da, bo nie mam ścianek działowych, ale postaraj się sobie wyobrazić-prostokąt o powierzchni 4 metry kw., na jednym brzegu dłuższych ścianek, po przeciwnych stronach, są drzwi.Dzięki za miłe słowa.Życzę Ci efektywnego planowania!

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki ci Jolu za informacje...
    Zasypało nas to mam trochę czasu aby myśleć i pytać, bo kto pyta nie błądzi
    a zima w pełni, czy u ciebie też tak jest?

  11. #51

    Domyślnie

    Cześć

    Mieszkam blisko Grudziądza i pomyślałam sobie, że mogę zapytać Cię gdzie warto w G-dzu kupić dobre okna. Myślę o plastikowych, białych, pięciokomorowych. Może coś wiesz?

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie witaj

    WITAJCIE>..
    budujecie domek który był naszym pierwszym faworytem...
    potem zmieniliśmy na konkursowy, a potem zbrakło pustaków........
    trzymamy kciuki, ale z tego co widać idzie WAM wspaniale....
    szybkiej budowy, szybszego i trafnego wykańczania i miłego mieszkania
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Witaj, Ilzan.My obchodziliśmy chyba większość firm sprzedających okna w Grudziądzu.Jak zapewne przeczytałaś w dzienniku zdecydowaliśmy się na zakup na Placu Niepodległości 5, u przedstawiciela firmy Dziadek, tam było najtaniej, a profile , które mają ich okna są dobre, niemieckie-poczytaliśmy w internecie.Niedługo powinny być zamontowane, mam nadzieję, że będą ok. Pozdrawiam

    ANNNJA, dzięki za mile słowa.Jak mi przykro, ze straciliście kotka.My to przeżywaliśmy ok. 8 lat temu.Myśleliśmy, że nam serce pęknie z rozpaczy.Po 2 latach wzięliśmy drugą Agatkę, jest naszym członkiem rodziny,uwielbiamy ją po prostu, chociaż ma charakterek, a czasem nawet jest niedobra!
    Życzę Wam postępów w budowie, będę patrzeć, co się u Was dzieje! Pozdrawiam,Jola

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no no robota idzie na całego, nawet się nie obejrzysz a będziesz mieszkała...

  15. #55

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Firma Dziadek jest także i w moim mieście i słynie z niesłowności jeśli idzie o terminy. Poza tym mają chyba dobre okna. Muszę przyznać, że u nich jeszcze nie pytałam ale się pofatyguję i porównam ceny.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Ilzan, w zasadzie źle napisałam, że to firma Dziadek. Jest to firma P.W."Partner", która jest m.in. przedstawicielem firmy Dziadek.Akurat okna są ze Słupska z firmy Bajcar (profil Deceuninck, 5- cio komorowy). Właśnie dziś otrzymaliśmy wiadomość telefoniczną, że już są gotowe do montażu, czyli po 19 dniach od złożenia zamówienia.Jutro napiszę o tym w dzienniku.Przepraszam za niedokładną informację.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    no....bardzo ładny chudziak fajnie jak coś się dzieje na budowie,prawda? od razu chumor lepszy
    pozdrawiam
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jolu ale piękne te twoje okna chociaż są jeszcze oklejone to i tak już dużo widać... Gratulacje dobrego wyboru
    Jolu ten domek jest troszkę mały jak dla mnie(wiesz rodzina, dzieci) znasz może podobny projekt ok130m a może da się w zmianach powiększyć ten dom do tego metraż? Wiesz coś o tym?

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jolkakru
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    138

    Domyślnie

    Ewelino, dzięki. Projektów jest mnóstwo i na pewno, jeśli będziesz szukała, to coś znajdziesz. W Pelikanie można powiększyć ściankę kolankową, wówczas skosy na piętrze będą mniejsze; można więc zrobić większą łazienkę w ten sposób, jak my robimy tylko wc. Pokoje będą wówczas dwa, całkiem ładne.Ja uważam, że powinnaś szukać jednak innego projektu, jeśli z góry zakładasz, że musiałabyś sporo zmieniać. Ja bym chyba w twojej sytuacji tak postąpiła.Pozdrawiam

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar FKA
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [img]http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_perla_1.jpg
    A co byś powiedziała na to Jolu?[/img][/url]

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony