dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 47
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 935
  1. #621

    Domyślnie

    tylko że powierzchnia użytkowa na poddaszu jest liczona według powierzchni, gdzie wysokość sufitu jest powyżej 180 cm. Po podniesieniu ścianki kolankowej skosy będą mniejsze, a ta powierzchnia z wysokim sufitem się zwiększy, zwiększając powierzchnię użytkową.
    Ale dzięki za odpowiedź, muszę jeszcze raz omówić to z doradcą z banku.

  2. #622
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnekj Zobacz post
    tylko że powierzchnia użytkowa na poddaszu jest liczona według powierzchni, gdzie wysokość sufitu jest powyżej 180 cm. Po podniesieniu ścianki kolankowej skosy będą mniejsze, a ta powierzchnia z wysokim sufitem się zwiększy, zwiększając powierzchnię użytkową.
    Ale dzięki za odpowiedź, muszę jeszcze raz omówić to z doradcą z banku.
    podnies na poddaszu nie podnos w pokoju nad garażem. O ile mi wiadomo do tego odlicza się garaz i kotłownie.
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 30-03-2012 o 13:33

  3. #623
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Mimona co u Ciebie słychać. Bryzowicze co za cisza , nikt nie buduje. Pozdrawiam.
    a leci, teraz montujemy z mężem listwy przypodlogowe, kupilismy drewniane i troche mamy roboty także nawet nie mam kiedy pisać

  4. #624

    Domyślnie

    Mimona jak już trochę pogonisz robotę to zrobisz parę fotek. Co do więźby dachowej , to nie stwierdziłem , żeby cieśle mieli problem . Owszem tak jak mówili to wzmocnili trochę krokwie , dlatego , że płatew koło komina jest przecięta. U mnie są zdjęcia z więźby to można popatrzeć. Pozdrawiam.

  5. #625
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aga i mariusz25
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    witam wszystkich,
    my mamy wstawione już okna (kolor biały), kupiliśmy też bramę garażową jednak zamontowana będzie po tynkach. Drzwi wejściowe czekają na wstawienie. W tej chwili mój mąż z tatą robią prąd, została im piwnica. W połowie kwietnia wchodzi ekipa, która będzie robiła tynki maszynowe gipsowe. Reszta musi poczekać ponieważ właśnie sprzedaliśmy mieszkanie i musi poczekać na pieniążki, a później już tylko trzy miesiące na przeprowadzkę (bardzo mało czasu, ale cóż!). A i jeszcze mamy wymierzone schody. Robimy zabigowe drewniane (nie mamy wylanych betonowych) i nie dajemy balustrady ponieważ pomimo tego że schody są metrowe to mielibyśmy problem z wniesieniem czegokolwiek na górę. Poręcz będzie tylko na ścianie.
    Pozdrawiam

  6. #626

    Domyślnie Bryza

    Witam serdecznie Bryzowiczów. Gratuluję postępu prac. Możecie wstawić jakieś zdjęcia. Pozdrawiam.

  7. #627
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafwes

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    od dawna śledzę ten wątek, ponieważ też jeszcze buduję bryze. Aktualnie jestem na etapie wykańczania. Wcześniej nie miałem czasu na pisanie na forum :/ chociaż teraz też jest z tym problem.
    Podaję linka do zdjęć, zatrzymują się na tamtym roku, ale postaram się je jeszcze uzupełnić:
    https://picasaweb.google.com/1101832...eat=directlink
    Może komuś pomogą...

  8. #628

    Domyślnie Bryza

    Zdjęcia super. Jeżeli możesz wstaw resztę. Mam pytanko , czy aby na pewno masz strop drewniany. Drugie to ile planujesz wydać na wykończenie. A za ile można już Bryze wykończyć , żeby się wprowadzić. Pozdrawiam.

  9. #629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafwes Zobacz post
    Witam wszystkich,
    od dawna śledzę ten wątek, ponieważ też jeszcze buduję bryze. Aktualnie jestem na etapie wykańczania. Wcześniej nie miałem czasu na pisanie na forum :/ chociaż teraz też jest z tym problem.
    Podaję linka do zdjęć, zatrzymują się na tamtym roku, ale postaram się je jeszcze uzupełnić:
    https://picasaweb.google.com/1101832...eat=directlink
    Może komuś pomogą...
    witam.drewniany strop.mi własnie układaja terive.ciekawy jestem jaki jest koszt takiego drenianego stropu.tez sie zastanawiałem ale było juz za pózno. jak to nie tajemnica to napisz ile cie kosztował. Pozdrawiam

  10. #630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    a i jeszcze czekamy na zdjęcia

  11. #631
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga i mariusz25 Zobacz post
    witam wszystkich,
    my mamy wstawione już okna (kolor biały), kupiliśmy też bramę garażową jednak zamontowana będzie po tynkach. Drzwi wejściowe czekają na wstawienie. W tej chwili mój mąż z tatą robią prąd, została im piwnica. W połowie kwietnia wchodzi ekipa, która będzie robiła tynki maszynowe gipsowe. Reszta musi poczekać ponieważ właśnie sprzedaliśmy mieszkanie i musi poczekać na pieniążki, a później już tylko trzy miesiące na przeprowadzkę (bardzo mało czasu, ale cóż!). A i jeszcze mamy wymierzone schody. Robimy zabigowe drewniane (nie mamy wylanych betonowych) i nie dajemy balustrady ponieważ pomimo tego że schody są metrowe to mielibyśmy problem z wniesieniem czegokolwiek na górę. Poręcz będzie tylko na ścianie.
    Pozdrawiam
    3 miesiące??? wow! to będzie wariacki czas. My też mamy drewniane schody. Poręcz jednak mamy i powiem szczerze że doradzam! Schody są dość strome. A jesli mogę podpowiedziec mamy porecz zwykłą i druga na ścianie odkrecaną. W ten sposób zyskujemy miejsce i póki nie ma mebli porecz jest odkręcona

  12. #632
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Skóra

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Dębe k/Czarnkowa
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Szukam pomysłów na taras. Widziałem różne realizacje na etapie początkowym. Wykonałem zadaszenie zgodnie z projektem tylko, że na słupach drewnianych i wygląda nieciekawie. Myślę o poszerzeniu od strony garażu i postawieniu słupa na murku, a z drugiej strony może poszerzyć do końca połaci dachowej? Pomóżcie może wasze realizacje są fajniejsze.
    Zdjęcia strona 20

  13. #633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skóra Zobacz post
    Witam serdecznie

    Szukam pomysłów na taras. Widziałem różne realizacje na etapie początkowym. Wykonałem zadaszenie zgodnie z projektem tylko, że na słupach drewnianych i wygląda nieciekawie. Myślę o poszerzeniu od strony garażu i postawieniu słupa na murku, a z drugiej strony może poszerzyć do końca połaci dachowej? Pomóżcie może wasze realizacje są fajniejsze.
    Zdjęcia strona 20
    ja mam zamiar od strony tarasu wyłozyc ładna kostka .nie bede wylewał betonowego. schody wejsciowe tez widziałem takie fajne układane z kostki.pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rafiks ; 02-04-2012 o 17:32

  14. #634
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Skóra

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Dębe k/Czarnkowa
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    A co z zadaszeniem, to będzie taras otwarty?

  15. #635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafiks

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    SZCZECIN
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skóra Zobacz post
    A co z zadaszeniem, to będzie taras otwarty?
    otwarty.bez zadaszenia

  16. #636

    Domyślnie Bryza

    Tak naprawdę to nie mam jeszcze pomysłu na taras. Będzie coś drewna no i markiza elektryczna. Szkoda mi zacieniać tarasu bo mam go od południa. Mimona co u Ciebie jak praca. Pozdrawiam.

  17. #637
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie też taras bez zadaszenia. Tez planuję markizę chociaż mąż napomina coś o dobudowie daszka nad taras ale raczej mi to nie odpowiada. Projekt kupiliśmy jeszcze bez zadaszenia, jakos o daszku nie myśleliśmy. Taras ostatecznie będzie z kostki, na takie rozwiązanie nas chyba stać. Nie mamy wylanego, a w fundamenty nie chce mi się już bawić. Z postępów powoli kończy się góra. Dziś malowanie łazienki i można powiedzieć że mogę zaczynać szaleństwa z mopem .
    Zamówiliśmy też mapkę powykonawczą. Na maj przewidujemy tynkowanie zewn.No powoli to idzie wszystko. Ciągle nie mogę zacząć wyboru mebli co mnie niezmiernie boli . Wiecie jak to baba..... hehe. No ale mąż ma rację - trzeba najpierw skończyć malowanie i panele, a potem można meblować. Cóż...pozostaje czekać
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 03-04-2012 o 11:24

  18. #638

    Domyślnie Bryza

    Mimona wstaw parę zdjęć z prac , które wykonaliście. Znając Twój talent poradzisz sobie nie tylko z meblami.Pozdrawiam.

  19. #639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan@zyta

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u nas taras zadaszony - nie mam ochoty biegać z leżakami i innymi tarasowymi mebelkami. chciałabym go wykończyć deskami ale nie wiem jak to się sprawdza. może coś podpowiecie.
    jestem ciekawa jak długo u Was trwała budowa - tzn do wprowadzenia się ?! pozdrawiam

  20. #640
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafwes

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Zdjęcia super. Jeżeli możesz wstaw resztę. Mam pytanko , czy aby na pewno masz strop drewniany. Drugie to ile planujesz wydać na wykończenie. A za ile można już Bryze wykończyć , żeby się wprowadzić. Pozdrawiam.
    Dzięki. Wstawiłem jeszcze kilka zdjęć.
    Tak strop mam drewniany. Jako, że mam ojca, który się zna na tym to poniosłem tylko koszty materiałów ( + kilka flasheczek i prowiant )
    Co do wykończenia:
    - kafelki podłogi parter: korytarze + kuchnia ~ 3,4K pln
    - salon podłoga + pokój gościnny: deski dąb ~ 3K pln
    - łazienka parter: kafelki + osprzęt ~ 8,5K pln
    - schody drewniane policzkowe ~ 5K pln
    - kuchnia: meble + sprzet ~ 12K pln
    - poddasze: podłogi - panele ~ 3,5K pln
    - poddasze łazienka - na razie nie robię :/
    - poddasze + parter - drzwi drewniane sosna ~ 6K pln
    - poddasze + parter - farby - ? jeszcze nie wiem co małżonka wybierze
    - poddasze + parter - kontakty/włączniki - ? jeszcze nie wiem...
    - oprócz tego jeszcze tynk podkładowy na sciany zew. musze położyć - nie liczyłem jeszcze tego
    - kafelki garaż + kotłownia - 0,9K pln

    Po podliczeniu wyszło około 42,3K pln - materiały - bez robocizny
    Ale z wykończeniem to zależy, kto co chce, w jakim standardzie itd. wiadomo

Strona 32 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony