dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 158
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peterp

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Cena projetu indywidualnego ?

    Witam ! Ile z doświadczenia wynosi obecnie cena projektu indywidulanego (z VATem) w Warszawie lub innym dużym mieście. Planuję budowę domu jednorodzinnego, piętrowego do 250m2 z wbudowanym garażem - nie interesuje mnie przeróbka istniejącego projektu ze względu na nietypową działkę. Czy zwyczajowo zawiera to też projekt wykonawczy /przyłącza/ ? Dziękuję za pomoc,

    P.
    Piotr

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie ma nic zwyczajowo. wszystko określa umowa.
    najpierw trzeba określic zakres projektu: budowlany czy także wykonawczy; z projektami instalacji wewnętrznych, przyłączy, projektami wnętrz; przedmiary, zestawienia, kosztorysy.
    Przy minimalnym zakresie i u najtańszych kilka tysięcy złotych, przy maksymalnym zakresie i w renomowanych pracowniach kilkadziesiąt tysięcy.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3

    Domyślnie

    Ja płaciłem 5000. Dom 150 m2 pow użytkowej. Z dwuspadowym dachem. Młodzi architekci w Warszawie. Wszystko jak chcielismy, bez problemów
    bilczur

  4. #4

    Domyślnie

    Ja place 6000 + Vat. Wyszukalismy gotowy projekt,jednak dach nie pasowal do warunkow zabudowy,a autorka projektu nie wyrazila zgody na zmiane kata nachylenia. Znalezlismy architekta,facet na emeryturze,dorabia sobie,ale w dalszym ciagu przynalezy do izby architektow id,itp-to ponoc wazne.
    Dom 166 m2 ,dach czterospadowy.

  5. #5

    Domyślnie

    5400, z czego 2400 na fk + projekty instalacji (3k) - znajomy architekt

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bds

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja dostałam wycenę na 5000zł. Dom 282m/2 dwurodzinny (nie blźniak) - wygląda jak jednorodzinny ale są dwa odrębne miszkania - jedno znajduje się na parterze 70m, a drugie ma parter i piętro 212m.. Projekt obejmuje wszytskie elementy i przyłącza. Architekt jest z Warszawy.

  7. #7

    Domyślnie

    Od kilku tysięcy Mój parterowy (z możliwością adaptacji poddasza) kosztował niecałe 3 tys. Ale miałem dobrą ekipę i projekt nie musiał być idealnie dokładny w szczegółach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bds
    Ja dostałam wycenę na 5000zł. Dom 282m/2 dwurodzinny (nie blźniak) - wygląda jak jednorodzinny ale są dwa odrębne miszkania - jedno znajduje się na parterze 70m, a drugie ma parter i piętro 212m.. Projekt obejmuje wszytskie elementy i przyłącza. Architekt jest z Warszawy.
    Witaj,
    czy mogę prosić namiary na tego architekta na priva? Czy wycena obejmuje też adaptację czy tylko projekt? My też chcemy zrobić projekt domu dwurodzinnego. Pracownia z ktorą rozmawialiśmy chce 6500 pln za projekt i 1200 za adaptację. Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maestro555

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    10.000 z Vat - Dom 450 m2 - gotowy projekt z adaptacja - ale duzo zmian - basen , dach , wieksze okna - itd itd! Warszawa.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć
    9000 - niby adaptacja projektu gotowego - ale tyle zmian, że właściwie indywidulany. W tej cenie wszystko do uzyskania pozwolenia na budowę : "adaptacja", proj. inst. wew., zagosp terenu, no po prostu wszystko co trzeba
    Ani razu nie byłem w ŻADNYM urzędzie
    Odebrałem juz papierek

    pozdrawiam, majki

    PS. Na kwotę około 3000 FV
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  11. #11

    Domyślnie

    ja płaciłam rok temu 4 tys. w tym projekt kanalizacji. Osobno gaz.

  12. #12

    Domyślnie

    my płaciliśmy w szczecinie 9 tyś netto za 140 mkw.

  13. #13

    Domyślnie

    my płaciliśmy w szczecinie 9 tyś netto za 140 mkw.

  14. #14

    Domyślnie

    No to się uśmiejecie, bo ja dostałam ofertę od co prawda renomowanych architektów, ale... indywidualny projekt domu 200 m2 za jedyne 50 000 PLN.
    Kto da więcej?

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar saraha
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ile???!!! Aż mnie zatkało...

  16. #16

    Domyślnie

    Niestety, dokładnie tyle, co napisałam. Teraz następny (mniej renomowany) robi mi wycenę. Pod koniec maja mam mieć. Podzielę się

  17. #17

    Domyślnie

    a w Krakowie jakie są ceny??
    i czy ktoś moze kogoś polecic??

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hejjpozn

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    U mnie w Poznaniu za projekt indywidualny chcą od 8-15tys. za zwykły prosty domek w kształcie klocka, jaki był budowany w latach 80-tych. I to nie mówię o renomowanych biurach projektowych tylko o mniejszych np. 1-osobowych. Jeśli ktoś może mi polecić kogoś tańszego to proszę o namiary.

    Asia

  19. #19

    Domyślnie Re: Cena projetu indywidualnego ?

    Cytat Napisał peterp
    Witam ! Ile z doświadczenia wynosi obecnie cena projektu indywidulanego (z VATem) w Warszawie lub innym dużym mieście. Planuję budowę domu jednorodzinnego, piętrowego do 250m2 z wbudowanym garażem - nie interesuje mnie przeróbka istniejącego projektu ze względu na nietypową działkę. Czy zwyczajowo zawiera to też projekt wykonawczy /przyłącza/ ? Dziękuję za pomoc,

    P.
    W Warszwie - na kilkanacie wyslanych zapytan za dom blizniak 250 i 200 m2 - indywidualnie, choc juz z gotowa moja koncepcja z wymiarami mowili mi za sam projekt bez instalacji od 5000 do 66000 zł (150 zł za mert lub 3% kosztów budowy domu - jakis obled)

    Najardziej mnie rozrzut zdziwil tych cen - bo rozumiem 30-40% - ale nie 400%...

  20. #20

    Domyślnie ile za projekt indywidualny

    czy ktoś może mi polecić sprawdzonego archtekta w woj śląskim bliżej katowic , obecny za dom około 140m2 plus garaż z projektami przyłączeń i załatwieniem pozwolenia na budowę żada 8500 plus vat , działka o nietypowym kształcie , wstepna propozycja projektu nas nie zachwyciła

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony