dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 158
  1. #21

    Domyślnie

    zapłaciłam w ub. roku za dom o pow.360 m2 19 tys. + VAT (Warszawa). Ale wiele pomysłów jest naszych. Architekt w zasadzie tylko rozrysował. Jest to cena za projekt architektoniczno-budowlany. Architekt zaden renomowany. Instalacje robiłam oddzielnie - 2500 zl. Za wykonawczy trzeba zapłacić oddzielnie. Projekt byl zrobiony tradycyjnie, a więc nie w programie komputerowym, co mi utrudnia sprawe po dziś dzień. Zapytaj architekta, na ktorego się zdecydujesz, czy bedzie na CD?
    Rena

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maestro555
    10.000 z Vat - Dom 450 m2 - gotowy projekt z adaptacja - ale duzo zmian - basen , dach , wieksze okna - itd itd! Warszawa.
    Czesc,mozesz dac namiar na tego architekta/ow w Warszawie?

    Pzdr.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam !Ostatnio byłam zainteresowana projektem indywidualnym i podjechałam do architekta w mojej okolicy. Widziałam projekt domu 200 m2 i facet powiedział, że kogoś kosztuje 6000 zł. Domek był nie zaprosty -np. schody były wachlarzowe, wykusz itp. dach czterospadowy. Więcej nie zabardzo potrafie określić ale uważam że cena względna szczególnie po przeczytaniu niektórych propozycji cenowych.

    Pozdrawiam
    Agnieszka

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon
    Niestety, dokładnie tyle, co napisałam. Teraz następny (mniej renomowany) robi mi wycenę. Pod koniec maja mam mieć. Podzielę się
    Masakra ta cena ale jak będziesz tak czekał to ceny materiów cię zabija przy realziacji. Przeób jakis gotowy projekt - jest taniej i szybciej i od czegoś wychodzisz.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie za indywiduum - 6000zł
    Architekt z Zabrza - daje sie pracować.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    U mnie za indywiduum - 6000zł
    Architekt z Zabrza - daje sie pracować.
    Jezdziles az do Zabrza?
    Troche daleko jak na zalatwianie indywiduum hehe...

    Pzdr.

  7. #27

    Domyślnie

    A skąd?
    Zabrze do Warszawy jeżdziło

  8. #28

    Domyślnie

    Nie rob sobie jaj, no chyba ze to jakis znajomy/znajoma.
    M masz jakas fotke tego "indywiduum" zeby zobaczyc jego/jej prace?
    No i jezeli tak dziala to podaj namiar, moze komus sie przyda.
    Tez poszukuje architekta,ale chyba wolalbym z rejenu-sprawy w urzedzie etc. zeby umial zalatwic w miare szybko bo ja mam juz dosc tych ***** w urzedzie.

    Pzdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Nie rob sobie jaj, no chyba ze to jakis znajomy/znajoma.
    M masz jakas fotke tego "indywiduum" zeby zobaczyc jego/jej prace?
    No i jezeli tak dziala to podaj namiar, moze komus sie przyda.
    Tez poszukuje architekta,ale chyba wolalbym z rejenu-sprawy w urzedzie etc. zeby umial zalatwic w miare szybko bo ja mam juz dosc tych ***** w urzedzie.

    Pzdr.
    Znajomy to się zrobił po wykonaniu projektu. Przed - był obcy.
    Formalności z przyjemnością załatwiałem sam.
    Dom dopiero wytyczony.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Warszawa, dom ok. 230m2 +garaż 40m2 w bryle, piętrowy, raczej prosty:

    20.000

    Zakres - projekt budowlany + projekt wnętrzarski parteru w tym porjekt wykonawczy elektryki, sufitów podwieszanych, łazienek...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    125 m2 parter z uzytkowym poddaszem
    + budynek gospodarczy + instalacje. 2600 no ale biuro projektowe ze wsi w lubuskim.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie projekt

    JA zdalnie "projektowałam" swój dom!!!

    odległość do architekta 150km..troche za daleko na wszelkie uzgodnienia,
    prowadziliśmy je drogą meilową, (opisy i scany) i telefonicznie...
    TZN.... nie my tylko ja wydzwaniałam 1-2razy dziennie i o wszystko sie dopytywałam , Pani tak naprawde to zadzwoniła sama do mnie 2razy.....
    CZAS- 6tygodni, podobno dziś "ma się wysłać" juz gotowy projekt, koszt-...jak zapłacę to powiem, ale to jest indywidualny projekt..
    (mowa była o 4300zł- za 124m2 + 24m wyszedł garaź
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  13. #33

    Domyślnie Re: Cena projetu indywidualnego ?

    Cytat Napisał peterp
    Witam ! Ile z doświadczenia wynosi obecnie cena projektu indywidulanego (z VATem) w Warszawie lub innym dużym mieście. Planuję budowę domu jednorodzinnego, piętrowego do 250m2 z wbudowanym garażem - nie interesuje mnie przeróbka istniejącego projektu ze względu na nietypową działkę. Czy zwyczajowo zawiera to też projekt wykonawczy /przyłącza/ ? Dziękuję za pomoc,

    P.
    Ja zapłaciłem 5000 pln za dom 234m2 z garazem. Dach 4 spadowy z kukułkami.
    Pozdrawiam,

  14. #34

    Domyślnie

    Podaj namiar jezeli jest w okolicach Warszawy

    Pzdr.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon
    Niestety, dokładnie tyle, co napisałam. Teraz następny (mniej renomowany) robi mi wycenę. Pod koniec maja mam mieć. Podzielę się
    I jak z tą wyceną, czyżby i ta Cię zatkała?

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Dla Warszawiaków,

    Na Allegro była i chyba nadal jest oferta biura architektonicznego - projekt indywidualny z adaptacją i projektem zagospodarowania działki od 3500 - 4500.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał BungoI
    Dla Warszawiaków,

    Na Allegro była i chyba nadal jest oferta biura architektonicznego - projekt indywidualny z adaptacją i projektem zagospodarowania działki od 3500 - 4500.
    Z jaką adaptacją?

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Cytat Napisał BungoI
    Dla Warszawiaków,

    Na Allegro była i chyba nadal jest oferta biura architektonicznego - projekt indywidualny z adaptacją i projektem zagospodarowania działki od 3500 - 4500.
    Z jaką adaptacją?
    do warunków miejscowych co właściwie jest już ujęte w projekcie zagospodarowania. Napisało mi sie tak bo cały czas miałam do czynienia z projektem gotowym. Taki odruch...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Podaj namiar jezeli jest w okolicach Warszawy

    Pzdr.
    608 110 568 kobieta
    604 172 263 męższczyzna

    Oboje mają biura w Halinowie. 20 km od Warszawy, na trasie do Mińska Mazowieckiego.
    Wzajemnie się nie lubią więc proszę przy jednym nie wspominać o drugim

    Kobitka za zaprojektowanie bierze 32 zł netto za 1mkw (od powierzchni użytkowej). W cenie jest adaptacja.

    Koleś bierze 3.000 zł brutto, nie zależnie od metrarzu. Adaptacja w cenie. Jest też kierownikiem budowy.

    Pani za zaprojektowanie "Harfy" z Archetonu zwężonej o 1 metr (niestety oryginał nie mieści się na działce) chce 6.200 brutto.
    Pan chce 3.000 brutto.
    Bardzo duża różnica, wręcz podejrzane, by w jednej mieścinie była taka rozpiętość cenowa

    Jestem na etapie zbierania informacji o tym projektancie. Póki co nic złego o nim nie słyszałem. Raczej zdecyduje się na jego usługę.

    Dla przykładu Studio ARCHETON krzyczy 12.000 brutto za zaprojektowanie od nowa, troszkę mniejszego budynku

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Cytat Napisał sharoon
    Niestety, dokładnie tyle, co napisałam. Teraz następny (mniej renomowany) robi mi wycenę. Pod koniec maja mam mieć. Podzielę się
    I jak z tą wyceną, czyżby i ta Cię zatkała?
    Jeszcze mnie nie zatkało, bo jest opóźnienie, ale orientacyjnie chłopaki określili około 22 tysięcy za 280m2 użytkowej (z garażem włącznie, dom piętrowy) razem z projektami branżowymi, zagospodarowaniem działki, ogrodzeniem i wnętrzami części dziennej domu. Negocjuję

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony