dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 158
  1. #41

    Domyślnie

    Znalazłem architekta (pod krakowskiego), który robi projekt architektoniczno-budowlany za 3000 +VAT . Instalacje następne 3500 + VAT. Dom 160 m2 + garaż 2 stanowiskowy w bryle. Czy powyższa cena jest OK i czy same instalacje można zrobić taniej.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawełG
    Znalazłem architekta (pod krakowskiego), który robi projekt architektoniczno-budowlany za 3000 +VAT . Instalacje następne 3500 + VAT. Dom 160 m2 + garaż 2 stanowiskowy w bryle. Czy powyższa cena jest OK i czy same instalacje można zrobić taniej.
    Ceny nie są wygórowane, co więcej wydają się niskie. Pomyśl tak: za projekt gotowy np. Muratora płacisz w tej chwili ponad 2 tys. Do tego musisz mieć adaptację pod warunki i w zależności od ilości zmian w tym projekcie płacisz (w Łodzi wiosną za adaptację Konkursowego z Muratora ze zmianami ceny jakie ja usłyszałem wahały się od 5 do 8 tys wraz z przyłączami). Za projekt indywidualny ze wszystkim architekt chciał 12500.
    Oczywiście nie namawiam na najdroższych (sam też odrzuciłem najdroższą propozycję) ale są też architekci, którzy za 3 tys zaprojektują całą chałupę ale potem na etapie budowy będziesz miał urwanie głowy bo ciągle będzie coś nie tak w konstrukcji. A najgorsze, że będziesz musiał w tym mieszkać przez kolejne lata z przeświadczeniem, że dom jest konstrukcyjnie skopany... nie wiem czy warto.
    Pozdrawiam
    Ya

  3. #43

    Domyślnie

    Ja uważam zupełnie odwrotnie i nie opieram się jedynie na teorii. Sam zleciłem projekt indywidualny, który wykonał mi architekt za 4000 tys zł łącznie z adaptacją projektu i wszelkimi instalacjami. Dom już stoi i w żaden sposób nie jest skopany architektonicznie. Co więcej mam doświadczenie również z projektem gotowym domu , w którym rozwiązania konstrukcyjne groziły zawaleniem garażu!!!Nie chcę dokłądnie opisywać na czym polegał ten problem ale konsultowałem go z kierownikami budów , architektami i wsyzscy zgodnie twierdzili, że to błąd.
    Oczywiście nie można generalizować ale cena projektu indywidualnego to cena tylko nico wyższa od gotowego a projektujesz dokładnie to co się podoba wedle swojego uzaniania.
    Wszelkie zmiany w projekcie gotowym to już koszty porónywalne z nowym gotowym projektem.

    Na marginesie jak można rządać za projekt 12 czy nawet 15tys!!! Przecież ta praca nie jest warta takiej kwoty. Bo dlaczego są architekci za 3000 i są za tą samą pracę 20tys? To tak jak z wykonawcami domu 3 lata temu chcieli za wybudowanie mojego domu( mówięo Warszawskich fachowcach ) 30tys a teraz chcą 70tys??? To chyba jakas paranoja
    pozdrawiam Damian

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianexus
    Na marginesie jak można rządać za projekt 12 czy nawet 15tys!!! Przecież ta praca nie jest warta takiej kwoty. Bo dlaczego są architekci za 3000 i są za tą samą pracę 20tys? To tak jak z wykonawcami domu 3 lata temu chcieli za wybudowanie mojego domu( mówięo Warszawskich fachowcach ) 30tys a teraz chcą 70tys??? To chyba jakas paranoja
    Cena jest pochodną podaży i popytu - dlatego za tą samą robotę 3 lata temu płaciłeś 30 tys a teraz 70.
    Czy praca przy projektoiwaniu od zera nie jest warta 12 tys? Nie jestem przekonany, wszystko pewnie zależy od projektu i od projektanta. Ja się na to nie zdecydowałem i wybrałem projekt gotowy, który mi się bardzo podobał - ze zmianami,które wprowadził mi projektant przy adaptacji. Teraz podoba mi się jeszcze bardziej
    A co do teorii i praktyki przy projektach - za projekt i nadzór przy budowie dużych budynków dobre pracownie biorą od 1 do 9% wartości inwestycji. W negocjacjach zwykle pracownie podają 7 % wartości. Nie mówię tu o budynkach 100 czy 200m2 ale raczej 10 czy 20 tys m2.
    Znam budowę która kosztowała ponad 120mln zł - koszt architekta wyniósł ponad 1,5mln i to po baaaardzo dużych negocjacjach. Nawiasem mówiąc jest to budynek o niespotykanych założeniach architektonicznych w skali kraju.

    Oczywiście budowa domów jednorodzinnych to inny segment rynku i dlatego ceny są bardzo zróżnicowane. To samo dotyczy etapu projektowania jak i budowania. Zgodzisz się chyba, że podobną robotę można wykonać przy pomocy pana Kazia za 500 zł i firmy za 5000zł. Nie zawsze firma zrobi to lepiej, ale też nie zawsze opłaca się oszczędzać.
    Pozdrawiam
    Ya

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ya
    Oczywiście nie namawiam na najdroższych (sam też odrzuciłem najdroższą propozycję) ale są też architekci, którzy za 3 tys zaprojektują całą chałupę ale potem na etapie budowy będziesz miał urwanie głowy bo ciągle będzie coś nie tak w konstrukcji. PozdrawiamYa
    Widzisz, cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości i braku kłopotów. My kupiliśmy projekt gotowy. I nie chodziło o koszty, ale projekt nam się spodobał i spełniał moje oczekiwania, więc zrezygnowałam z indywidualnego. A indywidualny mogliśmy mieć "po kosztach", bo mamy kilku znajomych architektów. I nie żałuję.

    Za to w rodzinie budowany jest dom za którego projekt właściciele zapłacili 15 tys pln. Robiony w dość znanej pracowni. I jaki był efekt? Już na etapie koncepcji były "babole" poprawiane przez wszystkich. W czasie budowy też rozrywkowo nie było, pod względem konstrukcyjnym również. Dziś ten projekt może kupić każdy za niewiele ponad 2 tys pln.

    A korzyści cenowych też nie widzę. Myśmy za projekt, jego adaptację, przygotowanie do pozwolenia plus wszystkie projekty przyłączy zapłacili ok. 9 tys. Zaoszczędziłam też czas na spotkaniach i dyskusjach z architektem. Po adaptacjach dom jest taki jaki chcieliśmy.
    Jest jeszcze jedna przewaga projektu gotowego - najczęściej można go zobaczyć na żywo. Zanim kupiliśmy projekt byliśmy w 2 takich samych domach. To jest akurat bezcenne

    Tamtu

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał tamtu
    Jest jeszcze jedna przewaga projektu gotowego - najczęściej można go zobaczyć na żywo. Zanim kupiliśmy projekt byliśmy w 2 takich samych domach. To jest akurat bezcenne

    Tamtu
    Podpisuje się obiema łapami! też widziałem nasz projekt w realizacji i co więcej - sporo dowiedziałem się na forum o tym projekcie - to jest też źródło inspiracji i pomysłów na zmiany. Źródło nieocenione !!!
    Pozdrawiam
    Ya

  7. #47

    Domyślnie

    Usilnie poszukuje taniego architekta z Poznania lub okolic Wielkopolski.
    Bardzo proszę o namiary.
    Ostatnio wyslalam kilkadziesiat wiadomosci i jestem zdziwiona, że tak bardzo rozbiezne są ceny od 3000 do 250000
    W zasadzie projekt mamy już zrobiony, ponieważ walczyliśmy z nim pol roku, wiec architekt zbytnio sie nie przemeczy.
    Domek parterowy jednorodzinny 115m2 o bardzo prostej konstrukcji z poddaszem uzytkowym bez podpiwniczenia z garazem w bryle domu. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 40-42st. wyłącznie z oknami połaciowymi.
    Chcemy wydac do 4000 tys. bez projektów branżowych.
    Z góry bardzo dziekuje.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mada1

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Może ktoś polecić dobrego architekta w celu wykonania projektu indywidualnego domu w Bydgoszczy lub okolicach

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annar13
    Chcemy wydac do 4000 tys. bez projektów branżowych.
    Z góry bardzo dziekuje.
    4000 tys. to jest 4 000 000 zł - nieźle jak na sam projekt. Myślę, że możecie za te pieniądze wybrać dowolnego architekta na świecie
    Pozdrawiam
    Ya

  10. #50

    Domyślnie

    Oczywiście pomyliłam się, z rozpędu napisałam tys.
    poprawka 4000 zł

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annar13
    Usilnie poszukuje taniego architekta z Poznania lub okolic Wielkopolski.
    Bardzo proszę o namiary.
    Ostatnio wyslalam kilkadziesiat wiadomosci i jestem zdziwiona, że tak bardzo rozbiezne są ceny od 3000 do 250000
    W zasadzie projekt mamy już zrobiony, ponieważ walczyliśmy z nim pol roku, wiec architekt zbytnio sie nie przemeczy.
    Domek parterowy jednorodzinny 115m2 o bardzo prostej konstrukcji z poddaszem uzytkowym bez podpiwniczenia z garazem w bryle domu. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 40-42st. wyłącznie z oknami połaciowymi.
    Chcemy wydac do 4000 tys. bez projektów branżowych.
    Z góry bardzo dziekuje.
    Ja w zeszlym roku zaplacilem za projekt domku parterowego z poddaszem mieszkalnym, 195m2, dach dwuspadzisty 45st 10 tys brutto. Projektant troche sie z nami nameczyl (5 koncepcji, a finalnie miks dwoch z nich). Dodatkowo garaz wolnostojacy na 2 samochody z pomieszczeniem gospodarczym (w sumie 70m2) za 2500 PLN.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Locolukas

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad budową garażu - miałby to być dobudowany do domu garaż o pow. ok 40 mkw z dachem 2 sp. (garaż murowany, konstrukcja dachu drewniana) i zastanawiam jaki byłby koszt projektu. Z góry dziękuję za informacje.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Locolukas
    Witam, zastanawiam się nad budową garażu - miałby to być dobudowany do domu garaż o pow. ok 40 mkw z dachem 2 sp. (garaż murowany, konstrukcja dachu drewniana) i zastanawiam jaki byłby koszt projektu. Z góry dziękuję za informacje.
    Tak jak pisalem powyzej ja zaplacilem za projekt 2500 PLN. Mysle ze za gotowy projekt takiego garazu zaplacisz o polowe mniej. Mi zalezalo aby pasowal do domu.

  14. #54

    Domyślnie

    Szczecin 2008/2009, koszt projektu wykonawczego domu jednorodzinnego (z instalacjami) 14tys. Pow okolo 200m2. Trudne warunki zabudowy (ograniczona pow. zabudowy) dom pietrowy.

    Dzwonilem po roznych biurach i zaczynalo sie od 20tys. W biurze z doswiadczeniem, bylo taniej.

    Pozdrawiam,
    Szymon

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    22 tys, wraz z wykonawczym, moja przyjaciolka architekt
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    Przepraszam, co to jest za projekt za 3-4 tyś ??

    Przeciesz to mają być projekty indywidualne. Myślę, że same obliczenia konstrukcyjne, wytrzymałościowe itp. to jest jeden z mniejszych problemów w projekcie indywidualnym - i tak pewnie robi się je za pomocą jakieś programu komputerowego. W projekcie chodzi przede wszystkim o jak najlepsze rozplanowanie pomieszczeń, dopasowanie usawienia domu do działki i stron świata, kształt i wygląd domu, funkcjonalność, dostosowanie projektu do charakteru i potrzeb właścicieli itd.

    A to jest przede wszytkim praca twórcza, wymagająca wobraźni przestrzennej , estetyki, zmysłu plastycznego, uzdolnień graficznych, przemyślenia i wizji.

    Według mnie ten własnie aspekt jest najważniejszy i za te 3-4 tys. to chyba nie można tego wszytkiego oczekiwać. Sądzę, że dobry projekt średniego domu to kllkanaście tyś. zł

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kabgaro
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szanowni Państwo!
    opracowanie projektu indywidualnego domu jednorodzinnego wraz z branżami do pozwolenia na budowę to około 3 miesiące. zastanówcie się proszę ile Wy sami zarabiacie przez 1 kwartał??? w cenę projektu budowlanego wliczona jest praca: architekta, konstruktora i 3 instalatorów czyli w sumie 5 osób. czyli architekt musi ze swojej doli opłacić 4 osoby.
    nie przyjąbym zlecenia za mniejsze pieniądze.
    uważam że projekt indywidualny poniżej 5 tys. zł. nie może być wart wydanych pieniędzy i nie będzie odpowiednim materiałem do budowy.

    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Za projekt indywidualny dla domu o powierzchni 275m2 zapłaciliśmy 10 tyś zł. z VAT. Wstępna cena miała być 12 tyś ale dostaliśmy zniżkę za długi czas oczekiwania (6 miesięcy).

    W cenie jest projekt architektoniczny, konstrukcje, projekt instalacji WOD-KAN, projekt instalacji CO z kolektorami słonecznymi, projekt instalacji elektrycznej,projekt zjazdu z drogi publicznej.
    Większość spraw w urzędach załatwiał architekt.
    Dodatkowo dom był wyzwaniem dla architekta (wąska działka 12x100 m)
    Udało się upchać dom 275 m2 w tym garaż 32 m2 (dom będzie w granicy działki, szerokość 8m).

    Projekt wykonywany w Katowicach.

    Poniżej kilka wizualizacji budynku:









    na wiosnę chcemy rozpocząć, czekamy na pozwolenie na budowę.
    Zapraszam - Praca IT

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada1
    Może ktoś polecić dobrego architekta w celu wykonania projektu indywidualnego domu w Bydgoszczy lub okolicach
    Znalazłem coś takiego


    PomocAllegro staje się zielone

    * Allegro
    * Rejestracja
    * Sprzedaj
    * Moje Allegro
    * Szukaj
    * Usługi
    * Społeczność

    Allegro - Aukcje internetowe. Największy i najbezpieczniejszy serwis aukcyjny
    Allegro › Dom i Ogród › Budownictwo i Akcesoria › Pozostałe

    Szukaj w tytułach i opisach
    Szukaj w Pozostałe
    Dodaj tę kategorię do ulubionych
    Sprzedaj swój przedmiot w tej kategorii


    Projekt INDYWIDUALNY ARCH.- BUDOWLANY DOMU powiększ Kliknij, by powiększyć

    Projekt INDYWIDUALNY ARCH.- BUDOWLANY DOMU (numer 472019174)

    Jak kupować? Opis

    Dane
    Cena Kup Teraz: 35,00 zł
    Do końca: Zakończona
    (czw 13 lis 2008 22:56:53 CET)
    Dodaj do obserwowanych aukcji
    Sprzedający SsiedemM (19)
    Zadaj pytanie Sprzedającemu
    Pokaż inne przedmioty Sprzedającego
    Lokalizacja Niwy gm Osielsko
    Koszt przesyłki pokrywa Kupujący

    Nie było ofert kupna

    Dla Sprzedającego:
    wystaw przedmiot ponownie


    Transport i płatność
    Opcje dostawy Formy płatności
    Odbiór osobisty

    Wpłata na konto bankowe (płatność z góry)
    Poproś o udostępnienie Płatności Allegro Czym sa Płatności Allegro?


    Opis
    Stan Nowe


    Aukcja przeznaczona przede wszystkim dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zainteresowani z innych województw (projekt na odległość) proszeni o kontakt telefoniczny lub mailowy.

    Aukcja dotyczy jednego metra kwadratowego powierzchni użytkowej indywidualnego projektu architektoniczno-budowlanego

    Wykonujemy projekty architektoniczno-budowlane wg koncepcji autorskiej lub inwencji własnej inwestora. Wykonujemy adapracje projektów gotowych oraz projekty zagospodarowania działki. Atrakcyjne ceny. Zdjęcia przedstawiają przykładowe rozwiazania. Przykładowa cena projektu domu jednorodzinnego w zakresie podanym ponizej to koszt około 4000-7000 zł za dom o powierzchi do 200m2 w zależności od stylu, przyjętej technoligii, rozwiązań konstrukcyjnych

    Dokumentacja projektowa składajaca się czterech egzemplarzy projektu architektoniczno-budowlanego, a w każdym z nich:
    - projekt architektoniczny,
    - projekt konstrukcyjny,
    - projekt instalacji wewnętrznych elektrycznych,
    - projekt instalacji wewnętrznych sanitarnych.

    Część rysunkowa projektu architektoniczno-budowlanego jest sporządzona w skali 1:50 (architektura), 1:20 (konstrukcja), 1:50 (instalacje sanitarne i elektryczne).

    Projekt architektoniczno-budowlany wykonywany przez nas, składa się z opisu technicznego oraz części rysunkowej.

    Opis techniczny obejmuje

    - przeznaczenie i program użytkowy obiektu budowlanego, jego charakterystyczne parametry techniczne w szczególności (kubatura, zestawienie powierzchni oraz wysokość i długość),

    - formę architektoniczną i funkcję obiektu budowlanego, sposób jego dostosowania do krajobrazu i otaczającej zabudowy,

    - układ konstrukcyjny obiektu budowlanego, zastosowane schematy konstrukcyjne (schematy), założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe podstawowych elementów konstrukcji obiektu, kategorię geotechniczną obiektu, warunki i sposób jego posadowienia oraz zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe wewnętrznych i zewnętrznych przegród budowlanych,

    - rozwiązania zasadniczych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniające użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem, w szczególności instalacji i urządzeń: sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, elektrycznych, telekomunikacyjnych, piorunochronnych, założenia przyjęte do obliczeń instalacji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, z uzasadnieniem doboru, rodzaju i wielkości urządzeń,

    Część rysunkowa obejmuje

    - elewacje w liczbie dostatecznej do wyjaśnienia formy architektonicznej obiektu budowlanego oraz jego wyglądu zewnętrznego ze wszystkich widocznych stron, z określeniem graficznym lub opisowym na rysunku wykończeniowych materiałów budowlanych i kolorystyki elewacji,

    - rzuty wszystkich charakterystycznych poziomów obiektu budowlanego, w tym widok dachu lub przykrycia oraz przekroje,

    - w stosunku do budynku ogrzewanego - rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe przegród zewnętrznych wraz z niezbędnymi szczegółami budowlanymi,

    - zasadnicze elementy wyposażenia technicznego, umożliwiającego użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym: (instalacje oraz urządzenia budowlane: sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, gazowe, elektryczne oraz piorunochronne).

    Przeanalizujemy każdą propozycję. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.


    Kontakt:
    [email protected]
    tel. 608678015

    Pokaż zdjęcie w nowym oknie

    *
    *
    *
    *
    *


    Wyświetleń: 646

    up

    * O nas
    * Prasa
    * Reklama
    * Praca w Grupie Allegro
    * Program Partnerski
    * Usługi i narzędzia
    * Bezpieczeństwo

    Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

    Sam nie korzystalem ale jestem ciekaw czy to solidny projektant bo mam zamiar skorzystac w przyszłosci

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony