dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 226
  1. #21

    Domyślnie Ja wierciłem studnie z p Jackiem Gruberski

    Czesc
    Miesiąc temu u mnie na dzialce firma pana Gruberski Jacek (http://www.gruberski.konin.lm.pl/) zakończyła prace z pełnym sukcesem. Wierciliśmy studnie do glebokości 43m w Borownie pod BYdgoszcza, także jest Dosc gleboka. Koszt to 220zl/m przy średnicy rury 160mm z 6 m filtrem., natomiast jeśli bym wybral rure 225mm to metr wiercenia kosztowalby mnie 300zl/m
    Mieszkac będziemy pod Bydgoszcza i musze przyznac ze taniej wyszlo mnie wziecie firmy z pod konina niż miejscowa, ktoras z Bydgoskich firm. Wziąłem nawet pewnego pana Pacek (geolog) który miał sprawdzic tj wykonac otwor probny i sprawdzic na jakiej głębokości będzie woda, niestety wykonal odwiert, powiedział ze przygotuje dal mnie przekroj gruntu, skasowal i sluch o nim zaginal – nie polecam, radziłbym omijac szerokim lukiem

    Jedno musze przyznac, firma bardzo profesjonalna, nie będę robil reklamy ale, jedno powiem jeśli mialbym jeszcze raz wiercic studnie to tylko z Gruberskim
    Do tego wszystkiego doszedł koszt papierologi ok. 3600pln z nadzorem nad wierceniami przez bydgoskiego geologa p. Siłacz, jeśli ktos potrzebuje to na Priv podam jej numer. Również polecam.
    Bardzo szybko i fachowo dziala ta pani.
    Wiercenie studni mam już za soba i jak na tazie mój plan budowy domu krok po kroku przebiega bez najmniejszych zgrzytow.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o średnice studni to dla domu jednorodzinnego z dużym ogrodem w zupełności wystarczy średnica 110 - 120mm. To nie rury dają wode tylko ziemia Jeżeli warstwa wodonośna jest słaba albo jej nie ma to nawet metrowej średnicy rury za wiele nie pomogą

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinia007

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie studnia w Piskórce

    Witam. Chcieliśmy wywiercić studnie w Piskórce k. Piaseczna. Z jakim wydatkiem musze sie liczyć oraz prosze o podanie najbliższego wolnego terminu. Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    około 3500 pln lub nieco mniej, razem z pompą na budowe. terminy zależne od pogody - myśle że początek lutego

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Studnie wywiercone Dobiesz

    Witam, właśnie z sąsiadem wywiercilismy 2 studnie w Dobieszu on na 29 m, a ja na 30 m (ja zapłaciłam 3700 PLN) - może te informacje komuś pomogą

  6. #26

    Domyślnie

    co to za studnia za 3700 cienką rurką abisynka albo tanim plastikiem

  7. #27

    Domyślnie

    robimy rurami tylko stalowymi od 25 lat 160 zl za metr ale najbliszszy wolny
    termin mamy dopiero na koniec kwietnia wiercimy cały rok niezależnie od pogody

  8. #28

    Domyślnie

    Kto jakie stosuje rury to zależy od metody wiercenia. Dlatego że pcv jest tańsze to i studnia jest tańsza. A o wyższości pcv na stalą nie będe sie wypowiadał. Czy ktoś w ostatnich 10 latach widział wodociąg albo przyłącze wody wykonane rurami stalowymi? Właśnie...

  9. #29

    Domyślnie

    nie jednąstudnie poprawiam po pcv a jeżeli pcv w studni to tylko specjalne grafitowe i wtedy metr studni nie kosztuje 100 zł tylko tyle co rurą stalową

  10. #30

    Domyślnie

    Wiercenie rurami stalowymi trwa średnio kilka dni a pcv jeden dzień i stąd różnica w cenie Prosty rachunek Studnia 20m w rurach stalowych 20x160=3200pln , studnia w pcv 20x100=2000pln. Za ten 1200 który zostaje można kupić dobrą pompe! W wszystko w tym temacie...

  11. #31

    Domyślnie

    Potrzebuję studnię tylko na czas budowy. Jest u mnie wodociąg ale na przyłącze musze za długo czekać. Wody gruntowe mam około 0,8m pod humusem. Ile by mnie kosztowała taka studnia?

  12. #32

    Domyślnie

    Trzy kręgi, krótki szpadel wiaderko troche chęci i studnia w dwa dni gotowa.
    Koszt studni głębinowej to 100-120 pln/metr.

  13. #33

    Domyślnie

    to że w jeden dzień z pcv da się zrobić studnie to nie zawsze znaczy że ona będzie super i na lata a propo tani plastik kosztuje do 30 zł za metr a rura stalowa 60 za metr jakby studnie były takie super z pcv to dawno bym nie miał co poprawiać a u mnie terminy na wykonanie studni mam do 3 miesięcy a w sezonie rezygnuje z około 40 studni i nie chwaląc się za bardzo posiadam 4 brygady które pracują cały rok i nie potrzeba mi reklamy a czas wkonania studni z metalu trwa od 2 do 4 dni klient nic na tym nie traci a jest zrobione dokładnie

  14. #34

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Pierwsza nieścisłość wynikająca z poprzedniego postu:
    Cytat Napisał hubert
    dobry wykonawca od studni z okolic piaseczna i warszawy to numer tel 608421636 ceny od 100 do 250 zl za metr szybko i solidnie rury tylko stalowe polecam
    To nie jest reklama? Polecanie siebie samego..
    Dyskusja na temet pcv kontra stal też nie ma sensu. Polecam normę branżową PN-G-02318 Studnie wiercone, zasady projektowania, wykonania i odbioru lub fachową literature (tylko coś nowszego bo faktycznie do ~1990r mowa tylko o stali)
    Gratuluje czterch brygad i życze powodzenia

  15. #35

    Domyślnie

    POLECAĆ MOGĘ TO NIE ZNACZY ŻE POLECAM SIEBIE JA SWOJEJ FIRMY NIE MUSZĘ POLECAĆ A INNE ZAPRZYJAŻNIONE MOGĘ WYSTARCZY BYĆ TYLKO ŻYCZLIWĄ KONKURENCJĄ

  16. #36

    Domyślnie

    A PRZECZYTAĆ NORMY BRANŻOWE I NAPISĆ KAŻDY POTRAFI TYLKO NIE WSZYSTKO DA SIĘ ZROBIĆ Z KSIĄŻKĄ NAD STUDNIĄ

  17. #37

    Domyślnie

    A CO DO TEGO ŻE TO STARA METODA WIERCENIA TO NIE ZAWSZE ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI I CO NOWE TO NIE ZAWSZE ZNACZY DOBRE JAK BY BYŁO TAKIE SUPER TO SAM BYM TYM ROBIŁ

  18. #38

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Po pierwsze jestem życzliwą konkurencją:
    Gratuluje czterch brygad i życze powodzenia
    To nie ja zacząłem wypisywanie w tym wątku nieprawdziwych uwag na temat studni z pcv które są zwyką antyreklamą oraz kłamstwem, wynikiem braku doświadczenia oraz po części niewiedzy technologi branży. To po pierwsze.
    Po drugie nie każdy potrafi czytać ,,normy branżowe", mimo wszystko takową lekturę polecam
    Po trzecie jeszcze raz życze powodzenia i dziękuje za promowanie tego postu, masa osób pyta o studnie dzięki za darmową reklame!

  19. #39

    Domyślnie

    zauważyłem że niema pan co robić tylko na każdym forum się reklamować jakie jest możliwe w internecie moich telefonów i maili nie ma podanych prze zemnie i nie muszę się reklamować a niewiedzą można nazwać to że ktoś dopiero się uczy i czyta fachowe poradniki ja także pana pozdrawiam i życzę owocnej pracy

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinia007

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Polecam!
    Mam studnie wykonaną przez ,,ekipe" Urgota i jest ok! Odezwę się za te 20 lat zgodnie z obiecaną gwarancją
    PS Ta pompka troche głośno pracuje Czy to normalne?
    Pozdrawiam

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony