dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu sypnęło śniegiem, a już się łudziłam, że mamy wiosnę i że niedługo będzie można rozpocząć wstępne prace ogrodowe. Niestety nic z tego
    Mam teraz dużo wolnego czasu ponieważ od ponad tygodnia jestem na L4, sporo więc mogę zrobić w domku. Pokój nad garażem już rozplanowany, pokoik dla maluszka też... Pozostaje jedynie kwestia zamówienia mebli, złożenia ich, ustawienia i wypucowania na błysk obu pomieszczeń. To ambitny plan na najbliższy tydzień Plan ogrodu powolutku się krystalizuje. To znaczy w tym roku zajmiemy się głównie najbliższym otoczeniem domu czyli przedogródkiem, terenem wokół podjazdu i tarasu, no i oczywiscie samym tarasem. Będziemy też pielęgnować trawnik, który z takim trudem zeszłego lata założył mój mąż
    Może uda nam się również założyć na końcu ogrodu "leśny zakątek" z miejscem na ognisko, z paprociami i świerczkami

    Oto kilka inspiracji z internetu

    ...

    ...

    B&S

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Byle do wiosny Część nasadzeń ogrodowych już obmyślona a zima niestety nie chce iść sobie precz. Drewno do kominka powolutku się kończy, tak więc zakupiliśmy wystarczającą ilość. Okazuje się, że kominek z płaszczem wodnym to była dobra decyzja. Palenie w nim wcale nie było kłopotliwe a z pewnością o wiele bardziej ekonomiczne niż ogrzewanie domu tylko i wyłącznie gazem.
    W domku praca wre... Pokoik dla maluszka prawie urządzony. Brakuje jeszcze drobiazgów typu: wesołe obrazki, nowe firanki... Planuję też zmienić lampę, bo obecna nijak mi nie pasuje do mebelków i ogólnego stylu pokoiku. U starszego syna też przybyła nowa szafka, no i w końcu zakupiliśmy meble do wiatrołapu, będziemy nareszcie mieli porządek
    Wiem, wiem teraz powinnam wstawić zdjęcia, ale jeszcze troszeczkę za duży mam bałagan po przemeblowaniach, proszę więc o cierpliwość

    B&S

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    U mnie w domku już wiosna

    .... ....

    Na jutro zaplanowaliśmy akcję "OGRÓD". Chcemy posadzić kilka tui, jakieś krzaczki oraz bratki. Jutro rano więc wypad po sklepach ogrodniczych a po obiadku moi panowie ruszą do pracy, ja jedynie będę nadzorować, bo przecież brzuszek już za duży na takie prace.

    B&S

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    I zaczęlismy sezon ogrodowy... oraz wykończeniowy... Wczorajsza wyprawa po sklepach ogrodniczych i marketach budowlanych zaowocowała kilkoma znaczącymi zakupami. Kupiliśmy między innymi po jednej sztuce gresu w trzech różnych kolorach i teraz muszę zdecydować który z nich damy na balkon i schody prowadzące do domku. Udało nam się kupić również dorodne tuje w naprawdę przystępnej cenie oraz migdałka i wierzbę Hakuro

    Oto gres do wyboru i tuje czekające na posadzenie
    ...

    W domku ciągle coś przybywa a to meble, kwiaty, obrazki... Zapełniają się nie tylko szafy i półki ale i ściany
    Oto dekoracje z kuchni i salonu
    ... ...

    B&S

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Słoneczko grzeje, niestety wieje bardzo mocny wiatr i prace w ogrodzie nie są przez to przyjemne. Za to w domku można wiele zdziałać... To jedno z moich dzisiejszych dokonań



    Przepis na te bułeczki znalazłam przeglądając czyjś dziennik budowy, tak więc forum muratora jest nie tylko kopalnią wiedzy na tematy budowlane

    B&S

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Mieszkamy w domku już od roku i... jest wspaniale Ostatnia przerwa w pisaniu była spowodowana dużym zamieszaniem wokół narodzin naszej drugiej pociechy. Córcia bardzo nam się pośpieszyła z przyjściem na świat. Termin jej narodzin był wyznaczony na dzisiaj, ale nasza mała miss urodziła się trzy tygodnie wcześniej czyli 31.03.2010 i w dość nieoczekiwanych dla nas okolicznosciach a mianowicie... w ekspresowym tempie, w domu no i mąż osobiście odbierał poród. O takich narodzinach czyta się jako o ciekawostkach a my doświadczyliśmy tego osobiście i... będziemy to wspominać jeszcze dłuuuuuugo i ze wzruszeniem.

    A oto bohaterka tych wydarzeń


    B&S
    Ostatnio edytowane przez April 13 ; 28-04-2010 o 13:27

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Ciągle brakuje nam czasu na prace w ogrodzie. Planujemy nadrobić to w długi majowy weekend. Jak do tej pory udało nam się jedynie posadzić tuje, migdałka, wierzbę Hakuro i bratki. To niewiele, ale już zrobiło się przed domkiem weselej.

    Tuje znalazły swoje miejsce obok parkingu a bratki w kwietniku przy podjeździe.


    Wierzba już się zazieleniła, podobnie jak moja ulubiona brzoza-samosiejka.


    Zobaczymy jak dużo uda nam się zdziałać w czasie weekendu…

    B&S

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Od ponad pół roku nie zaglądałam na forum Muratora... Sama nie wiem jak to się stało. Ale coś w tym jest, że jak już dom wybudowany to trzeba się nim nacieszyć i pisanie dziennika odkłada się na później. W domku nadal sporo się dzieje. Ciągle przybywa nowych rzeczy. W poprzedni weekend skończyliśmy meblowanie ostatniego pokoju, nareszcie książki trafiły na półki a pozostałe rzeczy do szuflad, wszystkie kartony po przeprowadzce zostały usunięte, zapanował ład totalny
    Na dzisiaj to tyle, postaram się ponownie wyrobić w sobie nawyk pisania...

    B&S
    Ostatnio edytowane przez April 13 ; 12-11-2010 o 19:34

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony