dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie DOM KOSTKA - CZY Są SPOSOBY NA UATRAKCYJNIENIE ELEWACJI?

    bardzo proszę o rady, a może ktoś ma podobny domek, albo widział fajną elewację na typowym domu kostce? Dla jasności sprawy dodam że jest to kostka tylko z jednej strony, niestety tej od ulicy i nie podoba mi się (innym zresztą też nie
    Ale zarzućcie jakieś pomysły proszę

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    A my właśnie budujemy Gemini (vide Dziennik).

    Elewacja bardzo nam się podoba taka właśnie prosta, wykończona zwykłym tynkiem w jednolitym kolorze (z zachowaniem oryginalnie proponowanych w projekcie zdobień obłożonych tynkiem w kolorze białym).

    Myśleliśmy o drewnie, piaskowcu, klinkierze, etc. ale ostatecznie stanęło na tym, że takie rozwiązania byłyby zbyt odległe od podstawowej filozofii tego domu - jego dominującej prostoty.

    Jaka jest Twoja kostka? Jaki ma dach - wykończenie elewacji powinno pasować do układu okien, rodzaju dachu, okolicznych domów... trudno doradzać bez zdjęcia, lub choćby rysunku.

    Pozdrawiam,
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, ja jestem od miesiąca również posiadaczką domu - kostki ... i przyznam sie, że mam ogromny problem jak zmienić wyglad domu . Projekt domu był oparty na projekcie Diuna (niestety z dużymi zmianami http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1589).

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Julita2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    116

    Domyślnie

    Martynka, a oryginalna Diuna nie podoba Ci się? Wg mnie jest ładna. Kupiłaś ten projekt, czy na jego bazie masz indywidualny?

  6. #6

    Domyślnie

    Martynka, a oryginalna Diuna nie podoba Ci się? Wg mnie jest ładna. Kupiłaś ten projekt, czy na jego bazie masz indywidualny?
    Julita2 zakupiłam dom w stanie surowym zamkniętym. Poprzedni właściciele, na bazie projektu Diuna, ... stworzyli projekt indywidualny (m.in dach dwuspadowy itd.). Wieczorem postaram się wkleić zdjęcia mojego domu

  7. #7

    Domyślnie

    Sorrki dziewczyny, ale z tego co czytam aneczeleczka ma typowa kostke a nie dom w rzucie kwadratu z kopertowymi z tego co widze dachami
    Kwadrat z kopertowym dachem, mozna spokojnie przerobic elewacyjnie na wille miejska... nawet z kutymi w metalu balkonami itp czego nie mozna zrobic z prawdziwa kostka, ktora ma plaski dach i dlatego nazywa sie kostka.

    Taki jest dom budowany w rzucie kwadradu



    I to tez jest dom budowany w rzucie kwadratu, bardzo typowa francuska willa.



    A to jest prawdziwa kostka


  8. #8

    Domyślnie

    No tak, mój dom to niestety żadna francuska willa
    To zwykły dom, ale nie kostka ( jak mój mąż mnie oświecił) do końca: zobaczcie sami.

  9. #9

    Domyślnie

    ups, nie wyszło z obrazkiem spróbuję ponownie:

  10. #10

    Domyślnie

    Na dole duże okna to salon, zamierzamy wybić te okna i powiększyć ten salon i zrobić wykusz, nie kolisty tylko wielokątny (3 ściany) w całośći przeszkolony. Powiększamy też garaż do wykusza. Dobudowujemy ganek z prawej strony i zabudowujemy mały balkon boczny.
    Oto zdjęcie z drugiej strony:tyłu:


  11. #11

    Domyślnie

    I jeszcze bok na którym w tym roku dobudowujemy ganek i ten balkonik właśnie będzie zabudowany.
    [/img]http://img68.imageshack.us/img68/9631/domekrf6.jpg

    Z elewacją będziemy szaleć next year Bo chyba tylko elewacja i te nasze przeróbvki uratują tą ścianę na pierwszym zdjęciu.

    Dom ma jakieś 192 m2(jest poddasze użytkowe)+78 piwnice z garażem.

    Teraz straszy ale mamy nadzieję że elewacja może wszytsko! Jak myślicie?

  12. #12

    Domyślnie

    [img]http://img68.imageshack.us/img68/9631/domekrf6.jpg
    [/img]http://img68.imageshack.us/my.php?image=domekrf6.jpg

  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Dom wcale nie jest brzydki, nawet w takiej formie jak jest teraz Poprostu nieotynkowane i nie pomalowane domy zawsze wygladaja kiepskawo

    Zobacz cos podobnego ale wykonczonego... wyglada calkiem, calkiem


  16. #16

    Domyślnie

    A oto mój dom

    Elewacja frontowa:


    - dobudowany ganek bedzie zlikwidowany, planujemy nad wejsciem zrobić mały balkon - środkowe okno na górze zamienic na drzwi balkonowe

    Elewacja ogrodowa:


    - na dole duże okno po prawej stronie to salon, zamierzamy wstawić 3 -skrzydłowe drzwi i dodać na całej szerokosci domu taras,

    rzut parteru po zmianach


    Bardzo proszę forumowiczów o rady, co jeszcze zmienić .... bedę bardzo wdzięczna za pomoc . Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Ech, wszystkie Wasze domy są niby kostkami, ale dużo da się z nimi zrobić.
    Ten nasz jest jakiś nietypowy, bo do tego na wąskiej działce więc nie poszalejemy.
    Martynka, bardzo dużo możecie zrobić ze swoim domem, ale chyba trzeba zacząć od tego jaki styl chcecie mieć. Najłatwiej u was chyba o dom-dworek, łatwo dorobić kolumny itd.
    Bo my wahamy się ciągle czy nie zrobić naszego w stylu takich starych oficyn-willi, czyli wszystko białe. A czasem myślimy nad góralskim domkiem. Zresztą ciągle mamy nowe pomysły, a to nieodbrze. Trzeba mieć jasną koncepcję.

  18. #18

    Domyślnie

    Mohag, ten dom który zamieściłeś to jakby nasz tylko odwrócony...Może to ten sam projekt?
    Ale moim zdaniem fatalnie ten niebieski dach wygląda, ja mam kompletnie inną koncepcję naszego. Zresztą po dobudowie wykusza i ganku będzie (mam nadzieję) wyglądał inaczej.

  19. #19

    Domyślnie

    Mysle ze ten dach nie jest niebieski tylko ciemny braz to wina photosa, zobacz ze gorne okna tez wpadaja w niebieski.

    poszperajcie sobie w tym topiku elewacyjnym, jest duzo ciekawych rzeczy.

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63326

  20. #20

    Domyślnie

    Mohag, ten wątek widziałam, ale niechętnie tam zaglądam bo są tam raczej elewacje takich "fancy houses", a nie słodkich kosteczek
    a ja chcę by to był topik tylko o kostkach i pomysłach na nie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony