dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Czy ktoś widział taki tynk/farbę i może potwierdzić, że faktycznie nie brudzi się, a jak się już ubrudzi, to się sam czyści? Jak jest koszt takiego tynku (materiał i robocizna)?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja niedługo będę komuś malował dom taką farba, więc na razie nie wiem jak się zachowuje, ale wiem że trzeba zagruntować ścianę ISPO-wskim gruntem (4zł/m2) i sama farba kosztuje ok16-28 zł/m2 w zależności od faktury tynku i intensywności koloru.
    Musisz pomalować w ciągu 4 dni od gruntowania, inaczej trzeba znowu gruntować, cena Lotusanu za dwukrotne malowanie i temp. po pomalowaniu 4 dni spaść poniżej 4 st.
    Ale facet któremu to będę robił, mówił że w Niemczech widział Lotusanowskie elewacje i w porównaniu do innych były czyste.
    Mam nadzieję że coś Ci pomogłem
    Pzdrw

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Jest to bardzo dobra silikonowa farba elewacyjna. Firma ISPO Polska otrzymała ZŁOTEGO MURATORA za najlepsze PRODUKTY ROKU 2000 dla firm za farbę LOTUSAN w kategorii "wykończenie"
    http://www.murator.com.pl/prod_roku_2000.htm

    Firma ISPO wykorzystała tzw. efekt lotosu do stworzenia nowego produktu - nowej silikonowej farby elewacyjnej: Lotusan. Liście lotosu są niezwilżalne. Po każdym deszczu stają się natychmiast suche i czyste. Woda tworzy krople poruszające się jak kulka po szklanej płycie. Więcej informacji znajdziesz na stronie:
    http://www.ispo.pl/

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Odświeżę jeszcze temat. We wrześniu pytałem dystrybutora. Oto jego odpowiedź. Przyznam się, że jeszcze nie studiowałem załączników.

    "W załączeniu przesyłam kartę techniczną farby Lotusan.
    Zalecany w takim wypadku leki tynk mineralny Leichtputz K2 (karta w załączeniu). W systemie ociepleniowym ispotherm A nakłada się go bezpośrednio na zagruntowaną warstwę zbrojoną.
    Jeśli tynkowany jest bezpośrednio gazobeton zalecamy pośrednią warstwę z materiału Tubag Kalk-Zement-Haftputz.
    Lotusan.doc (74kB), ispo Leichtputz R.doc (75kB), ispo Leichtputz K.doc (76kB), kalk_zement_haftputz.pdf (396kB)"

    "

  5. #5

    Domyślnie

    Frankai - kolega popełnił czymś takim fasadę swojego domu. Dom stary, ale ocieplił go systemem lekkim-mokrym, no i ubarwił go lotusanem.
    Kolega twierdzi, że zanieczyszczenia się nie trzymają, spływają po deszczach. Mówimy o Katowicach, czyli miejscowosci brudnej. Do tego kolega jest budowlańcem, i zwraca uwagę na tego typu detale.
    Na jedno tylko Lotusan nie pomógł - na sąsiada. Ten człowiek spala w kotle wszystko, co znajdzie. Starą oponą też nie pogardzi. No i od jego strony są brudne zacieki na fasadzie.
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No to odświeżam temat. Wiem, że wielu z Forumowiczów (m.in. Benicio, Mironmk, Ciampur, Grzes_m, Loniu, Tambala) ma doświadczenia wprost z Lotusanem. Podajcie proszę to co pamiętacie.

    1. Jak kształtowały się ceny u Was: cena oficjalna, kolor, rabat, miejscowość.

    2. Jaka jest rzeczywista wydajność?

    3. Czy są ustalone kolory, czy mieszają na zamówienie?

    4. Ile lat już ma Wasza elewacja? Czy nie traci koloru? Czy są jakiekolwiek problemy z nią? (odbarwienia, zacieki, pęknięcia)

    5. Kto zajmuje się dystrybucją Lotusana w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego? W grę wchodzą ewentualnie Kalisz, Wrocław, Poznań.

  7. #7

    Domyślnie

    Frankai

    nie wiem czy ci pomoge ale znalazlem takie namiary we Wroclawiu (BTW: tez mieszkam w okolicy Ostrowa )

    Sto-ispo Sp. z o.o.
    Centrum Sprzedaży Wrocław
    ul. Ostrowskiego 13a
    PL-53-238 Wrocław
    Telefon ++48 (71) 339 01 55, 339 01 56
    Telefax ++48 (71) 339 01 39
    e-mail [email protected]

    Zdaje sie ze to jakas nowosc na naszym rynku i chyba tylko ta firma ja oferuje.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pascal - po napisaniu postu znalazłem ten adres na www, ale dzięki.

    Efekt został odkryty na uniwersytecie w Bonn w 1994 roku, a opatentowany w 1998 roku:
    http://www.botanik.uni-bonn.de/syste..._flash_en.html
    Licencję na farby posiada ISPO ( http://www.ispo.pl ) obecnie przejęte przez STO. Więcej informacji na ten temat samej farby Lotusan jest niestety po niemiecku: http://www.lotusan.de/lotusan/_01_home/index.jsp
    W Polsce chyba pojawiła się w 1999 roku.

    Sam opis farby rzuca na kolana, ale czy niejest on troszeczkę przesadzony?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Mam Lotusana i:

    1. Cena: około 25 zł/litr brutto po rabacie (zeszły rok, czyli VAT 7%). Nie pamiętam jaki rabat. Kolor żółty. Kupowane w Gdyni.

    2. Zużyłem niecałe 75 litrów na około 200 m2 elewacji (malowanie dwukrotne, pierwsza warstwa lekko rozrobiona z wodą - wg zaleceń sprzedawcy). Z tego co pamiętam zużycie było bliżej górnej granicy przedziału deklarowanego przez producenta. Jako "podkład" był system dociepleniowy Rockwoola (upływ czasu nie pozwala mi niestety wymienić jego nazwy ) oparty na wełnie.

    3. Mieszają na zamówienie - koolorow od ....

    4. Moja elewacja ma lat 1 (jeden) . Koloru nie traci, samozmywalności nie utraciła, generalnie same ochy i achy.

    5. Nie wiem.

    Pozdrowienia B.

  10. #10

    Domyślnie

    Tez mam pomalowana elewacje farba silikonowa produkcji ISPO ( niestety nie pamietam nazwy ) a malowana była 6 lat temu. Nanoszona była na tynki tez ISPOwskie i gruntowane gruntem w/w firmy ( poszedłem po całości ) . Dziś farba lekko wyblakła , ale na tyle nieznacznie ze efekt jest pomijalny, zacieki pojawiły sie w dwóch miejscach na elewacji tam gdzie obróbka byla troche nieszczelna i skapywała woda ( lekko rdzawo szary zaciek) natomiast deszcze tam nie docierały. Reszta elewacji w porównaniu z elewacjami robionymi w tym samym czasie tylko farbami innymi zdecydowanie robi dobre wrazenie. Inwestycja warta kosztów .
    zielonym do góry

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A gdzie w Krakowie można kupić taką farbę i tynk?
    Ktoś wie?

  12. #12

    Domyślnie

    Hej

    Wszystko znajdziesz tu.

    A konkretnie Kraków to:

    Sto Sp.z o.o
    Centrum Sprzedaży Kraków
    ul. Powstańców 50
    PL-31-422 Kraków
    Telefon ++48 (12) 4 13 66 89
    Telefax ++48 (12) 4 13 45 97


    Przy okazji wyszło moje lenistwo przy poprzednim poście. Lokalizacje w Wielkopolsce też znajdziecie na tej stronie.

    Pozdrowienia B.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    A która z tych farb jest tą rewelacją?:
    * dyspersyjne
    * silikonowo-żywiczne
    * silikatowe
    * mineralne
    Mam dom ocieplony wełną, która farba się nadaje?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Sonika - na stronie STO nie ma nic o Lotusanie. Wszelkie informacje na stronach podanych wyżej przeze mnie lub jak już odwiedzisz centrum sprzedaży.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Żona dowiedziała się, że Neosil (także ISPO) zachowuje się równie rewelacyjnie jak Lotusan, a jest znacznie tańszy. Znana jest może komuś ta farba?

  16. #16

    Domyślnie

    no nie, wymazało mi moją odp.
    Teraz krócej - rabat w Poznaniu na Strzeszyńskiej 10%, kolorów dużo, ale na zamówienie, więc trzeba sie wpasować z zamówieniem, bo jak zabraknie to na farbę sie czeka - a wiadomo brygada i rusztowanie kosztuje. Zużycie stan ponad normę - oczywiście fachowcy zrzucili na a/pogoda, b/ tynk (pionowy kornik), na wełnie od rockwoola. Wygląda po roku OK. Np. zauwazyłem, że u sasiada po deszczu na nowym akrylu sa różne zabarwienia, u mnie nie. W ogóle fajnie polewa się go wodą, np. podczas czyszczenia elewacji - leję wtedy ole wlezie i jest zabawa. No, ale nie mam doświadczenia z innymi farbami, może to standard.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie tynkuję elewację.
    Mam położony tynk Ispo i stoję teraz przed dylematem wyboru farby.
    Nie wiem czy Lotusan czy Isposan Perfect czy może Ispo Neosil, a może Isposil?
    Wie ktoś z Was coś więcej na temat tych farb?

  18. #18

    Domyślnie

    byłem na szkoleniu w siedzibie ispo
    oglądałem też osiedle z budynkami w różnych technologiach
    coś jest w tym lotusanie .. faktycznie po nim spływa
    nie znam realizacji polskich podobno we wrocku są na rynku
    po zespoleniu sto z ispo farba nie jest zbytnio promowana
    ???

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu malujemy elewację.
    Frankai tak nas zaraził tym Lotusanem, że decyzja zapadła.
    Tylko jak to jest z tym brudzeniem, a raczej czyszczeniem się ścian jeśli dach w jakiś tam sposób ogranicza dostęp deszczu?
    Czy ta farba przyjmuje brud w mniejszym stopniu niż inne farby?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Sonika - po pierwsze jak wyżej słyszałem co nieco o Neosilu (też ISPO). Sprawuje się ponoć nie gorzej niż Lotusan, a jest prawie 2 razy tańszy. Tam gdzie deszcz nie dociera trzeba samemu "olać" domek. Z tego co słyszałem zaleca się raz na 3 lata przelecieć całość Karcherem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony