dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    Ale mentalnosc hm, rodakow, zwlaszcza jak sie spedzilo sporo lat poza granicami, czasami czlowieka zastanawia ..... szczegolnie jakby chcial posluchac radia .... sasiadow akurat mam ok


    Tlumacze to sobie tym, ze to nie ich wina, ze nie objal Polski w swoim czasie plan Marshalla. Sa jacy sa i takim ich bierz.
    ale mentalnosc niektorych, ktorzy spedzili troche czasu zagranica to dopiero zastanawia
    ja to sobie tego niczym nie tlumacze - bo mi to wisi
    ale moze chodzic o ciezkie dziecinstwo. Za duzo klapsow - czy cóś.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  2. #82

    Domyślnie

    Mmmhm......

    Niestety, braki techniczne sa do nadrobienia stosunkowo latwo - mentalnosc - niestety, nie. Jak widac po niektorych postach .....

    Ale co tam, jeszcze ze dwa pokolenia i bedzie ok.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzymi
    Mieszkam w zachodniopomorskim (taka mala dziura nad morzem)
    Krzymi
    Krzymi, dokladnie wiem, o czym mowisz, ale... te tereny tak maja (wiem, wiem, zaraz sie ktos obrazi). Mam pewne doswiadczenia z "dziurami nad morzem" i chociaz w duzych miastach rowniez bywa tak, jak opisujesz, to jednak normalnych ludzi jest wiecej i coraz wiecej, wiec zycie jest bardziej znosne.

  4. #84

    Domyślnie

    Dlatego na pierwszy wrzut re-emigracyjny nie wybralam domu, ale mieszkanie w duzym miescie.
    Bylo mi latwiej bo to moje miasto rodzinne no i znajomi a jak pozniej sie okazalo i wiecej ludzi o podobnym zyciorysie jak nasz kupowali tam mieszkania - wiec flanki byly zabezpiecone - chodzi o to, ze porozumiewamy sie mniej wiecej takim samym jezykiem i mowimy sobie wszyscy " dzien dobry" jak wchodzimy rano do windy.

    Szybciej tez wytworzyla sie pewna wiez sasiedzka typu podlewanie kwiatkow pod nieobecnosc, wymiana info co, jak i gdzie, ( np ktora szkola jest ok ) , niepisana zgoda co do tego, ze cisza obowiazuje od 10 ej wieczorem do 9ej rano i nie wierci sie dziur w scianach w tych czasie, jak ktos wyprawia 18ke to rozwiesza ogloszenia zawiadamiajace i z gory przepraszajace, przypilnowanie dzieci .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    taaaaaa, opera...i blokowisko+więź sąsiedzka
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    widze jea ze Ty tez nie rozumiesz. I jeszcze sie smiejesz.
    mi to sie lza wzruszenia w oku kreci.
    a moze to lza zazdrosci
    jako ofiara braku planu marshalla nawet marzyc nie moge o takich relacjach miedzyludzkich
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  7. #87

    Domyślnie

    Taaaaa ...najlepiej dom plus trzy lata wyjete z zycia przez budowe 30 km od miasta i sasiad - wrog za miedza.......

    Swietne, jak na powrot .....
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    widze jea ze Ty tez nie rozumiesz. I jeszcze sie smiejesz.
    mi to sie lza wzruszenia w oku kreci.
    a moze to lza zazdrosci
    jako ofiara braku planu marshalla nawet marzyc nie moge o takich relacjach miedzyludzkich
    bo ja z krowami chowany jestem
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  9. #89

    Domyślnie

    I niech ta zostanie .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  10. #90

    Domyślnie

    Witam ,troszke dlugo mnie nie bylo,bardzo trafnie ujal to Lump Praski takie male ,,dzien dobry" ,usmiech ,zyczliwosc ,i juz Polska jest ladniejsza i milsza. Bardzo lubie Nasz Kraj.



    krzymi

  11. #91

    Domyślnie

    W naszym kraju jest coraz lepiej!

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał sportek
    W naszym kraju jest coraz lepiej!
    tiaaa, zwłaszcza beztlenowcom

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Wyobraźmy sobie, że w 2007 roku nie było wyborów…

    Wyobraźmy sobie, że dalej rządzi nami koalicja, na czele której stoją: Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper i Roman Giertych. (Czytelnicy, którzy w tym momencie poczuli się słabo proszeni są o zaniechanie dalszej lektury.) W rządzie wciąż Grażyna Gęsicka i Joanna Kluzik-Rostkowska, na zapleczu Aleksandra Natalii-Świat. Pozostali członkowie rządu to osoby nowe, z pierwszego składu nie został nikt, bo Ziobro zapudłował własnych kolegów pod chwytliwym PR-owsko hasłem „Aresztujemy wszystkich, zaczynamy od siebie!”. Były minister Janusz Kaczmarek siedzi w więzieniu w Rawiczu, przekształconym na karny oddział dla oligarchów, i stuka przez ścianę zaszyfrowane wiadomości Dornowi, którego szczęśliwie posadzono razem z Sabą. Gosiewski – skazany za niefortunne użycie słów: „Jarku ty mój” – w ramach robót publicznych zamiata peron we Włoszczowie, jedynie Karski zdążył uciec meleksem na Cypr i tam podobno montuje rząd na uchodźstwie. Partia Prawo i Sprawiedliwość, rządzona silną ręką wodza, uczy się maszerować na trasie Żoliborz-Klarysew i śpiewa „Stokrotka rosła polna…” , ku wielkiej radości odbierającego defiladę pana prezydenta.

    Jarosław Kaczyński przeżywa najlepszy okres swojego życia: zapisał się na kurs prawa jazdy i dostał kartę kredytową z PKO BP, wprawdzie jeszcze jej nie użył, ale już wybiera się do bankomatu. Poza tym, za radą Bielana, oświadczył się Szczypińskiej, a ta oświadczyny przyjęła. Młodzi jeszcze nie sypiają razem, ale „Fakt” i „SuperExpress” już ogłosiły, że jako pierwsze będą miały zdjęcia z nocy poślubnej.

    Urbański wciąż jest szefem telewizji, ale Farfał i Rudomino już mają swoje pasma – jeden na własność Dwójkę (TV TDP – Tylko Dla Polaków), drugi TVP Info, przemianowaną na TV GPS (Grabimy Pod Siebie).

    W takiej oto Rzeczpospolitej Obojga Kaczorów, pod rządami twardej ręki Jarosława kończy się kadencja parlamentu i kraj stoi przed wyborami. Od dwóch miesięcy nie mamy gazu, gdyż Rosja po wojnie w Gruzji i poparciu Sakaaszwilego przez polskiego prezydenta ostatecznie zakręciła nam kurek. W Europie szaleje recesja, traktat niepodpisany, mieszkańcy Unii domagają się wstrzymania pomocy dla Polski, bo sami żyją coraz gorzej. Na życzenie wodza zwiększamy deficyt budżetowy solidarnego państwa, skacze inflacja, rząd przedstawia projekt ograniczenia uprawnień opozycji, bo „za dużo sobie pozwala”…
    http://palikot.blog.onet.pl/2,ID361735166,index.html
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #94

    Domyślnie

    Kraj sam w sobie jest uroczy. Ja nie narzekam

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Lubic trzeba umiec. Aby umiec, trzeba chciec. Z tym, ze samo chcenie nie wystarczy. Za kazdym lubieniem tak samo jak za kazda miloscia musi byc stala praca. Przede wszystkim nad samym soba.

    Polska da sie lubic. Wy polacy macie bardzo duzo dobrych cech, jestescie wspanialym narodem, tylko sami musicie tez w to uwierzyc.

  16. #96

    Domyślnie

    Lubie i to bardzo, nie chciałbym na stałe mieszkać gdzie indziej (a mogę)

    Jedyne co mnie drażni, to fakt, że Polacy nie potrafią docenić tego, co osiągnęli.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Blisko 6 mln zł kosztuje podatników ostateczne przyszpilenie jednego kłamcy lustracyjnego. Tymczasem odszkodowania dla rodzin śmiertelnych ofiar komunizmu kosztowały budżet zaledwie 2,5 mln.
    Dane na temat kosztów lustracji przesłało marszałkowi Sejmu Ministerstwo Sprawiedliwości.
    http://wyborcza.pl/1,75248,7694312,N...lustracja.html
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Posłuchaj, jak senator Skorupa wymusza działkę

    http://www.tygodnikpodhalanski.pl/ww...=&typ=&id=8169
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #99

    Domyślnie

    Ale kochac kraj nie znaczy kochac politykow

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony