dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Rodziewiczówka - komentarze

    prosze tu wpisywać swoje komentarze i słowa otuchy, które bedą mi niezmiernie potrzebne

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Ja będę pierwsza Bardzo zaciekawiło mnie położenie Twojej dziełki, musi być piekna! Czekam na zdjęcie.
    Ciekawi mnie tym bardziej, że Twoja działka położona jest podobnie do naszej, my również mamy w pobliżu las, a dokladnie nasza polanka otoczona jest z trzech stron lasem. Chociaz nie jest to niestety rezerwat przyrody. Ale sarenki i zajączki nas odwiedzają, więc Ty masz to murowane!
    pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy (i na zdjęcia)
    pozdrowionka
    AAJ2004

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeśli oczekujesz zainteresowania i komentarzy, to proszę bardzo:
    1. Też zazdroszczę położenia działki... od szczenięcych lat cierpię na zboczenie biologiczne... i tym bardziej bolesne jest dla mnie, że przyszło mi mieszkać w rejonie kompletnie pozbawionym wszelkich przyrodniczych atrakcji: żadnych jezior, rzek, nie wspominając już o morzu czy górach... dobrze, że choć trochę lasu można jeszcze gdzieś znaleźć.
    2. Na dylematy w stylu "jakie okna , jakie ogrzewanie" nikt nie da ci niestety jednoznacznej odpowiedzi . Myślę, że powinnaś zacząć od poczytania innych wątków na forum (bardzo pomocne może okazać się znalezienienie tzw. grupy budującej z twojej okolicy - nie wiem czy jest "białostocka" ale na pewno jest "olsztyńska"). Gdy rozejrzysz sie w możliwościach - łatwiej zdecydujesz co jest dla ciebie najważniejsze a z czego możesz zrezygnować, żeby np. zejść z kosztów.
    Niestety, w moim przypadku często okazywało się, że lektura Forum i różnych "za i przeciw" przysparzała jeszcze większej liczby dylematów...
    Ale tak to z tym budowaniem już jest: ilu ludzi -tyle opinii a często okazuje sie, że to co dla jednego jest rozwiązaniem całkowicie niedopuszczalnym, to dla drugiego jest -jedynym słusznym i możliwym do zaakceptowania.
    I jeszcze jedno: nie dajcie się zwariować! Można zbudować: źle, dobrze lub idealnie, ale budowanie to sztuka kompromisu. Trzeba tak to zrobić, żeby się nie zawaliło, ale i żeby koszt jakiegoś super kosmicznego rozwiązania nie zwracał sie w użytkowaniu przez kolejnych 200 lat
    3. Czekam na obiecane zdjęcia i efekty twoich przemyśleń (wtedy na pewno ktoś je skomentuje)

    PS
    Fajnie by też było, gdyby udało ci się zamieścić foto twojego projektu z rozkładem pomieszczeń...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Urszulla

    witaj na Podlasiu.
    Zapraszam na forum Grupy Podlaskiej

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&start=2220

    A na priv- obiecana odpowiedź

    Trzymam kciuki za pomyslność, jeżeli będziesz miała jakieś pytania- pozostaje do dyspozycji

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej, dlaczego nic się nie dzieje? No i gdzie te fotki...?
    pozdrowionka
    AAJ2004

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Urszulla - to fundamenty juz bedziesz miala. Teraz daej w gore. Ja mam dogadanych majstyorow na lipiec - odnosnie budowy kanadyjki. Razem z pokryciem za robote 26 tysiaczków drogo??

  7. #7

    Domyślnie

    A dlaczego "Rodziewiczówka"? Czyżbys była miłośniczka twórczości Rodziewiczównej? Jesli tak, to romantyczna z Ciebie natura! Powodzenia na tej trudnej i krętej drodze do własnego gniazdka.

  8. #8

    Domyślnie

    Urszulla - życzę powodzenia - i ciepliwosć przy czekaniu na pozowlenie - jestem dokładnie na tym samym etapie i wiem ze to chyba najgorsze oczekiwanie - jeszcze tylko troszkę i można zaczynać
    ewe

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniczka
    A dlaczego "Rodziewiczówka"? Czyżbys była miłośniczka twórczości Rodziewiczównej? Jesli tak, to romantyczna z Ciebie natura! Powodzenia na tej trudnej i krętej drodze do własnego gniazdka.
    Też zadałam sobie to pytanie i z dlatego zajrzałam do dziennika Urszulli
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniczka
    A dlaczego "Rodziewiczówka"? Czyżbys była miłośniczka twórczości Rodziewiczównej? Jesli tak, to romantyczna z Ciebie natura! Powodzenia na tej trudnej i krętej drodze do własnego gniazdka.
    hehehe, miłosniczką nie jestem , ale to moja prababcia

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewe
    Urszulla - życzę powodzenia - i ciepliwosć przy czekaniu na pozowlenie - jestem dokładnie na tym samym etapie i wiem ze to chyba najgorsze oczekiwanie - jeszcze tylko troszkę i można zaczynać
    no własnie i dziś mi rece opadły , postanowiliśmy zajść do urzędu i zapytac czy moze juz pozwolenie na nas czeka w końcu minął miesiąc , no co Pani odpowiedziła ze nawet do naszych papierów nie zajrzała i ze ma 65 dni na to , więc prosze czekac . HHMMM mało jej nie zabiłam ;-((((

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urszulla
    Cytat Napisał ewe
    Urszulla - życzę powodzenia - i ciepliwosć przy czekaniu na pozowlenie - jestem dokładnie na tym samym etapie i wiem ze to chyba najgorsze oczekiwanie - jeszcze tylko troszkę i można zaczynać
    no własnie i dziś mi rece opadły , postanowiliśmy zajść do urzędu i zapytac czy moze juz pozwolenie na nas czeka w końcu minął miesiąc , no co Pani odpowiedziła ze nawet do naszych papierów nie zajrzała i ze ma 65 dni na to , więc prosze czekac . HHMMM mało jej nie zabiłam ;-((((
    Urszulla a w którym urzędzie byłaś?? Na Borsuczej?? I jak się nazywała ta Pani??

    Może mogę Ci podpowiedzieć jak to sie daje przyspieszyc /oczywiscie na priv/, tylko z odpowiednią osobą trzeba rozmawiać. Moje pozwolenie było wydane 16 maja, a dokumenty złożyłem 23 kwietnia. Dlatego czekałem 3 tygodnie, że jednego dnia nie chciało mi się przyjść i trafiłem potem na długi weekend. Jak się dobrze zagada to w 2 tygodnie wydadzą!

  13. #13

    Domyślnie

    Gdzie są zdjęcia?????
    Jak komentować coś czego nie widać?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Urszulla i jak tam poszło w urzędzie??

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    HEJ..
    aleś taniuttkoo kupiła te drewniane słupki do siatki-...gdzie??? cena niesamowita i napisz jak to sie robi? kupowałaś jako co? na opał czy jak??.
    teraz zauważyłam że wpisałąm ci sie w dziennik- sorki...1 pytanie mniej ważne wywaliłam, 1zostalo- napisz- jeśli mam go wywalić to przy kolejnej wizycie usunę...
    FAKTYCZNIE-...cene masz REEEEWWWEEELACJA..
    ja niemalże drugie tyle, i to bez dachu,.. i robota za pare mcy- chyba już nie w tym roku, tylko 2008,!
    trzymam kciuki....-
    Białystok- wcale nie tak daleko...ok. 100km (na popołudniową kawkę to może i nie da rady, ale na jakiegoś sobotniego grila to i owszem- ale to pewnie dopiero jak się i my pobudujemy,,chyba że będziemy chcieli coś u Ciebie podpatrzeć- o ile pozwolicie)
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    A z jakich bali będziesz budować? Chodzi mi o grubość, wilgotność itp.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    bal grubości 20 na 12, a co do wilgotności drewna to sama nie wiem jaka , bo to drewno suszone komorowo

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA
    HEJ..
    aleś taniuttkoo kupiła te drewniane słupki do siatki-...gdzie??? cena niesamowita i napisz jak to sie robi? kupowałaś jako co? na opał czy jak??.
    teraz zauważyłam że wpisałąm ci sie w dziennik- sorki...1 pytanie mniej ważne wywaliłam, 1zostalo- napisz- jeśli mam go wywalić to przy kolejnej wizycie usunę...
    FAKTYCZNIE-...cene masz REEEEWWWEEELACJA..
    ja niemalże drugie tyle, i to bez dachu,.. i robota za pare mcy- chyba już nie w tym roku, tylko 2008,!
    trzymam kciuki....-
    Białystok- wcale nie tak daleko...ok. 100km (na popołudniową kawkę to może i nie da rady, ale na jakiegoś sobotniego grila to i owszem- ale to pewnie dopiero jak się i my pobudujemy,,chyba że będziemy chcieli coś u Ciebie podpatrzeć- o ile pozwolicie)
    z tymi słupkami to jakoś tak wyszło , zaszliśmy zapytaliśmy po ile i juz , ale sama przyznaje ze to cud.
    Co do odwiedzin to zapraszam pod koniec sierpnia , wtedy bedzie juz stan surowy , bedzie mozna oglądac do woli , gril i kawa popołudniowa tez sie znajdzie.
    Co do cenu budowy domu to w trakcie poszukiwań wykonawcy znależliśmy takich co chcieli dwa razy tyle , aż nam szczęka opadał , ale chyba ktoś nad nami czuwa i udało sie ( hhmmm mam nadziej bo tak naprawde to jeszcze nie wiem jak sie fachowcy sprawią )

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Porównaj jeszcze co zawiera cena? Wg mnie cudów nie ma. Ten bal będzie z ociepleniem? A z tą wilgotnością to właśnie o to mi chodziło, czy mokry czy suszony.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Radekkow
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Widzę, że sceneria wymarzona na drewniany domek Gratulacje z pozwolenia! Co do projektu - szkoda, że nie masz opisanych funkcji... Poza tym - dlaczego nie robisz wiatrołapu? Nie chcesz?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony