dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 101
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Urszulla GARTUALCJE ............teraz się zacznie

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radekkow
    Widzę, że sceneria wymarzona na drewniany domek Gratulacje z pozwolenia! Co do projektu - szkoda, że nie masz opisanych funkcji... Poza tym - dlaczego nie robisz wiatrołapu? Nie chcesz?

    jeszcze raz wkleiłam zdjęcia projektu tym razem opisane , a wiatrołap mam , mały ale jest

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Urszulla GARTUALCJE ............teraz się zacznie
    Nie dziękuje zeby budowy nie zapeszyć, ale dziś juz sie zaczeły schody, przywieźli mi garaz i samochód z garażem sie zakopała na działce , oooo matko, łało w nocy i malutkie jeziorko sie zrobiło w miejscu zdjętego humusu, teraz właśnie jest akcja "wyciągnąć wielkii samochód z garażem na plecach"

  4. #24

    Domyślnie

    żartowałaś, że Rodziewiczówna, to twoja prababka, prawda? A ja własnie bardzo lubie jej powieści - sa takie słodkie, babskie, romantyczne i wakacyjne ...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    nie, nie żartowałam , )

  6. #26

    Domyślnie

    No to mysle, ze Twoja prababcia byłaby z Ciebie dumna! Powodzenia! Ja w przyszłym tygodniu zaczynam pakowanie dobytku i w piątek 27.07 przeprowadzka do domku! Ta przeprowadzka bardzo mnie stresuje, fajnie byloby miec magiczną różdżkę i zasnąć w czwartek a obudzic się w niedzielę w nowym domu z całym dobytkiem na miejscu, poukładanym, posprzatanym, ... Ech, marzenia!!!!!!!!!

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witaj Urszulla

    Piękna działka w pięknym miejscu - tylko pozazdrościć
    Projekt domu ciekawy, brakuje mi jeszcze widoku domu z zewnątrz - możesz pokazać, jak ma wyglądać? Pozdrawiam i życzę powodzenia, będę tu zaglądac.

    Ps. Moi rodzice mają chyba wszystki książki Rodziewiczówny, są jej wielkimi fanami

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniczka
    No to mysle, ze Twoja prababcia byłaby z Ciebie dumna! Powodzenia! Ja w przyszłym tygodniu zaczynam pakowanie dobytku i w piątek 27.07 przeprowadzka do domku! Ta przeprowadzka bardzo mnie stresuje, fajnie byloby miec magiczną różdżkę i zasnąć w czwartek a obudzic się w niedzielę w nowym domu z całym dobytkiem na miejscu, poukładanym, posprzatanym, ... Ech, marzenia!!!!!!!!!
    O matko jak ja ci zazdroszcze tej przeprowadzki , to sama przyjemność wchodzić do nowego domu , ustawiac i porządkować. Wiele razy w swoim życiu sie przeprowadzałam i zawsze wspominam to bardzo miło.
    A pakowanie dobytku to super sprawa żeby pozbyć sie połowy (tej zbędnej)
    Pozwodzenia

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał amonite
    Witaj Urszulla

    Piękna działka w pięknym miejscu - tylko pozazdrościć
    Projekt domu ciekawy, brakuje mi jeszcze widoku domu z zewnątrz - możesz pokazać, jak ma wyglądać? Pozdrawiam i życzę powodzenia, będę tu zaglądac.

    Ps. Moi rodzice mają chyba wszystki książki Rodziewiczówny, są jej wielkimi fanami
    hej umieściłam w dziennieku elewacjie domu , moze na rysunku nie wygląda za pięknie , ale mam nadzieje ze w rzeczywistości bedzie super

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    urszula..
    podaj mi jak u Ciebie wygladaja te kotwy???
    to nie majster od bali wbija te kotwy???
    ja mam ciągle z tym zagadkę, jak narazie powiedzialam ze po ostatniej warstwie bloczkow maja dac ok 10cm. wysokości warstwy z lanego betonu-..tj. taki jakby wieniec kończący te bloczki????
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    u mnie to narazie nie wygląda , dopiero buduje sie ściana z bloczków. O kotwy zapytaj cieśli którzy bedą stawiali bale bo są rózne metody, wieniec ściany fundamentowej musisz dać zbrojony, zresztą wszystko powinnaś miec w projekcie , kotwy też . Jesli twój architekt tego nie uwzglednił to zapytaj go w jaki sposób ma sie trzymac podwalina . Kotwy to poprostu, albo kawałki preta albo sruby o pare centymetrów dłuzsze niż wysokośc podwaliny, mocowane podczas zalewania wieńca, mozna je też wcześniej przymocowac do zbrojenia. Mozna podwaline mocowac później na kołki wiercąc otwory w wieńcu. W każdym razie podwalnę trzeba KONIECZNIE do wieńca przymocować

  12. #32

    Domyślnie

    Witaj. Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Poczytałam Twój dziennik i się zachwyciłam
    Przede wszystkim gratuluję tempa.. nam papierki zajmują znacznie więcej czasu. Decyzja też nie była prosta, to mój mąż tak bardzo chce drewniany.. w zasadzie to zastanawiam się teraz jak dałam się namówić
    Pozdrowienia

  13. #33

    Domyślnie

    Hej Urszulla Gratuluje odwagi - to po pierwsze. Ciekawi mnie gdzie sie budujesz, ja z moim chłopem też bardzo byśmy chcieli wybudować dom z bala, dlatego jeśli możesz powiedz jaka firma będzie stawiała Ci domek. My jesteśmy na razie na etapie kupowania działki, a w temacie budowania trochę zieleni. Nie znam też firm z podlasia budujących z bala, dopiero zacznę się za tym rozglądać ale może masz jakieś podpowiedzi, jak Ty szukałaś firmy? Jak na razie to wydaje mi się że tutaj ciężko będzie znaleźć jakąś dobrą firmę..
    Będę systematycznie zaglądała do Twojego dziennika żeby sie czegoś nauczyć.
    Życzę powodzenia. )
    Justyna

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Widzę, że postepy już są i z tego co mi wiadomo to może nawet niedługo murarka u Ciebie się skończy

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    oj , tak stan "zero" kończe w piątek , mam zamówiony chudziak na wylewke. Zajeja , zasypią i bedzie jak by nic nie było robione hehehe , równo płasko i 25 tysięcy w ziemi hehehe

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    No prosze, jak szybko idzie.... A ja ciagle czekam na pozwolenie...
    Drewniane domy bardzo mi sie podobaja, niestety sama bede budowac tradycyjnie - ale nie moge sie oprzec i ciagle zagladam do dziennikow "balowiczow" - z sentymentu... Pozdrawiam i zycze powodzenia

  17. #37

    Domyślnie

    Tempo faktycznie błyskawiczne.. aż pozazdrościć
    A kaska w ziemi.. no cóż, ale przynajmniej wszystko wygląda solidnie.. gratuluję

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie szalunki

    Witaj URSZULA>..
    tempo pracy zbliza sie ku mecie..
    mam do Ciebie kilka pytań
    1. napisz jaka wysokość masz od ławy do ostatniego bloczka-tj. łącznie z tą wylewką -wieńcem na bloczkach betonowych?
    2. czy wszystko będziesz obsypywać czy tylko do ktoregoś bloczka od dołu??
    3. dlaczego wszystkie bloczki masz obłożone betonem...-oj, nie wiem jak sie to fachowo nazywa-chodzi o to że masz jakby dodatkową warstwę szlichty betonowej na bloczki po zewnętrznej stronie domu- co to daje i od czego??
    4. Zobacz proszę jak masz w projekcie chodzi o kolejność i grubośc ścian :
    u mnie mam tak: 10cm hudziaka, zbrojenie w ławach, ich szerokość jest 60cm i wysokość 40cm. i potem mam 8bloczków + ten wieniec zbrojony na koniec o grubości 10cm...- i wydaje mi się że to bedzie bardzo wysoko na tej podmurówce...???
    5. POWODZENIA i pisz co tam słychac!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    hej
    1 U mnie ściana ma wysokośc 130 cm (razem z wieńcem) + 45 cm ława (bez chudziaka, bo grunt spoisty).
    2 Obsypywać bede tak że nad gruntem zostanie 30 cm.
    3 A ściana nie jest obłozona betonem heheh, tylko to styropian z klejem na siatce (taka warstwa ocieplenia, żeby fundament nie przemarzał), dodatkowa jest pomalowana dysperbitem - izolacja przeciw wilgociowa.
    4 Ja bede jeszcze podsypywac teren bo jest niżej niż droga i cała woda opadowa spływa więc w sumie fundament nie bedzie wysoko wystawał.
    5 Na projekcie powinnaś miec rzędne terenu czyli wysokość w konkretnym punkcie działki i tego trzeba sie trzymać.
    Jutro mam stresujący dzień bo leją mi chudziak na posadzkę i kończą robotę uuff , czyli stan zero bede miała za sobą
    Pozdrowionka
    Ula

  20. #40

    Domyślnie

    Witaj Urszulla
    Może następnym razem będzie okazja dłużej pogadać
    powodzenia w dalszym budowaniu i do zobaczenia na następnym spotkaniu

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony