dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakie pokrycie??

    Pomóżcie, bo już mnie głowa boli.
    Nie znam fachowca (będę musiał poszukać), który by mi doradził, policzył, ale do rzeczy...
    Będę budował Tymoteusza (Archeton) w odbiciu lustrzanym. Dach 370 m2, kąt nachylenia 38 stopni. Czy ktoś jest w stanie doradzić ile ewentualnie, i czy w ogóle, w jaki sposób, da się oszczędzić na konstrukcji i pokryciu?
    - czy słusznym jest twierdzenie (starsi członkowie mojej rodziny), że taniej wyniesie pokrycie blachodachówką?

    Już na wstępie mocno przerażony
    Adam

    Edit:[/url]

    Czy można, przy dachówce, rozsunąć nieco rozstaw krokwi?

  2. #2

    Domyślnie

    Taa, zwłaszcza na Twoim dachu blachodachówka będzie tańsza , a krokwi raczej nie rozszerzaj co Ci to da kilka sztuk zysku ? na twój dach cementówka

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie Re: Jakie pokrycie??

    Cytat Napisał @d@m
    Pomóżcie, bo już mnie głowa boli.
    Nie znam fachowca (będę musiał poszukać), który by mi doradził, policzył
    Słusznie, Adam, najpierw poszukaj fachowca. A dokładnie- zajdź do pierwszej z brzegu firmy kryjacej dachy- niech Ci wyliczą ile będzie Cie kosztować wariant z dachówką cementową oraz blachodachówką- sam zobaczysz, że "starsi członkowie rodziny" nie zawsze mają rację.

    Iwonaszczytno ma rację- Twój dach pięknie będzie wyglądał z dachówką cementową.

    Co do szukania fachowców- zrób rajd po róznych firmach- róznice cen sa zadziwiające.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Mam ten sam dylemat co @d@m ,

    czy pod dachówkę cementową nie jest konieczna mocniejsza konstrukcja dachu??? i czy przez ten fakt cena samej konstrukcji dachu nie powali nas na kolana???
    Dziennik M02 - Darka i Agaty
    Komentarze do M02
    Step by step - zawsze dwa do przodu gdy jeden do tyłu.

  5. #5

    Domyślnie

    Większość konstrukcji dachowych zwłaszcza projektów tzw gotowych jest projektowana pod dachówkę więc problemu nie ma , co do kosztów takiej więżby to napewno nie powala na kolana, no chyba że zamówisz sobie krokwie? 4x16 pytanie tylko czy takie zapałki można nazywać krokwiami ? wtedy taka konstrukcja z pewnością będzie tańsza.Co do kładzenia blachodachówki u założyciela wątku, to 30% blachy pójdzie od razu na złom, chyba że zakupi Plannja Regola to co innego z tym ,że ona kosztuje więcej niż nie jedna dachówka ceramiczna nie mówiąc o cementowej , poza tym to tylko blaszana imitacja oryginalnej dachówki w większości przypadków na naszym rynku marnej jakości

  6. #6

    Domyślnie Re: Jakie pokrycie??

    Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.
    xlenka

  7. #7

    Domyślnie Re: Jakie pokrycie??

    Cytat Napisał xlenka
    Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.
    Tak, tylko ciekawe jak z trwałością.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie Re: Jakie pokrycie??

    Cytat Napisał xlenka
    Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.
    Ładne dachy pokryte blachą są tylko na kościołach. Ale tam leży miedziana blacha, w dodatku pokryta szlachetną patyną. Reszta to produkty dachówkopodobne. Rozumiem, że względy finansowe zmuszają do rezygnacji z dachówki ceramicznej na rzecz blachodachówki. Nie oznacza to jednak, że można postawić znak równości pomiędzy tymi pokryciami, bo byłoby to twierdzenie, że Fiat produkuje równie dobre auta co Mercedes.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony